FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 14451 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ateistyczne centrum informacji 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ateistyczne centrum informacji"   

TheKleszcz
 Wysłana - 16 październik 2009 21:23        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Działa na insomnii już temat z negatywnymi newsami na temat kościoła, ale uważam, że brakuje jeszcze czegoś pozytywnego - wspólnego miejsca na informacje interesujące ateistów, wyznaczające drogę, informujące o małych i dużych przedsięwzięciach itp.

Na dobry początek półgodzinne przemówienie Dawkinsa o wojującym ateizmie. Głównie dla znających angielski lub niemiecki, bo obecnie nie ma polskich podpisów, ale może z czasem ktoś przetłumaczy i wrzuci.

[http://www.ted.com/talks/richard_dawkins_on_militant_atheism.html]

Zacznij żyć tu i teraz.
[www.zacznijzyc.net]

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 16 październik 2009 21:33      [zgłoszenie naruszenia]

Działa na insomnii już temat z negatywnymi newsami na temat kościoła
Negatywnymi? To temat PO PROSTU o newsach z kościoła... a jakie mają być jak nie negatywne?

Dziwi mi, że ateizm należy promować, przedstawiać w pewnym konkretnym świetle, bronić.
Tudzież, jak to powiedziałeś, wskazać drogę po ateistycznemu

Ateizm jest przecież tylko opozycją wobec teizmu, nie jest niczym formalnym, wymagającym deklaracji czy wskazania drogi

Zanim coś, rozumiem jakie mechanizmy rządzą społeczeństwem i dlaczego promocja ateizmu jest potrzebna. Ale nadal mnie to dziwi

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 16 październik 2009 21:34      [zgłoszenie naruszenia]

Ja jestem agnostykiem a w dodatku koniem, takze nie wypowiem sie.

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

TheKleszcz
 Wysłana - 16 październik 2009 21:44      [zgłoszenie naruszenia]

Temat z newsami na temat kościoła odpowiada na pytanie, dlaczego należy promować ateizm. :)

Zacznij żyć tu i teraz.
[www.zacznijzyc.net]

Znawca -

dragon7
 Wysłana - 16 październik 2009 21:50      [zgłoszenie naruszenia]

a czemu nie epikureizm ? bo nie po drodze do marksizmu czy jak?

Znawca -

TheKleszcz
 Wysłana - 16 październik 2009 21:51      [zgłoszenie naruszenia]

Oczywiście właśnie temu.

Zacznij żyć tu i teraz.
[www.zacznijzyc.net]

Znawca -

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 16 październik 2009 21:53      [zgłoszenie naruszenia]

Jak mozna promowac cos, co nie jest pzreciwienstwem czegos innego ? mowiac, ze nalezy promowac ateizm dajesz do zrozumienia, ze ateizm to jest wiara w to, ze Boga nie ma, a przeciez tak nie jest. nie da sie promowac braku wiary w Boga, po prostu sie nie wierzy i tyle. Atezim to nie nurt, ani filozofia, no chyba ze sie myle.

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2009-10-16 21:55:35

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 16 październik 2009 23:33      [zgłoszenie naruszenia]

Takie same wątpliwosci wyraziłem w swoim poście Klejcun.
Aczkolwiek, fakt faktem, mniejszości wyznaniowe i ateiści w państwie wyznaniowym mają pod górkę i to jest prawda

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

TheKleszcz
 Wysłana - 17 październik 2009 07:14      [zgłoszenie naruszenia]

Ateizm jest w takim samym sensie wiarą, jak łysy jest kolorem włosów.

Zmieniony przez - TheKleszcz w dniu 2009-10-17 07:16:14

Zacznij żyć tu i teraz.
[www.zacznijzyc.net]

Znawca -

kopt
Diabeł
 Wysłana - 17 październik 2009 14:19      [zgłoszenie naruszenia]

"Atezim to nie nurt, ani filozofia, no chyba ze sie myle"
No troszkę się mylisz Ateizm jest nurtem i to nie tylko filozoficznym ale i społecznym, przewijającym się przez wszystkie czasy we wszystkich kulturach. Nurt nawet to za mało powiedziane, bowiem ateizm zbiera w sobie kilka nurtów światopoglądowych, społecznych czy etycznych (jak np humanizm, racjonalizm). Obejmuje też mnogość postaw od prostej obojętności wobec religii (jak OloKK), po pozytywną, konstruktywną alternatywę (jak Kleszcz).
Nie sposób zredukować ateizmu do samej semiotycznej genezy tego słowa, bo zaprzeczenie teizmu to tylko punkt wyjścia do konstruktywnych propozycji. Ateizm proponuje zatem"
- staranną, krytyczną metodologię w opozycji do przyjmowania czegoś "na wiarę"
- etykę nakierowaną na człowieka a nie na abstrakcyjny byt (co jest nader brzemienne w skutkach, o czym zapewne jeszcze zdążymy powiedzieć - sam pisałem kiedyś o niebezpieczeństwach płynących z etyki nakierowanej na abstrakt)
- duchowość nie skrępowaną dogmatami, rytuałami, kapłanami.
To wszystko tylko bardzo podstawowe rzeczy. Na prawdę świetnie, że Kleszcz założył taki temat, bo dzięki temu można będzie dopisać pozostałe i rozwinąć poprzednie punkty Wasza reakcja tylko potwierdza konieczność takiego tematu, bo pokazuje, że sami ateiści czasem nie bardzo wiedzą czym jest ateizm i jak wiele ma do zaoferowania

[www.facebook.com/poprawskimagicalphotography]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 17 październik 2009 16:05      [zgłoszenie naruszenia]

Myślę, że dobrze przytoczyć tu parę cytatów z [ateista.blog.pl/]

Tak jak wspomniałem, ateiści mogą wierzyć w wiele różnych rzeczy, ale nie wystarczy w coś wierzyć, żeby wyznawać religię. Można nawet wierzyć w Boga i nie wyznawać żadnej religii - jest się wtedy deistą. W Wikipedii czytamy: "Deiści odrzucają głoszone przez wyznawców religii monoteistycznych przekonania religijne, w myśl których objawienia, cuda, proroctwa i święte księgi posiadają faktyczną wartość poznawczą". A więc w tym punkcie deiści w pełni zgadzają się z ateistami, ponieważ jedni i drudzy nie mają przekonań religijnych. Ale może ateizm jest jakąś pseudoreligią lub religią w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu? Nic z tych rzeczy, ateizm nie jest nawet ideologią ani doktryną, bo nie zawiera nie tylko żadnego systemu wierzeń lub przekonań, ale w ogóle niczego nie zawiera. Nie jest "czymś", lecz raczej brakiem czegoś - brakiem wiary religijnej. Jest a-teizmem - brakiem teizmu. Słowo "brak" nie musi brzmieć pejoratywnie; na przykład zdrowie jest brakiem choroby (nie istnieją wirusy lub bakterie zdrowia), ale nikt nie cierpi z powodu tego braku i nie pragnie go niczym wypełnić.

Zwolennicy tezy głoszącej, że "ateizm to przecież też religia" najczęściej popełniają błąd polegający na tym, że wiążą ateizm w sposób konieczny z jakimiś przekonaniami, np. racjonalizmem, materializmem czy krytycyzmem poznawczym. Ateizm bywa kojarzony z takimi postawami, bo sprzyja ich rozwojowi i często z nimi współwystępuje, ale to nie znaczy, że jest z nimi nierozerwalnie związany. Pojęcie ateizmu nie posiada bowiem żadnych konotacji oprócz braku wiary w bogów, ma zatem bardzo ubogą treść i jest to jego wielka zaleta.

Ateizm sam w sobie nie rodzi takich społecznych skutków, bo nie podaje niczego "do wierzenia", nie przedstawia żadnego systemu idei, nikomu nie proponuje zbawienia - w tym sensie jest postawą "negatywną" i "ubogą". Natomiast przemoc lub dyskryminacja w szerokiej skali społecznej wyrastają z postawy "pozytywnej" i "bogatej": przyjęcia pewnego zespołu zbawczych wierzeń, które nie tylko można, ale zdaniem wyznawców nawet trzeba narzucać innym ludziom (niekiedy mieczem, a w czasach spokojniejszych na przykład poprzez zapis w ustawie o radiofonii i telewizji o obowiązku respektowania wartości chrześcijańskich).

Jest więc tak, że sam brak wiary w bogów niczego ludziom nie zapewnia ani nie gwarantuje, ale też niczego im nie dyktuje ani do niczego nie zmusza. Otwiera natomiast przed nimi wiele cennych i ważnych możliwości, zamykanych lub mocno ograniczanych przez religię. Napisałem o tym krótko w pierwszy punkcie mojego FAQ - osoby wierzące zwykle ze zdziwieniem czytają, że ateizm stwarza warunki dla rozwoju głębokiej duchowości. Ale nie ma w tym niczego dziwnego.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 29 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ateistyczne centrum informacji

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Warto przeczytać: New Age | Sektofobia | Życie po śmierci fikcja czy rzeczywistość | Przeciw BOGU nie można zbluźnić | *** Podchwytliwe pytania | "What the bleep: down the rabbit hole" | Motywacja i silna wola | WYWOLYWANIE DUCHOW | Potęga wizualizacji | Co sie ze mną dzieje? | specjalista parapsychologii? | Przepowiednie, wrózki, tarot, horoskopy | woda :) | Edukacja zawodowa | Lepsi i Gorsi... | Stany świadomości | problem z erekcja | Jersey Shore | Bauman | bielizna erotyczna | file is corrup | inteligetne slowa | wyrwanie zęba | autostop | Rzeszów | fobia spoleczna | mama nago w domu | gryzienie | sex grupowy | tylko koty | tatuaż z cytatem | jak usunąc swój temat | starsza z dzieckiem | kod zabezpieczen nokia 6303 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.