FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6861 razy ¬
 
ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Automatyka/MiBM II stopien 
[powiadom znajomego]    
Autor "Automatyka/MiBM II stopien"   
 
kkkris91
 Wysłana - 22 czerwiec 2014 19:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Siema,

Jestem inżynierem budownictwa jednak całkowicie taka praca mi nie leży i się nie podoba. Chciałbym spróbować swoich sił na automatyce/mechanice i budowie maszyn/energetyce. Na niektórych uczelniach mogę składać papiery na 2 stopien i teraz rodzi się pytanie czy znacie kogoś kto dał rade ogarnąć to wszystko i zrobić mgr z nowego kierunku?? i czy według was to ma sens???


Dzieki

 
-adee-
 Wysłana - 22 czerwiec 2014 20:44      [zgłoszenie naruszenia]

bardzo to dziwne dla mnie jest, że dopuszcza się takie transfery.. wg mnie nie ma to sensu, bo za dużo rzeczy ciebie ominęło.
papier może i zrobisz ale dzisiaj mało się to liczy. praca jest, ale tylko dla dobrych inżynierów.

 
INSOMNIA
 Wysłana - 22 czerwiec 2014 20:57      [zgłoszenie naruszenia]

Nie o takich transferach już słyszałem
Np na jednym z UE można iść z czymkolwiek na studia IIgo stopnia,także pierwszy stopień z malarstwa,a drugi z informatyki i ekonometrii jest do zrobienia

Co do pytania,to niestety studia drugiego stopnia to najczęściej już tylko uzupełnienie podstaw,które nabyłeś na pierwszym stopniu,także jeśli program studiów mocno się różni,to będziesz miał pod górkę


Zmieniony przez - Vayo w dniu 2014-06-22 20:59:18

 
Lynn66666
 Wysłana - 22 czerwiec 2014 23:18       [zgłoszenie naruszenia]

j.w.
Chory system polskiego szkolnictwa wyższego znowu daje o sobie znać.
Dla mnie to niedopuszczalne, że można sobie całkowicie zmieniać kierunek po I stopniu zwłaszcza jeżeli jest to ta sama uczelnia. Ale co tam rektor jak chce zarobić to przyjmie każdego, bo ma z tego hajs. Znam typa po akademii morskiej, który na II stopień przeniósł się na Uniwersytet Oczywiście oba kierunki, które studiował nie miały ze sobą nic wspólnego

Co do autora to istnieje coś takiego jak dziekanat, bo każda uczelnia ma swoje własne zasady dotyczące zamiany kierunku po I stopniu studiów. Po prostu musi się zgadzać określony % przedmiotów na obu kierunkach. Trzeba pójść i się popytać, bo na forum nie wiemy gdzie studiuesz i jakie zasady ma twoja uczelnia.

Zresztą teraz ludzie za dużą wagę przywiązują do samych studiów, bo dziś studia to jedno, a to czym będziemy się zajmować w pracy zawodowej to drugie i nie zawsze zgadza się z tym co studiowaliśmy Zamiast zmieniać kierunek radze ogarnąć jakieś porządne praktyki, które dadzą Ci umiejętności/wiedzę którą będziesz mógł wykorzystać w poszukiwaniu pracy.

Jeżeli rzeczywiście zdecydujesz się zmienić kietunek to te 3 semestry magisterki tak naprawde niewiele Ci dadzą, bo jak wyżej napisali jest to tylko uzupełnienie 3,5-letnich studiów inż i raczej nie ma sensu tego robić.


Zmieniony przez - Lynn66666 w dniu 2014-06-22 23:32:20
_______________________________
 
"Uwielbiam ten reżim treningowy i dietetyczny,
gdy ciało się zmienia podczas przygotowań do zawodów."

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Automatyka/MiBM II stopien