FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1851 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
Awaria PC 
[powiadom znajomego]    
Autor "Awaria PC"   

Neptas
 Wysłana - 8 kwiecień 2016 13:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Siemanko,

Dawno temu przestałem interesować się podzespołami do kompów, więc zdaję się na Was

Padł mi 10-cio letni komp Specyfikacja: MSI P43 + C2D e7300, 4gb RAM DDR2 800, Radeon HD4850 512, 2x Seagate: 500 + 320 Gb, Chieftec 550W.

Objaw taki, że przy włączaniu nie rusza nic oprócz wiatraków. Po kilku resetach w końcu wstaje BIOS i dyski, ale wszystko na ustawieniach defaultowych (kolejność bootowania itd.). Włączanie komputera trwa w związku z tym kilka minut, co mnie wkórwia Jak już się uruchomi działa stabilnie w Orthosie.

Jakieś pomysły? Na moje oko płyta główna mówi papa, ale specjalistą nie jestem.

zbys
Elektronika
 Wysłana - 9 kwiecień 2016 01:34      [zgłoszenie naruszenia]

Przyjrzyj się kondensatorom elektrolitycznym na płycie głównej. Jak jakieś wzdęło, to płyta padła.

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Ekspert -

Neptas
 Wysłana - 10 kwiecień 2016 13:07      [zgłoszenie naruszenia]

Rozebrałem wszystko na części pierwsze, wyczyściłem, złożyłem z powrotem. Kondensatory wyglądają normalnie, ogólnie wszystko na oko wygląda ok. Zresetowałem bios zworką.
Komp dalej wstaje w 1 na 30 prób Do tego po tym zabiegu przestał działać stabilnie jak już się uda go odpalić

Także yebać go ogólnie.

Pytanie: co kupić?
Komp potrzebny tylko do internetu, żeby stał jako serwer multimedialny, ale też do odpalania filmów fHD bezpośrednio na nim. Fajnie jakby dało radę chłodzić go pasywnie, żeby był bezgłośny (przynajmniej częściowo).
Części używane jak najbardziej wchodzą w grę (nawet preferowane)

Pomożecie?

jeronimooo
J.B.
 Wysłana - 11 kwiecień 2016 07:37      [zgłoszenie naruszenia]

cicho i przyjemnie żeby było?

kup sobie procesor np: celerona 1840T LGA1150 35W z intel HD max 35W bierze tylko,
płyta główna najtańsza mATX pod LGA1150,
ram najtańszy 1600mhz 4gb styka,
dysk SSD najtańszy 128GB,
malutka obudowa mATX z zasilaczem.
Wydasz koło 900pln, masz wszystko nowe, 3lata gwarancji i ultra ciche
dzięki SSD na SATA3 będzie latała, a moc do full hd i więcej wystarczająca

Neptas
 Wysłana - 11 kwiecień 2016 08:07      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki

Jakie chłodzenie do procka?
Wolałbym mimo wszystko coś mocniejszego niż celeron chyba.

jeronimooo
J.B.
 Wysłana - 11 kwiecień 2016 12:19      [zgłoszenie naruszenia]

boxowe może być, to się nie grzeje za mocno szczerze mówiąc.
jak lepsze niż celeron i energooszczędne Core i3 4130T ale to 350 pln drożej niż celeron, a szczerze mówiąc jeżeli nie zamierzasz na tym grać, ani robić jakiś ciężkich rzeczy to różnicy nie odczujesz nawet.

Neptas
 Wysłana - 11 kwiecień 2016 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

Tzn. dla mnie komp ma działać płynnie przy otwartych kilku(nastu) kartach w przeglądarce, gdzie np. w jednej leci klip w fHD z youtuba, a reszta też pewnie będzie nayebana flashem
Dotychczasowe moje doświadczenia z celeronami są takie, że nawet do tego się nie nadają nie wiem jak i3.
Mojego obecnego kompa kilkanaście otwartych okien czasami zamula, a tu widzę że też 2 rdzenie z podobnym zegarem

jeronimooo
J.B.
 Wysłana - 11 kwiecień 2016 12:43      [zgłoszenie naruszenia]

SSD bardzo dużo w takim wypadku daje i przechodzenie między kartami jest płynne.
możesz też nbyć używane i3/i5 procesory nie psują się, ani nie zużywają

Neptas
 Wysłana - 11 kwiecień 2016 12:52      [zgłoszenie naruszenia]

SSD to pomysł z dupy w moim przypadku - mam obecnie 2 HDD, łącznie ponad 800 Gb i miejsca wolnego niewiele (filmy, zdjęcia, dropbox). Dysk na pewno wpadnie HDD 1 Tb. Ewentualnie jakiś mały ssd pod system, ma to sens?

Płyta jakaś najtańsza pod 1150 + używany i3/i5 z grafiką + RAM ddr3 4 Gb + dysk 1 Tb (+ opcjonalnie SSD). Na proc jakiś większy radiator niż box (obecnie mam scythe ninja 2 i e7300 bez wiatraka śmiga) żeby było pasywnie, bo na boxowym radiatorze nie sądzę żeby to śmigało Upchnie to wszystko w mATX obudowę, czy lepiej wrzucać graty do normalnego ATX'a którego mam obecnie?

jeronimooo
J.B.
 Wysłana - 11 kwiecień 2016 14:48      [zgłoszenie naruszenia]

SSD na system oczywiście i podstawowe programy, uwierz mi, że jest to pozycja obowiązkowa.
Jak tyle dysków to nie zmieści się w mATX chyba, upchanie dużego chłodzenia też może być problemowe, a chłodzenie z boxa da radę.

gastxxx
ole !
 Wysłana - 11 kwiecień 2016 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

SSD to podstawa

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Awaria PC

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Toshiba A300/L300 | telefon 3 - 4 stówy | Kogo IP? | Samsun D600 jak wgrac tapety ? | kodeki | Przywracanie systemu (Vista- HP Pavilion dv9000) | Akumulator:p | CS:S | Wzmacniacz | ASUS K50AB czy Dell 1555 | MIO P560 | buka | Jaka plyte do tych czesci,w nagride sog;] | Film prezentacja. | Problem z Clane prosze opomoc! :) | Hotmail problem | gościnna w kroku | saks w kiblu | seks w kiblu | ola Kutz | mężatki | wspólna masturbacja | sąsiadka na balkonie | saab 93 | koleżanka z pracy | kręcą mnie laski | medoff | stwórz postać fantasy | prezent na święta | wrzuta adamszki | nago jpg | ankieta lekkoatletyka dla każdego | sex zdjęcia | marzec | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.