FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1107 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Bardzo proszę o POMOC 
[powiadom znajomego]    
Autor "Bardzo proszę o POMOC"   

actiVe
 Wysłana - 13 maj 2004 16:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czesc

Mam 18 lat ucze sie w LO i niestety wyszla taka sytuacja ze musze podac do sadu pewna osobe o zniesławienie i ponizanie mojej osoby w sposob naprawde brutalny byly to m.in obelgi publiczne pod moja strone, niszczenie mienia szkolnego(ławki itp.) i malowanie na nich obrazliwych wulgarnych ,zboczonych motywów , wszystko to pod katem mojej osoby

I jeszcze chcialbym dodac do tego iz poszkodowaną osoba jest rowniez pewna dziewczyna ktora jest zastraszana i przez pol roku meczona psychicznie przez koleznaki a w zasadzie przez kolezanke MOWA O TEJ OSOBIE KTORA mnie rowniez znieslawila jest to ta sama osoba

i tutaj mam pytanie zglosilem cała sprawe do pedagog wychowawcy ta zlecila mi abym udal sie do sadu i poznal wszelkie procedury ktore beda mi niezbedne do zlaozenia ew. sprawy

zanim sie udam prosilbym znawcow od prawa o jakies konkrety jakie argumenty mszue miec ilu swiadkow itp wszystko co by mi pomoglo i podpowiedzialo choc troche jak nalezy postepowac

pozdrawiam

SFD Team

Ravenlord
 Wysłana - 13 maj 2004 16:51      [zgłoszenie naruszenia]

Niewątpliwie potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej.
Na początek proponuje spisać zeznania świadków i oób pokrzywdzonych.

Nie dyskutuj z debilem bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Zwierz
 Wysłana - 13 maj 2004 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

tak...nie ma to jak pospisywać sobie trochę:)

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na [http://www.pajacyk.pl]

actiVe
 Wysłana - 14 maj 2004 00:40      [zgłoszenie naruszenia]

a mzoe cos wiecej?

SFD Team

Zwierz
 Wysłana - 14 maj 2004 22:58      [zgłoszenie naruszenia]

to nie sprawa cywilna, więc nie musisz chodzić do żadnego Sądu...idziesz na Policję i tam zgłaszasz problem...

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na [http://www.pajacyk.pl]

mlkv
 Wysłana - 15 maj 2004 01:13      [zgłoszenie naruszenia]

Na wstępie - zanim wytoczysz ciężkie działo w postaci prywatnego aktu oskarżenia proponuje wyczerpać inne dostępne środki:
1) W każdej szkole istnieje cała gama środków dyscyplinarnych, z usunięciem ucznia włącznie, które mają na celu wyeliminowanie takich zachowań o jakich piszesz. Nie wiem czy już z nich korzystałeś, jeżeli nie to warto spróbować i zmusić dyrekcje, która z reguły bagatelizuje takie problemy, do działania. Często samo wezwanie mamusi czy tatusia takiej osoby na rozmowę z dyrektorem odnosi zamierzony skutek.
2) Kwestie prawne. Z tego co napisałeś wynika że zastosowanie będzie mógł mieć zarówno art 212 Kodeksu Karnego ( zniesławienie ) jak i art. 216 ( znieważenie ). Odpowiedzialność na podstawie KK można generalnie ( są wyjątki) ponosić dopiero po ukończeniu 17 roku życia, więc mam nadzieję że Twoja "dręczycielka" już je ukończyła. Obydwa czyny są w Polsce ścigane z oskarżenia prywatnego, a nie publicznego, czyli prokurator nie ściga ich z urzędu, po wniesieniu powiadomienia o przestępstwie. Będziesz musiał wystąpić z prywatnym aktem oskarżenia ( art. 59 Kodeksu Postępowania Karnego daje Ci takie prawo ). Teoretycznie prokurator może samemu wszcząć lub przejąć postępowanie w sprawie ściganej z oskarżenia prywatnego ( art. 60 KPK ), jeżeli wymaga tego interes społeczny, ale to się raczej rzadko dzieje. Osobiście radziłbym oskarżać o zniesławienie, bo w tym wypadku istnieje możliwość orzeczenia kary pozbawienia wolności, co nie ma miejsca przy znieważeniu. Policja raczej niewiele Ci pomoże, może poda sąd właściwy do wniesienia aktu oskarżenia. Prywatny akt oskarżenia jest pismem procesowym, i jako taki musi spełniać generalne warunki dla pism procesowych ( art. 119 KPK ), a także szczegółowe wymagania dla aktu oskarżenia ( art. 332 i 333 KPK ). W tym wypadku szczególnie ważne będzie uzasadnienie, ponieważ pierwsza reakcja zawalonego pracą sądu może być negatywna i nie będzie on chciał się sprawą zajmować z uwagi na ( istniejącą w jego mniemaniu ) "znikomą szkodliwość społeczną czynu". Z tego punktu widzenia lepiej będzie, jeżeli z oskarżeniem wystąpi koleżanka, która będzie mogła się w nim powołać na długotrwałe i powtarzające się zniewagi. W uzasadnieniu dobrze byłoby się również powołać się na to, że dyscyplinarne środki szkolne nie mają wpływu na działanie oskarżonej. W akcie będziesz musiał wskazać min. osoby które chcesz powołać na świadków i tutaj radzę, aby te osoby dowiedziały się o takim powołaniu od Ciebie ( byłoby najlepiej jakby wyraziły na nie zgodę ), a nie od sądu. Co prawda co do zasady każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania, ale zawsze lepszy przychylny świadek niż nieprzychylny. Tyle ogólnych uwag, radzę załatwić sprawę na drodze pozasądowej, mniej straconego czasu i nerwów, które poszarpiesz Sobie w sądzie. Jeżeli już zdecydujesz się na sąd to pamiętaj że przysługuje Ci prawo do pełnomocnika ( art. 87 KPK ) Pozdrawiam,

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

actiVe
 Wysłana - 15 maj 2004 02:14      [zgłoszenie naruszenia]

mlkv dziekuje bardzo łap soga choc nie wiem czy dojdzie

pzodrawiam i jeszcze raz dziekuje za wyczerpujaca dla mnie informacje

SFD Team

Zwierz
 Wysłana - 15 maj 2004 10:23      [zgłoszenie naruszenia]

na żadne kary pozbawienia wolności nie ma tu co patrzeć i na tej zasadzie wybierać o jaki czyn skarżyć....zawsze zresztą jest art 11.
jest rzeczą oczywistą, że żadnego prywatnego aktu oskarżenia nie złożysz...nie będzie Ci się zwyczajnie chciało.
Ponieważ za tego typu obelgami zazwyczaj stoją jakieś żądania, mozna natomiast pomyslec o art. 190...
aha...i pamietaj, że za składanie zawiadomienia o przestepstwie które nie nastapiło...też można ponieśc konsekwencje.

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

mlkv
 Wysłana - 15 maj 2004 12:47      [zgłoszenie naruszenia]

Active - Zwierz słusznie zauważył, że jeżeli Ci grożono to może znaleźć zastosowanie art. 190 K.K. ( groźba karalna ).
Zwierz - Wniesie - nie wniesie, jego sprawa, nie wszyscy odpuszczają, prosił o podstawy teoretyczne to je dostał. A o zbiegu przestępstw ( art 11 K.K. ) niestety zapomniałem z powodu późnej pory udzielania porady, mea culpa.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Zwierz
 Wysłana - 15 maj 2004 22:18       [zgłoszenie naruszenia]

nie przejmuj się:)
wiedzę masz! to widać!

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Bardzo proszę o POMOC

Warto przeczytać: Wystąpienia polityków | Pełny zapis tajnego przesłuchania Marka Dochnala | Leon Kieres | Rok w Unii, dobry rok! | przelew | Pytanie | czy moze byc za to jakaś kara? | Jak mozna zarobic szybko hajs? | Czy działacie w jakieś organizacji politycznej | Pytanie | konto w innym kraju | Tuzy rodzimego biznesu ... | Rejestracja domeny. Zastrzeżona nazwa? | PD | Młodzi, przyszli politycy | IV konferencja Uniosceptyczna | cutecalypso | httpfbcdn sphotos g aakamaihdnethphotos ak ash3544008_474703842566923_1683657208_njpg | httpfbcdn-sphotos-g-aakamaihdnethphotos-ak-ash3544008_474703842566923_1683657208_njpg | Mława Samin | kurs niemieckiego | xbox | arkon | Bartek1 | ketonal | matura 1999 | tapet | wymowa napisana po angielska czasownik?w nieregularnych | wymowa angielska czasownik?w nieregularnych | rudzi | wzór o nie rozliczaniu sie | vengin | bas91 | Dalin | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.