FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1852 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Bardzo ważne i pilne 
[powiadom znajomego]    
Autor "Bardzo ważne i pilne"   

INSOMNIA
 Wysłana - 2 sierpień 2002 15:24        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Moja dziewczyna zwolniła się z pracy. Okres wypowiedzenia skończył się 31 lipca. Pracodawca odmówił jej napisania opinii. Czy przypadkiem nie jest tak, że ma obowiązek ją wystawić? Jeśli coś o tym wiecie, bardzo proszę o odpowiedź (również bardzo by mi zależało na informacji, który artykuł kodeksu pracy o tym mówi). I jeszcze jedno: czy w wypadku nie otrzymania opinii można zaskarżyć pracodawcę? no i jakie ma się wówczas szanse na wygranie sprawy?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

CARPE DIEM! Każdy dzień to specjalna okazja!

vitajus
 Wysłana - 2 sierpień 2002 22:51      [zgłoszenie naruszenia]

jesli sie dobrze ornientuje to zaklad wystawi ci tylko swiadectwo pracy i to niezwlocznie od ustania stosunku pracy, a jesli chodzi o opinie to wiem ze mozna owa uzyskac, ale na pisemna prosbe, tak sprawa sie przedstawia w mojej firmie
pozdrawiam i przypominam, ze sa to tylko moje domysly, nie poparte artykulami

vitajus

INSOMNIA
 Wysłana - 2 sierpień 2002 23:16      [zgłoszenie naruszenia]

O ile się nie mylę, to w kodeksie pracy nie ma nic na temat możliwości sporządzenia opinii w przypadku rozwiązania stosunku pracy. W takim razie sporządzenie opinii jest to dobra wola pracodawcy, ale może też być tak, że do sporządzenia opinii zobowiązany jest pracodawca na podstawie regulaminu pracy - warto to sprawdzić. natomiast w świadectwie pracy pracodawca prócz obowiązkowych danych, na żądanie pracownika musi podać także informacje o wysokości i składnikach wynagrodzenia oraz o uzyskanych kwalifikacjach (art. 97 par. 2 kp .

Ravenlord
 Wysłana - 3 sierpień 2002 01:23      [zgłoszenie naruszenia]

1. nie jest dobra wola.
2. musi byc na pismie skierowana prosba.
3. jezeli nie wyda w terminie do 2 tyg - mozna zaskarzyc do sadu pracy.

INSOMNIA
 Wysłana - 3 sierpień 2002 08:02      [zgłoszenie naruszenia]

na jakiej podstawie mówisz, że sporządzenie opinii jest to obowiązek pracodawcy?

Zwierz
 Wysłana - 4 sierpień 2002 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

mi też się wydaje (ale nie zaglądałem do kodeksu-przez lenistwo) ,że nie można żądać wystawienia opinii bo to mijało by się z celem. Wymuszona opinia aczej nie byłaby zbyt dobra chyba...:)

INSOMNIA
 Wysłana - 5 sierpień 2002 09:10      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za odpowiedzi. Ravenlord, skąd twoje info? Wiesz to z kodeksu?

CARPE DIEM! Każdy dzień to specjalna okazja!

Ravenlord
 Wysłana - 6 sierpień 2002 12:29      [zgłoszenie naruszenia]

Najmocniej przepraszam za wprowadzenie w blad- przeczytalem zbyt pobieznie, chodzilo mi o swiadectwo a nie opinie. Wystawienie opini czy referencji to faktycznie jest wylacznie dobra wola pracodwacy. Jak czlowiek ma egzamin co pol roku z cywila, gospodarczego, pracy, karnego, miedzynarodowego itp to sie moze wszystko pop...

chrupekUK
 Wysłana - 24 lipiec 2013 02:06      
 Usunięta przez bread za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Bardzo ważne i pilne

Warto przeczytać: Kwach na herbatce u Terminatora | Piosenka na wybory dobra ;-] | Debata: Rokita vs. Kaczyński | Cimoszewicz zrezygnował | Zaświadczenie o niekaralności | Azja | Spółdzielnia, prośba o pomoc. | Koalicja PO Pis???? | Odpowiedzialnośc za umowę | Płaca minimalna a walka z bezrobociem | Komisja PZU i niewinny Mietek W | Nieudany start w wyborach | Antyaborcyjna wystawa | porownanie minimalnych plac w europie | Serwis Ofert Pracy ''forum'' | REZYGNUJE Z BYCIA MODERATOREM | pzu | bravo hgt | pawerty | mercedes | Dee-Jay | antidotumm | emka | emka88 | emka21 | fajna strona | iwonka_87 | biedronka | renika | renia | petardy | kodeina | dzika karta | must be the music | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.