FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10985 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Beatbox 
[powiadom znajomego]    
Autor "Beatbox"   

-LukiS-
 Wysłana - 18 sierpień 2003 23:05        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Spotkal sie ktos kiedys z takim czyms? Pewnie wiekszosc z Was slyszala stary kawalek: Paktofonika - Uliczny reportaz gdzie Sot nasladowal beat za pomoca narzadow mowy. Dla mnie zrobilo to naprawde duuze wrazenie, mowie nie mozliwe, jak mozna tyle dzwiekow naraz, ale jednak co on zrobil to byla kropla w morzu. Dotarlem do Rahzela (Godfather of Noyze), polskiego Tik-Taka hyh i innych mistrzowskich beatboxerow i dopiero po uslyszaniu ich kawalkow opadla mi szczena, istny szok . Jak mozna scratchowac geba, udawac takie dzwieki, przeciez to niemozliwe , pewnie po przerobce jakies czy cos, a jednak to wszystko prawdziwe,
co bede pisal przekonajcie sie sami, ogolnie o BB:
[hip-hop.pl/beatbox/index.html]
Polecam:
Z dzialu beatbox cala Polske, potem Killa Kela, z USA Biz Markie no i oczywiscie Rahzela, filmiki tez robia ogromne wrazenie. Milego sluchania
A moze jest jakis Beatboxer na sfd i cche sie pochwalic swoim talentem

::: LukiS :::

SaLvAtIoN
 Wysłana - 19 sierpień 2003 12:13      [zgłoszenie naruszenia]

ciekawe to jest

~~~~~~~~~~~
Moderator działów:
*Nasze Hobby
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 20 sierpień 2003 01:14      [zgłoszenie naruszenia]

Lukis!! dałbym Ci soga ale jestem nie zarejestrowany ale świetna stronka i wogóle temacik przedni, chyba poeksperymentuję, może zostanę beatboxerem (czy jak to się tam odmienia ) i wklepę to do jakiegoś swojego kawałka

Music was my first love
Strona domowa -> [www.sb2000.republika.pl] !!!
Strona BEATS FACTORY!!! -> [www.beatsfactory.prv.pl] !!!
Pozdrufka!!!

-LukiS-
 Wysłana - 20 sierpień 2003 08:13      [zgłoszenie naruszenia]

hehe , Beatboxerem moze zostac kazdy, wystarcza checi i czas. Ja na drugi dzien plucia (inaczej nie mozna bylo tego nazawac) mialem zakwasy na twarzy , tez sie dzwilem. Rodzinka juz niewytrzymywala hyh.
Mam gdzies kawalki gdzie robili podklad tak, prze***anie im to wychodzilo, a wogole do jakiej muzyki chcialbys to uzyc i w czym ja wogole robisz, tez na fruityloopie?

INSOMNIA
 Wysłana - 20 sierpień 2003 10:51      [zgłoszenie naruszenia]

Fuity loops, acid, cool edit pro, buzz (czasem też inne trackery), wtyczki VST, cubase i co mi sie nawinie pod rękę. Chciałbym to (beatbox) wykorzystać w dość niekonwencjonalny sposób, ponieważ robie muzykę elektronczną i ostatnio bardziej przenoszę się na gatunki które mają łamany bit (elektro, bb, mam też w planach dnb), myślę że połączenie basu z syntezatora i takiej "ustnej perkusji" mogłoby dać ciekawy efekt. Dzięki tej stronce co podałes przynajmniej będę mógł się tego nauczyc i przećwiczyć. Juz wcześniej jednak robiłem "takie rzeczy" buzią. Rodzina zawsze patrzyła na mnie jak na debila, ale ja na to zlewke dawałem (jak widzisz nie jesteś sam ). Teraz przynajmniej będę mógł zrealizować swój plan muzyczny, dzięki poszerzeniu "asortymentu dźwiękowego". A Ty robisz jakąś muzykę? czy beatbox stał się tylko takim Twoim luźnym hobby?

Music was my first love
Strona domowa -> [www.sb2000.republika.pl] !!!
Pozdrufka!!!

zaborek
 Wysłana - 20 sierpień 2003 16:54      [zgłoszenie naruszenia]

Rahzel wymiata, najlepiej jak spiewa i robi bity w tym samym momencie, to ja az wymiekam

Doradca w dziale Sporty Extremalne

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" -Albert Einstein

-LukiS-
 Wysłana - 21 sierpień 2003 11:53      [zgłoszenie naruszenia]

Shadow bylem na Twojej stronce, niezle masz te utworki, jakbym nie wiedzial ze sa Twoje to bym pomyslal ze jakis westbam albo ktos inny je zrobil ( Sog sie nalezy ). Tez mam jakies, ale sie nie rownaja . Dobrze ze nie robisz takiego "czystego" techna, najgorszy syf jaki moze byc. Mam gdzies kawalki gdzie kolesie dawali trancik i dnb, na maila nie pojdzie bo za duzo zajmuje jak masz dostep do jakiegos ftp to mozemy sprobowac.
A odnoscnie tego Beatboxu to mozna nazwac to luznym hobby . Nie wiem czemu ale strasznie mi sie spodobal, jak mam wolny czas to zawsze cos probuje (jak nie ma gazety w kiblu to tez trzeba sie czyms zajac ). Ale jeszcze nic nie nagralem bo nie stac mnie na mikrofon, jak uzbieram cusik to sie zacznie.
Zaborek ten kawalek faktycznie wymiata i nazywa sie:Rahzel_If_Your_Mother_Only_Knew i zrobil go tak :
Przy śpiewaniu poszczególnych słów, Rahzel wstawia beaty. Miesza je ogólnie mówiąc z początkami wyśpiewywanych słów. Jego talent i zdolności pozwalają to zręcznie zamaskować, dając pełne złudzenie. Załóżmy, że mocny kick to [P], a krótki snare z pogłosem fff to [Pff]. Schemat beatu wygląda wtedy mniej więcej tak:

[P].........[Pff]........[P]-[P]..[P].........[Pff]

Jest to jeden loop i powinien być tworzony bez brania oddechu w międzyczasie. Beaty układają się na początkach i w środkach słów w miejscach, w których nie przeszkadzają w wymawianiu poszczególnych głosek. Przykładowo głoski /p/ i /m/ mają wspólne miejsce artykulacji, czyli wargi dolną i górną. Snare [Pff] w słowie ?mother? można utworzyć zakładając lekko dolną wargę na górną. Po [P] można bez większych problemów powiedzieć /i/, co na początku brzmi jak ?Piff?, później da się to zamaskować, żeby brzmiało jak oddzielny dźwięk. /l/ naturalnie następuje w angielskim po /p/ - chociażby w ?please?, ?plow? czy ?plum?. Problem w tym, że w środku ?only? znajduje się snare [Pff]. Należy powiedzieć coś w rodzaju ?Pffli? - po ?pff? od razu przesuń język do tyłu, żeby ?zdążyć? na ?ly?. Po ?knew? [wym. /niu/ - dla słabo-angielskich beatboxerów] słychać beat wraz z echem ?oo?. Razhel powtarza po beacie całe ?knew?. Schemat wygląda więc następująco:

[P]if your m[Pff]other [P]-[P]on[Pff]ly knew[P] knew[Pff]

Spróbuj na początku powoli, poźniej zwiększaj prędkość, trzymając się dokładnie schematu beatów. Teraz włącz z płyty Magazynu utwór ?If your mother only knew? i kilka razy go wysłuchaj, najpierw spróbuj powtórzyć sam beat, później wplataj słowa. Po pewnym czasie okaże się to dość łatwe. Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano, pamiętaj, że Rahzel jednak ma pewne doświadczenie w tym całym beatboxie;) Na zakończenie życzę cierpliwości oraz równych i czystych beatów.
Art. opracowal Patryk Matela [TikTak].
Milego cwiczenia

zaborek
 Wysłana - 21 sierpień 2003 15:37      [zgłoszenie naruszenia]

mi wychodzi to ale nie z takim beatem jaki robi rahzel, tylko ze swoim

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" -Albert Einstein

-LukiS-
 Wysłana - 21 sierpień 2003 23:33      [zgłoszenie naruszenia]

Masz to nagrane? Chetnie uslyszalbym kolejnego covera . Moze masz jakies inne swoje nagrania? A to wogole interesujesz sie tym(beatboxem) tak troche czy tak troche bardziej?

zaborek
 Wysłana - 22 sierpień 2003 11:03      [zgłoszenie naruszenia]

co Ty to tylko tak dla jaj sobie robie, czasami jak mnie cos natchnie, robie sobie jakis beat

INSOMNIA
 Wysłana - 22 sierpień 2003 19:38      [zgłoszenie naruszenia]

Lukis przesadziłeś z tym westbamem w każdym razie dzięki za komentarz moich pobrzdękiwań, sam jednak uważam że daleko mi do ideału

Shadow aka ZDV-12
Music was my first love
Pozdrufka!!!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Beatbox

Strony: 1 2 3 4 5