FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4945 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Biblia 
[powiadom znajomego]    
Autor "Biblia"   

Rezo14
 Wysłana - 17 grudzień 2008 17:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam , więc zgodnie z radą zakładam nowy temat :p . Wkleję może moje dwa posty z innego tematu :

Przepraszam za odejście od tematu , ale chciałbym zadać parę pytań dotyczących biblii . Jak to z nią jest , czy jest jakoś potwierdzona ona historycznie ? Co z cudami znajdującymi się w nowym testamencie itp ? (Sam nie wiedziałem jak o to spytać , ale myślę , że przedstawiłem swoje wątpliwości w miare sensownie :P ) Pozdrawiam
Tzn. cuda chyba można pominąć bo to raczej mit , chyba że o czymś nie wiem . :P

Bo ostatnio kumpel zadał mi pytanie "jak mogę w to nie wierzyć i czy myślę sobie , że ktoś to sobie ubzdurał ". Chciałem się więc trochę na ten temat dowiedzieć. :) Pozdrawiam

Jeśli temat niepotrzebny , to proszę o usunięcie .

bezemocji
 Wysłana - 17 grudzień 2008 17:50      [zgłoszenie naruszenia]

Jak to z nią jest , czy jest jakoś potwierdzona ona historycznie ?

Biblia jako księga jest potwierdzona historycznie począwszy od Tory i biblii hebrajskiej. Inną sprawą jest potwierdzenie historyczności wydarzeń jakie opisuje. Tu fakty mieszają się z fikcją i metaforą. Np. archeologia potwierdza niektóre miejsca, postaci biblijne - głownie królowie licznych ludów a większość traktuje jako mit. Nie można poważnie traktować relacji o ludziach, którzy zyli po 900, 700 lat, nie mówiąc o zupełnie alegorycznych.
Z Nowym Test. jest nie lepiej....

Specjalista -

Rezo14
 Wysłana - 17 grudzień 2008 17:55      [zgłoszenie naruszenia]

No właśnie ten nowy testament chyba najbardziej mnie ciekawi . Z tego co czytałem to ludzie , którzy je napisali nie znali prawdopodobnie się z Jezusem i kierowali się starym testamentem ?

Zmieniony przez - Rezo14 w dniu 2008-12-17 17:55:55

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 17 grudzień 2008 18:02      [zgłoszenie naruszenia]

Biblia fajna książka, ale nie jedyna. Jest więcej fajnych książek, nie ma się co zatrzymywać na jednej :)

Namaste!

Ekspert -

Rezo14
 Wysłana - 17 grudzień 2008 18:06      [zgłoszenie naruszenia]

Jasne , ostatnio zacząłem bardziej się tym wszystkim interesować , ale byłem troche przyatakowany ostatnio pytaniami "to kto stworzył świat " "co powiesz na temat biblii i o opętaniach " itp. Nowy testament mnie bardziej ciekawi od tego starego. Ogólnie to ruszam teraz czytać R.Dawkins "Bóg urojony" . Pozdrawiam

pajaki dwa
 Wysłana - 17 grudzień 2008 18:12      [zgłoszenie naruszenia]

Opętanie jest "mocnym" (o ile nie "najmocniejszym") argumentem przemawiajacym za istnieniem boga... ehh

Ja kiedys zajzalem, przeczytalem kawalek (bo musialem, ksiadz taka pokute dal ), ale nie zaciekawila mnie.

Zmieniony przez - pajaki dwa w dniu 2008-12-17 18:13:45

bezemocji
 Wysłana - 17 grudzień 2008 18:49      [zgłoszenie naruszenia]

Rezo, żaden z ewangelistów nie był apostołem Jezusa. To co najwyżej uczniowie Piotra i Pawła, którzy pisywali co pamiętali, niezgodnie z chronologią i faktami. Jezusa nie znał i nie widział Paweł, główny twórca chrześcijaństwa. Ewangeliści to nieznani autorzy, którym nadano imiona pod jakimi ich znamy. Owszem, całe akapity NT to kopie i przeróbki ze Starego. Łącznie z zapowiedziami przyjścia i dziewiczego poczęcia u Izajasza. W całym NT jest tylko tło historyczne a większość nie trzyma się kupy, pełne jest sprzecznosci i nielogiczności. Zwróć uwagę, że realne życie Jezusa ewangelistów nie zajmowało. Dopiero jego śmierć i zmartwychwstanie nadało sens jego postaci. Co by było, gdyby dożył sędziwej starości w otoczeniu dzieci? Nie bylibyśmy zbawieni! Nie byłoby chrześcijaństwa!

Specjalista -

Rezo14
 Wysłana - 17 grudzień 2008 18:54      [zgłoszenie naruszenia]

No , racja . Dzięki wielkie , sogacz. (Chyba wszedł :P )

Zmieniony przez - Rezo14 w dniu 2008-12-17 18:54:45

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 17 grudzień 2008 18:56      [zgłoszenie naruszenia]

Tak naprawdę nie ma nawet historycznych dowodów na samo istnienie Jezusa...

Polecam Ci "Boga Urojonego", może coś-niecoś Ci rozjaśni

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Rezo14
 Wysłana - 17 grudzień 2008 19:34      [zgłoszenie naruszenia]

No właśnie ją sobie kupiłem i zaraz się za nią biorę.
Dzięki wielkie za odpowiedzi.

PS. Kiedyś czytając posty OloKK , Tadkanorka czy innych myślałem sobie jak oni mogą tak pisać i myśleć , a teraz ....

Pozdrawiam

Tadeknorek
 Wysłana - 17 grudzień 2008 19:38      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli chodzi o Biblię, dość dużo, nie wiem, czy nie nawet więcej jest w książce Hitchensa "Bóg nie jest wielki".

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Biblia

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: | | tynkarz | zabawy z siostra | skojarzenia | kaszubski | makbet | yasminelle 28 | scott | rozmiar biustu | rozmiar piersi | pomysł na gre wstępną | gołota saleta | booty-luv | zaba | booty luv | final | tatuaż juzus | out of body experience | chat kamerki | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.