FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 47177 razy ¬

Informacje tutaj przedstawione są opiniami użytkowników i dają co najwyżej ogólną wiedzę o problemie. Nie mogą zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej. Forum służy do wymiany poglądów i doświadczeń, w żadnym wypadku nie może być podstawą do samodiagnozy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie stanu zdrowia/przebiegu leczenia należy zwrócić się po poradę do lekarza. Tylko porada lekarska oparta na osobistym zbadaniu pacjenta, wywiadzie chorobowym i badaniach dodatkowych gwarantuje postępowanie bezpieczne, takie, które może dać pożądany efekt leczniczy.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zdrowie
Boli mnie żuchwa.... :/ pomocy 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Boli mnie żuchwa.... :/ pomocy"   

Grecja
 Wysłana - 21 maj 2008 08:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam. Mam, taki problem. W niedziele wszystko było ok, nic niebolało itp. A w poniedziałek jak na śniadanie chciałem zjeść kanapke otworzyłem musta, wziąłem "zryza" noto po lewa strona żuchwy ( chyab to żuchwa) mnie boli jeśli żuje coś. jeśli jesm prawą stroną jest ok, ale jeśli lewą noto bol mnie ta część z tyłu. Co może być tego przyczyną? Na zdjęciu postaram się pokazać z jakiej strony mnie boli. Ból ten aż lekko podchodzi do ucha... czyżby przeciąg? Ale trzymałby aż od poniedziałku?

Zmieniony przez - Grecja w dniu 2008-05-21 08:42:38

bardota..
 Wysłana - 21 maj 2008 14:15      [zgłoszenie naruszenia]

nastepnym razem nie jedz tygodniowego chleba

Artropia słuchowo-żuchwowa
objawy: ból w mięśniach żwazcach lub w stawie żuchwy po obu stronach głowy, bóle głowy lub uszu, uczucie trzaskania lub przeskakiwania podczas otwierania ustalbo poruszania żuchwą, ból promieniujący do twarzy, szyi lub ramion, ból żuchwy podczas otwierania ust.
Przyczyny: naderwanie mięsni szczęki przy zaciskaniu zębów (np. zgrzytanie zębami). Czy zgrzytasz nocą?
Dalsze przyczyny: zapalenie stawów, uraz szczęki, stres, nieprawidłowy zgryz (przodozgryz) - czy masz go?
ustępuje zazwyczaj po paru dniach, jeżekli zażywa się leki przeciwbólowe i dużo wypoczywa. W ciężkich przypadkach stosuje się fizykoterapię, leki przeciwzapalne, uspokajające, rozkurczowe, by zmniejszyć napięcie mięśni. Ostatnia deska ratunku to leczenie chirurgiczne.
Co można zrobić:
zażyćlek , np. ibuprofen
masować mięśnie nad i przed skroniami oraz wzdłuż szczęki, wykonywać małe, okrężne ruchy
Ograniczyć miowienie i żucie, przez kilka dni jeść tylko miękkie i płynne posiłki, robić ciepłe lub zimne okłady (zimny trzymamy kilka minut). Nie zaciskać zębów.
Zgłoszenie do lekarza: gdy nie można mówić lub jeść, gdy jest wada zgryzu.
Zapobieganie:
Oduczenie się zaciskania silnego zębów, zgrzytania nimi
Redukcja stresu 9najlepsza metoda leczenia)
Unikanie twardych pokarmów (marchew, jabłko), potraw wymagających długiego żucia. Nie żujemy gumy. Aby uniknąć napięcia mięśni nie śpimy na brzuchu! Nie trzymamy słuchawki telefonicznej między żuchwą i ramieniem.

Ludzie narzekają na starość,nie potrafią docenić że mogą poznać każdy etap

butt3rfly
 Wysłana - 21 maj 2008 16:48      [zgłoszenie naruszenia]

ja to mam srednio raz na dwa miesiące

"Myślę, że jesteś niezła dupa i chcesz mnie bardzo"
dziwki już tu sąąąąąąąąąąą!!!
"metaforyczny chuj"

Specjalista -

zrk
 Wysłana - 21 maj 2008 18:25      [zgłoszenie naruszenia]

bylo futrowac

pajaki dwa
 Wysłana - 21 maj 2008 19:11      [zgłoszenie naruszenia]

Miałem to kiedys. To był koszmar lekko mówiąc, bo nawet kanapka mi sie nie miesciła do buzi, bolało jak jasny pierun

suplacz
 Wysłana - 21 maj 2008 22:47      [zgłoszenie naruszenia]

ile masz lat?
moze zab madrosci?
mnie napiedalo pol bani 3 dni co jakis czas zanim powylazily

milosc nie istnieje, trzeba robic melange i sie nie przyzwyczajac, nie?

booe
biały miś
 Wysłana - 21 maj 2008 23:10      [zgłoszenie naruszenia]

na drugi raz, jak zjesz pigułe, to nie żuj gumy

GoldenEyes
 Wysłana - 21 maj 2008 23:22      [zgłoszenie naruszenia]

ale wtedy sobie poliki albo wargi zamocno poprzygryza
zawsze cos

"Nawet największe prawdy mogą okazać się jeszcze tylko fałszywymi hipotezami."

[http://www.insomnia.pl/Czarna_Dziura-f163.html]

Layla20
 Wysłana - 23 maj 2008 00:28      [zgłoszenie naruszenia]

ja również miałam cos podobnego, bolało tydzień i przestało...jak nie możesz wytrzymać to weź coś przeciwbólowego i samo przejdzie:)

esik
 Wysłana - 23 maj 2008 00:38      [zgłoszenie naruszenia]

Usuń sobie dwie nieprzebite ósemki na raz to zobaczysz co to znaczy ból szczęki

"Czytajcie Eulera, czytajcie go - jest mistrzem nas wszystkich."
- Pierre Simon de Laplace

[)@IVI!@/V
 Wysłana - 26 maj 2008 22:07      [zgłoszenie naruszenia]

K***a, chyba mam to samo. Zaczelo sie w piatek wieczorem, nie moge zrobic zgryzu zebow do konca, bo nap*****la po lewej stronie na wysokosci ucha. Jak probuje zagryzc zeby to tak jakby zuchwa chciala mi wyjsc przez ucho Dodatkowo przy dotykaniu okolic ucha i malzowiny tez boli. Wyczyscic ucha wacikiem tez nie da rady, bo napierdziela. Jak do jutra bol nie zlagodnieje to chyba wizyta u laryngologa czeka. Zapalenie ucha to chyba nie bedzie (objawy nie zgadzaja sie do konca...)

[http://www.biby.er.pl] - Damian - moje biby - fotki
[superdowcipy.xx.pl]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Boli mnie żuchwa.... :/ pomocy

Strony: 1 2

Warto przeczytać: zaburzenie rownowagi | Ból w kolanie | Ból | Ucho, kolczyki...Że co? | Słaba psychika - jak sobie z tym poradzić | krosty ropne na twarzy co robić | od czego skacze mi zyłka w powiece? | SZKŁO W STOPIE | płytka retencyjna | Wzrost... Pomocy! | Kręgosłup - rehabilitant w krk | "czy wiesz co jesz?" | bolące stawy | Mutacja głosu | Błona dziewicza | czy to tarczyca czy testosteron winny? | arlak | Christina Hendricks | mama koleżanki | wzorce | z??czka | bia??? ?ko | kara mierci | jak m c d u ej | kod ogranicze nokia 6303 | nikita86 | kantor internetowy | w natarciu | youthful island | Kraków kluby | białe coś | mokra orgazm | lustrzanka | długość | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.