FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1365 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Brak Prawka 
[powiadom znajomego]    
Autor "Brak Prawka"   

Manieq
 Wysłana - 7 marzec 2006 17:44       

Przeniesiona przez Regggie z działu 'Motoryzacja'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Siemanko Wsyskim!!
Mam zdeczko problem .....złapali mi braciaka jadącego autem bez prawka (głupi szczeniak) :/ .....i teraz pytanie co mu grozi wg polskiego prawa za to? ....chłopak nie ma skończonych 18 lat (dopiero w tym roku kończy) nie posiada uprawnien do kierowania autem :/ ....dzięki za wiarygodne info ....pozdro i zycze Wam mądrzejszego rodzeństwa

Skarbowy
 Wysłana - 7 marzec 2006 18:20      [zgłoszenie naruszenia]

Dla kierowcy - właściciela
art. 179 k.k. " kto wbrew szczególnemu obowiązkowi dopuszcza do ruchu pojazd mechaniczny albo inny pojazd w stanie bezpośrednio zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym lub dopuszcza do prowadzenia pojazdu mechanicznego albo innego pojazdu na drodze publicznej przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, będącą pod wpływem środka odurzającego lub osobę nie posiadającą wymaganych uprawnień, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
Osoba prowadząca bez uprawnień chyba tyylko grzywna 500 zł.

Zmieniony przez - Skarbowy w dniu 2006-03-07 18:24:39

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

ciastosz
 Wysłana - 7 marzec 2006 18:25      [zgłoszenie naruszenia]

Skarbowy - napisal przeciez, ze nie ma skonczonych 18 lat...

prawie jak JDM

[rainbowsunnybeach.sry.pl/]

Skarbowy
 Wysłana - 7 marzec 2006 18:31      [zgłoszenie naruszenia]

był edit
Ponadto grzywna dla kierowcy - wlaściciela również 500 zł

Specjalista -

ciastosz
 Wysłana - 7 marzec 2006 18:36      [zgłoszenie naruszenia]

Hehe luz - bylem w trakcie pisania

prawie jak JDM

[rainbowsunnybeach.sry.pl/]

Manieq
 Wysłana - 7 marzec 2006 22:40      [zgłoszenie naruszenia]

eeeee ....to nie bede interweniował ...niech gówniarz sie naje strachu to moze sie nauczy ze nie wolno szarżowac i przeginać pałeczki .....jezeli tylko grzywna w wysokosci 500 zł to luzzzz ....juz myslałem ze mu zabronią wyrabiac prawko na pare lat albo jeszcze cos gorszego :]...w sumie to ucieszyliscie mnie chłopaki :) ....dzięki ...pozdrawiam

Skarbowy
 Wysłana - 8 marzec 2006 00:31      [zgłoszenie naruszenia]

Policja nie może nic zdziałać przeciwko robieniu prawka więc luzz
Zasadnicze pytanie - kto jest właścicielem autka?

Zmieniony przez - Skarbowy w dniu 2006-03-08 00:32:53

Specjalista -

Madejp8
 Wysłana - 8 marzec 2006 06:20      [zgłoszenie naruszenia]

a mi się wydaje że chłopak dostanie zakaz możliwości zdawania egzaminu na prawo jazdy od 1 - 3 lat. Gdzieś czytałem o podobnym wypadku.

Skarbowy
 Wysłana - 8 marzec 2006 11:48      [zgłoszenie naruszenia]

"Interesującą Panią kwestię reguluje Kodeks wykroczeń oraz akty wykonawcze do tegoż kodeksu. Zgodnie z jego przepisami, w opisanej przez Panią, hipotetycznej sytuacji, może być Pani pociągnięta do odpowiedzialności za:
prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów, za co grozi, wymierzana w formie mandatu, kara grzywny do maksymalnej wysokości 200 zł lub kara nagany albo
jeśli policjant okaże się wyjątkowo dociekliwy i ustali, że w ogóle nie posiada Pani uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym na drodze publicznej (czyli po prostu prawa jazdy), będzie mógł nałożyć na Panią, w drodze mandatu, karę grzywny do maksymalnej wysokości 500 zł.
Ponadto, właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień, również może być ukarany karą grzywny do maksymalnej wysokości 500 zł. Jak widać obecność takiej osoby w samochodzie stanowi w świetle prawa okoliczność nie łagodzącą, a wręcz zwiększającą odpowiedzialność.
Policjant nie ma kompetencji, aby z tytułu popełnionego wykroczenia, zabronić Pani podchodzenia do egzaminu na prawo jazdy. Jednakże może on zawiadomić ośrodek szkolenia kierowców, w którym uczęszcza Pani na kurs prawa jazdy o popełnionym wykroczeniu. Kwestię tego, czy takie zawiadomienie wpłynie w jakimkolwiek stopniu na możliwość zdawania przez Panią egzaminu na prawo jazdy reguluje z pewnością odpowiedni regulamin obowiązujący uczestników kursu na prawo jazdy w danym ośrodku szkolenia kierowców"
Poradaprawna.pl

Specjalista -

swistu
 Wysłana - 8 marzec 2006 17:13      [zgłoszenie naruszenia]

Brat kolegi (nieletni) został złapany przez patrol, gdy prowadził auto. Miał sprawę w sądzie, teraz prawko może zacząć zdawać w wieku 21 lat

pozdrawiam

Skarbowy
 Wysłana - 8 marzec 2006 17:16      [zgłoszenie naruszenia]

A jak brzmiał wyrok? (to ma znaczenie)

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Brak Prawka

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Problem z pracą licencjacką - Ustrój i zadania powiatu | Zaświadczenie o niekaralności. | Dotacje z urzędu pracy | Dosfinansowanie z UE na dzialanosc hazardowa | zwrot podatku.... | Policja na GG? | Redukcja Kosztów Prowadzenia Biura | PIT-11 - brak dokumentu | silna złotówka w jaki sposób? | granie w piłkę nożna na podwórku | Ślub faceta w wieku 18 lat | Szkola wyzsza- spoleczna... | Mandat ZTM - Warszawa | Zmiana prawa jazdy? | Można odpisąc osobe uczącą się ?? | debile na allegro | w140 | Totenburg tajemnicze mauzoleum w Wałbrzychu | kubek kawa | kubek na kawe | przegrańcy życiowi | smoleńsku | Immortal Technique | aldona orman | analiza techniczna | analiza | smolensk | sons of anarchy | prezent | SOCHA | Fin | wszystko | blitz | Badoo | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.