FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1444 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Brak zapłaty za prace 
[powiadom znajomego]    
Autor "Brak zapłaty za prace"   

Vigilante
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 15:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Otóż sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.

Podjąłem się pracy (inwentaryzacja w jednym z hipermarketów), zatrudniłem się poprzez jedną z agencji pośrednictwa pracy tymczasowej ( wiadomo praca dorywcza i taka tam, dla studentów ). Po 4 godzinach pracy przyszedł po mnie jakiś naczelnik i kazał mi zaprzestać dalszej roboty i wyprosił mnie z zakładu. Powodem było rzekome się obijanie, zauważone przez monitoring. Poprosiłem grzecznie o jakiś dowód, ewentualnie czy nie da się coś z tym zrobić itd. Koleś powiedział odrazu że wypad... Już nie dyskutowałem chociaż to tak trochę wku***ące że ktoś posądza Cię o coś czego nie zrobiłeś (nie wiem do tej pory na jakiej podstawie oni osądzili to...).

Mniejsza o to, po kilku dniach dzwoni do mnie pani z tejże agencji i tłumaczy że nie dostane wypłaty za te kilka godzin które zdążyłem tam przerobić (chodzi zgrubsza o jakieś 20 zeta, jeśli chodzi o kase). Bo supermarket nie jest zadowolony z mojej pracy...

Umowy nie podpisywałem, poprostu podałem swoje dane u nich w biurze i dostalem tylko wydruk "Potwierdzenie zatrudnienia na podstwie umowy cywilnoprawnej" ( w dalszej części wypisana jest umowa o dzieło zawarta na okres itd.../ oraz że wykonuje dzieło w oparciu o przepisy ustawy z dnia 9 lipca 2003 o zatrudnieniu pracowników tymczasowych, rozdział III Art. 26. ust.2).

Mam pytanie, czy w związku z tym oni mogą dowolnie sobie robić z ludźmi co chcą? Wywalać, zatrudniać, nie płacić w oparciu o taką ustawę ? Bo rozumiem że szans dochodzenia swoich racji już nie mam, nie mówiać o wypłacie tych głupich 20zł...

- Trzy piwa? W południe?
Gość przy barze wyszczerzył w rozmarzeniu zęby i radośnie pokiwał głową.
Ford nie zwracał na niego uwagi.
- Czas to iluzja - oznajmił. - Tym bardziej południe.

aka shakal
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 16:20      [zgłoszenie naruszenia]

Olej tą pracę , szukaj następnej , a nie histeryzujesz o 20 zł.

Coś nie chce mi się wierzyć , że się nie obijałeś.

Ban I : Powód antysemityzm ( Konto zostało zablokowane do 2008-06-08 15:46:37 ) - Miesiąc .
Ban II : Powód : Za nie banie sie moderatora %-) (zaraz ci zdejmę nie boj żaby) Do dnia: 2008-07-11 22:2

mlkv
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

Masz pełne prawo domagać się swoich 20 złotych .

A już na poważnie - rozumiem o co chodzi, jesteś w****iony że potraktowano Ciebie jak szmatę.

Na tego typu okazję polecam gorąco pipę.

To jest Państwową Inspekcję Pracy ( w skrócie PIP ).

Weź to potwierdzenie zatrudnienia które dostałeś, udaj się do lokalnego wydziału PIP'y i umów się z inspektorem. Następnie opowiedz o tym jak ciebie potraktowano, podkreśl że nie otrzymałeś wypowiedzenia w jakiejkolwiek formie, nie otrzymałeś wypłaty, poskarż się na warunki pracy oraz brak odzieży ochronnej. Wspomnij że z tego co słyszałeś nie jesteś przypadkiem odosobnionym, a że tym pracownikom którym płacom to znowu ( słyszałeś ) nie płacą w terminie i mają zaległości wobec pracowników. Wspomnij że ( słyszałeś ) iż potrącają pracownikom dłużej pracującym z pensji nienależne marże.

Potem możesz już jedynie dzwonić do tejże agencji pracy i śmiać się im radośnie do słuchawki. Uwierz na słowo że PIPA dosra im dużo gorzej niż za 20 złotych.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

ziemon
LADY
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

przeczytaj dokladnie co na ten temat jest w umowie ktora masz z agencja pracy tymczasowej

mlkv - troche na wyrost rada moim skromnym zdaniem

Zmieniony przez - ziemon w dniu 2008-06-25 16:32:26

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

mlkv
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 16:35      [zgłoszenie naruszenia]

Miałem do czynienia z pipą od strony pracodawcy.

Nie przesadzam.

Ekspert -

ziemon
LADY
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 16:39      [zgłoszenie naruszenia]

o tym mowie - bez urazy ale na to ze zle potraktowali autora mamy slowa autora, jesli nie ma w tym winy pracodawcy/agencji to na miejscu pracodawcy/agencji osobiscie zatluklabym osobe ktora wysyla na mnie PIP za 20 zl

patrze z pkt widzenia firmy i nasylanie skarbowki, sanepidu, pipu oraz innych wynalazkow jest ostatecznym chwytem na wykanczanie konkurencji

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

mlkv
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 16:44      [zgłoszenie naruszenia]

Monzie, u nas na Bałutach ostateczny chwyt to kosa pod żebra, względnie zastrzelenie właściciela

A pipa - fakt, chamstwo. Ale znam agencje pracy i wiem że to z reguły mendy.

Więc autorze - działaj pipą

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 18:12      [zgłoszenie naruszenia]

Jezeli bylbym pewny swojej niewinnosci, sekundy bym sie nie zastanawial nad nadeslaniem kogokolwiek by sie dalo. Jezeli rzeczywiscie sie obijal, niech sie nawet nie wyglupia.

Vigilante
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 18:23      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem 100 % pewien, tylko nie mogłem dowieść tego wtedy bo po prostu nie pozwolili ( nawet nie wiedziałem zabardzo jak, bo jak koleś który razem ze mnąpoleciał powiedział im żeby pokazali ten monitoring co nas niby na tym przyłapał to tylko się zaśmiali i tyle tego było). Tylko mnie wyprosili. Nie chodzi mi już o kasę, tylko o zdrowe zasady tego jak się z ludźmi powinno postępować a jak nie...

- Trzy piwa? W południe?
Gość przy barze wyszczerzył w rozmarzeniu zęby i radośnie pokiwał głową.
Ford nie zwracał na niego uwagi.
- Czas to iluzja - oznajmił. - Tym bardziej południe.

mlkv
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 18:27      [zgłoszenie naruszenia]

No to napuść na nich pipę w sposób opisany przeze Mnie.

Potem możesz naprawdę dzwonić do nich i się brechtać bo będzie ich bolało.

Ekspert -

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 25 czerwiec 2008 19:36      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym poszedl i gwizdnal cos z hipermarketu o wartosci tych pieniedzy

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Brak zapłaty za prace

Strony: 1 2

Warto przeczytać: wypadek w SZPITALU | przniesienie do innej placówki | autentyczność podpisu | Olewanie szkoły | brak wody na mieszkaniu | Termin 7 dni (bez czy włącznie) zus zla | Niewyplacalny pracodawca-sad pracy? | Filmy o tematyce giełdowej | Skarbówka | Zaliczka na mieszkanie | "Trybunał zadecyduje, czy mogę palić trawę" | podatek od darowizny | Spółka z o.o., a dotacja. | Kilka pytan o garaze | jazda bez biletu | Era - rozwiązanie umowy | sylwetki | dutchess | antysemickie | t mobile | azzaro legend | ibiza | wolf_69 | southern charms | lubią kobiety | Kokobann | alison star | grubasy | roody | roody14 | sperma na bieliźnie | sperma na | abercrombie | aberc | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.