FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9843 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Broń bez zezwolenia 
[powiadom znajomego]    
Autor "Broń bez zezwolenia"   

Wojtasss..
 Wysłana - 17 lipiec 2009 19:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, mam takie oto pytanie. Chciałbym nabyć taki oto pistolet:
[http://www.allegro.pl/item688229922_pistolet_beretta_m190_special_force_green_gas_hfc.html]

Wiem że do 17 jouli jest dozwolone posiadanie bez zezwolenia.
Chciałbym zakupić taki pistolet żeby wozić go w aucie.
Musze ze sobą wozić jakiś papierek dowodzący że mogę mieć go bez zezwolenia?
Jak wygląda sytuacja za granicą? Szczególnie w niemczech i Szwajcarji.
Można tam posiadać taką broń bez zezwolenia?

Casus2
konserwatysa liberał
 Wysłana - 17 lipiec 2009 21:52      [zgłoszenie naruszenia]

Problem bedzie jak ten w kogo bedziesz celowal okaze sie ryzykantem i sprawdzi czy to nie straszak

[http://www.campaignforliberty.com/]

_FIGHTER_
 Wysłana - 18 lipiec 2009 21:44      [zgłoszenie naruszenia]

Replika Beretty M92.

Nie musisz mieć żadnych zezwoleń czy dokumentów potwierdzajacych zakup tego.

Co do broni pneumatycznej której energia kinetyczna wystrzelonego pocisku nie przekracza 17 J nie jest wymagane żadne zezwolenie,jeśli energia przekracza 17 J tez nie trzeba zezwolenia jednak trzeba taką broń zarejestrować na Policji, ale to dotyczy wiatrówek.

Ten "pistolet" z tej aukcji można smiało posiadać bez jakichkolwiek zezwoleń,to jest zabawka strzelajaca plastikowymi kulkami,sama replika pistoletu może być metalowa,ale nie jest to wiatrówka a tymbardziej broń palna na która trzeba mieć zezwolenie.

Zmieniony przez - _FIGHTER_ w dniu 2009-07-18 21:47:22

Zmieniony przez - _FIGHTER_ w dniu 2009-07-18 21:48:45

Skarbowy
 Wysłana - 18 lipiec 2009 22:11      [zgłoszenie naruszenia]

Deutsche Welle/ 12.03.2009
Komu w Niemczech wolno posiadać legalnie broń?

Dyskusja nt. legalnego posiadania broni ożywa co parę lat.
Po podobnej tragedii w Erfurcie w 2002 roku już raz zaostrzono tę ustawę. Kolejna nowelizacja nastąpiła w 2008 roku.

Posiadanie i użycie wielkokalibrowej broni sportowej dozwolone jest w Niemczech według nowych przepisów dopiero od 21 roku życia. Morderca z Winnenden zdobył ją zatem nielegalnie; prawdopodobnie należała do jego ojca, członka klubu strzeleckiego. Masakra w erfurckim gimnazjum w kwietniu 2002 roku specjalnie nie wpłynęła na zaostrzenie nowej ustawy o broni. Weszła w życie po tym makabrycznym wydarzeniu, zastępując obowiązującą ustawę z 1976 roku.

Przeciwko niektórym obostrzeniom Niemiecka Unia Strzelectwa Sportowego złożyła w Trybunale w Karlsruhe skargę konstytucyjną. Argumentowano, że zaostrzenie przepisów uderzy jedynie w strzelectwo tradycyjne i sportowe, bo czyny kryminalne popełniają z reguły osoby nielegalnie posiadające broń. I faktycznie: 90 procent broni skonfiskowanej w związku z popełnionym przestępstwem to broń nielegalna. Wiosną 2003 roku Federalny Trybunał Konstytucyjny mimo wszystko zdecydował się nie uwzględnić skargi konstytucyjnej strzelców sportowych.

Nowa ustawa ogranicza młodocianym dostęp do broni

Szczególnym celem znowelizowanej niemieckiej ustawy o posiadaniu broni jest utrudnienie dostępu do niej młodzieży. Granicę wieku dla strzelców sportowych podniesiono do 21 lat, dla myśliwych do 18 lat. Paralizatory elektryczne, noże sprężynowe i gwiazdki ninja zostały generalnie zakazane. Jako novum wprowadzono w 2003 roku tak zwane "Małe pozwolenie na broń". Jest ono warunkiem noszenia przy sobie po ukończeniu pełnoletności (od 18 roku życia) pistoletu gazowego albo straszaka. Dodatkowo zainteresowany musi przejść badania medyczno-psychologiczne . Legalnego dostępu do tego typu broni nie przewiduje się dla osób wsześniej karanych, alkoholików i osób chorych psychicznie.

W 2008 roku raz jeszcze zaostrzono ustawę o posiadaniu broni: ustalono, że broń długa musi być oznakowana na lufie, natomiast broń krótka na rękojeści. Spadkobiercy muszą legalnie odziedziczoną broń zaopatrzyć w system blokujący. Zakazem objęto noszenie przy sobie w miejscach publicznych replik broni oraz noży bojowych o długim ostrzu. Wyjątki wprowadzono dla sportowców, myśliwych, rybaków i osób, dla których broń należy do pielęgnowania obyczajów.

Jochen Vock / me

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

p.picollo
 Wysłana - 18 lipiec 2009 22:18      [zgłoszenie naruszenia]

a czy taki strzał z wiatrówki poniżej 17J (wiatrowka za ok 400-500zł) moze np. z dwóch metrów przebić skórę? Albo zrobić jakieś większe rany? Bo np strzelając w garnek z ok 20metrów robi się znaczne wgłębienie, z ok 50metrów spokojnie pocisk wbija się w drewno. Jak to jest?

Zapraszam do zakupu artykułów z branży dziecięcej... Wózki, foteliki, krzesełka, akcesoria

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 18 lipiec 2009 22:41      [zgłoszenie naruszenia]

Skórę przebije na pewno, zabić też może. Do ludzi się nie strzela

Ja chcę karabin taki, którego lśniąca stal ogniste śle zygzaki, gdy padnie rozkaz: Pal!
Ja chcę karabin taki, co ciska śmierci grom, by wraże tłuc żołdaki , za Polskę,......

xeo151
 Wysłana - 18 lipiec 2009 22:54      [zgłoszenie naruszenia]

wiatrówką bardzo ciężko kogoś poważnie zranić a co dopiero zabić, prawa balistyczne robi swoje, przecież nawet postrzał z broni ostrej nie zawsze jest śmiertelny chociaż jego siła jest wielokrotnie większa.

Choć życie ciąży psychika siada nie mogę się poddać to moja zasada...

Eminem - Love The Way You Lie ft. Rihanna
[http://www.youtube.com/watch?v=uelHwf8o7_U&feature=player_embedded]#!

Skarbowy
 Wysłana - 18 lipiec 2009 22:59      [zgłoszenie naruszenia]

Z wiatrówki, tym bardziej wzmocnionej, można zabić, ale nie będziemy tutaj przytaczać sposobu jak to zrobić.

Zmieniony przez - Skarbowy w dniu 2009-07-18 23:05:19

Specjalista -

Wojtasss..
 Wysłana - 18 lipiec 2009 23:33      [zgłoszenie naruszenia]

z tej aukcji zrezywnowałem, to chyba bedziesz lepsze:
[http://www.militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_c31_4,5_mm_p4448.xml?cat=550]

A czy moge taką broż wozić w aucie w niemczech? tak dla bezpieczeństwa.

Zmieniony przez - Wojtasss.. w dniu 2009-07-18 23:35:25

Skarbowy
 Wysłana - 19 lipiec 2009 11:05      [zgłoszenie naruszenia]

Możesz wozić, ale...

o ile zapoznałem się z dość dowolnym tłumaczeniem niemieckiej ustawy to w jej świetle jest to broń sportowa. Więc trzeba byłoby na nią mieć żółte pozwolenie.
Druga opcja, której też nie jestem do końca pewien, to wwożąc ten pistolet na teren Niemiec powinieneś posiadać Europejską Kartę Broni Palnej. Zreszta takie pozwolenie jest wymagane przy przewożeniu markerów paintballowych.

Są to jednak moje luźne dywagacje i lepiej jakby się wypowiedział ktoś znający prawniczy język niemiecki.

Specjalista -

cooltras
 Wysłana - 19 lipiec 2009 11:50      [zgłoszenie naruszenia]

xeo trochę się jednak mylisz Właśnie wczoraj był reportaż w TV,w którym odnosili się do tego zdarzenia sprzed kilku dni,kiedy ostrzelano z wiatrówki grupę kolarzy i wypowiadał się instruktor strzelania,który stwierdził,że wiatrówka poniżej 17J spokojnie może naruszyć ciągłość skóry,a w drastycznych przypadkach jest w stanie przebić nawet ludzką kość(w domyśle może i zabić).

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Broń bez zezwolenia

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Pit co z internetem | praca licencjacka | Prezydent w Paryżu | Wykaz prac, których nie mogą wykonywać kobiety... | rejestracja moto | ubezpieczenie | zarabianie na walutach | Mały sklepik - spostrzeżenia własne :/ | doskonały manager | Odprawa celna, o co w tym chodzi? | LPR - mam pytanie | reklamacja obuwia + art prawny | kobiety i polityka i prawo wyborcze | zaoczne prawo a aplikacja.... | ujadajace psy | wina szpitala...? | pożyczyłem pieniądze | seks nauczycielka | kandydaci na modów | modów działu | w jaja | Story telling | ciekawe | wiedza | iwona radziszewska | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | clk | rubik | Basti Nestor Dziękujemy Panie Donaldzie | nagi peryskop | rak | Grown ups 2 | wyniki konkursu | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.