FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 34789 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
CERTYFIKATY JĘZYKOWE - angielski 
[powiadom znajomego]    
Autor "CERTYFIKATY JĘZYKOWE - angielski"   

INSOMNIA
 Wysłana - 26 lipiec 2011 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

Lans moze i jest, nie znam sie na lansie, fakt jest jednak taki, ze nikt na to nie patrzy. W ogóle na to jaki masz papier malo kto patrzy , wolą takie rzeczy weryfikowac samemu ( a co dopiero na jaka ocene kto ma jakis papier ).
Zrobiles CPE- fajnie, ale po co sie na tym zatrzymywac, brnij dalej, moze teraz podyplomówka z przekładu(mozna po tym kosic niezla kase oraz podejsc do egzaminu na tlumacza przysieglego, niezlaeznie czy jestes po anglistyce, czy nie).
Jak konczysz licencjat na 3 to idziesz na studia magisterskie, nie robisz go znowu zeby miec 5.

Cheetos5
 Wysłana - 26 lipiec 2011 21:44      [zgłoszenie naruszenia]

no cos w tym jest

z zasady nie pije na trzezwo,
z reguły nie sypiam bezsennie...

Shirru

Waszka G

Wysłana - 26 lipiec 2011 23:05      [zgłoszenie naruszenia]

Na studia wybieram się dopiero w tym roku, nie są one w żaden sposób powiązane z angielskim. CPE zdawałem dlatego, że pomimo bardzo dobrej znajomości języka, nie miałem żadnego innego certyfikatu, a planuję sobie przez następne kilka lat dorabiać korkami/szkołą językową, więc jest to dla mnie najprostsza droga do posiadania dobrych kwalifikacji na papierze. Później pomacham ręką na do widzenia, bo na dłuższą metę nie interesuje mnie praca lektora czy tłumacza.
Nie zatrzymuję się, tylko na razie nie mam tak naprawdę żadnych innych, ciekawych opcji. Z resztą pomysł poprawiania wpadł mi do głowy spontanicznie, zaraz po przeczytaniu wyników. Jeśli faktycznie okaże się, że A nie będzie mi już potrzebne, to wiadomo, że dam sobie z nim spokój.
Prawdopodobnie zajmę się na razie drugim językiem i spróbuję dojść do tego samego poziomu.

hulahop
 Wysłana - 27 sierpień 2014 14:47      [zgłoszenie naruszenia]

Odkopuje.

Warto zdawać egzamin FCE? Niby papierek na całe życie ale te ~500 trzeba wyłożyć. Pracodawcy sugerują się tym, że dana osoba posiada certyfikat czy przeważnie i tak przeprowadzają rozmowę i sami oceniają ?

INSOMNIA
 Wysłana - 27 sierpień 2014 17:04      [zgłoszenie naruszenia]

nie warto kompletnie
przeznacz te 500 zl na cos konkretniejszego

INSOMNIA
 Wysłana - 27 sierpień 2014 17:11      [zgłoszenie naruszenia]

Zależy o jaką branżę chodzi
500zł to nie majątek,a papier tak jak piszesz,na całe życie
z drugiej strony,często pracodawcy wymagają 'aktualnych' wyników,czyli np TOEFLa,który ma ważność tylko przez rok czasu

INSOMNIA
 Wysłana - 27 sierpień 2014 22:02      [zgłoszenie naruszenia]

takich papierkow to mozna sobie narobic 50 i miec je "na cale zycie"
tylko w jakim celu?

Cheetos5
 Wysłana - 27 sierpień 2014 22:37      [zgłoszenie naruszenia]

to co sugerujesz?

z zasady nie pije na trzezwo,
z reguły nie sypiam bezsennie...

INSOMNIA
 Wysłana - 28 sierpień 2014 01:40      [zgłoszenie naruszenia]

Po prostu dzisiaj kazda firma podczas rekrutacji sprawdza poziom jezyka przeprowadzajac z Toba kilka rozmow w jezyku ktorego wymagaja
Mozna sobie wpisac do cv cae, czy tam nawet cpe, ale oni zamiast zawolac o pokazanie papierka zaproszą na rozmowę i sami "przetestują" poziom

INSOMNIA
 Wysłana - 28 sierpień 2014 09:30      [zgłoszenie naruszenia]

Chyba zawsze tak było?Czy kiedyś zatrudniali w ciemno?Na pewno wpisanie jakiegoś papiera w CV to z góry sygnał,że kandydat faktycznie ma jakieś zdolności,a nie ,że wpisał sobie w rubryce "znajomość języka-zaawansowana" i na tym się ta znajomość kończy

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

CERTYFIKATY JĘZYKOWE - angielski

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13