FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 34789 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
CERTYFIKATY JĘZYKOWE - angielski 
[powiadom znajomego]    
Autor "CERTYFIKATY JĘZYKOWE - angielski"   

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 3 luty 2008 16:59      [zgłoszenie naruszenia]

Lepiej rób po kolei-a poziom jest podobny, ale jednak w porównaniu do matury trochę wyższy.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Aina_Nan
 Wysłana - 3 luty 2008 19:58      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli ci sie nei spieszy zeby miec certyfikat, to mozesz pouczyc sie dluzej i od razu do CPE podchodzic. Najlepiej idz do jakiejs porzadnej szkoly jezykowej niech ci zrobia test oceniajacy twoj poziom. I bedziesz wiedzial na czym stoisz.

"And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face"

Malevin
 Wysłana - 3 luty 2008 21:20      [zgłoszenie naruszenia]

po co ma robic po kolei? FCE w tych czasach jest juz niczym, duzo osob go ma i przestal sie liczyc... ale cae jak najbardziej, wiec przyloz sie troche i wal cae, zaoszczedzisz tez troche kasy... no i jednak na CV to bedzie robilo jakies wrazenie <a z tego co wiem to FCE jest na poziomie matury tak mniej wiecej>

Dj Tiesto
 Wysłana - 6 luty 2008 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

<a z tego co wiem to FCE jest na poziomie matury tak mniej wiecej>
masz na myśli maturę podstawową, czy rozszerzoną? bo z tego co pamiętam to był to dwa różne światy. Niestety nie mam żadnego punktu odniesienia (oprócz właśnie matury) jeśli chodzi o poziom trudności, a przydałoby się coś tam umieć konkretnego jak się pojedzie do unii zarabiać pieniążki poza tym raz już spotkałem się z sytuacją, gdy mój kierownik nie mówił po polsku, więc zawsze dobra znajomość angielskiego się przydaje. Myślę się zwolnić z pracy bo gówno zarabiam i zacząć się porządnie uczyć języka

It's a tough world. Be tougher.

Malevin
 Wysłana - 6 luty 2008 18:52      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiscie na poziomie rozszerzonym... ale jak mowie, rob cae! to bedzie dobra inwestycja

Dj Tiesto
 Wysłana - 7 luty 2008 19:23      [zgłoszenie naruszenia]

wiem, że CAE to dobra rzecz, ale pewnie trzeba będzie się sporo przyłożyć, ciekawe ile czasu trzeba będzie poświęcić, a tak w ogóle to kiedy teraz są egzaminy na CAE?? Z tego co pamiętam to dopiero w listopadzie jakoś??

It's a tough world. Be tougher.

Aina_Nan
 Wysłana - 7 luty 2008 22:06      [zgłoszenie naruszenia]

Sesja CAE jest 3 razy: listopad/grudzien, potem marzec i potem maj/czerwiec.

NA stronie BRitish COuncil masz dokladne informacje

[http://www.britishcouncil.org/poland-cambridge-esol-examinations.htm]

Tyle ze przygotowanie do takiego o egzaminu wymaga czasu - najlepiej pod okiem lektora. Powiem szczerze, ze pomiedzy FCE a CAE jest bardzo duza roznica poziomow. Przeskok.

"And I am filled

Malevin
 Wysłana - 8 luty 2008 23:14      [zgłoszenie naruszenia]

no fakt, przeskok jest duzy, ale...

rozwaz dwie sytuacje: bo albo robisz fce zeby miec papierek i latwiej u pracodawcy (wiekszosc nie wierzy, ze umiesz, jezeli nie masz papierka)

albo przykladasz sie do nauki i walisz cae w przeciagu roku i robisz wrazenie dajac CV

Aina_Nan
 Wysłana - 8 luty 2008 23:18      [zgłoszenie naruszenia]

Masz racje... Wszystko zalezy jaki ma sie poziom... To na poczatku trzeba sprawdzic! I wtedy mozna sie zastanawiac... Bo jak ma sie troche powyzej FCE to po co marnowac kase na FCE a potem dalej meczyc CPE?

Tu mozesz sie wstepnie pretestowac ;)
[http://www.british-centre.pl/testy/index.html]

Ja akurat robilam certyfikaty po kolei, bo bardzo potrzebowalam miec FCE zeby byc zwolniona z matury :)

"And I am filled

moschino
 Wysłana - 8 luty 2008 23:38      [zgłoszenie naruszenia]

Ja nie w temacie, ale chcialam tylko zapytac jaki niby to jest poziom w tym tescie w linku powyzej?

"Tis better to be silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt"

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

CERTYFIKATY JĘZYKOWE - angielski

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13