FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 34789 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
CERTYFIKATY JĘZYKOWE - angielski 
[powiadom znajomego]    
Autor "CERTYFIKATY JĘZYKOWE - angielski"   

50 Dollars
PATRIOTA
 Wysłana - 25 wrzesień 2008 17:05      [zgłoszenie naruszenia]

ma ktoś godny polecenia

słownik związków frazeologicznych z angielskiego

?

Jak kraść, to miliony, jak ruchać, to księżniczki

50 Dollars
PATRIOTA
 Wysłana - 20 październik 2008 18:03      [zgłoszenie naruszenia]

może jednak?

mmaassoonn
 Wysłana - 13 grudzień 2008 01:12      [zgłoszenie naruszenia]

zdawałem to CPE, jakby ktoś chciał zdawac ten egzamin i miał jakies pytania dotyczące jego, to zapraszam na priv

Znawca -

Dj Tiesto
 Wysłana - 16 grudzień 2008 00:55      [zgłoszenie naruszenia]

Pisz jak najwięcej, ile czasu się przygotowywałeś, z jakiego poziomu zaczynałeś, czy egzamin był trudny i co na nim było. Ja na razie chcę zdac TOEFL ale CPE prędzej czy później pewnie też, dlatego wszelkie rady mile widziane, zwłaszcza, że będą przydatne i do nauki do TOEFLa

It's a tough world. Be tougher.

mmaassoonn
 Wysłana - 16 grudzień 2008 11:27      [zgłoszenie naruszenia]

Pisz jak najwięcej, ile czasu się przygotowywałeś, z jakiego poziomu zaczynałeś, czy egzamin był trudny i co na nim było. Ja na razie chcę zdac TOEFL ale CPE prędzej czy później pewnie też, dlatego wszelkie rady mile widziane, zwłaszcza, że będą przydatne i do nauki do TOEFLa

Nie chodziłem do żadnych szkół językowych, gardzę pracą w grupach, od 1 liceum uczęszczam na prywatne lekcje do anglistki, polki. Polecić mogę oczywiście to co wszyscy - książki i filmy, w miare możliwości o zaawansowanym słownictwie - np filmy takie jak philadelphia, czy też angielską literaturę piękną. Jeśli ktos sie interesuje takimi rzeczami to poza nauką będzie miał w tym przyjemnosc Książek stricte do CPE przeczytałem mało - Progress to Proficiency z Cambridge university press jesli dobrze pamiętam, zaawansowaną gramatykę z macmillana heinemanna, również gramatykę z oxfordu, na poziomie c1- c2. Przed proficiency zrobiłem wcześniej CAE. Różnica miedzy tymi dwoma certyfikatami nie jest przerażająca, więc nie było większych problemów z nauką. Znacznie większy problem miałem z przeskokiem z FCE na CAE (początkowo miałem zdawac FCE, ale zostałem zmobilizowany przez nauczycielke do podchodzenia od razu do CAE, za co jestem jej wdzięczny)
Tak że jeśli już masz poziom mniej więcej C1 to nie powinieneś mieć większych problemów z profem, jeśli się oczywiście przyłożysz.

Sam egzamin składa się jak wiesz z 5 częsci - ustne osobno, cała reszta czyli pisanie, gramatyka, rozumienie tekstu czytanego i słuchowiska jest razem. Struktura się zmieniła nieco od sesji grudniowej, w której uczestniczyłem - przykładowo na advance niektóre słuchowiska na egzaminie odtwarzane były tylko raz w ramach utrudnienia, a tutaj wszystkie już były dwukrotnie, co paradoksalnie sprawiło że CPE stało się prostsze niż CAE o dawnym kształcie. Na speakingu byłem troche skacowany i niewyspany, nie umiem ocenic jak mi poszło - tematy przewijające się przez tą część określiłbym jako concerns of modern world, czyli wszystkie środowiska, przestępczośc, bla bla bla. Warto poczytac ksiązki do matury ustnej o takiej tematyce. Reszta częsci - najpierw czytanie ze zrozumieniem - moim zdaniem najprostsza część, o ile czyta się wszystko BARDZO, ALE TO BARDZO UWAŻNIE - często dopiero za drugim czy trzecim razem dostrzegamy np jakąś strukturę gramatyczną która zmienia naszą odpowiedź. Następnie przychodzi czas na pisanie - mamy do napisania 2 prace w przeciągu 2 godzin, jedną z ustaloną z góry tematyką i rodzajem, np artykuł, list, raport, i drugą, której temat i rodzaj możemy wybrac sami spośród 3 możliwych. Trzeba też pisać wyraźnie i czytelnie. Następna część - gramatyka podzielona na kilka części - uzupełnianie luk w tekstach, word formations, transformacje, jedno wredne zadanko polegające na tym że mamy dane 3 zdania z wyciętym słowem. Rzecz w tym by uzupelnic je wszystkie takim samym słowem, tak by miały "ręce i nogi". Wcale to nie jest takie proste jak się wydaje Na końcu tej częsci masz 2 teksty, z których musisz wyłapac różne informacje, i napisac ich podsumowanie. Na samym końcu masz listening, na którym nagrani lektorzy rzecz jasna mówią dosc szybko i językiem bardzo zaawansowanym, ale wyraźnie. Pytania są bardzo podchwytliwe i trzeba słuchac całych wypowiedzi od samego początku do końca- często ważne informacje padają niemalże mimochodem.

Ogólnie rzecz biorąc dużo ludzi boi się tego egzaminu, ale ja bym do niego jak najbardziej zachęcał zdanie daje sporą satysfakcję, o czym mam nadzieję przekonam się 30 stycznia gdy dostanę wyniki ogołem oceniam siebie na B-C

(wiem że strasznie chaotycznie naipsane ale siedze w szkole i straszny tu hałas jak wrócę do domu to troche to przeredaguję)

Znawca -

Dj Tiesto
 Wysłana - 29 grudzień 2008 00:21      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki, dałem ci już soga wcześniej za tego posta, ale zapomniałem się wpisac po sesji pewnie się wezmę za naukę, wtedy jeśli będę miał jeszcze jakieś zapytania to będę pisał <yes> ostatnio dużo dobrego słyszałem o TOEFL, w sensie że jest przydatny. Prawda to?

It's a tough world. Be tougher.

Aina_Nan
 Wysłana - 29 grudzień 2008 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

TYle ze TOEFL jest wazny 2 lata. Ale niektore uczelne preferuja go od egzaminow z Cambridge, ale to kwestia negocjacji (ja przekonalam moja uczelnie ze moje Prof jest rownie dobre jak ITELS albo TOEFL albo lepsze.

"And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face"

mmaassoonn
 Wysłana - 15 styczeń 2009 16:21      [zgłoszenie naruszenia]

lepiej prof bo tka jak przedmowca napisal, toefle trzeba odnawiac

Znawca -

50 Dollars
PATRIOTA
 Wysłana - 1 kwiecień 2009 23:19      [zgłoszenie naruszenia]

podchodzi ktoś w maju?