FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1007 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
CUBA LIBRE!!!!! 
[powiadom znajomego]    
Autor "CUBA LIBRE!!!!!"   

Daoloth
 Wysłana - 4 czerwiec 2005 14:03        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Cytuje fragment rozmowy z przemilym fanem Kuby i jej wodza segnor Fidela Castro...Ladies and gentlemen mister KIlgore Trout!!!!

Kilgore Trout:
[http://www.geocities.com/lbc_1917/1507apel.htm]

Mam nadzieje ze nie wywolam tu kolejnej jałowej dyskusji na temat Kuby, chce po prostu rozreklamowac dobra w moim mniemaniu inicjatywe. Dość prowokacji i ingerencji!

Daoloth:
" prowokacje wobec Kuby i wysługiwanie się rządowi USA w jego ponad 40-letnich brutalnych próbach zdławienia tego narodu za to, że śmiał uwolnić się od panowania amerykańskiego, odmawia poddania się globalnemu reżimowi imperialnemu, broni niepodległości i zdobyczy społecznych oraz udziela solidarnej pomocy innym narodom Trzeciego Świata;"

Nie no... dobre Viva Fidel! Viva La Revolucion! Niech żyje dieta oparta na trawie!

Elamit:(inny forumowicz)
Szkoda że sami Kubańczycy nie mają prawa się w tej sprawie wypowiedzieć. Chyba że uda im się przepłynąć na oponach do Stanów ... ale to już inna bajka.

Daoloth:
To prawda...Alez dzielnie sie ci Kubanczycy bronia przed najazdem USA az mi sie łezka w oku kręci.Jak ktos im pokaze dolara to rzucaja sie pewnie z obowiazku patriotycznego zeby wykupic wszystkie dolary na swiecie.Tacy sa zdesperowani ze nawet facet da dupy facetowi byle tylko dobic imperium zla! Ale to nic od jakiegos czasu wysylaja grupy zaczepne pod przebraniem uchodzcow! Juz niedlugo nastapi odwet i Kuba najedzie Ameryke!Bronili sie 40 lat teraz nadszedl czas rewanzu!Bojcie sie imperialisci!JUz niedlugo cala Kuba wsiadzie na opony i wyladuje na plazach Florydy.A w tedy odbiora wam wszystkie najtansze posady i cala gospodarka oparta na wyzysku runie!ż strach sie bac!

Kilgore Trout:
Kubańczycy nie sa az tak glupi zeby sie pchac na nowo pod protektorat usa Elamit. Ilu ich tam stara sie uciec? No ilu? I znasz ich wszystkich, wiesz kim sa? A kongres opozycyjny sie odbyl o ile pamietam. Nie wzbudzil zdaje sie wiekszego zainteresowania.

tu przez moment trwa na wet sensowna dyskusja z ktorej dowiadujemy sie ze tymi "prowokacjami" jest : stroniiczosc prasy, pochwalanie sankcj wobec kuby i bycie sojusznikiem USA.Slusznie natomiast obie strony wnioskuja ze sankcje nic nie daja, a sojusznikiem to jestesmy wyjatkowo drugorzednym...no ale ta STRONNICZOSC...:)

Kilgore Trout:
Ciekaw jestem bardzo jakby teraz wygladala Kuba gdyby nie rewolucja. Bo obecnie jest to praktycznie najlepiej rozwiniety kraj ameryki łacinskiej. A kto jest tym najwierniejszym pieskiem usa to faktycznie ciezko stwierdzic, ja bym jednak Polske obstawial. "Sojusznik" to bylo moze zle slowo bo oznacza ze jest to uklad dwustronny.

Daoloth:
tu nastepuje dluz a ilosc gifow bo juz nie moglem sie powstrzymac i wybuchnalem gromkim smiechem....

Kilgore...prosze..blagam...juz dosc przestan...
jesli uwzglednic calkiem sensowny miernik jakim jest wielkosc PKB na 1 mieszkańca to najbardziej rozwinietym krajem ameryki lacinskiej jest (pomijajac z oczywistych wzgledow Wyspy Bahama) CHile (12,5 tys$) a nastepnie Argentyna (10,5 tys$), w rejonie o wele bardzije rozwinieta jest NIE POSADAJACA WLASNEJ ARMII Kostaryka (7 tys$) a Kuba - raj na ziemi.... marniutkie (1,7 tys$) to 5 razy mniej niz polska! (bo mowimy o realnym pkb)

No ale tobie zapewne chodzi o to jak bardzo kraj jest socjalistyczny(socjalizm = rozwój). Tu Kuba bije wszelkie rekordy dajac sie przegonic tylko i wylącznie Korei Pólnocnej - najbardziej rozwiniętemu Krajowi na ziemi!...kuba jest roziwnięta tak dalece ze az ludzie chca z niej uciekac bo nie maga zniesc takiej ilosci bogactwa i szcesliwosci!To jest po prostu ponad ich sily! :p

tylko dlaczego jedyny srodek transportu w Hawanie to stare samochody z lat 50 na dodatek Amerykańskie? Oczywiscie jesli ktos ma na tyle odlarow zeby kupic niezwykle deficytową benzynę....

Kilgore trout:
a PKB jest takim miernikiem? Zapominasz tez o tak prostym fakcie ze na Kubie za jednego dolara mozna kupic znacznie wiecej niz gdzie indziej za 10, oczywiscie nie zastanawia Cie tez w jaki sposob PKB rozklada sie na wszystkich mieszkancow. (a swoja droga to Kuba niedawno zlikwidowala wewnetrzny obieg dolara. i dobrze)
[http://www.cuba-solidarity.org.uk/revol.htm]
[http://www.cuba-solidarity.org.uk/democracy.htm]

(a odnosnie mojej uwagi o samochodach na kubie Kilgore pisze)

Widze ze byles na Kubie wielokrotnie. Opowiedz jeszcze co tam widziales.

Kurde, a mialem ignorowac Twoje nudne juz propagandowe posty chociaz w tym watku

KONIEC WĄTKU

Rozkoszne nieprawdaż?

Socjalizm to syf nieziemski

Daoloth
 Wysłana - 4 czerwiec 2005 14:06      [zgłoszenie naruszenia]

W szczegolnosci polecam te "antyrezimowe" stronki cuba-solidarity

Ale jak napisalem koledze ze to rezimowka to sie obruszyl...ale pamietacie REZIM to byl batista a nie FIDEL

Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 4 czerwiec 2005 14:07      [zgłoszenie naruszenia]

No nawet ja powiem, że z to przechodzi ludzkie pojęcie.

Mój ojciec zresztą był na Kubie swego czasu (1983 IIRC) - faktycznie, raj na ziemi

Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

Helevorn
 Wysłana - 4 czerwiec 2005 14:25      [zgłoszenie naruszenia]

"No nawet ja powiem, że z to przechodzi ludzkie pojęcie."

Swieto normalnie

A swoja droga pare dni temu widzialem news, ze O.Stone - fan Fidela - zostal aresztowany za jazde po pijanemu i narkotyki

Były moderator Polityki i Seksu

Daoloth
 Wysłana - 4 czerwiec 2005 14:46      [zgłoszenie naruszenia]

Kilgore jest zapieklym marksista - tacy to juz maja problemy z glowa nawet we wczesnym stadium...

A tak a propos: Co to jest IIRC? I jak sie miala tmata Kuba do owczesnej Polszy....?

Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 4 czerwiec 2005 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

If i remember correctly czy cuś. Na tych forach angielskich tak gadają.

A co do drugiego pytania - zasadniczo wiele im nie pokazywali.
Nawet popływać wywozili ich jakimś ścigaczami parę kilometów od brzegu.
(Nie pytaj po co mój ojciec tam jeździł, w Wietnamie i Angoli też był )

Ale trzeci świat, krótko mówiąc. No i Fidel Bogiem.
Ale warunki zakwaterowania mieli jak gwiazdy Hollywood.

Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

Daoloth
 Wysłana - 4 czerwiec 2005 16:02      [zgłoszenie naruszenia]

No a jak myslales? Jak Satre i Derrida jechali do ZSRR to tez zyli jak krolowie wracali na zachod i bajki opowiadali....

Helevorn
 Wysłana - 4 czerwiec 2005 16:05      [zgłoszenie naruszenia]

Sarte jak byl w Rosji to wcale nie podrozowal jak krol... On byl swiadomy ze opowiada bajki (z tego co pamietam to potem sie do tego przyznal).

Były moderator Polityki i Seksu

Daoloth
 Wysłana - 5 czerwiec 2005 02:17       [zgłoszenie naruszenia]

hej hej...ja nie mowie o zachodnich czy bliskowschodnich standardach...
Ale z teog co pmaietam to wcale zle nie mial, wrecz przeciwnie... tly e ze widzial jaka jest rzeczywistosc i rzeczywiscie sam duzo dosmarowal...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

CUBA LIBRE!!!!!

Warto przeczytać: Właśnie... | Środki z UE | tor kartingowy/gokarty | Umowa o pracę i nadgodziny | Płatnik Vat | Paserka | pozwolenie na transport międzynarodowy | Cło i podatek w Niemczech | Domy maklerskie | neostrada zerwanie umowy | Netia -> zerwac umowe... tylko jak? | Umorzenie mandatów | Licencja? | Problem z smsami | Praca w Anglii | praca licencjacka | zakochałem | jennifer lawrence | kate upton | qniczynka | jesienny fit | lawrence | mac mini | emigracja do ameryki łacińskiej | nie chce sie z toba klucic | Polecam stronkę na której jest filmik odnośnie odzyskiwania | rzeczoznawca | ona ucieka | slodki skorwiel | agnieszka grochowska | edyta herbuś | kinga rusin | sonia bohosiewicz | the fappening | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.