FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4162 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
Canon 350d- tanio - czy warto? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Canon 350d- tanio - czy warto?"   

Neptys
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 10:46        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Elo. Temat dla zajaranych fotografią i chcacych mi pomoc.

Zacznijmy od tego, że profesjonalista na pewno nie bede, raczej zdjecia amatorskie imprezy okolicznosciowe (Foto dla siebie) jakies wypady nad wode, gory, morze, jeziora, spacery, normalne uzytkowanie itp.
Raczej chodzi mi o lustrzane ktorej nie bede zalowal jak cos mi sie stanie z nia (z mojego powodu: porysuje, zabrudze, upadnie), ale tez o taka ktora mi sie nie rozsypie po kilku miesiacach sama z siebie.
Jako moja (osobista) pierwsza lustrzanka, chcialbym wiedziec czy sprzet jest wart swej ceny i czy da rade jeszcze na nim jakos pociagnac: zrobic fajne foto, obcykac sie w zdjeciach ? Pojecie jako takie mam, orjentuje sie o co chodzi w przyslonach, wpadanym swiatle, ustawianie ISO, zoom a stałka itp. - gorzej w praktyce, teorie troche ogarniam. Nie do konca ogarniam jedynie automatyczniej pracy lampy zewnetrznej, ktora bedzie dobrze smigac a ktora nie, i dlaczego (chodzi o zamienniki)

Przechodząc do setna, mam do wyrwania canona 350d + obiektyw EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS, komplet za okolo 300-350zl.

Lustrzana kompleta (bateria, ladowarka, dekielki, pasek, karotniki) na zdjeciach stan nawet spoko, gdzie niegdzie odpryski 'lakieru'. Obiektyw ponoc sprawny, wiecej info nie mam.

Z czasem (raczej dosc szybko) szuaklbym uzywki ef/ef-s 50mm 1.8d (bo jest w rozsadnym budżecie) pozniej moze jakies 70-300 lub cos podobnego albo lampe zewnetrzna.

Moje pytanie, proste i logiczne: czy warto ?

Zmieniony przez - Neptys w dniu 2013-09-03 10:48:52

Nie probuj zrozumiec...

reavan
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 11:16      [zgłoszenie naruszenia]

Ja bym brał jeśli wszystko sprawne.
Cena bardzo dobra, a sprzęt w sam raz na wstęp do fotografii.

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 11:31      [zgłoszenie naruszenia]

Proste,że warto.Za tą cenę nie kupisz dobrego kompakta,nie mówiąc już o lustrzance

Neptys
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 11:42      [zgłoszenie naruszenia]

No koles fajnie opisuje aparat aczkolwiek nie dal przebiegu migawki i czekam na jego odpowiedz. Jaka wielkosc w canonach mowi o tym ze jest on juz zuzyty? Ponoc nikony maja do przejechania 40/60tys...

Mhm. Dobra, to co sprawdzic w aparacie bedac na miejscu? Na pewno wezme lapka zeby go podlaczyc, ale co moge zrobic co pstryknac na co zwrocic uwage?

I jak to jest w canonach z brakiem stabilizacji? Zdjecia nie beda wychodzic poruszone na dluzszym (nie kilku sekundowym - bo to wiadomo) czasie naswietlania ?

Co do kompaktow to mam stara poczciwa mała sonke na wypady na balety albo ekstremalne wyjazdy biwak/kajak/alkoholizacja.

Nie probuj zrozumiec...

INSOMNIA
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 12:12      [zgłoszenie naruszenia]

za tyle warto.

Neptys
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 12:54      [zgłoszenie naruszenia]

ok.

pytanie, czy taka lampa bedzie dzialala w trybie auto ?

[allegro.pl/lampa-blyskowa-yongnuo-yn-460-canon-pentax-olympus-i3502390372.html]

Nie probuj zrozumiec...

ohyeach
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 12:57      [zgłoszenie naruszenia]

Ta lampa ma tylko tryb manual więc z żadnym aparatem nie będzie działała w trybie auto

INSOMNIA
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 12:59      [zgłoszenie naruszenia]

ogarnij najpierw sprzęt, potem kupisz to co będzie potrzebne.

Neptys
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 13:09      [zgłoszenie naruszenia]

wlasnie teraz sie pokapowalem i zapomnialem ze lampy maja manual i/lub auto.

w weekend planuje zdobyc aparat. reszta sprzetu bedzie daleko pozniej kupowana, tak pytam z czysto teoretycznie z ciekawosci.

dobra, a ze jako jestem laikiem z lampami zewn. pstrykając z dolaczona lampa czesciej uzywa sie auto czy raczej manual?

Nie probuj zrozumiec...

dumad
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

ja mam nikona d90 i tak właśnie sobie patrzę że w ciągu 4 lat zrobiłem nim 61122 zdjęć no ale z racji tego że robię foty na zawodach driftingowych, koncertach i weselach to chyba i tak nie najgorzej

Jakby co to polecam D90

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

Znawca -

dumad
 Wysłana - 3 wrzesień 2013 13:32      [zgłoszenie naruszenia]

z dołączoną czyli masz na myśli tą w body czy oddzielną? W sumie ciężko określić jak używać. Ja używam tylko na manualu czy to ta w body czy oddzielna. Zależy jaki chcesz mieć efekt zdjęcia... Więc to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Canon 350d- tanio - czy warto?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: Petycja w sprawie zakupów w internecie | Bajery na telefon | prosze o pomoc | service pack 3 windows xp | Nawigacja Becker 7928 - aktualizacja | Mount & Blade | Pomoc z zadaniem | problem z grami | głosniki do kompa | odbior sygnalu | telefon do 150zl | Opinie nt. k660i | szybszy sopcast | Jaki aparat do 700zł (kompakt) Lumix, Canon? | Drukarka nie pobiera papieru;/ | Ktory laptop ? | Pazdan | durex classic | cipke | termos | pepe | grecja | m jak miłość 1054 | pluto20 | studniów | wikingowie | motyw śmierci w literaturze i malarstwie | kto to jest feszysta | wyznania prostytutki | PROBLEM Z KOLANEM | skibińska | sklep dopalacze | mocarz | anna peron | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.