FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8802 razy ¬
 
ROZRYWKA | Uzależnienia i Używki
Centrum Redukcji Szkód 
[powiadom znajomego]    
Autor "Centrum Redukcji Szkód"   
 
Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 15 wrzesień 2008 09:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Jest takie miejsce we Wrocławiu, otwarte dla alkoholików i osób korzystających z narkotyków. Można tam uzyskać wszelką pomoc (i to nie chodzi nawet o leczenie/terapię) lecz pomoc doraźną we wszelkich sprawach - darmowa wymiana igieł i strzykawek, opatrzenie ran (jest pielęgniarka), leczenie organizmu (jest lekarz), chęć porozmazwiania lub zasięgnięcia informacji, jest gdzie przyjść, można napić się jakiegoś ciepłego napoju, uzyskać inną pomoc lub radę. Jak ktoś chce z czymś sobie pomóc, uporać się - to są też terapie, grupy - są terapeuci, psycholodzy, streetwokerzy. Można też skorzystać z metod oddechowych o jakich ja mówie na forum (rebirthing). Porady dla osób które dowiedziały się że ktoś z bliskich ćpa, dla osób mieszkających z alkoholikami i narkomanami, dla potrzebujących kobiet. <<<< W celach informacji, może komuś się kiedyś przyda.
______________________________
 
Namaste!

 
Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 17 luty 2011 11:39      [zgłoszenie naruszenia]

Redukcja Szkód stanowi platformę pomocy dla ludzi z problemami uzależnienia, którzy nie potrafią bądź nie chcą całkowicie zerwać z używaniem - stanowią oni większość. Pomaga zmniejszyć szkodliwe konsekwencje używania. Zakłada, że abstynencja może stanowić najkorzystniejsze wyjście dla wielu osób, ale nie kładzie nacisku na abstynencję jako jedyny cel i kryterium sukcesu. Jako alternatywę proponuje serię niewielkich stopniowych zmian w kierunku mniejszej szkodliwości używania substancji psychoaktywnych.

Filozofia ta określana jako Harm Reduction jest najnowszym rozwiązaniem w terapii uzależnień. Odrzuca ona przekonanie o całkowitej abstynencji jako jedynym i najlepszym celem terapii dla alkoholików i narkomanów. Redukcja Szkód umiejscawia używanie substancji psychoaktywnych w różnych punktach kontinuum szkodliwych konsekwencji dla użytkownika i jego środowiska. Polega na podejmowaniu stopniowo małych kroków w kierunku jak największego zmniejszenia szkody w odniesieniu do konkretnej osoby w danym czasie. Nieodzownym elementem tej zmiany w podejściu do leczenia jest radykalne przeformułowanie relacji klient-terapeuta, odejście od modelu paternalistycznego związanego z tradycyjnym leczeniem uzależnień. Zgodnie z zasadami redukcji szkód należy doceniać potencjał klienta do zmiany, co Stanowic ma punkt wyjścia dla równorzędnej relacji, w ramach której zachęca się klientów do współpracy, wyznaczania celów, wyboru strategii leczenia, które ich zdaniem mogą być dla nich samych najkorzystniejsze.

kadra:
[http://www.return-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=38]
_______________________________
 
Namaste!

 
Siwek_wp2
 Wysłana - 17 luty 2011 13:57       [zgłoszenie naruszenia]

ja to podwiesze.. jakbyś miał czas to działaj w temacie, nie tylko na terenie wrocławia.. ale linki ogólnopolskie .. albo z innych regionów by sie przydały
_______________________________
 
...widze niebo, nie mysle...

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


 
Przegląd tygodnia

Centrum Redukcji Szkód