FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2039 razy ¬
 
ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Chaos?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Chaos??"   
 
Antic
 Wysłana - 28 luty 2005 16:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy uważacie, że na świecie panuje całkowity chaos?? Czy też jakiś bóg tym wszystkim steruje?? A może wierzycie w przeznaczenie?? Czy nasze losy są gdzieś zapisane?? A jeśli tak to czy można zapisać jakimiś wzorami cały świat??ps. jeśli był już podobny temat to przepraszam
______________________________
 
proszę czekać - ładowanie podpisu....

 
ashnazgh
 Wysłana - 1 marzec 2005 00:22      [zgłoszenie naruszenia]

moim przeznaczeniem jest nie wierzyć w przeznaczenie...
poza tym wg religii chrześcijańskiej Bóg nie narzuca człowiekowi własnej woli . Daje mu tylko wskazówki jak ma postępować ale decyzja należy do człowieka. Więc moim zdaniem nie istnieje przeznaczenie jako takie..
_______________________________
 
lay your head down to sleep... to the rhythm of the war drums...

 
Methos
 Wysłana - 1 marzec 2005 08:06      [zgłoszenie naruszenia]

ale o przeznaczeniu jako takim jest juz inny temat...

Ekspert -
 
julaj
 Wysłana - 1 marzec 2005 14:56      [zgłoszenie naruszenia]

też się często nad tym zastanawiam... myślę, że tam gdzieś jest coś, dzięki czemu powstaliśmy i co nas obserwuje, moze ma z nas niezły polew<lol> moze my zostaliśmy stworzeni, po to zeby w końcu się powybijać, przecież właśnie to robimy, czasem sama się wstydzę, że jestem człowiekiem:/ może kiedy w końcuu się powybijamy, przyjdzie ten "ktoś" lub to "coś" i stworzy nowych, lepszy ludzi, ale oni tez nie będą doskonali, może dopiero za którymś podejściem uda mu się... nie wiem, tak tylko się zastanawiam:)

 
f0xf0r4
 Wysłana - 10 marzec 2005 02:04      [zgłoszenie naruszenia]

ahhh kazda ta teoria jest dobra na scenariusz do filmu SF. Zastanowmy sie i pomyslmy prezez chwilke tak racjonalnie. Przeciez z naukowego punktu widzenia jest cos takiego nie mozliwe aby nami cos kierowalo. Jak czytam, że coś jest zapisane tam u góry to mi się szczerze mówiąc nie dobrze robi....Nic nie jest z góry zaplanowane. Życie jest zbiegowiskiem wypadków ale i przemyślanych działań. Tabula Rasa moi kochani...Arystoteles miał dużo racji w tym co mówił... Sami zapisujemy karte swojego życia nie jesteśmy niczym Paskalowksa trzcina na wietrze. To by było zbyt łatwe i zbyt banalne. Zrzucić na kogoś wine za własne niepowodzenia i problemy i szukać usprawiedliwienia. O tak to my potrafimy najlepiej... Pozdrawiam

 
clannad
 Wysłana - 12 marzec 2005 18:51      [zgłoszenie naruszenia]

Wolna wola hi hi
Jest wtedy jak wszystko jest obojętne, albo nie wiadomo co robić,
też mi wielka łaska. Jak wiadomo co robić to chyba nie ma wyboru, no nie ? Chyba że chodzi o samodoskonalenie, którego nie zamawiałem, dziękuję bardzo, nie skorzystam.

 
Revoltman
 Wysłana - 12 marzec 2005 18:57       [zgłoszenie naruszenia]

Swiat żyje własnym życiem, w większej części jest sterowany przez człowieka nie licząc sił natury . Tu nie ma żadnego Boga itp.
_______________________________
 

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Chaos??