FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11704 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Kulinaria
Chicken batter.. czyli kurczak w cieście 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Chicken batter.. czyli kurczak w cieście"   

NATASZ
 Wysłana - 29 lipiec 2008 18:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Otoz ze rozmawialem ostatnio z pewnym chinczykiem ktory powiedzial mi jak sie nazywa orginalna nazwa kurczaka w ciescie - chicken batter - czyli tlumaczac po polsku"kurczak w rzadkim cieście" ten kto bywa w chinskich restaracjach zapewnie wie o co mi chodzi ( przyszne małe kuleczki). Postanowilem znalezc przepis w internecie i sprobowac

]:->

Los sprzyja odważnym

NATASZ
 Wysłana - 29 lipiec 2008 18:11      [zgłoszenie naruszenia]

Kurczaka krojimy na kawaleczki i gotujemy w bulionie przez kilika minut.. nastepnie suszymy

Los sprzyja odważnym

NATASZ
 Wysłana - 29 lipiec 2008 18:13      [zgłoszenie naruszenia]

i teraz najgorsze.. ja dodalem jedna szklane mąki/wody.. troche pieprzu/soli.. jedno jajko 2 lyzeczki proszku do pieczenia i dobrze zmiksowalem

Zmieniony przez - NATASZ w dniu 2008-07-29 18:14:10

Los sprzyja odważnym

NATASZ
 Wysłana - 29 lipiec 2008 18:22      [zgłoszenie naruszenia]

powinnismy to smazyc na głebokim oleju.. ja uzylem garnka od frytek.. nabijalem kawalki kurczaka na wykalaczke maczalem w ciescie i wrzucalem szybko do bardzo goracego oleju - to bardzo wazne.. bo im bardziej goracy olej tym szybciej ciasto sztywnieje - nie splywa z kurczaka, nadodatek nie smazmymy wtedy zbytnio miesa w srodku ktore przeciez gotowalismy..
tylko wlasnie jak zrobic idealne kuleczki? bo mi niestety nie wyszlo.. mysle ze lepsza zamiast garnka bylaby gleboka patelnia lub wok... hmm

Los sprzyja odważnym

NATASZ
 Wysłana - 29 lipiec 2008 18:27      [zgłoszenie naruszenia]

Los sprzyja odważnym

NATASZ
 Wysłana - 29 lipiec 2008 18:28      [zgłoszenie naruszenia]

ciasto powinno byc lekko ciągnace sie.. wkladając kawałki kurczaka ma sie wrazenia ze wszystko zaraz splynie.. ale jesli olej jest goracy to bardzo szybko sztywnieje i powieksza swoja objetnosc..
ja pierwszy raz robilem na zwyklej patelni to polozylem kurczaka z ciastem na lyzeczce i wkładając na patelnie polewalem gore kawalka.. w sumie wtedy ladniej mi to wyszlo ale z***alem bo dodalem za duzo cukru i mąki

Zmieniony przez - NATASZ w dniu 2008-07-29 18:39:24

Los sprzyja odważnym

NATASZ
 Wysłana - 29 lipiec 2008 18:40      [zgłoszenie naruszenia]

a moze ktoś zna jeszcze lepszy przepis? bo ja chyba zaraz i tak zamowie pizze

Los sprzyja odważnym

Yosiemaelo
YO
 Wysłana - 29 lipiec 2008 18:53      [zgłoszenie naruszenia]

przynajmniej zjadliwe toto wg twojego przepisu? bo chętnie bym spróbował

łapaj soga

Nie chcę się narzucać ale jestem oceanem.

Specjalista -

NATASZ
 Wysłana - 29 lipiec 2008 19:15      [zgłoszenie naruszenia]

czy zjadliwe ? pewnie.. ale jesli mam byc szczery to robilem to tylko dwa razy i w sumie dzisiaj ostatnie kawalki wyszly mi dopiero naprawde dobre podobne w smaku do tych z chinskiej restauracji.. bo na te wczesniejsze to nie mialem wystarczajaco goracego oleju i za dlugo ten kurczak mi sie tam gotowal.. ja bym jednak polecal zrobic to na patelni i wlac duzo oleju.. ale ostrzegam ze smazenie nie jest takie proste...

jestem tylko amatorem.. trudno mi to polecic bo jest przy tym troche roboty a pewnie nie jeden zoltek robi to szybciej i lepiej swoim sposobem

Los sprzyja odważnym

azda
 Wysłana - 4 sierpień 2008 00:49      [zgłoszenie naruszenia]

za***iste zarlo polecam :D troszke czasu schodzi, ale warto ...ogolnie z chinszczyzny moj bezapelaccyjny faworyt

"i wez sie nie użalaj nad sobą ziomuś , nie odpierdalaj , szalalala i do przodu ":D

NATASZ
 Wysłana - 4 sierpień 2008 12:27      [zgłoszenie naruszenia]

Los sprzyja odważnym

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Chicken batter.. czyli kurczak w cieście

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: Sernik | Snikers oraz Keks | Wegetarianskie jedzenie! | gastronomia | ODDAJ KREW-TO NIE BOLI | Kto lubi wątróbkę? | jajecznica... | Pizza da grasso | Czy picie soku z cytryny w dużych ilościach jest zdrowe? | Doświadczenia jako pomoc kuchenna | ~~ TATAR ~~ | dobry przepis z bakłażanem | Pikatne jedzenie | arbuz | Czym doprawić kompot? | Co na śniadanie? | intrepid | panieński | prezenty | prezenty na roczek | sung lee | władysławowo | polskie morze | sprawa jest kurevvska | dziewczynki | goralenfolk | jak w ama sie na email | plastyka więzadła | akumulatorki | akumulatory | jak przeżyć koniec związku | koniec związku | wiązanie | pinup | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.