FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 69353 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Choroby i zaburzenia psychiczne - Przewodnik 
[powiadom znajomego]    
Autor "Choroby i zaburzenia psychiczne - Przewodnik"   
 
Methos
 Wysłana - 29 grudzień 2004 09:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Choroby psychiczne
(żródło - materiały ogólno dostępne w sieci)

przydatne linki

1) Ogólny opis niektórych chorób

- [dmoz.org/World/Polska/Zdrowie/Choroby_i_dolegliwo%c5%9bci/Choroby_psychiczne/]

- [psphome.dhtml.pl/psychologia.html]

-[bug.ii.uj.edu.pl/zajawka/horror/chorobypsychiczne.htm]]2) SCHIZOFRENIA - objawy, fazy, leczenie

- [http://www.lilly.pl/lilly_dla_pacjenta/o_schizofrenii.php?szMenuInit=2,6,1,3]


3)DEPRESJA - objawy, skutki, leczenie,

- [http://www.lilly.pl/lilly_dla_pacjenta/1.php?szMenuInit=2,6,0]

- [http://www.pfizer.com.pl/zdrowie/depresja.html]

- [psphome.dhtml.pl/slownik_depresja.html]


4)FOBIE - bardzo dobra strona

- [http://www.afektywne.webpark.pl/fobie.html]

- [http://www.zdrowie.com.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=572]


5) ANOREKSJA - dwie BARDZO dobre strony

- [http://www.anoreksja.org/]

- [http://www.wizaz.pl/zlosl_anoreksja.html]


6)BULIMIA

- [bulimiaa.prv.pl/]


7) ALZHEIMER

- [http://www.alzheimer.pl/world.php]

- [http://www.resmedica.pl/alzheimer.html]


8)NARKOLEPSJA

- [http://www.sciagawa.pl/a/1193.html]


9)NERWICE

- [http://www.resmedica.pl/nerwice.html]


10)PSYCHOZA

- [psphome.dhtml.pl/slownik_psychoza.html]

- [http://www.biologia.pl/leksykon/Dwubiegunowa_choroba_afektywna.phtml]


11) Zespół TOURETTA - objawy, leczenie - (dobra strona)

[tourette.kul.pl/]
Mnogość chorób jakie nękają ludzkie umysły jest doprawdy niesamowita. Niejeden psychiatra spędził długie lata na analizie ich objawów i obmyślaniu najskuteczniejszej metody leczenia. Wielu ludzi interesuje się nimi czy to zawodowo czy też prywatnie i chociaż smutny jest fakt, że istnieją to jednak nie da się ukryć, że są w pewien sposób fascynujące.

W tym tekście postaram się przedstawić może nie wszystkie, ale przynajmniej najważniejsze schorzenia psychiczne, nie jest to spis kompletny więc proszę o uzupełnianie jesli ktoś ma coś ciekawego

Zacznijmy jednak spis.Amnezja (niepamięć, utrata pamięci)

Choroba może mieć wiele przyczyn. Występuje najczęściej w chorobach z zaburzeniami świadomości jak na przykład po wstrząsie lub zapaleniu mózgu, po napadach padaczkowych, przy ciężkich zatruciach.
Może być także psychogenna wynikająca z wyparcia traumatycznych przeżyć lub przy histerii lub innych choroby psychicznych.
Także nowotwory i zmiany w tętnicach mózgowych mogą spowodować utratę pamięci. Najczęściej amnezja obejmuje okres utraty lub zaburzenia świadomości oraz często okres bezpośrednio poprzedzający uraz lub zaburzenie.
Amnezja wsteczna (amnesia retrograda) obejmuje właśnie okres przed urazem lub traumatycznym przeżyciem i stanowi jeden z trzech objawów wstrząśnienia mózgu podczas gdy amnezja następcza (Amnesia anterograda) obejmuje okres po urazie. Wyróżnia się amnezję całkowitą oraz częściową. Całkowita wyróżnia się kompletnym zanikiem pamięci podczas gdy cierpiący na częściową pacjent zachowuje rozmyte i fragmentaryczne wspomnienia dotyczące okresu objętego amnezją. Z reguły amnezja ma charakter przejściowy, do wyjątków należy przeważnie pourazowa niepamięć całkowita i utrwalona.Anoreksja (utrata łaknienia)

Przyczyną anoreksji są głównie zaburzenia wydzielania soku żołądkowego mogące nastąpić w wyniku nieżytów zanikowych żołądka, niestrawności i wielu innych chorób somatycznych oraz oczywiście różnych stanów emocjonalnych jak długotrwały stres, depresja czy też przez podanie leków anorektycznych jak chociażby grupa amfetamin. Następstwem anoreksji całkiem naturalnie staje się anemia i gwałtowny spadek masy ciała. Anoreksją są zagrożone zwłaszcza dorastające dziewczęta i młode kobiety w wieku od 16 do 24 lat, choć najmłodsza dotknięta anoreksją dziewczynka ma zaledwie cztery lata i musi być karmiona przez cewnik.Depresja

Stan emocjonalny cechujący się zespołem zmian subiektywnych odczuwanych przez samego pacjenta oraz zmianą zachowania odczuwaną przez otoczenie. Zmiany subiektywne polegają na odczuwaniu ciągłego smutku, uczucia straty, bezsensu i bezcelowości życia oraz pojawiające się w ciężkich stanach depresyjnych myśli samobójcze. Do tego dochodzi ogólne rozkojarzenie, uczucie winy, trudności w koncentracji i kłopoty z pamięcią, a także w wielu wypadkach wewnętrzne napięcie, któremu towarzyszy brak poczucia bezpieczeństwa objawiające się niejednokrotnie uczuciem bycia śledzonym, bezsenność i rozdrażnienie mogące przerodzić się w agresję. W cięższych przypadkach depresja objawia się niechęcią do wszelkiej aktywności, obniżeniem progu reakcji na ból i inne bodźce, pojawia się niejednokrotnie anoreksja oraz abulia, czyli niezdolność do podjęcia jakiejkolwiek decyzji, uczucie wysychania śluzówki a w późniejszych okresach często próby samobójcze. Zmiany zachowania polegają na spadku i spowolnieniu wszelkiego rodzaju aktywności, zauważyć się często daje niepokój ruchowy bądź agresywne zachowanie wywołanie napięciem nerwowym.Mania

Stan psychiczny charakteryzujący się zespołem zmian subiektywnych jak również odchylenia od normalnego wzorca zachowania. Zmiany subiektywne polegają na przeżywaniu euforii i błogostanu wyrażającego się w uczuciu szczęścia, zadowolenia, optymizmu. Chorzy mają podwyższone mniemanie o sobie oraz zniekształconą ocenę własnych możliwości. Procesy myślenia są znacznie przyspieszone, w skrajnych przypadkach aż do gonitwy myślowej.
W łagodniejszych formach manii myślenie może być całkiem prawidłowe.
W poważniejszych jednak procesy myślenia są znacznie zaburzone i zdezorganizowane. Zmiana zachowania przybiera charakter wzmożonej aktywności. Mimika zachowanie i reszta czynników wskazują na dobre samopoczucie, pacjenci są wielomówni co w skrajnych przypadkach prowadzi do słowotoku. Jeśli maniak napotka na drodze do realizacji swych życzeń i potrzeb jakikolwiek opór zareaguje gniewem i agresją.Psychoza maniakalno-depresyjna (psychoza cykliczna, afektywna, cyklofrenia)

Choroba psychiczna w której następują po sobie na przemian stany depresji i manii. W przerwach pomiędzy nimi chory nie przejawia żadnych odchyleń od normy. Okres trwania jednej fazy waha się od kilku tygodni do kilku lat jednak właściwe jej leczenie skraca czas trwania do najwyżej kilku miesięcy. Zdecydowanie częściej zdarza się obserwować stany depresyjne niż maniakalne. Przyjmuje się genetyczne uwarunkowania jako bodziec rozwoju choroby, choć dokładne jej przyczyny nie są znane. W trakcie rozwoju choroby fazy wydłużają się zaś okresy bezobjawowe stają się coraz krótsze.Paranoja (obłęd)

Choroba psychiczna polegająca na występowaniu zwartych systemów urojeń stałych na przestrzeni wielu lat. Występuje przeważnie u ludzi z osobowością paranoidalną. Ze względu na rodzaje urojeń rozróżniamy: obłęd pieniaczy kiedy ofiara z błahych powodów jak drobna uraza podejmuje szeroko zakrojone akcje w celu uzyskania zadośćuczynienia, obłęd zazdrości zwany też syndromem Otella powstający często na podłożu alkoholizmu a będący przeświadczeniem o niewierności partnera i ciągłym poszukiwaniem nieistniejącej winy, obłęd posłannictwa kiedy to chory za wszelką cenę próbuje udowodnić słuszność swych poglądów, wynalazków i idei nie zważając na bezsporne błędy w rozumowaniu lub odczuwa potrzebę spełnienia jakiegoś rodzaju ważnej dla losów świata misji. Rzadsze formy to obłęd urojonej choroby kiedy to chory przekonany jest o własnej ciężkiej i nieuleczalnej chorobie i nie koryguje przekonania nawet pod wpływem jednoznacznej ekspertyzy lekarza oraz obłęd indukowany kiedy to pod wpływem sugestii osoba zdrowa psychicznie przyjmuje urojenia paranoika za prawdę.Psychoza alkoholowa

Choroba psychiczna powstająca na podłożu długotrwałego nałogowego alkoholizmu najważniejsze psychozy alkoholowe to majaczenie alkoholowe (delirium tremens), halucynoza alkoholowa Wernickiego, paranoja alkoholowa oraz psychoza Korsakowa. Psychoza Korsakowa przejawia się syndromami typowymi dla otępienia oraz luk pamięci, które chory wypełnia zmyśleniami. Halucynoza alkoholowa Wernickiego sprowadza się do omamów słuchowych o treści często nieprzyjemnej dla chorego do których często dołączają urojenia typu prześladowczego. Chory może odczuwać lęk lub stan znacznego podniecenia psychoruchowego, choć często choroba ma przebieg łagodny i nie przeszkadza prowadzić normalnego życia. Trwa najczęściej kilka tygodni do kilku miesięcy. Majaczenie akoholowe z kolei to głównie omamy wzrokowe i dotykowe wraz z bezustannym uczuciem lęku. Omamy mogą przyjąć postać przysłowiowych białych myszek, częściej jednak zwierząt wielkich i przerażających. Towarzyszące objawy to często dreszcze, obfite poty i gorączka. Delirium tremens wymaga hospitalizacji i w warunkach szpitalnych ustępuje najczęściej po kilku dniach.Nerwice

Stosunkowo łagodne zaburzenia osobowości u których podłoża leży często lęk i niepokój a wyrażające się ogromną różnorodnością objawów. W porównaniu z psychozami choroba ma znacznie łagodniejszy przebieg. Różne sytuacje, w tym rodzinne mogą doprowadzić do różnych zaburzeń jak osobowość bierno-agresywna, osobowość kompulsywna, osobowość histeryczna. Wysoki poziom lęku obserwowany często w nerwicach jest najczęściej silną zależnością i obawą odrzucenia. Objawy zawsze mają na celu zminimalizowanie strachu i stanowią często przesadzone próby pozbycia się jego przyczyn.Histeria (nerwica histeryczna)

Ciężki przykład nerwicy której objawy to nawet zaburzenia przytomności i świadomości (letarg histeryczny), zaburzenia postrzegania (np. głuchota, ślepota, znieczulenia) omdlenia, porażenia mięśni, napady histeryczne przypominające do złudzenia ataki padaczki. Inne objawy histeryczne to na przykład uczucie ściskania w gardle (kula histeryczna), tępy ból pod czaszką przywodzący na myśl wbijanie weń gwaździa (Globus), zatrzymanie miesiączkowania (ciąża urojona), biegunki, a w niektórych wypadkach objawy ostrej psychozy.Histeria konwersyjna

Zaburzenie polegające na przeniesieniu problemów psychicznych na dolegliwości somatyczne. Objawami może być chociażby utrata wzroku, nagłe zaniemówienie czy porażenie mięśni. Nie ma żadnych fizycznych przyczyn tych objawów, mogą one nadchodzić i ustępować wyłącznie pod wpływem sugestii.Nerwica natręctw

Ten typ nerwicy objawia się w natrętnych i przykrych myślach i czynnościach, które chory wykonuje mimowolnie i cyklicznie. Myśli takie zwane obsesjami często godzą w osobiste poglądy i zapatrywania chorego zaś czynności - tak zwane kompulsje sprowadzają się do bezcelowych (odczuwanych także w ten sposób przez chorego) odruchowych reakcjach jak na przykład wielokrotne bardzo dokładne mycie rąk lub też chodzenie tylko po całych, nie pękniętych płytkach chodnikowych. Chory czyni tak pod wpływem wewnętrznego przymusu i nie jest w stanie się powstrzymać lub też wręcz odczuwa lęk przed zerwaniem z takim nawykiem.Schizofrenia

Jedna z najczęściej występujących chorób psychicznych. Polega na występowaniu objawów osiowych oraz objawów dodatkowych. W schizofrenii prostej występują jedynie objawy osiowe, a więc zaburzenia w sferze motywacyjno-emocjonalnej i procesach myślenia to jest rozkojarzenie, zahamowanie, zatamowanie, myślenie paralogiczne. W postaci schizofrenii paranoidalnej występują dodatkowo urojenia o treści prześladowczej. W postaci katatonicznej obserwuje się przejawy pobudzenia katatonicznego bądź zahamowanie odruchowe aż do stanu osłupienia włącznie. Często występuje tu echopraksja, echolalia oraz echomimia. W postaci hebefrenicznej występuje często specyficzne podwyższenie nastroju i chęć bezsensownego błaznowania. Najczęstszą formą jest schizofrenia paranoidalna.Echolalia

Schorzenie polegające na powtarzaniu przez chorego słów mówionych przy nim lub do niego. Występuje w schizofrenii katatonicznej.Echopraksja

Powtarzanie przez chorego czynności i ruchów wykonywanych przy nim i widzianych przez niego. Występuje w katatonicznej formie schizofrenii podobnie jak echolalia.Echomimia

Podobnie jak echopraksja i echolalia objaw schizofrenii katatonicznej. Chory powtarza grymasy i mimikę osób znajdujących się w jego otoczeniu.Parafrenia

Rzadka odmiana psychozy charakteryzująca się występowaniem względnie usystematyzowanych omamów i urojeń.Fobia

Paniczny irracjonalny strach przed jakimś często niegroźnym czynnikiem zewnętrznym, sytuacją lub przedmiotem. Chory zdaje sobie sprawę ze swej choroby oraz wie, e strach ten jest bezpodstawny, ale nie czyni to wcale strachu mniejszym ani łatwiejszym do przezwyciężenia. Wyróżnia się bardzo wiele typów fobii, które pokrótce postaram się wymienić wraz z krótkim opisem, a w leczeniu stosuje się tak zwaną metodę konfrontacyjną, a więc konfrontuje się pacjenta ze źródłem jego lęków. A oto lista niektórych fobii. Wszystkich nie zdołam tu wymienić, bo jest ich po prostu zbyt dużo (około 300 rodzajów)

Arachnofobia - lęk przez pająkami

Agorafobia - lęk przestrzeni, strach przed otwartą przestrzenią oraz dużymi wysokościami

Klaustrofobia - lęk przed ciasnymi pomieszczeniami i wąskimi przejściami, ogólne wrażenie przytłoczenia czy wręcz przeświadczenie zmiażdżenia przez ściany lub sufit wraz z rozpaczliwą potrzebą przestrzeni

Nyktofobia - lęk przed ciemnością

Aerofobia - lęk powietrza, strach przed przewianiem, także strach przed opuszczaniem powierzchni ziemi, a więc korzystania z wind i samolotów.

Zoofobia - lęk przed zwierzętami

Hipsofobia - lęk wysokości

Tanatofobia - lęk przed śmiercią

Kancerofobiq - zupełnie świeżutka choroba cywilizacyjna, lęk przed zachorowaniem na rakaDemencja

Ogólne osłabienie umysłowe, zaburzenia koncentracji, logicznego myślenia i trzeźwej oceny sytuacji. Łącznie z tymi objawami następuje amnezja, obszary życia objęte nią są często pokrywane konfabulacjami. Wystąpienie demencji sprzyja ujawnieniu się objawów psychozy lub nerwicy. Rozpoznawany jest zwykle zespół Korsakowa, w głębszych postaciach następuje upośledzenie różnych funkcji psychofizycznych jak chociażby mowy (afazja).Autyzm

Objaw zaburzeń psychicznych, występujący głównie w schizofrenii katatonicznej, choć postawy autystyczne pojawić się mogą niezależnie już we wczesnym dzieciństwie. Autyzm to wycofanie się w świat zniekształconych chorobowo przeżyć wewnętrznych, gł. urojeń, odcięcie od bodźców zewnętrznych, ograniczenie pragnień, chwilowych potrzeb i zainteresowań, wycofanie się ze stosunków społecznych. Według współczesnych poglądów rozwija się w pełni w wyniku choroby szpitalnej. Autyzm należy do grupy psychoz.Choroba szpitalna

W wyniku nieprawidłowego zorganizowania pobytu chorych w dawnych szpitalach psychiatrycznych na skutek izolacji od otoczenia, bezczynności i monotonii rozwijały się u chorych wtórne objawy zaburzeń psychicznych. Zaburzenia polegają głównie na dalece posuniętej apatii, męczliwości, utracie zainteresowań, zacieraniu się z czasem podstawowych odruchów społecznych. Objawy mogą być usunięte przez zmianę warunków hospitalizacji lub najlepiej całkowitą z niej rezygnację.Hipochondria

Przesadna obawa o stan własnego zdrowia połączona zazwyczaj z wyolbrzymianiem drobnych dolegliwości lub chorobliwą czystością. Jest przeważnie wyrazem podwyższonego poziomu lęku. Hipochondrycy spędzają większość czasu na bieganiu od lekarza do lekarza, przeprowadzaniem i ponawianiem badań, wynajdowaniem nowych leków i innymi tego typu czynnościami. Zachowanie hipochondryczne może być reakcją na niezaspokojoną potrzebę akceptacji i opieki. Towarzyszy temu przeważnie depresja.Zespól Tourreta

Skomplikowana wrodzona choroba powodująca mimowolne tiki w rodzaju krzywienia twarzy, wydawania niekontrolowanych dźwięków i wiele innych, a także niekontrolowane przeklinanie. Chory nie przejawia żadnych dodatkowych zmian w psychice, nie ma jednak całkowitej kontroli nad swym ciałem i mową. Póki co nie wynaleziono żadnej skutecznej metody leczenia. chorym pomagają i znacznie ułatwiają życie zastrzyki z botulitoksyny (toksyny jadu kiełbasianego) paraliżujące struny głosowe, dzięki czemu ich zachowanie nie jest aż tak widoczne.Zaburzenia psychoseksualne

U mężczyzn przejawiają się niemocą płciową (impotencją), u kobiet oziębłością płciową. Bardzo często powody tych dolegliwości tkwią tylko i wyłącznie w psychice.Dysforia

Objaw występujący w psychozie depresyjno-maniakalnej i stanach depresyjnych. Polega na gwałtownej reakcji rozdrażnieniem, zdenerwowaniem lub wręcz agresją na błahe, często wręcz nieadekwatne bodźce.Poriomania (Dromomania)

Popęd wędrowania, włóczęgi. Ukryte motywy tego postępowania wynikają najczęściej z chęci uniknięcia konfliktów bądź trudności życiowych. Najczęściej występuje u młodzieży. U dorosłych popęd do wędrowania może wynikać z trudności z przystosowanie, może być związany z osobowością antysocjalną.Pseudologia

Fantazjowanie, chorobliwa skłonność do opowiadania wymyślonych historii stawiającego z reguły opowiadającego w korzystnym świetle z tą różnicą do zwykłego fantazjowania, że chory przestaje dostrzegać różnicę pomiędzy fantazjami i rzeczywistością.Psychastenia

Odmiana nerwicy uważana za identyczną z nerwicą natręctw. Psychasteników charakteryzuje wzmożona skłonność do rozważań, silne uczucia ambiwalencji (zarazem przykre i przyjemne, smutne i wesołe) i ambitendencja, (przeżywanie dwóch przeciwstawnych tendencji, dwa zdania na jakiś temat) trudności w podejmowaniu decyzji, brak pewności siebie.Bulimia

Chorobliwe obżarstwo, potrzeba pobierania pokarmu niezależnie od poczucia głodu, świadcząca o ciężkich zaburzeniach emocjonalnych. Razem z anoreksją stanowi grupę psychosomatycznych zaburzeń odżywiania.Syndrom KZ

Syndrom poobozowy występujący u byłych więźniów obozów koncentracyjnych utrzymujący się przez różne okresy czasu, często po stanie pewnego utajenia. Przejawia się trudnością z dostosowaniem się do normalnego życia, przewartościowaniem systemu zasad moralnych, zmianą postaw życiowych, pojawiają się także sny obozowe i hipermnezja (intensywne przeżywanie wspomnień) przeżyć obozowych.Megalomania

Choroba nazywana mylnie manią wielkości polegająca na braku krytycyzmu względem własnej osoby, zawyżonym poczuciem własnej wartości, znaczenia i możliwości, samozadowoleniem, snuciem wielkich osobistych planów i tak dalej.Narkolepsja

Patologiczne, nie do powstrzymania za pomocą woli zapadanie w sen, charakterystyczne dla tak zwanej. choroby Gelineau.


Jak pisałem spis nie jest kompletny...

Jesli ktoś chciałby coś dodac, jesli ktoś ma jakies interesujące materiały, to proszę wklejać


Dziękuję

Pozdrawiam

Ekspert -
 
Gochan
 Wysłana - 29 grudzień 2004 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie wpisali na "pożegnanie", tzn. kiedy wychodziłem ze szpitala objawy paranoi i podejrzenie schizofrenii
W trakcie leczenia proponowano mi również "zespoły afektywne" z czego jednak zrezygnowano ostatecznie wpisując "afekt słabo modulowany" a decydując się jednak na podejrzenie schizofrenii, dało się też słyszeć głosy mówiące o "psychozie spowodowanej długotrwałym nadużywaniem substancji psychoaktywnych" otarłem się też o "manię prześladowczą" choć to jakoś odpuścili, albo też ogólnie wrzucili do objawów paranoi. Wogóle psychiatrzy byli niezbyt zadowoleni, że wychodzę ale jakoś mi się udało (mam zresztą adnotację, że "pacjent opuścił szpital na własne żądanie, wbrew opinii lekarzy" choć moja prowadząca w ciągu kilku dni gdy walczyłem o wyjście ciągle mi tłumaczyła, że nie jestem gotów by poradzić sobie w realnym świecie ) Bo tak sami z siebie już zdążyli uznać, że powinno się mnie trzymać czas dłuższy niż przepisowe dwa miesiące (przeleżałem miesiąc - ponad trzy tygodnie oddział zamknięty, potem tydzień oddział "S", s od schizofrenia gdyby ktoś się nie domyślał. Dopóki byłem na zamkniętym nie pytałem nawet o przeniesienie, ponieważ miałem tam ciekawe towarzystwo i ogólnie podobało mi się - niestety "S" to już nie było to, właściwie cały czas na "S" poświęciłem na wydostawanie się ze szpitala, choć drogą dyplomatyczną a nie jak jeden dobry kolega z oddziału zamkniętego wyważając drzwi kopem co zabawniejsze udało mu się jednak dał się zawrócić i za karę został przeniesiony z "M" na zamknięty gdzie go poznałem Wogóle dużo ciekawych osób poznałem i to obu płci, (oddziały były mieszane, tylko salki dzielone - w salce cztery łóżka, na oddziale kilka salek, coś koło 30 pacjentów na zamkniętym, na "S" dużo więcej), a i tak wiekszość dnia siedziało się na korytarzu, chyba, że jak jeden kolega prawie ciągle a parę innych osób od czasu do czasu leżało się zapiętym w pasy Mnie i kolegę od taja też chcieli zapiąć w pasy raz, ale się nie zgodziliśmy to zagrozili nam ochroną szpitala - wyśmialiśmy ich - potem zagrozili nam antyterrorką - powiedzieliśmy OK choć to już byłaby poważniejsza sprawa, ale w końcu dali nam spokój
Wogóle wesoło było na zamkniętym

Zmieniony przez - Gochan w dniu 2004-12-29 11:08:24
_______________________________
 
"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

 
Wieruszka
 Wysłana - 29 grudzień 2004 11:22      [zgłoszenie naruszenia]

No to teraz nam opowiedz cos o swoich stolcach...

 
Gochan
 Wysłana - 29 grudzień 2004 11:24      [zgłoszenie naruszenia]

Moim stolcem nikt się nie interesował, pobrali mi tylko krew i mocz LOL

_______________________________
 
"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

 
Wieruszka
 Wysłana - 29 grudzień 2004 11:26      [zgłoszenie naruszenia]

Coz za zaniedbanie...

 
Gochan
 Wysłana - 29 grudzień 2004 13:16      [zgłoszenie naruszenia]

Ano - nie zawsze życie jest dla nas tak łaskawe jak byśmy tego pragnęli Za to zakładali mi na głowę śmieszną czapkę z dużą ilością kabelków i świecili po oczach wielką czerwoną lampą!!!
_______________________________
 
"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

 
Methos
 Wysłana - 29 grudzień 2004 14:02      [zgłoszenie naruszenia]

no to jak tak wymieniamy swe przejscia..

to ja powiem ze z pewną ilością zaburzeń powyzej opisanych maiłem okazję spotakć się.
(poniekąd sprawiła to moja praca jako ratownika medycznego - ktorym byłem przez krótki okres w zyciu)

Nabyte doswiadczenie i poczynione obserwacje pozwoliło mi na ten problem spojrzec troszkę innymi oczyma, nabrac sporego .. ja to nazwę - "szacunku" do osób chorych..
(nie mówie ze przed tym nie szanowalem, ale te doswiaczenia i ludzkie cierpienie jakie widziałem ogromnie ten szacunek zwiększyło...)

A co do tematu czy mnie osobiscie coś dotknęło - to tak znam doskonale jedno z zaburzeń.. mianowicie depresję w jakiś sposób spowodowana przemęczeniem i utartą sensu egzystnecji.. choć nie było to jakies tragiczne stadium.. niemniej wyglądało bardzo nieciekawie..
ale wyszedłem z tego..

Do tego osoby chore na depresję mam także w swoim otoczeniu - wiec styk mam własciwie ciagły... i staram się im pomagać.. choc to niezwykle trudne..

pozdro.

Ekspert -
 
RoSSpad
 Wysłana - 29 grudzień 2004 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

Eeee.. Wychodzi na to ze mam tak troszke kazdego z tych zaburzen.. Bo zaraz zaczne sie bac/leczyc..
_______________________________
 
Miłość to cierpienie... Brak MIŁOŚCI to ŚMIERĆ...

 
Wieruszka
 Wysłana - 29 grudzień 2004 14:04      [zgłoszenie naruszenia]

Oj Gochan.... Ale z Ciebie *Wariat*. Sympatyczny dosc, jak wszyscy wariaci...a ja tez sie do tego grona zliczam....

 
Gochan
 Wysłana - 29 grudzień 2004 14:08      [zgłoszenie naruszenia]

Do usług Twoich, Twych dzieci i dzieci Twoich Dzieci

_______________________________
 
"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

 
f_inka
 Wysłana - 29 grudzień 2004 21:23      [zgłoszenie naruszenia]

świetna robota methos

gochan...moze dla własnego dobra powinienes tam zostac dłuzej
takie choroby to nie przelewki i nie widze w tym nic smiesznego, a tym bardziej madrego, ze stamtad wyszedłeś na własne ządanie

a tak btw.
mam problem z avatarkiem
inny widze na forum a inny w profilu
ktore moje oko widzicie czarne czy kolorowe?
_______________________________
 

C S S M L
N D S M D

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Choroby i zaburzenia psychiczne - Przewodnik

Strony: 1 2 3
 
Warto przeczytać: Konsekwencje słuchania metalu | Szukam książek - filozofia. | O samooszukiwaniu, w tym nawet i homofobii | Czytanie z oczu | PRAKTYKUJĄCA I NIEPRAKTYKUJĄCY- czy to sie uda? | Chińska wróżba | Przerwa w moderowaniu | kubica świadkiem w procesie beatyf. JP 2 | Religia a pieniadzę | Rozmyślania po drugim piwie... | Kontrast... | Sokrates, Jezus, Osho | Joga | Co ze sobą zrobić... | Lepiej być sobą?Czy może lepiej udawać kogoś innego? | GLOBALNA MEDYTACJA - 17 Lipiec 2007, godzina 12:11 czasu polskiego | Gwiaxdy nago | grupowy | podbieranie majtek | alfa | muzyka do biegania | deuzy | sentymentalny | zaprojektuj swoje buty | zniewalajaca | seks w aucie | ranking seriali | VALERIE | anna mucha playboy | jak poradzic | polska niemcy | zbyt długi | duża różnica wieku | adhd | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0