FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2442 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Chory psychicznie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Chory psychicznie"   

Draiks
 Wysłana - 20 luty 2010 16:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam mam problem z dziadkiem mieszkam z matka i dziadkiem po smierci ojca matka sama mnie wychowuje,dziadek jest alkocholikiem nic go nie obchodzi zatruwa nam zycie.Wiesza przescieradla na scianach itp.Mozna go wyslac na jakies leczenie? przymusowe najlepiej bo sie napewno nie zgodzi z wlasnej woli.

piotrusxtc
 Wysłana - 20 luty 2010 16:31      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co piszesz najwłaściwsze byłoby wystąpienie o ubezwłasnowolnienie całkowite albo częściowe.

Ubezwłasnowolnienie całkowite - osoba jest chora psychicznie, niedorozwinięta albo ma inne zaburzenia, w szczególności alkoholizm lub narkomania + wskutek zaburzeń nie jest w stanie sam kierować swoim postępowaniem.

Ubezwłasnowolnienie częściowe - te same zaburzenia ale jeśli osoba może sama kierować swoim postępowaniem ale potrzebna jest jej pomoc a u. całkowite jest nieuzasadnione.

Całkowite - osoba praktycznie sama nic nie może, ustanawia się opiekę.

Częściowe - osoba samodzielnie może dokonać tylko niektórych czynności, w szczególności zobowiązania w drobnych sprawach życia codziennego typu jedzenie, rozporządzanie własnym zarobkiem czy rzeczami oddanymi jej do swobodnego użytku o ile sąd nie postanowi inaczej. Ustanawia się kuratora.

Myślę, że najwłaściwsze byłoby wystąpienie o ubezwłasnowolnienie częściowe i zarobek (emerytura? renta?) bez możliwości samodzielnego rozporządzania. Jeśli naprawde poza alkoholizmem są przesłanki natury psychiatrycznej to ubezwłasnowolnienie całkowite.

jak chodzi o leczenie to za bardzo się na tym nie znam dlatego upewnij się jeszcze ale przymusowe leczenie psychiatryczne imo byłoby możliwe dopiero po ubezwłasnowolnieniu bo teraz osoba jest w pełni praw, wolna i do niczego jej zmusić nie można w tej kwestii chyba, że popełnia przestępstwo.
Leczenie alkoholowe - tutaj powinniscie sie udać do gminnej/miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych i tam was poinstruują ale wydaje mi sie, ze ten system nie dziala i tak czy inaczej ubezwłasnowolnienie byłoby najodpowiedniejsze i najbardziej skuteczne.

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2010-02-20 16:34:03

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

Draiks
 Wysłana - 20 luty 2010 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

Myslalem zeby jego zachowanie podpiac pod znecanie psychiczne i fizyczne.Czesto przez to matka plakala i awantury dziadek robil.Jesli takie znecanie sie udowodniono by zabrano by go do osrodka? lub nadano na niego jakas kare?

piotrusxtc
 Wysłana - 20 luty 2010 16:53      [zgłoszenie naruszenia]

Za art. 207 KK - Kto znęca się psychicznie lub fizycznie nad osoba najbliższą [...] podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

W trakcie awantury dzwonić po policję, przyjadą, zobaczą, spiszą a wy wszystko musielibyście w sądzie opowiedzieć. Wtedy jest opcja zakładu karnego bądź leczniczego o ile tak zadecyduje sąd.

Jest tylko jedno ale - z doświadczenia wiem, że musielibyście być zdeterminowani do tego i "przyciskać" policjantów, którzy znając życie oleją sprawę.
Oczywiście możliwe jest zrobienie takiego myk bez interwencji policji - należy złożyć zawiadomienie do prokuratury lub policji o popełnieniu tego przestępstwa, wy jako pokrzywdzeni + osoba domniemanego sprawcy.

Znawca -

ariana20
 Wysłana - 21 luty 2010 12:57      [zgłoszenie naruszenia]

Wklejam mądry artykuł, w którym są odpowiedzi na Twoje pytania. Nie potrzeba ubezwlasnowalniac nikogo.

Poddanie się leczeniu odwykowemu jest dobrowolne. Jednak ustawodawca, w celu zapobiegania negatywnym skutkom alkoholizmu, przewidział wyjątki od tej zasady. Postępowanie z osobami nadużywającymi alkoholu, uzależnionymi od alkoholu i procedurę leczenia przymusowego określa ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (j.t. Dz. U. Nr 70 z 2007 r., poz. 473).

Według ustawy osoba nadużywająca alkoholu, która z powodu tego nadużywania powoduje rozkład życia rodzinnego, demoralizację małoletnich, która uchyla się od pracy albo systematycznie zakłóca spokój lub porządek publiczny, może zostać skierowana na badanie przez biegłego w celu wydania opinii w przedmiocie uzależnienia od alkoholu i wskazania rodzaju zakładu leczniczego. Na badanie to kieruje gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych, właściwa według miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, której postępowanie dotyczy. Z wnioskiem do komisji o skierowanie osoby uzależnionej na badanie może zwrócić się każda osoba, która może udokumentować występowanie rozkładu życia rodzinnego, demoralizację małoletnich, uchylanie się od pracy albo systematyczne zakłócanie spokoju lub porządku publicznego.

Osoby uzależnione od alkoholu można zobowiązywać do poddania się leczeniu w stacjonarnym lub niestacjonarnym zakładzie lecznictwa odwykowego. O zastosowaniu obowiązku poddania się leczeniu w zakładzie lecznictwa odwykowego orzeka - w postępowaniu nieprocesowym - sąd rejonowy właściwy według miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, której postępowanie dotyczy.

Sąd wszczyna postępowanie na wniosek gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych lub prokuratora. Rodzina osoby uzależnionej od alkoholu nie może więc zwrócić się bezpośrednio do sądu z wnioskiem o przymusowe leczenie.

Orzeczenie o obowiązku poddania się leczeniu w stacjonarnym lub niestacjonarnym zakładzie lecznictwa odwykowego zapada po przeprowadzeniu rozprawy, która powinna odbyć się w terminie jednego miesiąca od dnia wpływu wniosku. W toku postępowania sąd zarządza poddanie tej osoby odpowiednim badaniom biegłych, o ile taka opinia nie została wcześniej sporządzona.

W razie nieusprawiedliwionego niestawiennictwa na rozprawę lub uchylania się od zarządzonego poddania się badaniu przez biegłego albo obserwacji w zakładzie leczniczym, sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie uzależnionej osoby przez policję.

Po uprawomocnieniu się orzeczenia sąd wzywa osobę, w stosunku do której orzeczony został obowiązek poddania się leczeniu odwykowemu, do stawienia się dobrowolnie w oznaczonym dniu we wskazanym zakładzie lecznictwa odwykowego w celu poddania się leczeniu. Jeżeli osoba nie zgłosi się w tym terminie w zakładzie lecznictwa odwykowego, sąd zarządza przymusowe doprowadzenie przez policję do zakładu leczniczego.

Osoba, w stosunku do której orzeczony został obowiązek poddania się leczeniu odwykowemu, związanemu z pobytem w stacjonarnym zakładzie lecznictwa odwykowego, nie może opuszczać terenu tego zakładu bez zezwolenia kierownika zakładu.

Obowiązek poddania się leczeniu trwa tak długo, jak tego wymaga cel leczenia, nie dłużej jednak niż 2 lata od chwili uprawomocnienia się postanowienia.

"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

piotrusxtc
 Wysłana - 21 luty 2010 14:31      [zgłoszenie naruszenia]

gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych to fikcja w Polsce o raz a dwa nawet jeśli już zadziała i z determinacją będzie chciało wysłać pacjenta takiego na leczenie to w przypadku odwyku nieodplatnego oczekuje się latami na miejsce dlatego napisałem rozwiązanie realne a nie fikcyjne.

teoria teorią ale praktyka często jest niestety inna i pewne instytucje po prostu nie działają tak, jak zamierzył ustawodawca.

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2010-02-21 15:12:01

Znawca -

ariana20
 Wysłana - 21 luty 2010 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

wiesz mam malo lat, moze jeszcze wierze w sprawiedliosc itp itd z czasem dostane zimny prysznic na glowe...jak sie zderze z rzeczywistoscia

piotrusxtc
 Wysłana - 22 luty 2010 00:23      [zgłoszenie naruszenia]

ja nie mówię, że to złe kombinowanie bo w istocie tak się powinno to odbywać. Po to jest gminna kom. rozw. probl. alk. by je rozwiązywać a szpitale by leczyć chorych ale szpitale nie mają na to kasy i miejsca zaś gminne komisje to fikcja. Postępowanie dowodowe przed nimi, ich wywiad środowiskowy, ich podejście i środki to po prostu farsa. IMO to jedynie stołki dla pracowników, których się nie chce zwolnić ale trzeba im było posadę wykreować.

Znawca -

ariana20
 Wysłana - 22 luty 2010 08:04       [zgłoszenie naruszenia]

wiele posad jest u nas w kraju "wykreowanych"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Chory psychicznie

Warto przeczytać: zakaz prowadzenia pojazdow | Zawaliła poczta, płacić muszę ja? | Rezygnacja z domkow na sylwestra, zwrot zadatku? | Zwiększnie VAT-u --> rozwiązanie umowy | Praca za granicą - ZUS w Polsce | Pytanie do kogoś kto ma konto w mbanku | Pomoc w sprawie alimentów | Wezwanie do US z tytułu... | kolizja i ubezpieczenie | kradziez fotela | Zarejestrowanie firmy poza granicami kraju. | Wypadek w pracy. | Ktoś mi podpie*dolił pufę | Będę miał sprawę w sądzie? | Pobicie z uszkodzeniem ciała | Umowa z posrednikiem, wpłata. | typ pasjonata | walentynki | komiks | randki | opowiadania erotyczne | dieta dukana | przybylska playboy | tłumaczenie słowa lagerverkauf | szogun | amy smart | omenaa | EMS | ELS | anarchista | SoHigh | narkotesty | amfetamina wykrywanie | iluminat | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.