FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1429 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Chrzescijaństwo przeznaczone do manipulacji? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Chrzescijaństwo przeznaczone do manipulacji?"   

S-ave
 Wysłana - 25 grudzień 2005 18:41        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Tak mi sie wydaje ze do tego było "uzywane" w czasach sredniowiecza. Biskupi i ogulnie cały ze sie tak wyraże watykan bo od zawsze ludzi najbardziej nęci władza a ludzie kturzy nie urodzili sie wysoko w interesie koscielnym mogli do czegos dojsc chociaz zadko. Przejde do sedna sprawy.... kiedy watykanowi cos niepasowało to albo to potepiał a ciemna masa potepiala to za głównymi przedstawicielami religii nie uważacie? wiemz e to troche metne ale takie am wrazenie. Plus utwierdzanie w tamtych czasach ze człowiek jest w obliczu boga niczym np ogromne koscioło chocizby w moim miescie jest koscioł najswietszej marii panny jest on przeogromny a nie mowie o katedzre ktura jest jeszce wieksza moim zdaniem ten ogrom jest po to aby człowiek pojedyncza jednostak czuła tam nabozny lęk przed czyms tak wielki a tym samym przed bogiem.... dosc metnie to przedstawilem bo am troche zamroczony umysł napojami z fermetowanych wwisni ale mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi.

VLAD.IV
 Wysłana - 25 grudzień 2005 21:32      [zgłoszenie naruszenia]

...

ile masz lat, szanowny autorze tego posta?

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

S-ave
 Wysłana - 25 grudzień 2005 21:36      [zgłoszenie naruszenia]

dobra... temat mozna usunąc postarm sie to napisac przejzysciej

VLAD.IV
 Wysłana - 25 grudzień 2005 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

nie chodzi o przejrzystosc - zrozumialem Twoj text pomimo jego niezamierzonej zawiłosci...

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

INSOMNIA
 Wysłana - 25 grudzień 2005 21:58      [zgłoszenie naruszenia]

Mamy doczynienia z przebudzeniem ala pierwsza czesc Matrixa

Czy jakakolwiek religia, byla kiedykolwiek uzywana w innym celu?

S-ave
 Wysłana - 25 grudzień 2005 21:59      [zgłoszenie naruszenia]

wiec o tresc a co w niej jest zlego?

Gochan
 Wysłana - 25 grudzień 2005 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

Treść jest OK, chodzi o to, że Twoja wypowiedź to truizm.

"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

hetsa
 Wysłana - 25 grudzień 2005 22:47      [zgłoszenie naruszenia]

eeeeej no poczekajcie

Manipulacja prawdą w chrześcijaństwie jest ciekawym tematem, gdy ktoś sie w ten temat zagłebi. Z tego topiku mogła by jeszcze powstać ciekawa dyskusja. Można porównywać metody werbowania do danych religii i chrześcijaństwa. Nie wiem czy o to chodzi

S-ave chodziło Ci o przykłady takiej manipulacji w chrześcijaństwie?

VLAD.IV
 Wysłana - 25 grudzień 2005 22:55      [zgłoszenie naruszenia]

Save - gdybys poczytal moje wypowiedzi, chocby w poscie "czy wierzycie w Boga" poznalbys me zdanie na postawiony przez Ciebie temat...
... ktory to temat, zostal wielokrotnie opisany w olbrzymiej ilosci opracowan... z ktorych sporą czesc mialem okazje i przyjemnosc przyswoic...
Temat, ktory poruszyles, wymaga solidnej podstawy merytorycznej...
... bez zbędnej skromnosci powiem, iz takową posiadam... ale nie mam czasu przelewac tego na ekran kompa...
... bo nawet znacznie splycjajac temat i poruszajac tylko podstawowe wątki, musialbym poswiecic na pisanie kilka nocy...
Podsumowujac, napisales rzecz oczywista, rozłozoną na czynniki pierwsze przez tysiace historykow, doktrynerow i roznego rodzaju myslicieli...
Jesli chcesz naprawde przeprowadzic sensowna dyskusje... to moze zawęź swoj problem, do jakiegos jednego wydarzenia w dziejach... ktore wywarlo wplyw na ujęty przez Ciebie w tym temacie przejaw manipulacji...
Moze Wielka schizma wschodnia... moze okres niewoli Avignonskiej, moze spor Grzegorza IX z Fryderykiem Barbarossą... Moze problem starannie ukrywany przez kosciol - papieza Joanny... jedynej kobiety na stolicy piotrowej?

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

S-ave
 Wysłana - 25 grudzień 2005 23:08      [zgłoszenie naruszenia]

Tak chodzi mi o przykłady ale nie chodzi mi o przyklady historyczne vlad chodzi mi o takie zeczy jak to z ogromem kosciołów co moim dzaniem jest dobra teoria.

Gochan
 Wysłana - 25 grudzień 2005 23:21      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.insomnia.pl/temat161273_strona1/] Rok temu pisałem na ten temat, jeśli chcecie to rzućcie okiem towarzyszu.

"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Chrzescijaństwo przeznaczone do manipulacji?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: W przyrodzie nic nie ginie | Dyskusje o wegetarianizmie | Sens życia | Jak nazywa się to zjawisko? | nie ma nic za darmo? | Demon zwodziciel?! | Afirmacje psychologiczne | Jak sprawdzić czy jest się wariatem | Wyobraźnia w procesie kształtowania aktywności człowieka ... | "Umysł Ponad Materią" (Mind Over Matter PL) | filmik | Macie, czego chcieliście- rzecz o narzekaniu. | Czy coś ze mną nie tak...? | Priorytet/y | dawcy szpiku: dlaczego tak malo? | Świat według Sadomaczo | portal | szałwia | salvia | paula | pan tadeusz | odtwarzanie filmów | internet | zdradaa | red0210 | środek masy ściętego stożka | focus only silver | sympatia | syria | sciagniecie simlocka siemens cf62 | junkiejew | pierwsza randka | całować się | xox9292 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.