FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2984 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Ciekawostka 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ciekawostka"   

Helevorn
 Wysłana - 23 styczeń 2005 15:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Jak sadzicie: do ktorego kraju nalezy terytorium ambasady? Do kraju ktory przyjmuje ambasadora czy do kraju z ktorego ambasador pochodzi?

Ostrzegam - odpowiedz wcale nie jest oczywista.

Były moderator Polityki i Seksu

enwu
 Wysłana - 23 styczeń 2005 18:37      [zgłoszenie naruszenia]

Niezle pytanie ... :) .. Strzele ale jednoczesnie zadam inne pytanie .. Stany Zjednoczone spelniajac prosbe rzadu polskiego byc moze utworza w kraju, w Polsce placowke do przeprowadzania odpraw celno paszportowych dla obywateli polskich .. Czyje to bedzie w takim razie terytorium bo czytalem w sieci o niemozliwosci dogadania sie w tej kwestii sluzb dyplomatycznych ...
Strzelam ... To teren kraju ktory utworzyl placowke w naszym kraju ... Skad taka odpowiedz .. ?? Tak bylo w przypadku ZSRR .. :) ... Myle sie .. ??

Tylko idioci i geniusze maja prawo do rozumienia dowcipow ...

simon2
 Wysłana - 23 styczeń 2005 19:17      [zgłoszenie naruszenia]

ja słyszałem na lekcji WOSu że według międzynarodowych przepisów terytorium ambasady stanowi własność państwa do którego należy podobnie sprawa ma się ze statkami i okrętami.

Niech burżujów
strach oblata rozdmuchamy
pożar świata świat w pożarze we krwi stanie
Pobłogosław Panie!

Helevorn
 Wysłana - 23 styczeń 2005 20:08      [zgłoszenie naruszenia]

Otoz wszyscy na okolo sa przekonani ze terytorium ambasady nalezy do tego panstwa, ktore jest reprezentowane przez te ambasade. Mozna o tym uslyszec na wosie, przeczytac w ksiazce, spotkac sie z taka odpowiedza na testach.

Najgorsze jest to ze te informacje sa nieaktualne juz od lat 60 tych...

Dzis sie dowiedzialem iz jest zupelnie na odwrot (nie dotyczy to statkow wspomnianych przez simona). Dalej jest to terytorium danego panstwa przyjmujacego dyplomate, tyle ze to panstwo udziela po prostu immunitetu ambasadzie. Jesli ktos nie wierzy odsylam do ksiazki Juliana Sutora "Prawo dyplomatyczne i konsularne".

Ronowicz
 Wysłana - 24 styczeń 2005 01:38      [zgłoszenie naruszenia]

Nadal panstwo goszczace obca ambasade nie ma prawa wtargnac, interweniowac, wizytowac etc ww ambasady bez zezwolenia glowy panstwa obcego, wiec i tak wychodzi na jedno.
A ze do ambasady oprocz na biznes lunch nikt obcy nie wejdzie to wszem i wobec wiadomo, bo kazdy wie coz to naprawde jest ambasada i ktoz to jest tzw atache

...Szara Eminencja...

Skjoeld H.
 Wysłana - 28 styczeń 2005 00:10      [zgłoszenie naruszenia]

Czy to taka duża ciekawostka to jest, to ja nie wiem Przecież nawet biorąc to na logikę IMHO, to właśnie istotą misji dyplomatycznej jest m.in. przebywanie na terytorium innego państwa. Faktycznie istnieje tzw. teoria eksterytorialności (nazywana też u nas bodajże zakrajowością), głosząca, że ambasada powinna być traktowana tak, jakby była częścią kraju wysyłającego - ale z tego co się orientuję to została ona już dość dawno temu uznana za kompletnie nieadekwatną do rzeczywistości, przede wszystkim z powodu konsekwencji jakie mogłoby pociągnąć przyjęcie jej - chociażby z powodu możliwości udzielania azylu na terenie misji dyplomatycznej (a ten jak wiadomo w prawie międzynarodowym nie jest dopuszczalny, jako godzący w zwierzchnictwo terytorialne danego państwa - z nielicznymi wyjątkami obowiązującymi na terenie państw Ameryki Łacińskiej).
Pozdrawiam.

Znawca -

Helevorn
 Wysłana - 28 styczeń 2005 10:31      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli wiekszosc podrecznikow do wosu podaje falszywe informacje, jesli w wielu testach sa zle odpowiedzi to czy to nie jest ciekawostka?

Skjoeld H.
 Wysłana - 28 styczeń 2005 15:36      [zgłoszenie naruszenia]

Nie jestem kompetentny w kwestii podręczników do WOSu (niestety) Ale jeżeli jest faktycznie tak jak twierdzisz, to tylko umacnia to moje zdanie na temat zawartości merytorycznej wyżej wymienionych...

Znawca -

Helevorn
 Wysłana - 28 styczeń 2005 16:45      [zgłoszenie naruszenia]

Wiesz to nie chodzi o merytorycznosc podrecznikow od wosu bo nawet slyszalem ze jeden z najbardziej kompetentnych profesorow z dziedziny polityki w Polsce popelnil kiedys taki blad... Dlatego uznaje to za ciekawostke

Skjoeld H.
 Wysłana - 28 styczeń 2005 17:10      [zgłoszenie naruszenia]

Heh - nie sądziłem, że mi się uda, ale bez trudu znalazłem jakiś stary podręcznik do WOSu i szukałem jakiejkolwiek regulacji tej kwestii - jednak nie wspomina on o tym ani słowem (ale chyba nie jest zbyt wyczerpujący - z tego co pamiętam to dość popularny swego czasu był inny - taki bodajże niebieski, autorstwa profesorów z UW). Przy okazji odkopałem też chyba najbardziej popularny podręcznik do międzynarodowego prawa publicznego (Bierżanek i Symonides) i faktycznie jakkolwiek odrzucają oni koncepcję eksterytorialności zdecydowanie, to wspominają też o "niezorientowanych publicystach", którzy w dalszym ciągu posługują się tym terminem - także sprawa może jednak nie jest taka prosta

Znawca -

Helevorn
 Wysłana - 1 luty 2005 20:28       [zgłoszenie naruszenia]

Potwierdzenie moich slow:

"Under international law, diplomatic missions enjoy an extraterritorial status and thus, although remaining part of the host country's territory, they are exempt from local law and in almost all respects treated as being part of the territory of the home country."

Zrodlo: [en.wikipedia.org/wiki/Embassy]

Strasznie to zawile krotko mowiac...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Ciekawostka

Warto przeczytać: mieszkanie socjalne | bron gazowa | Służba w wojsku | OFE - cała prawda (spójrz oczami studenta) | pytania odnośnie eKonta | [b]Dokonaj analizy obowiązujących tekstów prawnych[/b] | ZBIÓR ZADAŃ - CZY KTOŚ MA... | Proszę o doradzenie mi w wyborze przyszłości | sytuacja w szkole co zrobić | pozyczka a dzialalnosc gospodarcza | 2 pytania natury prawnej | prawo pracy - pomocy !!! | zakaz wstępu dla pracownika... | samochód - przekazanie | Dozor Policij | Wypadek na budowie praktykantki | jak móc dłużej | ogłoszenia towarzyskie | jablonka86- | jablonka86 | wiza | meskalina | grupa terespolska | chillouty na niedziele | bejsbolówka | agnieszka wagner | Lions Club | Lyoness | gruzja | aleksander pistoletov | fana | -2,5-Dimetoksy-4-chloroamfetamina | SMAK PUSSY | bez obiektywu | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.