FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11265 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Ciekawostki o świętych 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ciekawostki o świętych"   

denedra
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 08:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Św. Bernard zachowywał taką skromność wzroku, że przy końcu nowicjatu nie wiedział jeszcze jakiego rodzaju jest połowa jego celi: czy wykładana deskami, czy z surowego drzewa. Podobnie nie zauważył, że kościół miał więcej niż jedno okno. Raz jechał niemal przez cały dzień nad brzegiem jeziora, a towarzysze później o jeziorze tym rozmawiali. Wówczas zapytał ich ze zdziwieniem, gdzie to jezioro widzieli, gdyż on nie widział go wcale.

Św. Józef z Cupertino - miał tak częste ekstazy, że musiano zamykać go w klasztorze.

Bł. Bartłomiej Longo (zm. 1926 r.) na studiach na uniwersytecie neapolitańskim brał udział w antyklerykalnych wystąpieniach i seansach spirytystycznych. Przyjął nawet "święcenia kapłańskie" jako kapłan szatana. Pod koniec studiów nawrócił się.

Św. Benedykt Labre - ochraniał i pielęgnował na ciele swoim robactwo.

Św. Agaton opat przez trzy lata nosił w ustach kamyk, by nieposkromiony język poddać duchowi.

Bł. Michał Augustyn Pro SJ (zm. 1927 r.) gdy był nastolatkiem udał się z przyjaciółmi rodziny (jezuitami) do pobliskiego miasta. Potajemnie ubrał sutannę jednego z misjonarzy i obchodził pobliskie rancza, wygłaszając kazania. Prości wieśniacy przyjmowali go bardzo gościnnie i obdarowywali jajkami, serem, papierosami. W końcu dopędzili go prawdziwi jezuici, ale z pewnością wykonał dobrą robotę, bo księża nie ujawnili mistyfikacji.
Kiedyś wszedł na dach próbują złapać kanarka siostry. Gdy przechylił się przez krawędź dachu, na ojca twarz spadł deszcz papierosów z kieszeni błogosławionego. Alibi, które wymyślił schodzą z dachu ogólnie zostało uznane za bardzo słabe.
Kiedyś, już jako ksiądz, uciekał przed policją (prześladowcami kleru). Zauważywszy mijającą go dziewczynę, wziął ją pod rękę i szepnął: Pomóż mi - jestem księdzem. Dziewczyna zareagowała wzorowo, bo ścigający go policjanci ledwie rzucili okiem na "zakochanych".

[www.jezuici.pl]

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 08:47      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo fajne!

Namaste!

Ekspert -

denedra
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 09:00      [zgłoszenie naruszenia]

Św. Jadwiga Śląska lubiła boso chodzić po śniegu, ale pokutę tę swoją surową starannie przed ludźmi ukrywała. Raz opat Günther II, będący jej spowiednikiem, podarował jej trzewiki i nakazał, aby je nosiła. Po upływie roku przekonał się, że trzewiki były zupełnie nieużywane. Skarcił ją wówczas za nieposłuszeństwo, ale Jadwiga odpowiedziała skromnie: "Ależ ojcze, posłuchałam cię. Oto trzewiki, dane mi przez ciebie, nosiłam je często". Nosiła je pod pachą!!! Dopiero późniejszy spowiednik pozwolił, by tak twardej pokucie oddawała się aż do śmierci.

Św. Gabriel Possenti CP lubił polować i był świetnym strzelcem. Uwielbiał jazdę konną i taniec. Lubił dziewczęta i starał się tańczyć z tyloma, ile tylko udało mu się poprosić. Potajemnie z przyjaciółmi palił papierosy, grywał w szachy i karty, niekiedy też stawiał drobne kwoty, by ożywić grę.

"Zawody" świętych

adwokat: św. Iwo, św. Alfons, św. Jan Kapistran

sędzia: św. Tomasz More

król: św. Ludwik IX (Franuz), św. Edward (Anglik XIw.),
św. Stefan (Węgier), św. Ferdynand (Hiszpan),
św. Władysław (Węgry)

królowa: św. Elżbieta Portugalska, św. Jadwiga,
św. Matylda, św. Adelajda

lekarz: św. Pantaleon, św. Łukasz, św. Cezary z Nazjanzu, św. Józef Moscati (+ 1927 r.)

parlamentarzysta: św. Tomasz More

nauczyciel/wykładowca: św. Kassjan, św. Ryszard,
św. Edmund Wich

rolnik: św. Izydor

urzędnik państwowy: św. Ambroży

żołnierz: św. Jerzy, św. Maurycy, św. Teodor, św. Sebastian

żebrak:św. Benedykt Labre

robotnik budowlany: wielebny Mateusz Talbot (+ 1925 r.)

matka (ma święte dzieci): św. Monika (św. Augustyn), św. Sylwia (św. Grzegorz Wielki, papież), św. Brygida (św. Katarzyna Szwedzka) św. Matylda cesarzowa (św. Bruno I Wileki) Xw.

ojciec (ma święte dzieci): św. Antygon (św. Eufrazja), św. Stefan (św. Emeryk) XIw. - Węgry, św. Etelbert (św. Etelburga) VIIw. - Anglia

mężatka:św. Franciszka Rzymianka, św. Katarzyna z Genui (zły mąż), św. Franciszka de Chantel (dbała o wierność), św. Joaquina

małżeństwo: Henryk II (cesarz) + Kunegunda (Kinga), św. Natalia + św. Hardian, Joachim + Anna, Pryscylla + Akwila (ona), św. Izydor i bł. Maria Toriba

rodzeństwo: św. Scholastyka i św. Benedyktyn, św. Ambroży i św. Marcelina, św. Cyryl i św. Metody, św. Bernard i bł. Gerard, bł. Jolanta i św. Kinga (klaryski) i św. Małgorzata Węgierska (królewna), bł. Teresaa i bł. Urszula Ledóchowskie

babcia:św. Makryna (miała trzech świętych wnuków i jedną wnuczkę - patrz niżej), św. Blanka (Ludwik IX), św. Ludmiła (św. Wacław)

święta rodzina (IVw.) babka: św. Makryna, rodzice: św. Bazyli + św. Emilia, dzieci: św. Bazyli Wielki (DK), św. Grzegorz z Nyssy, św. Piotr z Sebasty, św. Makryna (było jeszcze sześcioro rodzeństwa nie beatyfikowanych).

święta rodzina (IVw.) rodzice: św. Grzegorz (bp) + św. Nona, dzieci: św. Grzegorz Nazjanzu (DK), św. Cezary z Nazjanzu, św. Gorgomia.

święta rodzina św. Waldetruda (VIIw. - Belgia) miała świętych rodziców i była matką czwórki świętych dzieci.

miał nieślubne dzieci: św. Augustyn

rozwodnik: św. Guntram

Zmieniony przez - denedra w dniu 2006-06-07 09:03:09

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

denedra
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 09:29      [zgłoszenie naruszenia]

Troska o czytsość
Non solus cum sola - mężczyzna nie powinien przebywać sam na sam z niewiastą. Tego domaga się zarówno troska o czystość serca i sumienia, jak i troska o dobrą sławę. Jest to normą dla osób każdego stanu i wieku. Zakonnik zaś powinien spotykać niewiasty "rzadko, krótko, tylko w obecności innych" (choćby wzrokowej).

Św. Alojzy Gonzaga wzór w naśladowaniu, jeśli chodzi o cnotę czystości. W wieku 7 lat, gdy chorował, ofiarował NMP swoje dziewictwo. Od tej pory zachowywał się jak "szaleniec". Np. - Nigdy nie siadał przy stole tak, aby miał obok siebie jakąś damę, a gdy go do tego zmuszano mówił: "Nie ma na to rady, niewiasty mi raz na zawsze obrzydły". - Jeżeli jakaś dziewczyna czy kobieta przychodziła do domu, nigdy nie pozwalał jej przekroczyć progu domu, jeśli nie było rodziców. - Nawet z własną matką nie lubił sam na sam przebywać! - Starał się w ogóle nie patrzeć kobietom na twarz, toteż niektórych spokrewnionych ze sobą panien nie znał zupełnie z twarzy. Ale mimo tego zachowania - św. Alojzy zawsze odnosił się do niewiast z należytym szacunkiem.

Św. Franciszka de Chantel
podczas nieobecności męża nie zamykała nigdy drzwi na klucz. Ubierała się wówczas skromniej, a kiedy zwracano jej na to uwagę mówiła: "Nie mówcie już o tym. Oczy tego, któremu powinnam się podobać są o sto mil od tego miejsca, dlatego bezpożyteczną byłoby rzeczą wszelkie strojenie się". Odwiedzających (szczególnie mężczyzn) traktowała uprzejmie, ale z prostotą i rezerwą. Z wielką roztropnością trzymała się zasady, że są chwile i okoliczności, gdy mężatka winna być nieuprzejmą, by pozostać prawdziwie obyczajną.
Zasadę tę zastosowała, gdy serdecznego przyjaciela jej męża opanowała namiętna miłość ku świętej, tak że uwziął się nastawać do ostatnich granic na jej cnotę. Gdy męża odwiedzał przyjaciel, było wszystko w porządku, ale ów mężczyzna przyszedł też pod nieobecność męża. Baronowa (bo taką była święta) przyjęła gościa bardzo otwarcie, ale gdy wieczór się zbliżał, a on sadzić się na komplementa, powiedziała mu: "Będąc z dala od męża, nie długo gości rozmową, a nadto muszę iść do panienki w sąsiedztwie, dla załatwienia pewnej sprawy. Pozostawiam jednak w domu ludzi, by pana tego wieczora obsługiwali". Nieszczęśliwy zalotnik tak się zmieszał jej cnotą, że już nigdy nie podszedł do świętej, gdy nie było przy niej jej męża. Zaś gdy mąż o tym się dowiedział, przywiązanie do świętej małżonki jeszcze bardziej wzrosło w jego sercu.

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

denedra
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 09:30      [zgłoszenie naruszenia]

Śmierć męczeńska

św. Piotr, św. Andrzej, św. Julia ukrzyżowani

św. Wawrzyniec pieczony na żelaznej kracie

św. Bartłomiej, św. Ignacy Antiocheński przez dzikie zwierzęta rozszarpany

św. Wojciech wbity na żerdź z odciętą głową

św. Maksymilian M. Kolbe dobity zastrzykiem z trucizną po głodówce

św. Paweł, św. Agnieszka, św. Roman, św. Melchior Grodziecki, św. Łucja, św. Balbina, św. Barbara, św. Tomasz More ścięci

św. Sebastian zastrzelony z łuku i zatłuczony pałkami

św. Szczepan, św. Tymoteusz (bp Efezu) ukamienowani

św. Joanna, św. Polikarp, św. Apolinary spaleni na stosie

św. Małgorzata zmiażdżona(drzwiami z ciężarem)

św. Maria Goretti zadźgana sztyletem

św. Fryderyk, św. Perpetua przebici mieczem

św. Regina przypiekana rozżarzonym żelazem

św. Wacław zabity przez brata

św. Barbara ścięta na polecenie ojca

św. Krystyna z polecenia ojca: obdzierana ze skóry i wrzucona z kamieniem do jeziora.

św. Jozafat Kuncewicz uderzony siekierą

św. Cecylia uderzona toporem

bł. Michał Augustyn Pro rozstrzelany

bł. Karolina Kózkówna pocięta szablą przez żołnierza

św. Blandyna biczowana, przypalana, stratowana przez byka

św. Karol Lwangi i inni...... spaleni(on) i poprzebijani włóczniami

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

ohaio
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 11:13      [zgłoszenie naruszenia]

przyda się do oczerniania kościoła sog

Kto chce prowadzić ludzi,
Musi mieć dokąd.

denedra
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 11:54      [zgłoszenie naruszenia]

nie miałam takich intencji

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 12:20      [zgłoszenie naruszenia]

ohaio

Ale świry, SOG!

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

denedra
 Wysłana - 7 czerwiec 2006 12:21      [zgłoszenie naruszenia]

na stronie jezuitów wiecej jest takich perełek polecam lekturę

Mówię tylko do tych
Którzy chcą mnie słuchać
Ci, którzy nie chcą
Nie obchodzą mnie

Petz
 Wysłana - 8 czerwiec 2006 22:31      [zgłoszenie naruszenia]

a Jezuci najlepiej niech wspomną, o swoim państwie w ktorym próbowali stworzyć "typ idealny" Tyranii. Prawie im sie udało.

Daj żyć.

-greg-
 Wysłana - 16 wrzesień 2006 07:51      [zgłoszenie naruszenia]

Instytucja ktora stawia sobie za wzor ww. idiotow jest instytucja idiotyczna.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ciekawostki o świętych

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Rozważanie na temat beatyfikacji ks. Jerzego- i nie tylko | pomocy | nie umiem rozmawiać z ludźmi:/ | Szkoda, że nie ma Boga | Pytanie na szybko. | Ateizm staje się religią? | Dlaczego Jezus nie przychodzi? | Śmierć bliskiej osoby-każdy mądry po szkodzie | Ateiści, antyteiści itd. | Dlaczego na insomnia.pl jest tylu ateistów - odpowiedź | Jezus symbol a idea | Problem z wybuchowością | Prośba o tłumaczenie... | Kto tu jest tym złym? | czy wy tez czujecie tą moc....?! | Bierzmowanie. | dziwka | normalnie o tej porze | reprezent | gra horror | horror | m angelo | natasz | i doser | footjob | temat sylwestrowy | snowee- | snowee | milosc przez kabel | milosc na odległość | kabel | zaburzenia osobowości f 608 | ryba | wsypał | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.