FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 22574 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Co grozi za pobicie ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Co grozi za pobicie ?"   

j451u
 Wysłana - 17 sierpień 2005 21:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam!

Nie wiedziałem, gdzie mam to napisać, więc napisałem tutaj, bo jest to najczęściej odwiedzany dział.

BARDZO PROSZĘ O NIE USUANIE TEGO TEMATU!

Więc tak.
Mamy domek nad jeziorem. Jest to ośrodek, i jest wokół wiele domków. Niedaleko ma domek nasz kolega z dzieciństwa (ok. 700m). On mieszka w załóżmy mieście A.(nie chcę podawać szczegółów) W piątek na weekend do naszego domku pojechał mój brat z dwoma kolegami (mieszkający w mieście B) (wszyscy mają teraz po 19 lat) (na melanż). Akurat był tam ten nasz kolega. Po drodze, jak się idzie od nas do tego kolegi jest jeszcze siedem domków w rzędzie. Mój brat szedł z tym kolegą i zobaczył, że do jednego z tych domków przyjechali jakieś 'ziomki' (było ich czterech). Podeszli kulturalnie, przywitali się, spytali co będą robili wieczorem. Pozornie okazali się wporządku. Wieczorem razem rozpalili sobie ognisko przed naszym domkiem (mój brat, 2 jego kolegów z miasta B, nasz kolega z miasta A i tamci którzy przyjechali). Następnego dnia też chcieli sobie wypić, więc poszli do nich. Tamci byli jacyś agresywni, zaczeli wyzywać mojego brata i mojego kolegę. Mój brat i ten kolega są spokojni, nie lubią bójek, poprostu są inteligentni. Jeden z tych, do których przyszli podszedł od tyłu, złapał ich za głowy i stuknął z całej siły nimi o siebie. Mojemu bratu zaczęła mocno lecieć krew z nosa. (Chyba każdy by się zdenerwował w takiej sytuacji, że zostali zaatakowani bez żadnej prowokacji ani ostrzeżenia). Mój brat poszedł po tamtych dwóch kolegów z którymi przyjechał i pojechali jeszcze po dwóch moich kolegów. Zajechali do tamtych, oni zaczeli bójkę. Mój brat z ekipą przekopali tamtych, za to co zrobili. W niedzielę rano wszyscy wrócili do domu. My poszliśmy z rodzicami do kościoła, przychodzimy do domu, a tam policja zabiera mojego brata. Okazało się, że jeden z tamtych pobitych miał 3 rany kłute i leży w szpitalu (norzem). Zadzowniłem do mojej koleżanki, która to wszystko widziała. Powiedziała mi, że to zrobił jeden z tych kolegów, po których pojechał mój brat. 48 godzin już minęło (czyli zwykły 'dołek'). Teraz przewieźli go do Iławy. Tamten nasz kolega wyszedł odrazu, bo jego ojciec to policjant (...bo to Polska...). Mama cały czas płacze, bo nie ma żadnego kontaktu z nim. Na ile mogą go teraz zatrzymać? 3 miesiące? Tamten który użył norza przyznał się, że to on, więc mój brat nie będzie miał postawionego zarzutu usiłowania morderstwa, czy coś w tym stylu, tylko udział w bójce/pobicie. Tamci, którzy zaczeli całą tą sytuację zeznali, że zostali napadnięci (ja byłem świadkiem tego wszystkiego, ale nie brałem udziału większego, więc wiem jak bylo naprawdę). Proszę o radę, co mamy zrobić w takiej sytuacji, co grozi mojemu bratu za pobicie i kiedy zostanie zwolniony z aresztu?

Wiem, że to wszystko jest napisane chaotycznie, ale jestem zdenerwowany.
Przepraszam za zaśmiecanie działu. Proszę o odpowiedź (konkretą; najlepiej policjanta albo prawnika - jeśli są tacy na tym forum), później można usunąć temat.

Pozdrawiam
Z góry dziękuję

Zzz....
 Wysłana - 17 sierpień 2005 22:45      [zgłoszenie naruszenia]

bo jest to najczęściej odwiedzany dział.

Zależy jak to zostanie potraktowane, ale w najlepszym wypadku dostanie zawiasy jesli nie był wczesniej karany. Wątpię żeby umorzyli.

Zmieniony przez - Zzz.... w dniu 2005-08-17 22:48:11

Skjoeld H.
 Wysłana - 18 sierpień 2005 00:41      [zgłoszenie naruszenia]

Co mu grozi? Kara pozbawienia wolności, teoretycznie od 6 miesięcy do nawet 8 lat, zgodnie z art. 158 § 2 KK (najprawdopodobniej; mam nadzieję, że ten koleś w szpitalu wyjdzie z tego). Ze względu na górną granicę zagrożenia warunkowe umorzenie nie wchodzi w grę. Mogą wchodzić w grę natomiast właśnie "zawiasy" czyli warunkowe zawieszenie wykonania kary oraz, jako, że Twój brat jest młodociany, nadzwyczajne złagodzenie kary ze względów wychowawczych.

Kiedy zostanie zwolniony? W najgorszym wypadku pozostanie w areszcie aż do czasu rozpoczęcia odbywania kary... Na jak długi czas został teraz aresztowany? W postanowieniu sądu powinna być o tym mowa (pewnie 3 miesiące, później są spore możliwości przedłużenia tego okresu, ale raczej w tej sytuacji nie powinno to trwać zbyt długo). Można cały czas złożyć wniosek o zamianę tymczasowego aresztowania na inny środek zapobiegawczy (np. poręczenie majątkowe), wskazane byłoby go dobrze uzasadnić.

Nie wiem co zaproponuje prokurator w ramach dobrowolnego poddania się karze z art. 335 KPK, ale ja bym radził się nad tym zastanowić...

Tyle na szybko, jest już dość późno; myślę, że jutro (a w zasadzie dzisiaj) ktoś z praktyków powinien napisać Ci coś więcej.

Znawca -

j451u
 Wysłana - 18 sierpień 2005 00:48     
 Usunięta przez Tommygun za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Skjoeld H.
 Wysłana - 18 sierpień 2005 01:12      [zgłoszenie naruszenia]

No tak, nie użył noża, ale brał udział w bójce, a to jeden z przypadków, gdy mamy do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową...

Znawca -

Tommygun
 Wysłana - 18 sierpień 2005 13:13      [zgłoszenie naruszenia]

j451u - jeżel masz problem i oczekujesz pomocy to wykaż trochę kultury i "nie wyrażaj się" albo rób to mniej dosadnie

to nie moja działka ale szukałbym dla brata dobrego prawnika, "ustosunkowanego" jeżeli masz możliwość

Specjalista -

Zaliwa
 Wysłana - 27 sierpień 2005 20:56      [zgłoszenie naruszenia]

****a Normalny rozbuj ze starowego min. 1 rok Niech sie nie sfrajerzy na pocztku po poźniej se ni da rady:D

Donio
 Wysłana - 6 wrzesień 2005 10:52      [zgłoszenie naruszenia]

nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny, ale może pomogę

proponuje jak najszybciej ustanowić obrońce, który oprócz oczywistej "światłości prawnej" będzie starał się o dostep do akt postepowania.
wówczas nalezy obrać linie obrony.

jeżeli podstawą tego środka zapobiegawczego była tylko obawa tzw. "matactwa" to w przypadku wyjasnienia przez brata wszystkich okoliczności zdarzenia i braku robiezności z materiałem dowodowym upadnie podstawa tym. aresztowania.
co do zmiany środka to proponuje wnioskować o dozór policyjny, jest chyba najmniej uciążliwy

jakie były podstawy tymczasowego aresztowania ?
jakie wyjasnienia złożył brat ?
czy w sprawie są sprzeczności w zeznaniach i wyjasnieniach stron ?
jaki zarzut przedstawiono bratu i innym uczestnikom zdarzenia ?

te pytania mozna mnożyc i dlatego trudno sensownie cos doradzać

można próbowac z 335 kpk, mozna tez poczekać na 387 kpk i w sądzie dobrowolnie poddac sie karze

pisz, spróbujemy pomóc

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

j451u
 Wysłana - 7 wrzesień 2005 07:40      [zgłoszenie naruszenia]

Dzisiaj (środa 07.09.2005r.) odbędzie się posiedzenie sądu w Elblągu i może go zwolnią z aresztu. Jutro już będę wszystko wiedział (tzn. jeszcze dziś)

rutek87
 Wysłana - 10 wrzesień 2005 00:03      [zgłoszenie naruszenia]

Ja nikogo nie podpuszczam i nic nie sugeruję ale wiem że w większych miastach lub niedaleko od nich jak są takie sytuacje to koledzy (o ile mają dobre plecy) "rozmawiają" z ekipą która zaatakowała i została pobita i to skutkuje chłopaczki wycofują pozew i nic się nie stało bo po co mają się sądzić i leżeć w szpitalu np tak długo jak kolo będzie w pace siedzie.... Ale to jest tylko dygresja ja jestem TYLKO takiego zdania ponieważ DEBILI można tylko tak utemperować a jak nawet wygracie w sądzie to twój brat będzie oczyszczony i to wszystko (wiem że to dużo) no ale kolesie cwaniacy dalej będa bezkarni a w przypadku twojego brata trafiła kosa na kamień i nie wiadomo ile razy oni spuszczali łomot... wiem że takie myślenie jest trochę nienormalne ale takich mozna pokonać tylko ich własną bronią czyli zastraszyć.... jednak do tego NIE namawiam.....

Ale się napisałem chyba ide spać pa...

Pieniondze to nie wszytko...

VLAD.IV
 Wysłana - 10 wrzesień 2005 08:02      [zgłoszenie naruszenia]

to idź spać...
Nie można wycofać pozwu, jezeli przestępstwo ścigane jest z urzędu...

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Co grozi za pobicie ?

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: prawo jazdy w norwegii | Doradztwo w finansach? co jest grane? | Pobicie | Oczekiwanie na dowód osobisty. | Kraj w którym żyje się najpepiej. | W co zainwestowac??????? | Paragon, a reklamacja. | Rozłożenie grzywny na raty | zbyt dluga gwarancja = zwrot kasy? | dobrowolne poddanie sie karze - art. 335 - pobicie - wniosek | Sprawdź czy masz ważne prawko! | Studia - zrezygnował i nie zapłaciłem drugiej raty - co mi mogą zrobić. | opłata za internet z 2004r | PILNA POMOC - UMOWA KUPNA - SPRZEDAŻY | renta rodzinna | pełnomocnik do konta | kórwy | opowiadanie erotyczne syn | pley boy ckm | google skrypt | google mp3 | fantazje żony | fantazje erotyczne zon | lumpeks | odzież z drugiej ręki | hiperwentylacja | stopy sex | tryb | bez wyjątku | rolowanie | z czego odlac | sex z matką | zabawa w doktora | drukarka hp 3100 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.