FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1708 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Co moge za to dostac ??? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Co moge za to dostac ???"   

demonicus
 Wysłana - 16 sierpień 2009 11:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam przedstawie pokrótce moja sytuacje, no wiec na początku roku zostałem zatrzymany przez policje za posiadanie trawy i obecnie czekam na wyrok. Moje pytanie dotyczy tego co mi grozi jezeli teraz zostane zatrzymany za jazde pod wpływem alkoholu na rowerze ?? Wiecie sezon grillowy do znajomych blisko rower tani i ekonimiczny xd z góry thx za odp pozdro

cooltras
 Wysłana - 16 sierpień 2009 11:20      [zgłoszenie naruszenia]

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości drogą publiczną (przestępstwo z art. 178a § 2 k.k.) obligatoryjnie na mocy art. 42 k.k. orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (rower nie jest pojazdem mechanicznym w rozumieniu tych przepisów; ta grupa zaczyna się od motoroweru w górę- motocykl, samochód...itd) na okres od 1 do 10 lat. Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nie jest uzależnione od tego, czy sprawca posiada uprawnienie do prowadzenia pojazdów. Skoro zatem przestępstwo z art. 178a § 2 k.k. objęte zostało normą art. 42 § 1 i 2 k.k. w sposób wyraźny i skoro druga z przesłanek przewidzianego w tejże normie orzekania obligatoryjnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju również nie nasuwa żadnych wątpliwości, to końcowy efekt analizy tekstu ustawowego jest w tym wypadku najzupełniej jednoznaczny i wyraża się w nakazie orzekania wobec osoby skazanej za przestępstwo określone w art. 178a § 2 k.k. (np nietrzeźwego rowerzysty) zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych lub pojazdów określonego rodzaju. Dopuszczalne jest orzeczenie na podstawie art. 42 § 1 k.k. zakazu prowadzenia pojazdów określonego rodzaju, kierowanie którymi w ogóle nie wymaga posiadania uprawnień stwierdzonych dokumentem wydanym przez upoważniony organ (na przykład roweru - dotyczy dorosłych). To sąd decyduje na jakie pojazdy orzec zakaz. Jeżeli to pierwszy raz, nie było spowodowanego zagrożenia, to myślę, że sąd orzeknie ok 1 roku.

Więcej na ten temat: orzecznictwo Sądu Najwyższego - Uchwała I KZP 20/02 (2002.09.26) OSNKW 2002/11-12/92 oraz w miesięczniku Prokuratura i Prawo z 2002r Nr 4 str.2

Ale na uwagę zasługuje fakt, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości poza drogami publicznymi (w rozumieniu ustawy o drogach publicznych) - np. na drogach oznaczonych tablicą "droga wewnętrzna" - nie jest w ogóle zagrożone karą (o ile rowerzysta nie spowoduje np. bezpośredniego zagrożenia lub utrudnienia ruchu). Takich dróg w miastach jest bardzo dużo np. w osiedlach czy przed hipermarketami. Nie wiadomo czy było to zamierzone przez ustawodawcę, czy też nie ale fakt jest faktem. Jeżeli nawet spowoduje kolizję poza drogą publiczną (art. 98 k.w. ) to i tak nie można mu zarzucić, że jechał nietrzeźwy.

Zmieniony przez - cooltras w dniu 2009-08-16 11:20:50

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -

demonicus
 Wysłana - 16 sierpień 2009 11:23      [zgłoszenie naruszenia]

a czy to ze bede miał wyrok za posiadanie marihuany ma jakiś wpływ na ewentualna "kare" za jazde po pijaku ??

elgoff
 Wysłana - 16 sierpień 2009 14:51      [zgłoszenie naruszenia]

Z takim podejściem to...

o0o0o

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 16 sierpień 2009 14:57      [zgłoszenie naruszenia]

jak masz prawo ajzdy, to ci normalnie zabiora jakbys samochodem jechal

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

smutasny
 Wysłana - 16 sierpień 2009 15:02      [zgłoszenie naruszenia]

a jak powie, że nie ma? Bo za zawsze mnie to ciekawiło.
dzięki

Znawca -

Pan_kracy
 Wysłana - 16 sierpień 2009 15:08      [zgłoszenie naruszenia]

sprawdza i sie okaze ze ma ?

smutasny
 Wysłana - 16 sierpień 2009 17:25      [zgłoszenie naruszenia]

dobra, a co z pieszym patrolem? Za każdym razem wzywają lodówę, żeby dostać się do komputerka?

Zmieniony przez - smutasny w dniu 2009-08-16 17:26:02

Znawca -

hpiotrekh
 Wysłana - 16 sierpień 2009 18:10      [zgłoszenie naruszenia]

radia maja ?

cooltras
 Wysłana - 16 sierpień 2009 21:13      [zgłoszenie naruszenia]

Za każdym razem wzywają lodówę, żeby dostać się do komputerka? u ciebie nie ma czegoś takiego jak Policja czy co??

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -

smutasny
 Wysłana - 16 sierpień 2009 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

Już nie ważne U mnie jak chodzą sobie takie zwykłe patrole to chyba bez radia.
ale nvm

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Co moge za to dostac ???

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Problem ze zgubioną paczką | Pytanie dot. allegro. Proszę o pomoc. | Problem z rejestracją samochodu | mandat 500zł bez widocznej twarzy | Kupiłem auto, Ubez. OC | stypendium | Zakupy przez internet- blad w cenie | pytanie odnosnie emerytury z ZUSu | Prawo komornicze | Przeniesienie prawa własności do mieszkania | Gdzie ta sprawiedliwość ? | Płatność kartą. | Alimenty od ojca | Kupno samochodu za "pożyczone" | Zakaz palenia w miejscach publicznych od 15 listopada | Zwrot podaktu z UK | celebrities | torbicka | Morfologia PDW | elvisiak | rzecznik | zjedz te zabe | program z autem iveco 35c13v | program czas tiuningu z autem iveco 35c13v | tabletki yaz | głębokie gardło | april o'neil | april o neil | P90X | skuteczność prezerwatywy | wojtkuuu | owsiczek | seksualny | p 47 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.