FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 259158 razy ¬

ROZRYWKA | Multimedia
Co ostatnio czytasz? 
Temat zamknięty [powiadom znajomego]    
Autor "Co ostatnio czytasz?"   

Bushi
 Wysłana - 28 lipiec 2004 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

Ja przed godzinka skonczyłem "Zapiski Oficera Armii Czerwonej" S. Piaseckiego.Ksiazka nawet fajna,ale głupota czerwono armistow jest w niej chyba lekko przejaskrawiona.Nie chce mi sie wierzyc ,ze byli az tak głupi...Ksiazka jest w postaci zapiskow jednego z nich,charakteryzuje ja prosty,niepoprawny styl gramatyczny.Jest to ksiazka czasami silnie humorystyczna.Jednak nie wywarla ona u mnie jakichs wiekszych przemyslen a wlasnie tego szukam w ksiazkach.Ocena 6/10

Ma ktos moze lub wie jak zdobyc "Wrota Percepcji" Aldousa Huxleya ?? Moze ktos czytal?? Jezeli tak to bardzo prosze o napisanie paru slow o tej knidze!

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

kfieteki
 Wysłana - 28 lipiec 2004 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Pilipiuk "wezmisz czarno kure" jakub wedrowycz-bimbrownik, egzorcysta jako bohater pilipiuka to jest to przyjemnie, szybko sie czyta..mozna sie dowiedziec wielu ciekawych rzeczy np.jaka byłą prawdziwa przyczyna zatoniecia titanica przyjemna, "łatwa"lektura

Aghata Christie "i nie było już nikogo"

ciekawa akcja, zaskakująca..nie sposób oderwać sie od lektury, czytelnik jest ciekawy co wydarzy sie za chwile...10 ludzi na wyspie, z dnia na dzien,z godziny na godzinie jest ich coraz mniej, ktos ginie...sa sami na wyspie wiec morderca musi byc ktos z nich...pomysl wykorzystany w wielu filmach, w ksiazce rowniez przynosi efekty..polecam!!!

Zmieniony przez - kfieteki w dniu 2004-07-28 22:52:11

jagnik
 Wysłana - 29 lipiec 2004 23:38      [zgłoszenie naruszenia]

"Gra o tron" George Martin ,1 tom ,wspaniałego cyklu "Pieśn Lodu i Ognia" ,wczoraj miałem przeczytane 300 stron i mówiłem ze ksiązke skoncze gdzies za tydzien ,gdyz liczy 800 stron.Własnie przed chwilą ją skonczyłem czytać hehe.Krótko:cudowna ,wspaniała itd itp.Wartka akcja ,wspaniała fabuła,intrygi polityczne ,bohaterowie.Ocena 10/10.

Jutro zaczne czytac 2 tom(też ponad 800 stron).

Znawca -

Bushi
 Wysłana - 30 lipiec 2004 00:36      [zgłoszenie naruszenia]

Jako ze pracuje cale dnie i nie mam czasu skoczyc nawet do biblioteki czy ksiegarnii zaczalem czytac "Samotnosc w sieci" bo brat akurat skonczyl i lezala w chacie bezpanska Przeczytalem dzis 100 stron za pare dni jak skoncze to ja ocenie i napisze cos wiecej bo dotychczasowa ocena moze sie przeciez zmienic...

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

jagnik
 Wysłana - 30 lipiec 2004 23:01      [zgłoszenie naruszenia]

Autor tej ksiązki to prof.dr.hab informatyki i chemii bodajże.

Znawca -

kfieteki
 Wysłana - 2 sierpień 2004 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

Nabokov "Lolita" :

ksiazka napisana ciekawym jezykiem, wciaga, jednak, jak dla mnie, czasami zbyt rpzbudowane opisy (jednak to wlasnie one nadaja ksiazce jej chcarakter) polecam

Agatha Christie "Wczesne sprawy Poirota"-zbior opowiadan o detektywie Poirot i zagadkach, które rozwiazuje.Ciekawe, wciaga, jednak zbyt straszne nie sa polubiłam tego Poirot i zachecam do czytania ksiazek, których bohaterem jest ten smieszny człowieczek, dbajacy o swoje wąsy

Agatha Christie "Morderstwo na polu golfowym"
jest to sprawa, jaka zajmuje sie Poirot.zawikłana, trudna do rozwiązania...ale co to jest dla naszego Belga...
"-To wszystko jest prawda-stwierdziłem bardziej stanowczo-ale wydaje mi sie,ze przeoczyłeś dośc istotny punkt.
-Co masz na myśli,drogi przyjacielu?
-Przyjelismy,ze georges zaplanowal zbrodnie.a to prowadzi do smiesznej konkluzjii,ze zaplanowal zamardowanie samego siebie!
-eh bien,mon ami, on właśnie to zrobił-rzekł spokojnie Poirot."
Polecam!!!

Agatha Christie "Dwanascie prac herkulesa"-kolejna czesc przygod Herkulesa Poirot-tym razem detetktyw chce zakonczyc swoja kariere i na koniec pragie rozwiazac 12 ostatnich zagadek-podobnych do prac mitycznego herkulesa...również polecam...

Alister McLean "Noc bez brzasku"-gdzies w arktyce niespodziewanie rozbija sie samolot.Na ratunek pedza polarnicy..okazuje sie,ze z samolotem zwiazana jes pewna historia...morderstwo...zabojca jest jeden z psazaerow...ale kto?
Poczatkowo wydawała mi sie nudna, jednak w miare czytania coraz bardziej wciagala, az w koncu nie moglam przestac...calkiem ciekawa lektura.

Zmieniony przez - kfieteki w dniu 2004-08-02 23:06:36

XXwisienXX
 Wysłana - 3 sierpień 2004 11:18      [zgłoszenie naruszenia]

Grzesiuk - "5 lat kacetu" skonczylem, druga czesc tak samo dobra jak "boso ale w ostrogach" Ksiazka opisuje zycie chłopaka z czerniakowa umieszczonego w obozie koncentracyjnym.Miganie sie od pracy,organizowanie zarcia i walenie ze łba to czynnosci ,ktore bezustanie przewijaja sie przez ksiazke.Jezeli komus spodobaly sie ksiazki o podobnej tematyce czytane w szkole jak "inny swiat" czy "opowiadania Borowskiego" to polecam tą pozycje

teraz zabralem sie za "byli zolnierzami Parasola" ksiazka o grupie mlodziezy walczacej w Powstaniu Warszawskim

PODPIS OCENZUROWANO Z POWODU LICZNYCH SKARG NAPŁYWAJĄCYCH Z :

KÓŁEK RÓŻAŃCOWYCH , GOŚCIA NIEDZIELNEGO ORAZ ORGANIZACJI "STOP ZWYRODNIALCOM"

Helevorn
 Wysłana - 4 sierpień 2004 20:58      [zgłoszenie naruszenia]

Ostatnio przeczytane ksiazki:

Eugeniusz Dębski "Tropem Xameleona" - polskie fantasy, ciekawa ksiazka, piekny jezyk autora, interesujaca fabula, a koncowka ksiazki... po prostu fenomen polecam, b.dobra lektura

Piotr Lipiński "Ofiary Niejasnego" - posluze sie info z jednego ze sklepow internetowych:
"Ofiary Niejasnego" Piotra Lipińskiego to książka o ludziach, którym mało kto dziś dorówna. O bohaterach, dla których Polska była ważniejsza od życia. Jak zginął "Anoda", legendarny młody żołnierz AK? Dlaczego "za komuny" w więzieniu zmarł Kazimierz Pużak, jeden z najwybitniejszych polskich socjalistów? Czy premier Stanisław Mikołajczyk musiał uciekać z Polski? Dlaczego UB zastrzeliło ludowca Narcyza Wiatra? "Ofiary Niejasnego" to kontynuacja "Bolesława Niejasnego" i "Towarzysza Niejasnego".
Pierwsza opowiadała o Bolesławie Bierucie, druga o ludziach, którzy pomagali mu tworzyć w Polsce stalinowski terror. "Ofiary Niejasnego", zamknięcie tego tryptyku, to opowieść o ludziach z drugiej strony barykady. O tych, którzy walczyli o niepodległą i niezależną Polskę, którzy nie chcieli przystać na narzucony Polsce po wojnie system. "Ofiary Niejasnego" to książka o wielkości powojennych bohaterów. Ale też o ciemnych stronach konspiracji - wsi Wierzchowiny, wymordowanej przez oddział NSZ, Żydach z Kańczugi, zabitych przez oddział narodowo-bandycki. To wreszcie opowieść o ludziach , którzy zdradzali swoich współtowarzyszy. O człowieku, który zabił partyzanckiego dowódcę "Żubryda" i o ludziach, którzy uczestniczyli w największej powojennej UB-eckiej prowokacji - Piątej Komendzie WiN. Dlaczego Stefan Sieńko, żołnierz AK, po wojnie stał się jednym z najsłynniejszych zdrajców podziemia?"

Z mojej strony musze tylko napisac ze ksiazke bardzo dobrze sie czyta, wiele historii zdumiewa, nie jestesmy zanudzani zbednymi faktami, krotko mowiac: zdecydowanie polecam. Wczesniejszych pozycji tego autora nie znam ale wiem juz ze na pewno przeczytam

Były moderator Polityki i Seksu

INSOMNIA
 Wysłana - 5 sierpień 2004 16:20      [zgłoszenie naruszenia]

"Schwytałem Eichmana" i "Akty Wiary"
Pierwsza jest relacją agenta mossadu, który kierował akcją złapania człowiek odpowiedzialnego za cały Eldlosung. Ciekawie napisana, dowiedzialem się z niej że szpiego i wywiadowiec musi zwracać uwagę nawet na taki szczegół jak zamawiane w restauracjach dania.
Akty Wiary - dzieje kilku ludzi o różnych wierzeniach, których losy wzajemnie się przeplatają. Wiele można wyczytać o mentalnosci żydów w izraelu (małą litera celowo). Dobrze się czyta, lektura godna polecenia.

sejfdakejk
 Wysłana - 5 sierpień 2004 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

"W sercu kraju" J.M. Coetzee - lubie taka mocna proze
"Czy istnieje świadomość" R. Piłat - nic z tego nie rozumiem
"Bycie. Prawda. Rozprawy filozoficzne" E. Tugendhat - j/w
"Szewcy" Witkacego - swietne

Ciajo jest dobre na wszystko.

God save the cake.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 300 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia Temat zamknięty

Co ostatnio czytasz?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100