FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 22630 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Co po humanie 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Co po humanie"   

Biedak
 Wysłana - 27 listopad 2006 19:48       

Przeniesiona przez vogue z działu 'Nauki Humanistyczne'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam!
Tak jak powyżej ! CO można studiować i gdzie iśc po humanie??

Dziekuje za powazne odpowiedzi

Wstaje. Sprawdzam liste 100 najbogatszych! JEżeli mnie nie ma to ubieram sie i ide do roboty!(której i tak nie

vogue
 Wysłana - 27 listopad 2006 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

konkretniej?
zdajesz polski, historie, wos?

zapraszam:
[nauka.katalogi.pl/]

Zmieniony przez - vogue w dniu 2006-11-27 19:52:12

.

Znawca -

.fresz
 Wysłana - 27 listopad 2006 21:23      [zgłoszenie naruszenia]

human moim zdaniem jest na tyle luznym profilem, ze mozna byc na nim jednoczesnie uczac sie innych przedmiotow. mowie tak bo sam jestem na humanie. a studiowac mozna rozne rzeczy. zalezy czym sie interesisz. ja juz wiem co bede zdawal i gdzie bede uderzal, ale tez musze sie zaasekurowac innym kierunkiem niz tym, ktorym jestem zaciekawiony. hmmm mozesz studiowac polak/histe/prawo/politologia/socjologia/pewnie psychologia, wydaje mi sie ze ASP/ pytaj sie starszych i bardziej doswiadczonych bo nic wiecej mi do glowy nie przychodzi na obecna chwile

Moja jedyna miłość to Kolejorz!!! Więc ja ciągle wierzę w nią a ona gra drużyna

milomar
milosh
 Wysłana - 27 listopad 2006 21:46      [zgłoszenie naruszenia]

np.

prawo
pedagogika
filozofia
politologia
stosunki międzynarodowe
filologia polska tudzież obca
dziennikarstwo
aktorstwo
pedagogika
resocjalizacja

Zmieniony przez - milomar w dniu 2006-11-27 21:46:35

I zapomnij, że jesteś gdy mówisz, że kochasz...

evernever
 Wysłana - 28 listopad 2006 09:47      [zgłoszenie naruszenia]

i***** Ci za przeproszeniem z tego przyjdzie bo pracy mial nie bedziesz

Szukam pracy w UK / Irlandi...

searme
 Wysłana - 28 listopad 2006 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

Bzdura. Już to kiedyś pisałam, ale się powtórzę: pracuję w dość prestiżowej agencji rekrutacyjnej, widziałam naprawdę tysiace cv i połowa jak nie więcej ludzi na bardzo dobrze opłacanych stanowiskach ma właśnie to "pogardzane" wykształcenie humanistyczne. I to nie tylko marketing, media, PR, HR, ale też mnóstwo takich osób pracuje np. w bankowości czy nawet doradztwie podatkowym. Większośc renomomowanych firm jest otwarta na ludzi z humanistycznym wykształceniem. Warunek: trzeba znać biegle min. jeden język i mieć trochę energii i zaradności.

Warto iść na studia kierując się własnymi zainteresowaniami i pasjami. A nie ma nic gorszego, niż np marny ekonomista, który poszedł na studia ulegając presji, męczył się 5 lat a i tak nigdy nie bedzie dobry w te klocki. Zresztą jak ktoś jest ofiara życiowa to mu najlepsze studia nie pomogą...

Zmieniony przez - searme w dniu 2006-11-28 10:20:34

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Biedak
 Wysłana - 28 listopad 2006 14:00      [zgłoszenie naruszenia]

Witam!
Z tego co wiem to Polski rozszerzony chce zdawac, tak samo jest z jezykiem Angielskim (w mej szkoe jest ostra zacinka na tym pkt.)
Powiadaja mi ze jestem umysłem scisłym. Co do zdawania to nie wiem co jeszcze. Matma podstawowa (zły nauczyciel aby jechac rozszerzona) Z Dod. to chetnie biologie lecz nie wiem jak pójdzie dalej. Co do histori to jest to moja pieta ahillesowa( tzn. w gimnazjum uwielbiałem ten przedmiot a tutaj nie potrafie go zrozumiec a co dopiero nauczyc sie)
Jakby nie patrzec ktoś powiedział ze human jest łatwym profilem aby zdawać coś innego , zgadzam sie z tym. Połowa klasy chce zdawac cos innego niz przedmiot wiodący.
Zapraszam do dalszej rozmowy
Biedak
ps. co do pracy to za 800 zł też da sie wyżyc:PP (nie wiem jak ale powiadaja ze da)
biedak

Wstaje. Sprawdzam liste 100 najbogatszych! JEżeli mnie nie ma to ubieram sie i ide do roboty!(której i tak nie

Standby_on
 Wysłana - 28 listopad 2006 15:09      [zgłoszenie naruszenia]

jestem w LO.
Profil historia - angielski.
Na maturze chce zdawać histe, WOS no i anglika podstawowego.
Potem chce na prawo iść.
Tyle.
Trzeba po prostu sie ukierunkowac co być chciał robić i do tego dążyć. Pomyśl.

Pomogłem??

evernever
 Wysłana - 29 listopad 2006 08:20      [zgłoszenie naruszenia]

Searme - sorry ale chyba coniektorzy zyja w innym kraju albo podkarpacie jest najwiekszym zadupiem, bo jak kiedys gadalem z kilkoma osobami to oni twierdzili ze w wiekszym miescie z zarobkami 5tys sie nie da wyzyc, i nie jest problemem zarabiac powyzej 10tys to samo widze teraz chodz nie w takiej przesadnosci.

Znam wiele osob ktorzy maja wyksztalcenie humanistyczne i gowno z tego maja, i albo robia za czarnuchow gdzies na magazynach albo wyjezdzaja za granice. Sam chcialem isc na cos zwiazanego z humanistyka ale jak sie patrze po kierunkach to:

prawo - zycze dostania sie na aplikacje, o jej zdaniu nawet nie wspominajac
pedagogika - fajnie jest sie uzerac z gowniarzami za grosze
filozofia - gdzie filozofow komus potrzeba ?
politologia - gratuluje znalezc po tym prace bez znajomosci
stosunki międzynarodowe - j/w
filologia polska tudzież obca - nie mam pojecia co to i po co to jest
dziennikarstwo - dobra praca jak sie uda wkrecic gdzies do tv na jakies lepsze stanowisko, albo do dobrej gazety (tudziez szmatlawca jak kto woli)
aktorstwo - malo jest u nas aktorow z dupy wzietych lub wielkich gwiazd pokroju Bogusia Lindy ? A grajac w teatrze wiele nie zarobi
resocjalizacja - nie wiem jak z iloscia osob ktora to ukonczyla, ale zarobki maja gowniane

i znam przynajmniej po 1 osobie ktora skonczyla dany kierunek, i jakos nie sa z tego zadowoleni. a ja sam zaluje ze nie mam "scislego" lba bo jakbym mial to bym poszedl np na automatyke/robotyke/mechatronike i zarabial potem w naszym kochanym kraju 5tys na dzien dobry

_____________________________________________________________________________________________________________

Biedak - ja bym uderzal w scislym kierunku, a jak masz leb do chemi to bym poszedl na farmacje ewentualnie na medycyne ale tam ciezko wyrobic z nauka, a jak sie dostaniesz na wieczorowe to za semestr bulisz 7tys. Da sie wyzyc nawet za 200zł ale co to za zycie ??

searme
 Wysłana - 29 listopad 2006 09:35      [zgłoszenie naruszenia]

Ever, z tymi zarobkami to mocna przesada, aczkolwiek znam osoby, które po rocznym doświadczeniu 10 tys brutto wyciągają. Niemniej skończyły się już raczej czasy, kiedy absolwent dostaje kokosy w pierwszej pracy. To, o czym piszę to nie żadne legendy miejskie poza tym, ale wnioski wynikające z mojego doświadczenia zawodowego.

Nie mogę się z Tobą zgodzic, bo sama jestem po studiach humanistycznych (filologia włoska i socjologia) i jakoś sobie zupełnie nieźle radzę, od razu zaznaczam, że bez żadnych znajomości. I powiem Ci jeszcze, że chociaż wszyscy swego czasu wyśmiewali mój wybór studiów i prorokowali mi bezrobocie , to jakoś nie znam ani jednego filologa włoskiego, który by przymierał głodem, moi znajomi z socjologii też się w większości dobrze ustawili. A np. ekonomistów bez pracy albo zapieprzających za 800 brutto znam całkiem sporo (jak zdawałam maturę to był boom na zarządzanie, ekonomię itd.)

Poza tym nie traktuj tak fatalistycznie kierunków studiów (pedagogika = praca z bachorami, itd.) bo mało kto pracuje obecnie dokładnie w swoim wyuczonym zawodzie.

Jasne, że dobry inżynier czy informatyk wyciągnie więcej i to od razu po studiach. Ale nie każdy ma do takich zawodów predyspozycje. A dla humanistów jest całkiem sporo potencjalnych miejsc pracy (oczywiście mam na myśli duże miasta,bo w mniejszych na pewno jest już gorzej) tylko ze trzeba wykazać się odrobiną zaradności i aktywności, a nie siedzieć z założonymi rękami i lamentować.

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

evernever
 Wysłana - 29 listopad 2006 10:47      [zgłoszenie naruszenia]

ok przezylem i wrocilem
ponawiam pytanie, jesli mozna wiedziec to z jakiego jestes miasta ewentualnie wojewodztwa ?
10 tys po rocznym doswiadczeniu ?? jaki zawod ? (pomijam pilotow bo oni chyba jako jedyni po roku pracy moga dostac te 10tys, chodz w naszym kraju wszystko jest mozliwe)

moglabys mi mniej wiecej przyblizyc na czym polega filologia ?? socjologia to nauki o spoleczenstwie tak ?
wiem ze malo kto pracuje, ale wiesz po to bym robil studia zeby potem pracowac mniej wiecej w swoim zawodzie a nie jako kasjer czy pomocnik na budowie...

wiem ze nie kazdy do scislych ma glowe, ale jesli ktos sie czuje dobrze i z tej i z tej dziedziny polecalbym jednak cos zwiazanego z naukami scislymi.

btw. a według Ciebie co najlepiej z nauk humanistycznych studiowac ? pomijam ofcorse prawo bo osob po prawie bez aplikacji jest u nas naprawde sporo

Zmieniony przez - evernever w dniu 2006-11-29 19:55:18

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Co po humanie

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: Jakie studia? | Polibuda Wrocław | Jaki kierunek? | 2 kierunki zaocznie | Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu | Egzotyczne studia filologiczne | bezpieczenstwo narodowe lub wewnetrzne | Technik Informatyk | Studia;Kraków;Fotografia pomoc :) | Inżyniera Bezpieczeństwa - co o tym sądzicie? | Erasmus-warto? | BEZ MATURY | Politechnika Warszawska - ktory kierunek? | zarządzanie informacją ?? | WSP Sczytno | Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu | rolling | stones | zerwanie | zerwanie teksty | teksty rozstanie | zostańmy przyjaciółmi | Totenburg tajemnicze mauzoleum w Wałbrzychu | na siłkę | nuta na silke | pruszków | mafia | kieszonkowcy | kieszonkowiec | predrag | naga | kursy | intercyza | snowboard | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.