FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7869 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Miłość
Co to próżność? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Co to próżność?"   

Tadziker
 Wysłana - 16 lipiec 2007 22:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

PRÓŻNOŚĆ

Czym jest próżność? To pojęcie zastępowane w fizyce terminem "próżnia", zaś w jezyku potocznym "pustka". Miejsce, gdzie nie ma niczego jest możliwą rzeczą. Zupełnie puste pomieszczenie to normalka, ale pusty człowiek? Jak to się ma do próżności? Raczej niewiele w dotychczasowym, chorym rozumieniu tego słowa. Człowiek może mieć wiele zalet, jak i wiele wad. Najczęściej w złą stronę charakteru popycha go nadmiar którejkolwiek jego cechy. Nadmiar niecierpliwości, cierpliwości, opiekuńczości, obojętności Oczywiście, wymienione wyżej słowa to też określenia postaw, ale wszystko to obejmuje i przedstawia nam każdego człowieka. Jak da się zauważyć, mowa jest o ilości, bo nadmiar to jeden z jej stanów. Wszystkie te cechy "wypełniają" człowieka i stają się niebezpieczne tylko wtedy, gdy zaczyna którejś, lub kilku być za dużo. Nikt nie jest zły, nawet jeżeli dokonuje kradzieży, ponieważ jego celem jest posiadanie, które samo w sobie nie jest złe, podobnie, jak chęć posiadania. A jednak nadmiar owej chęci zamienia się w dobrze znaną chciwość (polecam książkę Piotra Jaroszyńskiego "Dramat moralny człowieka", tam temat ten opisany jest znacznie szerzej i ciekawiej). Jaki ma to związek z próżnością? Dlaczego mówi się "próżny" na człowieka skupionego na swoim wyglądzie? Czyżby było to coś negatywnego? "Nadmiar" tej cechy to egocentryzm, ale często słyszę, że ktoś jest bardzo próżny, a ostatnio usłyszałem, że każdy ma w sobie "odrobinę próżności". Tak więc każdy ma w sobie trochę pustki, przy czym pustkę definiuje się jako coś złego, a w tym przypadku utożsamia się ją z przywiązywaniem wagi do wyglądu. Wypełniacz człowieka to natomiast wszystko, co dobre, czyli wartości duchowe. Przykro mi, ale nie mogę tolerować takiego stanu mentalności i apeluję do duchownych oraz lingwinistów o wyrzucenie słowa "próżność" ze słownika. A co wy o tym myślicie?

Gdybym miał dupę wielkości mózgu przeciętnego Polaka,nie musiałbym czyścić kibla

prezes87
 Wysłana - 16 lipiec 2007 22:55      [zgłoszenie naruszenia]

myślę, że niczego więcej nie trzeba dodawać, temat wyczerpany

Umiesz liczyć? Licz na siebie

VidaL
 Wysłana - 16 lipiec 2007 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

Myślę, iż ten temat nie pasuje do tego działu. Na moje oko powinien się znaleźć w filozofii

Ekspert -

dort
mistrzu kiczu
 Wysłana - 16 lipiec 2007 23:27      [zgłoszenie naruszenia]

myślę, że szukasz dziury w całym, świata nie zmienisz

"... nie dziękuj, powiem Ci szczerze, pierwszy bym strzaskał pałkę na Twej głowie,
gdyby nie dziatek pacierze..."

Potrzebujesz fotografa ? --->[mietekmalek.com/]

Znawca -

Lunar
 Wysłana - 17 lipiec 2007 10:36       [zgłoszenie naruszenia]

A ja widze związek z tematem. Oczywiście jset on szowinistyczny

Tak, kobiety urva lecą na kasę, ale nie są pod tym względem próżne. To ich natura, za którą nie można ich krytykować tylko przyjąć i stosować jej zasady Po prostu chcą faceta, który jest w stanie im wiele zapewnić (nie tylko kasą). Kasa także jest synonimem słów status/władza/wpływy/prezencja.

W końcu facet, który chce pokazać jaki to on menski (lol ) subtelnie potrzebuje do tego narzędzi i usposobienia. W końcu to jest zasada "uwodzenia" i w końcu takich niezależnych twardzieli wybierają panienki. A ta władza, niezależność, dominacja i twardość chyba jednak z czegoś wynika

Zmieniony przez - Lunar w dniu 2007-07-17 11:09:30

"Pieprzyć to ja się chcę z tysiącem kobiet, ale kochać tylko z tobą."
[www.alterkino.org] - kino ludzi myślących

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Co to próżność?

Warto przeczytać: To miała być przyjaźń :D | Przyjazn | jak patrzylibyscie na to? | Dokąd w Krakowie zaprosić dziewczynę ... | Sprobowałem. | KSIAZKA :: How to dominate women | Zagubiłem się w ścieżce zapomnienia | Single volume 8 ;-) | MASAKRA - ZAłAMANIE;/// | Na imprezie | Jak ją odzyskać?! pomocy :( | Małe pytnko | nieśmiała dziewczyna... | Dalej Ja KOCHAM!!!!! | Jak to rozegrać? | moze ja nie rozumiem | roksa nagrywa | enginego | betfair | magda wójcik | piosenki do tańczenia | fluoxetin | kemesO | Biting Elbows | won na mróz | twoje uczucia sa najwa | southland | Olivia28 | kod ograniczeA" nokia 6300 | koncerty | voodoowiec | muflon9 | patrycja markowska | z kory dębu | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.