FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4943 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Co to za srodki? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Co to za srodki?"   

Eska
 Wysłana - 27 luty 2006 19:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Moja laska cos mi ostatnio mowila ze nie ma okresu i nie zajdzie w ciaze bo je jakis tabsy hormonalne- Encorton i ketonal. Co to takiego - ktos sie orientuje?

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Specjalista -

Piesiu
 Wysłana - 27 luty 2006 19:42      [zgłoszenie naruszenia]

Ketonal :
Działanie-jest niesteroidowym lekiem przeciwreumatycznym, nalezacym do grupy pochodnych kwasu propionowego.Wykazuje silne dzialanie przeciwzaplne, przeciwbolowe i przeciwgoraczkowe.
Wskazania:
-bolesne miesiaczkowania
-reumatyz,
-rózego rodzaju umiarkowane bóle

Nie jest to lek hormonalny, ja przyjmuje go na zapalenie stawu skokowego

Grasik
 Wysłana - 27 luty 2006 19:44      [zgłoszenie naruszenia]

ketonal to środek p/boolowy a nie hormonalny
a encorton to glikokortykosteroid - nie polecam tego środka, ma mnoostwo skootkoow ubocznych

edit bo zapomniałam:
encorton stosowany jest w leczeniu reumatyzmu, astmy, uczooleń, niektoorych nowotworoow...

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2006-02-27 19:48:19

there's a hunger still unsatisfied

Znawca -

Eska
 Wysłana - 27 luty 2006 19:50      [zgłoszenie naruszenia]

cos mi mowila ze kiedys miala coz z noga jakis wypadek z kolanem i teraz musi to brac jeszce 2 lata, ale mowi ze przez to nie ma okresu i nie zajdzie w ciaze... To jest prawda?

Specjalista -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 27 luty 2006 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

szczerze mówiąc to nie chce mi się w to za bardzo wierzyć

branie leków przeciwbólowych może raczej w skutkach ubocznych mieć zanikanie czasowe okresu

lepiej uważaj, żeby coś się nie "przytrafiło"

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

Grasik
 Wysłana - 27 luty 2006 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

z tego, co wiem, to encorton może wpływać na zaboorzenia miesiączkowania u kobiet (to jeden ze skootkoow ubocznych działania e.), ale nie polegałabym na nim jako na jedynej metodzie antykoncepcji;

Zmieniony przez - Grasik w dniu 2006-02-27 19:58:53

Znawca -

rafee
 Wysłana - 27 luty 2006 19:59      [zgłoszenie naruszenia]

uczooleń, niektoorych nowotworoow.

"Cześć kle0 jestem nie wiem czy mnie kojarzysz byłam pare lat z deberem z forum"

Ekspert -

slaweh
 Wysłana - 27 luty 2006 20:00      [zgłoszenie naruszenia]

Eska bedziesz tatą

robie swoje, ryzyko jest Moje.

ludzie niepijący są zupełnie inni niż ja %-)

Ekspert -

Eska
 Wysłana - 27 luty 2006 20:00      [zgłoszenie naruszenia]

ok dzieki za info

Hmmm musze z kolezanka powaznie porozmawiac

ja ******le i zaufaj tu kobiecie

...dobrze ze nigdy im nie ufam

Zmieniony przez - Eska w dniu 2006-02-27 20:02:11

Specjalista -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 27 luty 2006 20:02      [zgłoszenie naruszenia]

poczytaj może sobie o tych lekach:

[pl.wikipedia.org/wiki/Encorton]
i ENCORTON

Lek na receptę
Producent Polfa-Pabianice, Polska.
Forma leku: tabletki 1 mg; tabletki 5 mg.
Zawartość - substancja czynna - prednisone acetate.
Sposób działania Encorton jest preparatem kortyzonowym (glukokortykoidem), który łagodzi stany zapalne oraz zmniejsza reakcje uczuleniowe.
Zastosowanie Chroniczny reumatyzm stawów, lupus erythematosus ( stan zapalny tkanki łącznej), stany zapalne ścian naczyń krwionośnych, astma, zapalenie jelita grubego. Poważne stany uczuleniowe. Niektóre nowotwory krwi, gruczołów limfatycznych, stercza, nowotwory piersi. Ostrzeżenie Pacjenci cierpiący na infekcje bakteryjne, zwłaszcza gruęlicę, choroby spowodowane wirusami, wrzód żołądka lub dwunastnicy, cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, choroby psychiczne, niewydolność serca, zgąbczenie kości, po przebytej operacji na naczyniach krwionośnych powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Encortonem. Pacjenci zamierzający dokonać szczepienia powinni powiadomić służbę zdrowia o pozostawaniu na kuracji kortyzonowej. W razie wystąpienia gorączki lub stresu fizycznego lub psychicznego należy omówić z lekarzem ewentualną zmianę dawki. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Encorton stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji trzeba przedyskutować z lekarzem.
Działania niepożądane
>1/100- Wysokie ciśnienie. Gromadzenie się wody w ustroju. Choroby psychiczne mogą ulec zaostrzeniu. Dłuższe stosowanie leku może zahamować wydzielanie kortyzolu w korze nadnerczy, Kruchość kości, słabość mięśni, zwiotczenie skóry z utrudnionym gojeniem się ran. Zahamowanie wzrostu u dzieci. Nasilenie się cukrzycy.
1/1000- <1/1000- Tworzenie się zakrzepów krwi. Zwiększenie ciśnienia śródczaszkowego. Dłuższe leczenie może wywołać jaskrę, zmętnienie soczewek oraz zmiany zapalne w tkance kostnej.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Należy dokładnie stosować się do zaleceń lekarza, nie zmieniać samowolnie dawki lub przerywać leczenia.
Ciąża i karmienie Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.

nie za ciekawa opinia o ketonalu [portalwiedzy.onet.pl/1,15,8,15296477,43015828,1854243,0,forum.html]

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

Grasik
 Wysłana - 27 luty 2006 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

nie ma za co
porozmawiaj dla twojego/waszego dobra

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę: