FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3118 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Co warunkuje nasze zycie? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Co warunkuje nasze zycie?"   

Fana
 Wysłana - 25 czerwiec 2005 22:57        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Do tej pory nie wierzylem w cos takiego jak przeznaczenie, los, szczesliwy traf. Jednak dzisiaj cos sie we mnie zlamalo...
Zastanawialem sie nad w sumie prostym pytaniem "dlaczego jedna osoba ma dobrze, a druga zle".
Czy cos warunkuje nasze zycie? Zdolnosci, wyglad, mozliwosci. Z naukowego punktu widzenia odpowiedz jest prosta - geny. Ale czy mozna miec az takiego pecha, aby w zyciu nic nie osiagnac? Byc lebiodom w kazdej dziedzienie.
Bez zapalu, zdolnosci, brzydki, gruby, bez pieniedzy, a nawet miec slaba glowe...
Czy osoba, ktora w pewnym momencie zdaje sobie z tego sprawe, traci chec do egzystencji? Czy wtedy nachodza ja czarne mysli?
Gdzie bym sie nie rozjerzal widzei, ze kazdy ma jakies zalety. Jedna osoba jest przystojna, druga zdolna, trzecia ma pienidza, czwarta znajomosci, piata gadke, szosta piekna budowe ciala, siodma tak blacha zalete jak mocna glowe do picia, ale jednak jakas jest. Jak sie wtedy czuje? Przeciez to jest cos strasznego. Uczucie niedowartosciowania, niepotrzebnosci, odosobnienia...

Jaka sila to wszystko warunkuje? Nie znam odpowiedzi na to pytanie... Moze Wy mi w tym pomozecie?
I jeszcze jedno: w jaki sposob taka osobe pocieszyc?

Specjalista -

NiePytaj
 Wysłana - 25 czerwiec 2005 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

Sila o ktorej tak rozmyslasz - (moim zdaniem)nie istnieje. Takie jest zycie jeden ma lepiej drugi gorzej. Kiedys czytalem artykul o reinkarnacji.. pisali tam o tym ze czlowiek dostal taki los na jaki zasluzyl w poprzednim zyciu, za to kim byl, co zrobil itp... ehh ale to wszystko sie nie trzyma kupy i odbiega od naszej wiary..
zycie ssie

Sila plynie z krwia duma razem z nia.

pablodx
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 11:29      [zgłoszenie naruszenia]

wg mnie reinkarnacja nie istnieje i każdy ma tylko jedno życie, z którego labo skorzysta i spełni swoje marzenia, albo poprostu s****rzy je kompletnie i osiągnie wielkie NIC, dlatego nie można z góry ustalić że się nie ma żadnych zalet. można w sobie ich nie widzieć, ale inni co na nas patrzą mogą nam zazdrościć
podsumowując: Życie jest w naszych rękach "Każdy jest kowalem swojego losu"
pozdrawiam

Życie to DAR nie rezygnuj z niego.
Żyj tak by każdy następny dzień był lepszy od poprzedniego.
Samotnie przemierzam mrok poszukując mojej drugiej połowy.
[http://www.sfd.pl/temat193417/] trial by pablodx

NiePytaj
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 11:47      [zgłoszenie naruszenia]

Za nie ktorych rodzice pieprza zycie dziecka... jeden ma lepiej drugi gorzej i nic na to nie poradzimy z naszym obecnym system wartosci.

Fana
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 11:48      [zgłoszenie naruszenia]

Moze Panowie macie racje.
Jak to Pablo dobrze ujal "kazdy jest kowalem wlasnego losu". Kazdy warunkuje wlasna przyszlosc, wlasne zalety.
Z drugiej strony jednak sa osoby, ktory juz na starcie zycia sa "faworyzwoane". Maja niepodwazalne zalety, dzieki ktorym moga wiecej i szybciej cos osiagnac.
I wlasnie od czego to zalezy?

Specjalista -

myszunia
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 11:49      [zgłoszenie naruszenia]

"Kazdy jest kowalem wlasnego losu" a ja sie z tym zgadzalam kiedys a teraz - w ostatnich dniach inaczej na to patrzę nawet jesli człowiek czegos bardzo chce to jednak nie zawsze to wychodzi , nie zawsze wszystko idzie po mysli danego czlowieka wiec jednak moze "cos" jest co decyduje o tym naszym losie...ja nie pisze , ze my w ogole nie mamy wpływu na nasz los ale jednak przeznaczenia mysle , ze tez ma cos do powiedzenia w tej kwestii...

Fana a od czego to zalezy? ja nie wiem czy ktokolwiek to wie sa tylko domysły , przypuszczenia...

Zmieniony przez - myszunia w dniu 2005-06-26 11:51:22

NiePytaj
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 11:57      [zgłoszenie naruszenia]

moze od farta, szczescia ?

Methos
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 12:02      [zgłoszenie naruszenia]

Fana to o co pytasz.... ten problem..

wiesz... ja juz sobie od dawna zadaję te pytania..
dlaczego tak jest, że jedni mają więcej, są piękni, bogaci, szczęsliwi...
a inni są brzydcy, biedni i nieszczęsliwi...

dlaczego tak jest że los nie równo rozdaje,
dlaczego nie ma tak.. że każdy zaczyna z tej samej linii startu...

posłuże się tutaj takim przykładem -> "linią startu" - pod którą można
podpisać cokolwiek, szczęście, miłość, pieniądze, władzę, urodę...

dlaczego jest tak, że jedni startują od razu daaaleko w przodzie, daleko za linią startu, mając od początku ogromną przewagę..

a inni biegnąc całe życie, dając z siebie wszystko, wypruwając flaki... nawet kończąc bieg... i tak tego "startu" nie zobaczą...

nie wiem czemu tak jest, czemu to wszystko jest tak cholernie niesprawiedliwe....

po prostu tak jest... i tyle...

Zmieniony przez - Methos w dniu 2005-06-26 12:05:39

Ekspert -

myszunia
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 12:06      [zgłoszenie naruszenia]

Methos ale gdyby wszyscy mieli to samo to jakby bylo wg Ciebie? lepiej?

wiem , ze to okrutne ale juz tak zawsze bedzie , ze jedni sa szczesliwi drudzy całe wieki cierpią

poza tym ja wierze w to , ze jesli teraz jest sie czlowiekiem nieszczesliwym , brzydkim czy biednym to w przyszlosci to wszystko zostanie nagrodzone - tam w niebie będa ludzie ktorzy beda takiego czlowiekabeda kochac pomimo wszystkiego i to bedzie piekne

pablodx
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 12:08      [zgłoszenie naruszenia]

każdy człowiek gdy się rodzi rozpoczyna "księge" i nie wie jakiej ona będzie grubości, każdego dnia zapisuje jedną strone i nie wie co napisze następnego dnia, nie wie nawet kiedy zakończy "pisanie" jej

Życie to DAR nie rezygnuj z niego.
Żyj tak by każdy następny dzień był lepszy od poprzedniego.
Samotnie przemierzam mrok poszukując mojej drugiej połowy.
[http://www.sfd.pl/temat193417/] trial by pablodx

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 26 czerwiec 2005 12:08      [zgłoszenie naruszenia]

"Bo jestem rad kazdego poranka i wieczory, dawno juz dokonalem wyboru. Jestem dyspozytorem wlasnych torow !".
Patrze na siebie to nie widze czlowieka w pelni znaczenia tego slowa - bez zalet, brak pewnosci siebie, zaleznego od rodzicow, ale kroczacego wlasna droga. Wiem, ze niczego w zyciu nie osiagne gdy nadal taki bede ...trudno "jestem soba - nie wazne co o mnie myslicie". Sadze, ze warunkiem "dobrego zycia" jestesmy MY SAMI. Spojrzmy na zycie poprzez rozowe okulary, cieszmy sie ze wszystkiego co mamy i starajmy sie gospodarowac dobrze to co otrzymalismy i "ulepszajmy" siebie.
Czesto mam doła ( codziennie ). Sam sobie pomagam poprzez muzyke i wiem, ze "ch.j klade na wszystkich bo i tak dam rade".
Fana i nie przejmuj sie tym czego nei maja inni tylko patrz na siebie i staraj sie godnie przezyc swoje zycie.

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Co warunkuje nasze zycie?

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Niszcze samego siebie... | Systemy religijne - dobro i zło - równiez w kontekście sztuk walki | czy zabilibyście Hitlera? | Nie umiem sie wysłowić | magia, czary, mistycyzm, smoki | zostało ci 10 miesięcy życia... | Fundamentalizm - czym i gdzie jest ? | Inteligencja Duchowa (SQ) | Krucjata w necie przeciw ateistom | Jill Bolte Taylor: My stroke of insight | ankieta do pracy mgr | Boga nie ma... | Zen, zazen | wypalony | Psychologiczne funkcje religii | Co z tą Ziemią? | molo w sopocie | kasia zawadzka | gosia kosik | rybnik sex | bez zobowi | jak wybieramy vol | ssri | vecta c zegary | mama syn | kanye | zdjecia polek nago | liga typera | ROBI LODA | instagram | pożyczka | kasia dryżdżyk | czy dostane sie do wojskA | dvd | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.