FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2012 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Co z tą Unią? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Co z tą Unią?"   

lucid
 Wysłana - 18 czerwiec 2005 09:47        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Konstytucja przepadła
Budżet przepadł
Stagnacja, kłótnie, spór i nieład

Czyżby początek końca?

Zmieniony przez - lucid w dniu 2005-06-18 09:48:01

life is pain

Doradca działu Zdrowie

_VEGITA_
 Wysłana - 19 czerwiec 2005 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

Poprostu Blair jest świeżo po wyborach a Chirac dopiero po zmianie rządu i fiasku konstytucji... Wszystko będzie w porządku, tylko troche wody w wiśle musi upłynąć żeby się dogadali, przecież to w naszym wspolnym interesie leży by UE istniała (a przede wszystkim w ich)

Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna(...)

Crombie
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 12:22      [zgłoszenie naruszenia]

Oj Vegita.... Nie zgadzam się... Dla mnie jest to poczatek konca zreszta dawno juz tak mowilem... I w naszym interesie wcale nie jest obecnosc w UE. Po 2007 bedziemy platnikiem netto, teraz juz ldwo na plus wychodzimy... Poza tym jestem za pozostawieniem Schengen. Ale nie za UE

MARIO PUZO - "GodFather" - My Bible
mafia.heyah.poSiTiFni.LeFy.Slang.pl - Szef mafii
Ojciec Chrzestny swojej mafii i Blinka
MODERATOR Działu Polityka...;-)

_VEGITA_
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 19:36      [zgłoszenie naruszenia]

Narazie budżet miał być uchwalony na 2007-2013 i Polska była w nim NAJWIĘKSZYM beneficientem, teraz już nie wiem jak będzie po tym fiasku.
Zresztą cięcia w rolnictwie nas nie dotkną bo my dostajemy dwucyfrowy procent tego co otrzymuje Francja(na jednego rolnika)

A na rozpadzie UE stracimy przede wszystkim my, wogole stracą wszyscy europejczycy. Trzeba wreszcie zrozumieć że jestesmy słabi, i to nie my stawiamy warunki(chodzi mi o całą Europę). Teraz nawet takie Niemcy czy Francja poprostu się nie liczą na arenie międzynarodowej, w pojedynke oczywiście, przecież taka sobie Japonia ma większy PKB niż RFN i VRF RAZEM WZIĘTE!! Polski nawet nie wyliczam bo nie mam kalkulatora przy sobie Czasy europejskiej hegemonii skonczyly sie jakies ponad 100 lat temu i albo to zrozumiemy, przestaniemy bić się między soba o ochłapy, albo beda nas ganiac chinczycy, co już jest b. prawdopodobne bo ich przyrost PKB nie spada poniżej 10% od 25 lat!! Albo się dostosujemy albo odpadamy z gry
A myślisz że USA byłyby taką potęgą jaką są dzisiaj gdyby się nie zjednoczyły?? Oni by przyjezdzali do Niemiec zbierać ogórki....

Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna(...)

Helevorn
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 19:39      [zgłoszenie naruszenia]

Ja bym raczej byl zdania, ze na rozpadzie UE Europa moze tylko zyskac... byle tylko wprowadzic strefe wolnego handlu i przestac ingerowac w gospodarke. Inaczej tylko smiechem mozemy zbyc wszelkie zapewnienia o konkurencyjnosci europejskiej gospodarki wzgledem czy to USA czy Chin.

Były moderator Polityki i Seksu

_VEGITA_
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 19:47      [zgłoszenie naruszenia]

To że potrzeba zmian jest oczywiste. Ja jestem raczej po stronie Brytyjczyków. Ale wolny przepływ towarów i usług już istnieje,a ingerencja w gospodarkę być musi!!Nie da rady stworzyć tutaj prawdziwego wolnego rynku! Jedyne chyba miejsce na świecie gdzie taki rynek istnieje to Hong-Kong o ile się nie myle

(e:) no a jak pogodzisz to że będzie jedna polityka monetarna i 25 polityk fiskalnych? troche to dziwne...

Zmieniony przez - _VEGITA_ w dniu 2005-06-22 19:49:57

Helevorn
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 19:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ale wolny przepływ towarów i usług już istnieje

Chyba tylko podrecznikach od WOS-u i ulotkach pro unijnych. A jaka jest rzeczywistosc to duzo nie trzeba pisac...

a ingerencja w gospodarkę być musi!!

Czemu?

Nie da rady stworzyć tutaj prawdziwego wolnego rynku!

O tym to ja wiem. Dlatego napisalem o strefie wolnego handlu.

_VEGITA_
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 20:20      [zgłoszenie naruszenia]

Ale pisałeś też o tym by przestać ingerować w gospodarkę, rozumiem że chodziło Ci o wolny rynek.... A musi być dlatego że pojęcie "wolny rynek" istnieje tylko na papierze, jeżeli uda się konkurencja doskonała to może prawdziwy wolny rynek też...
Wolny przepływ towarów i usług istnieje i nie tylko na papierze. Chyba że chces mi powiedzieć że musze płacić cło na granicy?? Albo może ja nie kupuje włoskiego makaronu a niemiec nie jezdzi po berlinie polskim autobusem?
Pozdrawiam
(e:) aha nie sugeruj się jedną wiadomością o tym że gdzieś tam w niemczech jest dyskryminowany polski przedsiębiorca albo hydraulik w paaryżu - wolny przepływ istnieje nie tylko na ulotkach

Zmieniony przez - _VEGITA_ w dniu 2005-06-22 20:21:46

Helevorn
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 20:54      [zgłoszenie naruszenia]

Ale pisałeś też o tym by przestać ingerować w gospodarkę, rozumiem że chodziło Ci o wolny rynek....

A co takiego zlego jest w tym wolnym rynku?

(e:) aha nie sugeruj się jedną wiadomością o tym że gdzieś tam w niemczech jest dyskryminowany polski przedsiębiorca albo hydraulik w paaryżu - wolny przepływ istnieje nie tylko na ulotkach

Jesli jakies nawet pojedyncze osoby/towary/uslugi sa dyskryminowane to trudno mowic o ich swobodnym przeplywie...

Edit: Sprobuj np. wspomniec cos o wolnym przeplywie towarow importerom samochodow do Polski, ktorzy musza sie uzerac z akcyzami...

Zmieniony przez - Helevorn w dniu 2005-06-22 22:26:19

Daer
 Wysłana - 22 czerwiec 2005 23:05      [zgłoszenie naruszenia]

"A myślisz że USA byłyby taką potęgą jaką są dzisiaj gdyby się nie zjednoczyły?? Oni by przyjezdzali do Niemiec zbierać ogórki.... "

Nie przypominam sobie, by stany tworzące USA miały kilkusetletnią tradycję, takiż dorobek prawny, kulturalny, do tego własny język i pieniądz.. Porównanie więc conajmniej dziwne.
Więzi gospodarcze, ścisłe to coś jak najbardziej "na tak", ale bez interwencjonizmu nieptrzebnego, bez niepotrzebnych ograniczeń, bez rozrośniętej biurokracji, bez wspólnego prawa i wspólnego rządu.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Daoloth
 Wysłana - 23 czerwiec 2005 00:27      [zgłoszenie naruszenia]

Daer co ci się w twarz stało? Taki miły chłopak byłes :D

Wolny rynek da się stworzyć jednym papierkiem, ale do tego potrzeba WOLI rządu...... a im się nie uśmiecha przykrócenie regulacji (aj! kto to bedzie regulował? posady! posady! POSADY!) a co dopiero jakby się dowiedzieli żeby wywalić cały ten europejski bank centralny.... eurokratyczny zawał murowany...

Wolny rynke da się doskonale stworzyć w każdym miejscu na ziemi.Gdyb tak nie było to nie tworzyły by się czarne i szare strefy w gospodarce :D
Wolny rynek to dla człowieka stan naturalny....interwencjonizm to realizacja pratykularyzmu grup rządzących

A swoja droga Schengen to najlepszy pomysl jaki sie pojawil w 50 letniej powojennej historii europy....
szkoda tylko ze musieli go Unia z*****

Socjalizm to syf nieziemski

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Co z tą Unią?

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Wasze hity i kity oszczedzania %-) | Zerwanie umowy na okres próbny | darowizna mieszkania | podatek od sprzedanego samochodu | Potrącenie Rowerzysty | bójka z niebezpiecznym narzędziem | Praca w sklepie - jakie badania lekarskie? | kiedy zakonczenie roku na studiach | Kiedy policja może zabrać prawko ? | darmowe noclegi w hotelach | Przeszukanie osobiste i przeszukanie samochodu. | Mandat,płacić czy nie? | rozprowadzanie | prace społeczne>>grzywna>>co dalej ?? | umowa zlecenie - pilne!! | tachograf | florin | naklejki | chamstkie | dongcopter | dong copter | dong | dobry but | suterena | stopy | ingress | fiat 126 | maluch | silownia krakow | inspiracje | moda meska | tapety na pulpit ksw | ostrawa | Niero | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.