FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1269 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Co zrobić z oszustem który ma wszystkie moje dane osobiste? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Co zrobić z oszustem który ma wszystkie moje dane osobiste?"   

Ewa21
 Wysłana - 26 czerwiec 2008 12:50        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam
Ostatnio szukałam pracy jako grafik. Zgłosił się do mnie facet, który dopiero zakładał swoją agencję reklamową. W tym momencie działało już dla niego kilku młodych ludzi(ok.7 osób).Sprawiał dobre wrażenie - zmieniał siedzibę, kupował biurowe meble...itp. itd. Wszyscy zaostaliśmy oszukani. Obiecywał że podpiszemy umowy 2czerwca, ale z tym wzlekał. Jak już się wkurzyliśmi, to zaczął się nie odzywać. Robiliśmy mu projekty, pobrał zaliczki od klijentów(kilka dobrych tysięcy!). Okazał się alkoholikiem i zwykłym oszustem. Na dodatek przekazaliśmi mu do umowy wszystkie dane- nipy, pesele itd....
Co w tej sytucacji możemy zrobić??? Czy on może coż zrobić z tymi danymi? Zgłaszać to na policje?? Proszę o odp. ludzi którzy się znają na takich sprawach, będę bardzo wdzięczna za pomoc.
PS. mam niezłą nauczkę.

ziemon
LADY
 Wysłana - 26 czerwiec 2008 14:36      [zgłoszenie naruszenia]

twoje dane maja tez tak naprawde wszystkie urzedy, przychodnia, bank i kupa innych instytucji
nie martwilabym sie akurat tym ze ten facet ma takie informacje
oczywiscie jest jakies tam ryzyko ze moze je probowac wykorzystac, ale nie wydaje mi sie aby bylo jakies wielkie niebezpieczenstwo

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Donio
 Wysłana - 26 czerwiec 2008 19:56       [zgłoszenie naruszenia]

Nie jest przyjemnie, jeśli oszust ma nasze dane osobowe, ale zwracam uwage na fakt, że wszedł on w posiadanie Twoich danych legalnie.
Udostępniłaś je dobrowolnie.

W razie "W" istnieje ustawa o ochornie daanych osobowych, ale wątpię, aby próbowano bezprawnie udostepniac Twoje dane osobowe

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Co zrobić z oszustem który ma wszystkie moje dane osobiste?

Warto przeczytać: moze byc problem czy nie ? paszport | pierwsza praca a rozliczenie? | Kto ma płacić (mandat) | Wezwanie | straż graniczna | Zalozenie konta w banku internetowym przebywajac za granica | Umieszczenie zdjęcia innej osoby w necie | Vat UE | oszustwo? wyłudzenie? | referat bezpieczenstwo ekonomiczne panstwa | Łączenie umów... | zakup złotych monet w NBP | Raport o stanie gospodarki | praca w uk --> studia w polsce --> alimenty? | Kupowanie alkoholu nieletnim | Antydatowanie, legalne czy nie? | pomóżcie szczęściu | co byście zrobili | czujnik klockow | wywiady playboy | dziewczyna z brazylji | sprawa jest kurevvska bambo | iwona | weronika marczug pazura | A może by tak aktorki polskie | Gadzety | małgorzata kosik playboy | harmon | regulamin forum | kontrola US a prywatne konto bankowe | bty adidas meskie zolte | marcin | multiselekt do policji | rozbierana butelka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.