FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 126372 razy ¬

ROZRYWKA | Uzależnienia i Używki
Czaj 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czaj"   

Desertdog
 Wysłana - 18 luty 2010 11:32      [zgłoszenie naruszenia]

gdzieś czytałem że czaj działa podobnie jak yerba mate ([pl.wikipedia.org/wiki/Yerba_mate])
Napoje powstają z różnych roślin, ale efekt jest podobny.
Herbata- liście i pąki rośliny o tej samej nazwie, głównie z Chin, oraz Yerba Mate- powstaje ze sproszkowanych liści i pędów ostrokrzewu paragwajskiego)

Nigdy nie piłem tych napojów, ale chodzę nakręcony po mocnej herbacie, więc myślę że mnie by to potargało

Zmieniony przez - Desertdog w dniu 2010-02-18 11:32:25

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

metjuwkz
 Wysłana - 3 sierpień 2010 12:53      [zgłoszenie naruszenia]

Ja mam dobry sprawdzony przepis na czaj , wprawdzie nie więzienny bo oni tam gotują specjalnie do wode do odpowiedniej temp... a wiec przepis na czaj domowy :

1. Garnuszek 0,60l , nasypać 4 łyżki ( małe ) herbaty mocnej lisciastej , granulowanej 8 łyżek , do tego 4 , 5 łyżek małych kawy mocnej ( zależy jaką moc chcecie uzyskać ) i 4 łżki cukru ( będzie za gorzkie dosypać ) . Ja wole pić gorzkie.

2. Gotujemy wode w czainiku , zalewamy po czym jeszcze z 5-10 min na małym palniku gotujemy . Następnie zdejmujemy z palnika przykrywamy czymś( najlepiej talerzykiem ). Czekamy ok 5 - 10 min.

3. Odcedzamy z fusów ( jeśli robiliscie liściastą ) i pijemy gorące bo lepszy efekt. Z tego zostaje nam jeszcze z ćwiartka w kubku to pijemy jak wypijemy 1st porcje (już letnie) .

Wrażenia : Czyjesz sie rozluzniony , nie denerwujesz sie wszystko jest ci obojętne. Puszczają Cię wszystkie bóle . Dobre jak wstajecie z rana obolali i zmęczeni .

Jeśli nie poczujecie oczekiwanego efektu zrobić mocniejszą dawke ( np. do 4 lyżek herbaty 5 łyżek kawy) .

Ps. Nie sypać za dużo hebaty bo wyjdzie wam papka z fusow i caly napar wyrzucicie do kosza wraz z fusami.

Dodam że po dodaniu wiekszej ilosci kawy do herbaty + tytoń z papierosa powodują że poprawia sie humor. POLECAM . Nie muli za bardzo . Puszcza jak coś zjecie.

Jesli zrobilem jakies błędy wybaczcie pisze na szybkości. Pozdrawiam.
Jeśli pomogłem daj SOG'a ; )

Zmieniony przez - metjuwkz w dniu 2010-08-03 12:54:10

Zmieniony przez - metjuwkz w dniu 2010-08-03 12:55:29

Zmieniony przez - metjuwkz w dniu 2010-08-03 12:57:06

stary_nos
 Wysłana - 28 październik 2011 16:21      [zgłoszenie naruszenia]

No dobra zrobilem parząchę według starego więziennego przepisu i gotowanego 40 minut... 50/50 herbata/kawa + pół papierosa... No i dupa... 100g herbata + 100g kawa + marlboro
Moje zdanie jest takie: szkoda wody, kawy, herbaty a o fajce nie wspomne...
Nic nie dziala! A ja sie czułem tak jak bym mial lekkie przeziębienie
Dajcie sobie spokój bo to totalna pomyłka
Jedyne co poczułem to taka lekka, ale zaznaczam bardzo lekka obojętność... Ale ja mam tak na codzien
Lepiej sobie kupcie lampe i ziółko zasadźcie w domu

Siwek_wp2
 Wysłana - 29 październik 2011 11:44      [zgłoszenie naruszenia]

wiesz... przy całkowitym odtruciu i abstynencji to taki czaj jest jak dobra łiski w puszce

...widze niebo, nie mysle...

Ekspert -

kaciun
 Wysłana - 29 październik 2011 13:05      [zgłoszenie naruszenia]

czaj to czaj pol szklanki herby granulowanej. prowadzi jedynie do bolu brzucha a jakiekolwiek fazy to jedynie placebo. pilem oryginalna wiezienna

onlymoney
 Wysłana - 11 listopad 2011 08:36      [zgłoszenie naruszenia]

ja to probowalem ludziska troche jak przy alko ale troszke inaczej jakby slabiej

Zmieniony przez - onlymoney w dniu 2011-11-11 08:36:50

wesneprdl
 Wysłana - 15 listopad 2011 17:50      [zgłoszenie naruszenia]

jeżeli chodzi o czaj, to nie używa się herbaty granulowanej, to głupota, przecież. używa się herbaty liściastej, a co do parzenia: jeżeli ma kopnąć to nie może być parzone dłużej niż 5 minut, bo potem wydziela się tanina, która neutralizuje kofeinę i teofilinę, tyle teorii. a w praktyce:
zalać wodą pół szklanki liści herbaty(tak tylko żeby je zakryć, może być więcej), czy tam 10+ torebek(zwykłej czarnej)wrzącą wodą(czyli 100*C) I odstawić na 3-5 minut, potem przecedzić przez sitko i wasz wywar powinien być czarny jak smoła, dosłownie, nie jest klarowny jak zwyczajnie robiona herbata, bardziej kawę przypomina. nie polecam tego naparu, może nieźle sponiewierać, a jeżeli chodzi o schizy, czy inne haluny to coś takiego nie ma miejsca.

wesneprdl
 Wysłana - 15 listopad 2011 18:31      [zgłoszenie naruszenia]

metjuwkz, wodę gotują grzałką własnej roboty, a odpowiednia temp. to 100*C, czyli maksymalna jaką woda może osiągnąć w stanie ciekłym. czaj nie ma na celu cię uspokoić tylko *******nąć po synapsach tak żebyś raczej zły chodził niż wyluzowany. w twoim przepisie za długo naciąga, dlatego właśnie nie trzepie jak należy. w sumie nigdy nie słyszałem żeby dodawać kawy do czaju, ale pewnie też może być. ja robię czaj z samej herbaty liściastej.

Marcinx66
 Wysłana - 15 listopad 2011 20:21     
 Usunięta przez Siwek_wp2 za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

wesneprdl
 Wysłana - 16 listopad 2011 20:00     
 Usunięta przez Siwek_wp2 za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 14 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czaj

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14