FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3763 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czy Szatan Może być zbawiony? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czy Szatan Może być zbawiony?"   

Reaver1
 Wysłana - 26 grudzień 2005 17:22        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Tak jak w temacie. Zastanawiam się właśnie czy Szatan może dostąpić zbawienia? Czy wystarczyłoby aby oddał cześć Bogu? Czy za cało zło musiałby pokutować xxxxxxxxx lat? Czy przy sądzie ostatecznym zostanie strącony do otchłani na zawsze, czy na 1000 lat? Czy Bóg podejmie decyzję o eliminacji Szatana i wszystkich złych duchów? Jesli nie, to czy Szatan po jakimś czasie nie 'założy się' z Bogiem o 'wolną wolę dusz oddających mu cześć'? Czy wtedy Bóg wypuści Szatana, a ten znów będzie nas kusił? Czy to jest jakiś cykl?
Wiem, że człowiek nie zna odpowiedzi na te pytania, ale Pofilozofujmy :)

Gochan
 Wysłana - 26 grudzień 2005 20:39      [zgłoszenie naruszenia]

Ciekawe zagadnienie. Lucifer, czyli "Niosący światło" był pierwszym spośród aniołów. Czy mógłby ponownie oddać się Bogu? Czy zbawienie dotyczy aniołów, bytów nieśmiertelnych? Ciężko powiedzieć. Nie jestem chrześcijaninem choć interesowałem się tą religią. Wydaje mi się, że póki jest człowiek śmiertelny tu na ziemi, Szatan musi istnieć jako wyraz wielozłożonej natury człowieka, przybywa na wezwanie gdy tylko ktoś folguje swoim słabostkom, przyciąga go pycha, chciwość, nieczystość,z azdrość nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo... Od wygnania z raju trudno nam się obyć bez kusiciela, więc chyba jest On częścią wielkiego planu.

"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 26 grudzień 2005 23:27      [zgłoszenie naruszenia]

Przede wszystkim Szatan jest buntownikiem i za ten bunt został strącony do Piekieł. Siedzi tam już tyle czasu, że zdażył na pewno przywyknać. Jest zresztą nazywany "Panem Piekieł" i kusi ludzi, więc myślę, że to ma związek z jakims układem jaki ma z Bogiem. Nie musi byc zbawiony, ponieważ jest jego współpracownikiem i po sądzie ostatecznym dalej będzie rządził w piekle. Z tego wynika, że Bóg to niezły cwaniak... Niby potępił Lucyfera, ten obrażony zachęca do zła, ale i tak jest na boskich usługach. Systemu nie oszukasz

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Casusbelli
 Wysłana - 27 grudzień 2005 00:10      [zgłoszenie naruszenia]

szatan nie istnieje, szatana sobie wymyslil kosciol katolicki zeby miec jeszcze wieksza wladze nad ludzmi i zabraniac wszystkiego co przyjemne (a czasami pozyteczne)- seks, jedzenie, picie, pozyczanie pieniedzy na %...

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 27 grudzień 2005 01:01      [zgłoszenie naruszenia]

Olek: Nawet mogę się do Twojej opinii przychylić

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -

Vivan
 Wysłana - 27 grudzień 2005 01:03      [zgłoszenie naruszenia]

O.Pio,pisał,że Zbawiciel podczas ostatniej wieczerzy zbawiając cal.a ludzkość zbawił róznież Szatana,rozwien to pózniej bo teraz pora nie za ciekawa.

Pierdu i nas nie ma

Andr2ej
 Wysłana - 27 grudzień 2005 01:43      [zgłoszenie naruszenia]

Reaver1
czy Szatan może dostąpić zbawienia?

Upadek aniołów polegał na wolnym wyborze dokonanym przez te duchy stworzone, które radykalnie i NIEODWOŁALNIE odrzuciły Boga i Jego Królestwo. "Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony"

"Nie ma dla nich skruchy po upadku, jak nie ma skruchy dla ludzi po śmierci"

Bóg przebaczyłby Szatanowi, gdyby ten nawrócił się, ale ponieważ szatan nie nawróci się, nie może uzyskać przebaczenia i być zbawiony.

Skąd jednak pewność, że szatan nigdy się nie nawróci?

Otóż jest to konsekwencja pewnych przyjętych apriorycznie założeń dotyczących natury bytów duchowych. Zgodnie z tymi poglądami Bóg po stworzeniu aniołów postawił ich przed wyborem i ten wybór zdeterminował ich już całkowicie. Podobnie jak los człowieka określony jest w momencie jego śmierci, tak los aniołów został określony w momencie ich jednorazowego aktu wyboru między posłuszeństwem Bogu a buntem.

źródło:
[http://www.kosciol.pl/article.php/20040521111753470]

Bóg jest miłością

Jeżeli zło jest nienapiętnowane - rozzuchwala się.

VLAD.IV
 Wysłana - 27 grudzień 2005 14:59      [zgłoszenie naruszenia]

Zakładam posta "czy Asmodeusz... (Asmodai) może być zbawiony"...

I witaj Andrzej - brakowało Cie tutaj...

A tak serio - ja bym się najpierw spytał "kim jest Szatan?"...

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

shreeve
 Wysłana - 11 styczeń 2006 16:39      [zgłoszenie naruszenia]

Vlad, jak możesz pytać kim jestem ;)

Postaram się teraz przedstawić moje zdanie.
Ani szatan, ani Bóg nie istnieją, a to co niby nas kusi, to tylko nasza zwierzeca natura.

Jeśli jednak, założenie jest takie, że obaj istnieją (diabeuek i Boog), to nie wydaje mi się, żeby mógł być zbawiony. Skoro takie coś, co czyniło tyle złego, może być zbawione, to KAŻDY śmiertelnik może być. No ew. sprawa ma się inaczej, jeśli tak jak ktoś wyżej określił, to jakiś spisek (tylko, jeśli ten spisek, to po co czyściec? Albo coś jest dobre, albo złe)

Pozdrówka dla Vlada i Andr2eja, którzy posiadają znacznie rozleglejszą wiedzę ode mnie, i na Ich wypowiedziach, powinno się opierać całą rozmowę :]

Żeby coś zrozumieć, trzeba to przeżyć.

BadAngel
 Wysłana - 26 styczeń 2006 13:51      [zgłoszenie naruszenia]

shrevee napisał"Skoro takie coś, co czyniło tyle złego, może być zbawione, to KAŻDY śmiertelnik może być."

Moim zdaniem już założenie jest błędne. Wedle założeń wiary, która kreuje i szatana i Boga, sprawiedliwość Stwórcy jest niepojęta dla śmiertelników i dla każdego "znormalizowana" jest zupełnie inna matryca."Wyższa Sprawiedliwość" niepozwalająca nam zrozumieć, dlaczego syn marnotrawny jest witany serdeczniej niż ten zawsze wierny.Na ten aspekt trzeba, moim zdaniem patrzeć o wiele szerzej shrevee.
Uważam,że szatan może być zbawiony zakładając nieskończone miłosierdzie oraz szczerą skruchę.

Cóż, że przyłbica otwarta skoro łeb zakuty...

kto_to
 Wysłana - 26 styczeń 2006 14:49      [zgłoszenie naruszenia]

Szatan wystapil przeciwko Bogu ... Jesli, ktorys z was chce doprowadzic do jego zbawienia to sila rzeczy chce zeby szatan zastapil Boga ... Godzac sie na pierwiastek samozniszczenia, ktory kazdy z nas posiada dodajemy tym samym sily zlu i szatanowi ... Sam sie o tym przekonalem ... mialem ochote siegnac po zyletke na szczescie rodzina w pore wyczula co sie dzieje. Po dwoch dniach w domu jestem spowrotem soba.

kto to? co to?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czy Szatan Może być zbawiony?

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: wino na wigilijnym stole... | Autoregresing i Autorebirthing | Jezus Król Polski ... | polsk-kraj absurdu, czyli jak widza nas inni ;] | Szczytuj właśnie dziś ! | Poranek... | Załamanie? | "Dlaczego tak??" | Szok! | Nadwrażliwi | oobe poczatki | Źródło | rozwój duchowy | ksiazka o New Age | Brak zakończenia. | Psychologia transpersonalna | szczecin sex bez zobowiązań | grzesiak | gracjan roztocki | sebalzk | Beata Ścibak | gdzie kupić viagrę | patelnia | Europa | dziewic | smarowanie odbytu | żele analne | masowanie prostaty krem | masowanie prostaty czym | masowanie odbytu czym | rolada | ku czci | kwiaty | facebook link | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.