FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 869 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Czy dobrze wybrałem utwór do prezentacji maturalnej? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czy dobrze wybrałem utwór do prezentacji maturalnej?"   

Loss9
 Wysłana - 29 luty 2008 19:28        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Potrzebuję jednego utworu ze starożytności do mojej prezentacji maturalnej na temat:

"Przemiana wewnętrzna bohaterów literackich różnych epok. Omów zagadnienie na wybranych przykładach"

Myślałem nad "Przypowieścią o synu marnotrawnym" z Biblii tylko nie wiem czy na pewno będzie pasować do mojego tematu. Proszę o podanie jakiś argumentów do tego działa potwierdzających obecność przemiany wewnętrznej, bądź polecenie innego utworu z tej epoki, gdzie proces ten byłby bardziej widoczny.

Mam problem z interpretacją tego utworu i nie wiem czy rzeczywiście główny bohater przechodzi przemianę, dlatego proszę was o pomoc. O jakieś argumenty że było tak faktycznie. Chyba że się myliłem wybierając ten utwór.

Dziękuję i pozdrawiam.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 29 luty 2008 19:36       [zgłoszenie naruszenia]

Utwór jest dobry. "Przypowieść o synu marnotrawnm" to taki podręcznikowy przykład na przemianę wewnętrzną. W skrócie o czym to jest. Ojciec miał dwóch synów-jednego rozsądnego, a drugiego hulakę. Dał im po równo kasy. Pierwszy został z ojcem i pomnażał pieniądze, drugi wyprowadził się z domu i kasę przehulał. No i po pewnym czasie, będąc na skraju ubóstwa wrócił do domu, przeprosił ojca, zmienił się, a ojciec widząc jego skruchę wybaczył mu i zorganizował przyjęcie z okazji jego powrotu. Jest to oczywiście alegoria tego, że Bóg zbawia również tych, którzy grzeszyli, ale potrafili się do tego przyznać i nawrócić.

Czyli jak najbardziej pasuje. Ze złego syna przemienił się w dobrego.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Czy dobrze wybrałem utwór do prezentacji maturalnej?

Warto przeczytać: plan pracy licencjackiej | To jak... pomożecie? | Mapy mysli - POLSKI | motyw wyobcowania i samotnosci. prosze o pomc;):) | Mapa rzek w POlsce | [pol] jezyk Mendla Gdanskiego | Historia Polski inspiracją dla pisarzy i malarzy. | matura | Wizerunki matki-literatura przedmiotu | Zadanie z Wosu | Literatura podmiotu | konflikty w polsce | Różne ujęcia motywu śmierci | "Walka z hipokryzją i pozorami uczciwości" | Staniław Wokulski "człowiek epoki przejściowej | Temat mtarualny, bibliografia - pomoc... | sex warszawa | fotki polskich amatorek | rudy lis showuptv | rudy lis łuków | rudy lis showup łuków | rudy lis showup łuków | E SIM | choroba chlopaka | nasza klasa galeria | sprawa o demoralizacje | budowa domu | stara gra komputerowa skakanie koleś | stara gra komputerowa blond postać | blizna po operacji | nagrzewnica | sex z osoba poznana w internecie | tinder | seks z matką | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.