FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3586 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czy inny znaczy gorszy? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czy inny znaczy gorszy?"   

nierealna
 Wysłana - 6 marzec 2005 15:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czy inny znaczy gorszy?

Pytanie takie jak w temacie.
A myśl przewodnia to : "Żadna odmienność nie przekreśla prawa do godności".

Założyłam taki topic, bo muszę napisać referat o moich refleksjach na ten temat, a jakoś kompletnie nie mam weny.. Więc proszę, odpowiedzcie na to pytanie. Powiedzcie jak Wy widzicie tą sprawę.. Bede bardzo wdzięczna.

" Wymagajcie od siebie, nawet jeśli inny od was nie wymagają " JP II.

Methos
 Wysłana - 6 marzec 2005 15:51      [zgłoszenie naruszenia]

po przeczytaniu tego motta ... zmodyfikowałem swoją wypowiedź

Ogólnie inność nie zawsze oznacza "coś gorszego" (czasem po czasie okazuje się ze inność może i byc nawet "lepsza")...

no bo ogólnie inność to, hmm... coś czego nie znamy, czego czasem się boimy, czasem nie rozumiemy....

dla mnie inny świat... to krótko... hmm.. każdy który nie wchodzi w "mój" własny

pozdro.

Zmieniony przez - Methos w dniu 2005-03-06 15:55:08

Ekspert -

ANlA
 Wysłana - 6 marzec 2005 15:59      [zgłoszenie naruszenia]

Wydaje mi się, że chodzi tu o ludzi innych ras, innych wyznań i np ludzi upośledzonych. W t ego typu referacikach zazwyczaj własnie o to chodzi.

Moim zdaniem żadna istota ludzka, która jest od nas inna własnie pod względem rasowym, czy religijnym nie jest gorsza. Człowiek to człowiekk. Bez względu na to czy jest czarny, czy biały jest istotą myślacą, zdolna do miłości. Nie możemy takich ludzi skazywać na margines (np. w Polsce) bo są murzynami, lub "żółtkami".
Jeśli chodzi o osoby chore, uposledzone są one gorsze od ludzi zdrowych ale tylko w tym sensie, ze ich umysł nie może przez chorobe rozwinąć się w pełni. Ale czy przez chorobe muszą być skazani na ludzkie odrzucenie?
Myślę, że inność jest ważna, bo czymby był nasz swiat gdyby kazdy był taki sam.
"Żadna odmienność nie przekreśla prawa do godności" - tak powinno być, ale w wielu przypadkach jest zupelnie odwrotnie.

Zmieniony przez - ANlA w dniu 2005-03-06 16:01:38

friko & koko %-)

wroniak
 Wysłana - 6 marzec 2005 16:48      [zgłoszenie naruszenia]

zgadzam się z tymi wypowiedziami wyżej, ale.....

nawiązując do myśli przewodniej, nie należy wpadać w euforię i akceptować kazdą odmienność!!!
człowiek jest tak skonstruowany, że jest wyczulony, no tą tzw. inność!
i w sumie nie ma w tym nic złego.
jest to instynkt samozachowawczy, jeżeli jest coś sprawdzone to znaczy że nam nie zagraza, natomiast jeśli pojawi się w naszym otoczeniu coś nowego, to staramy się wybadać czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na nas

Prezes Klubu "Grzmoty"

F0rest
 Wysłana - 6 marzec 2005 20:21      [zgłoszenie naruszenia]

"coś czego nie znamy, czego czasem się boimy, czasem nie rozumiemy" własnie boimy sie zmian czasem trzeba sie "przebudzic"

''Roses are red. Violets are blue. Milk, eggs, coffee.'

f0xf0r4
 Wysłana - 10 marzec 2005 01:56      [zgłoszenie naruszenia]

coraz wiecej mozna uslyszec opinni, ze jesli jestes inny jestes wlasnie lepszy, oryginalny. Ale tylko Ty tak naprawde wiesz do jakich "innych" sie ten temat odnosi.

Methos
 Wysłana - 10 marzec 2005 09:03       [zgłoszenie naruszenia]

ja bym powiedział tak... "inny" może równie dobrze znaczyć lepszy jak i gorszy

hmm...
i tym lepszym czy gorszym, staje się wtedy, kiedy tą "inność" poznamy

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Czy inny znaczy gorszy?