FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1854 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czy może mi ktoś pomóc? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czy może mi ktoś pomóc?"   

Bumber
 Wysłana - 4 wrzesień 2007 09:29      [zgłoszenie naruszenia]

Idę dziś do psychologa prywatnie choć wolałbym na kase chorych ale kazali mi przyjść ze skierowaniem i byli jacyś nie mili, 60zł może przeżyje jak ma mi to pomóc.

"Postaraj się przebaczyć mamie za dzieciństwo."

Do mamy nie mam żalu gdyby nie ona nie było by mnie a złe traktowanie-wiem że to jest spowodowane jej chorobą i męczy się gorzej niż ja. jak ma chumor to jest o 180stpni odmieniona szkoda tylko że tak żadko go ma.

"Zmiana pracy nic nie da, bo problem pozostanie. Zapytaj się siebie co tobie przeszkadza w tej pracy, co jest nie tak? Jak powinno być, aby było dobrze itp. Pogadaj o tym z kimś(specjalistą). "

Myślę żeby odejść z tego stażu póki sobie nie dam ze sobą rady, wiem że mnie nie zostawią a nawet bym nie chciał a męczy mnie przebywanie z tymi ludzmi. Zostało trzy miesiące narazie mi się wydaje że to cała wieczność.

"Same choroby moze nie, ale predyspozycje jak najbardziej. Dziedziczy sie praktycznie wszystko, ale schematy myslowe, ktore sa bardzo istotne - NABYWA i MOZNA ZMIENIAC."

Thamuz W jaki sposób zmienić te schematy myślowe czy poprzez wizyty u psychologa może czytanie jakiś ksiązek specjalistycznych, czytałem "Przebudzenie" DeMello i nawet pomogło na chwile.

"Hehe, swego czasu chodzilem nawet na wizyty razem z mama i bralismy te same leki Tyle ze ja sie wykaraskalem na dobre (zaczalem nad soba pracowac), a matka jeszcze lekko w tym siedzi. Mowa o lekkiej depresji.
Tez KIEDYS bylem lekko nadwrazliwy i nieco aspoleczny i zapewniam Cie z DOSWIADCZENIA ze jest to do wyleczenia."

Czy pomogły Ci same wizyty u psychologa i branie leków, długo trzeba brać leki. Nie chce się od nich uzależnić tak jak mama która tylko lekami sobie pomaga wydaje mi się, że to zwiny lekzrza który tylko w ten sposób stara jej się pomoc zamiast spróbować terapii choć ona już wszystkiego próbowała.. Psycholog może wypisać leki czy tylko psychiatra.

"Nie jestem pewny co poradzic. Chyba najlepsza bylaby konfrontacja z tym ktorego pobiles, ale juz nie na piesci tylko na slowa. Jesli zalujesz, ze to zrobiles to go przepros. Jesli on bedzie na tyle dorosly, powazny to z pewnoscia to zrozumie a moze i nawet Ciebie przeprosi. Jesli zas okaze sie ****em to wychodzi na to, ze nie masz czego zalowac"

Miesiąc po tym wydarzeniu byłem u niego starałem się z nim rozmawiać wyjaśnić że byłem pijany przeprosić, ale on był zbyt dumny nie chciał gadać a póżniej słyszałem że się śmial żego chciałem przeprośić. widuje go nieraz ale wiem że rozmowa już nie wchodzi w gre on jest dla mnie już obcy.
Konfrontacja na pięści mogła by mi pomóc może by zrozumiał jak mi zrysował psychike choć wiem że to nie jest wyjście.

Dzięki za wasze rady dobrze wiedzieć że ktoś chociaż chwile poświęci, aby komuś pomóc i że kogoś obchodzą cudze sprawy.

Thamuz_
 Wysłana - 4 wrzesień 2007 15:56      [zgłoszenie naruszenia]

"Thamuz W jaki sposób zmienić te schematy myślowe czy poprzez wizyty u psychologa może czytanie jakiś ksiązek specjalistycznych, czytałem "Przebudzenie" DeMello i nawet pomogło na chwile."

To już zależy od Ciebie. Niektórym wystarczy przeczytanie kilku wartościowych książek i wdrożenie zasad i pomysłów tam zawartych. Innym lata psychoterapii i farmakoterapii nie pomagaja. Generalnie Twoje zaburzenie nie sa specjlanie ciezkie (IMO), mysle ze dobry psychoterapeuta wraz z odpowiednim dozowaniem lekkow by napewno pomogl.

"Czy pomogły Ci same wizyty u psychologa i branie leków, długo trzeba brać leki. Nie chce się od nich uzależnić tak jak mama która tylko lekami sobie pomaga wydaje mi się, że to zwiny lekzrza który tylko w ten sposób stara jej się pomoc zamiast spróbować terapii choć ona już wszystkiego próbowała.. Psycholog może wypisać leki czy tylko psychiatra."\

Nie byłem w życiu u psychologa - poszedłem od razu do psychiatry i wybór okazał się trafny. Sam troche pracowałem nad sobą (książki) i byłem leczony farmakologicznie (5 miesiecy na Sertralinie [SSRI]).
Od najnowszych SSRI (prawdopodobnie to wlasnie ten typ lekow zostanie Ci przypisany) nie mozna sie uzaleznic. Tzn od wszystkiego mozna, ale leki same w sobie sa naprawde dobre i nawet po przekroczeniu (celowym) dawki o 300% nie mialem zadnych skutkow ubocznych.
Wypisac leki moze psychiatra, psycholog - nie.

Ambassador of the hell

Bumber
 Wysłana - 4 wrzesień 2007 21:18      [zgłoszenie naruszenia]

Byłem dziś u psychologa troche mi to pomogło chociaż się okazało że znam tą panią psycholog ale nie wiedziałem że nią jest, niezły zbieg okoliczności.
Powiedziała mi że moje problemy nie wynikają z tych przeżyc tylko że to wszystko jest powodem tego jak mnie traktowała mama.
Poradziła mi przeczytac parę książek i jak będę chciał to po tym się mam do niej odezwać. pewnie tak zrobie.
Będę się starał myśleć pozytywnie i nie wmawiać sobie że jestem do dupy

Dzięki Thamuz ża poświęcony czas.

coraMietka
 Wysłana - 4 wrzesień 2007 21:36      [zgłoszenie naruszenia]

NIE JESTEŚ do dupy.
Czytaj jak najwięcej na ten temat,
a z czasem samo Ci sie w glowie poukłada.

pozdro

Przybywam w pokoju !

wioluś
 Wysłana - 4 wrzesień 2007 23:08      [zgłoszenie naruszenia]

witam, nie czytałam wszystkich wypowiedzi, więc nie wiem, czy już ktoś o tym pisał, jedyne możliwe wyjście to wizyta u psychiatry, tak jak sam widzisz psycholog troche pogada, da książkę do przeczytania i inne takie bzdury, dobrze jest chodzić do psychologa, wygadać się, ale tylko jak równolegle leczysz się farmakologicznie, sama próbuję się zmobilizować do powrotu do psychotopów, chociaż są skutki uboczne, chociaż to może uzależniać, ale są takie sytuacje kiedy bez tego się po prostu nie da normalnie żyć, dobre jest pobyć trochę w szpitalu psychiatrycznym, wtedy lekarze mogą ustawić Ci leki, żeby było jak najnieszkodliwiej, tylko, że to oczywiście ma swoje wady,
bez leczenia tabletkami, myślę, że nic w Twoim życiu się nie zmieni na lepsze, pozdrawiam

aa i 'samo' się nic nie poukłada, trzeba działać konkretnie
i psychiatry się nie bój, szpitala też nie, nie jest tam tak źle jak się Ci może wydaje

Zmieniony przez - wioluś w dniu 2007-09-04 23:10:51

[http://www.youtube.com/watch?v=_VzNvbPeAcg]

coraMietka
 Wysłana - 4 wrzesień 2007 23:29      [zgłoszenie naruszenia]

Ja bym tak ochoczo jak koleżanka wioluś
nie polecała leczenia psychiatrycznego - ot tak, z marszu
nie znajac sytuacji

też nie jestem za psychologiem- wiekszosc jest po prostu magistrami psychologii,
czyli ich wiedza bywa na poziomie porównywalnym z moją
(a ja mgr psychologii nie jestem i nie biore kasy za porady, które kazdy średnio inteligentny czlowiek sam znajdzie w ksiazce)
-jak wiadomo literatura z tej tematyki jest powszechnie dostepna

ale nie o tym..

chodzi o to,
ze jakby nie bylo- psycholog/psychiatra to może być jakis punkt wyjścia
żeby zacząć układac sobie swoje sprawy, nazywać pewne emocje
nauczyc sie rozumiec ich przyczyny, itp.

Ale od rozmowy z psychologiem/psychiatra
do regularnej terapii połączonej z psychotropami DALEKA droga
Trzeba to rozróżnic wyraznie
a tego drugiego wariantu- zdecydowanie nie polecam

Chociaz nie wątpie, że początkowo leki przynosza jakąś ulgę
to z czasem jest- tak jak sama wioluś pisze-
z czasem zatraca się poczcuie realnego wpływu na swoje życie BEZ wspomagania sie nimi
Niektórzy popadaja w paranoja i stan jakiejś takiej inercji
co gorsza- leki powoduja wzrost dobrego samopoczucia,
a co za tym idzie samooceny,
co z kolei przeklada sie na 'odsuwanie' potrzeby pracy nad problemami,
a skupianie sie tylko nad likwidacja ich skutkow
i to DORAŹNĄ likwidacja jedynie,
czyli POZORNĄ..

oczywiscie kolega-autor zrobi jak chce,
ale na tym etpapie odradzalabym tego typu eksperymenty na sobie

pozdro

Przybywam w pokoju !

Bumber
 Wysłana - 5 wrzesień 2007 11:36       [zgłoszenie naruszenia]

Wioluś Szpital nie wchodzi w gre moja mama leżała i wyszła w jeszcze gorszym stanie. i myśle że tak żle nie jest staram się funkcjonować normalnie. Może same leki by pomogły. Zeby poprawić samo poczucie i cieszyć się z tego co mam bo mam wiele tylko nie moge tego docenić. I wkoncu to strace nie wykorzystam.

Po wizycie u psychologa było lepiej ale wstałem dziś rano i znowu to samo, siędzę w pracy i się nie odzywam do nikogo, nic sensownego do głowy mi nie przychodzi a na siłe pajaca z siebie robić nie chce. Choć gadają tu głupotach ja nie potrafie. cały czas mam głowe czymś zaprzątniętą ale nawet sam niew wiem czym. Mam poprostu swój świat nawet nie wiem jak to dokładnie określić.

Masz racje coraMietka że psycholog wie tyle co kazdy może wyczytać z książek mówił mi takie rzeczy które wiem tylko jakoś inaczej jak ktoś Ci to powie. Może spróbuje iść do innego może do psychiatry.
Jade dziś do biblioteki wypożyczyć jakieś książki może coś będzie z tego co mam wypisane.

Wiem że jeszcze wyjdzie słońce i sie obudze, tylko żeby nie było za późno.

Dziękuje wam.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   poprzednia

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czy może mi ktoś pomóc?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Negatywne emocje-czy są niezbędne | Skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy ? | przyznawanie sie do bledu | AT które warto? | Czego najbardziej obawiasz się w życiu... | Religia a Sekta | Wygrana na loteri-plusy i minusy | wyjazd | Sprawiedliwość Boska. | Adam Darski (Nergal) na temat złośliwych komentarzy internautów. | Regres intelektualny na przykładzie Nergala | Prośba o pomoc w zrozumieniu Kawkaza. | Szukam Chrześcijan | Co chciałbyś żeby zrobili z Tobą po śmierci | Państwo świeckie i antyreligijne-różnice i zagrożenia | Twój ulubiony fragment Biblii | nago | blondynka | jednonerki | Zostawic kobiete z dzieckiem | bogate kobiety | converse | Olcia-W-w | Olcia W w | mały | maly | g star | zupa | mak | Gruby17 | rinokot | strapon | audi A6 quattro 28 benzyna sedan | feel_so_close | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.