FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2523 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czy należymy już do pokolenia sms`a 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
TAK 
NIE 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Czy należymy już do pokolenia sms`a"   

Lukas_pk
 Wysłana - 30 czerwiec 2008 14:01    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy możemy nazwać się że jesteśmy pokoleniem sms. Moje spostrzeżenia jak ja sam piszę oraz jak dostaje wiadomości od innych osób lub czytam na forum dochodzę że jesteśmy już pokoleniem wychowanym na sms`ach. Nie potrafimy już pisać sensownie a co dopiero z zachowaniem poprawności językowej a o interpunkcji już nie wspomnę.

Ostatnio pisałem smsy z koleżanką i wiecie co to niesamowite ona używała znaków interpunkcyjnych w smsie to był szok że jeszcze ktoś tak piszę i nie jest mu trudno. Jak zapytałem ją dlaczego tak piszę powiedziała mi że rok temu pisała pracę magisterską i promotor był cięty na takie rzeczy i teraz już jej tak zostało. Dodatkowo byliśmy w jednej sieci więc koszt był relatywnie mniejszy. Pozdrawiam ją tu choć ze względu na swoje przekonania i wykonywany zawód raczej nie powinna tu zaglądać Nawet może nie wie że takie forum istnieję.

Zobaczcie sami na siebie jak piszecie na gadu gadu lub innym komunikatorze a co dopiero na forum niektórzy piszą tak szybko i z taką ilością błędów że nie wiadomo o co mu chodziło. To takie proste zainstalować Mozille Firefox i polski słownik do tego. Ja sam wiem że zdarzają mi się literówki i postanowiłem z tym walczyć. Jak widzę na forum jeden z moderatorów pewnie też bo poprawił kilka osób i pokazał gdzie popełnili błędy.

Jeśli nie my młodzi / starzy pewnie też nie będziemy na to zwracać uwagi to zapomnimy jak się piszę po polsku, a to dopiero była by tragedia. Rej z Kochanowskim pewnie w grobie się przewracają walczyli oto by "Polacy nie gęsi i swój język mieli" a my go tak kaleczymy.

Mam nadzieję że jestem pierwszy który o tym piszę w formie posta a jeśli tak to wszelkie prawa zastrzeżone jeśli chcesz wykorzystać do badań umieść mój login by było wiadomo kto Ci pomógł

"Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupiemu drogę do opanowania ś

INSOMNIA
 Wysłana - 30 czerwiec 2008 14:16      [zgłoszenie naruszenia]

Na forach czy komunikatorach pisze bez polskich znakow diaktrycznych, w smsach i w normalnym pismie wszystkiego uzywam

kwestia przyzwyczajenia

Fluff.y
 Wysłana - 30 czerwiec 2008 14:19      [zgłoszenie naruszenia]

Ja nie należę do pokolenia sms'a. Nie lubię pisać sms'ów. Wolę zadzwonić, ale jeśli piszę sms'a to polskich znaków nie używam.
W komunikatorach czy na forach staram się pisać poprawnie.

Lista generacji(angielski)
[en.wikipedia.org/wiki/List_of_generations]

Osoby dorastające w otoczeniu nowoczesnych technologii, w szczególności internetu, są określane mianem "Pokolenia Einsteinów". To raczej tę grupę ludzi można zaliczyć do pokolenia sms'a, o którym piszesz.

Myślę sobie też, że bardziej chciałeś zwrócić uwagę na problem ortografii i stosunku do języka? Czy chciałeś też scharakteryzować ludzi, o których piszesz i nadać im wspólne miano jakiejś generacji?

Ciekawy videoblog ma prof.Bralczyk
[bralczyk.blog.polityka.pl/]

Na którym omawia zawiłości polskiego języka ;)

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2008-06-30 14:48:08

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

-Zibo-
 Wysłana - 30 czerwiec 2008 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

myślę ze smsy powoli juz zanikaja... ogolnie nigdy nie lubilem pisac SMS, za duzo roboty, za duzo czasu mi to zajmowalo, no i trzeba bylo czekac na odp, nieraz dosyc dlugo. Wole przedzwonic, polaczenia teraz coraz tansze.

a co do samego pisania... notatki, i wszystkie rzeczy ktore pisze odrecznie pisze w miare poprawnie, przecinki, ortografia itp. Wazne pisma sprawdzam dokladnie.

co do pisania sms i wypowiedzi np. wlasnie na forum to tak duzej wagi go tego nie przykladam, poprostu wygodniej/szybciej jest napisac cos bez ąęćń itp, w sms-ach to juz w ogole duzo wiecej roboty, dlatego wiekszosc tego unika. Tak samo jak smsowe skroty ( w sumie bardziej w angielskim mozna ich sie dopatrzec - CU, gr8, L8R, jakies polskie cze, nara itp). Jesli jest to stosowane jakos w granicach i potrafi sie to kontrolowac i wie sie gdzie co stosowac to nie widze problemu.

[http://www.3dwhite.pl/?click=bf127b0eac518ae56235aa26ff48e28e]

:-)

Sotsu
 Wysłana - 2 lipiec 2008 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

Należymy do pokolenia analfabetów

Czy możemy zmienić świat ?

aadidas
 Wysłana - 2 lipiec 2008 23:03      [zgłoszenie naruszenia]

Ja używam przecinków, kropek, znaków zapytania. Na forum piszę z PL znakami i sms też (z powodu używania T9) na gg raczej nie, chyba że ich nie użycie zmieni sens zdania. Niesamowicie mnie w****ia jak muszę czytać po 10x sms'y od niektórych osób które nie wiedzą co to przecinek, kropka czy znak zapytania.

Tadeknorek
 Wysłana - 3 lipiec 2008 00:11      [zgłoszenie naruszenia]

Pokolenie smsa.. nie no, co za bzdura.. jesteśmy tak samo pokoleniem smsa, jak i pokoleniem mikrofalówki, czy paneli podłogowych. Jak panele, mikrofale i smsy zastąpi coś jeszcze lepszego, ekonomiczniejszego i praktyczniejszego, to staniemy się pokoleniem tego czegoś? Na **** to w ten sposób nazywać? Pokolenie jakiejś idei to rozumiem, ale bez przesady z smsami i podobnymi duperelami, bo co chwilę pojawia się jakaś nowa zdobycz techniki i może zrobić większą karierę od swojego poprzednika. Korzystajmy z tego, ale nie nazywajmy się pokoleniem tego czegoś, takie jest moje stanowisko.

Jeżeli chodzi o poprawność językową, używanie znaków interpunkcyjnych itd. należę do wymierającego gatunku, bowiem wciąż stosuję to wszystko, gdzie tylko się da. No, może właśnie z wyjątkiem smsów, ale to tylko z tego powodu, że podobno gdy używa się polskich znaków, takich, jak ż, ź itd. płaci się więcej. Ale interpunkcja jak najbardziej w porządku. Myślę, że sedno problemu nie tkwi w smsie, podejście jest ogólnie rzecz biorąc wygodnickie, wiele osób nie czyta zbyt dużo, więc pisząc normalnie np. w liście też zrobiłoby błędów od groma.

Zmieniony przez - Tadeknorek w dniu 2008-07-03 00:15:28

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

gonzoou
 Wysłana - 3 lipiec 2008 00:49      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli kogokolwiek to interesuje to na forach piszę ładnie, składnie ze znakami (dobre przyzwyczajenie z innego forum, gdzie było to wymagane :) ) za to na komunikatorach i w sms'ach zwyczajnie bez "ą,ę" (telefon nawet nie obsługuje :] ) i bez interpunkcji, bo...? Tak się już przyjęło?

MoonSp
EQUILIBRIUM
 Wysłana - 3 lipiec 2008 02:53      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem na nie.
Moje wypowiedzi są wypełnione po brzegi środkami stylistycznymi, kontrastami, hiperbolizacją, porównaniami, nie naganną, rzekłbym zawsze trafną ironią, ogólnie używanie klawiatury w moim wydaniu jest niczym sprawne posługiwanie się dłutem przez Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simon.

Zmieniony przez - MoonSp w dniu 2008-07-03 02:53:59

"Atak kosmitów to nic w porównaniu z atakiem głupoty"
Moon

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 3 lipiec 2008 03:13      [zgłoszenie naruszenia]

Moon, "nienaganną" piszemy. Razem. Do ****y nędzy.

Oraz Tadek ma rację. Mnie z sms jest fajniej niż pewnie byłoby mi, gdybym urodził się 100 lat temu i miał mieszkać w jaskini. Bez telefonu.

Co do drugiego problemu to mi też się wszystko podoba. Przynajmniej większość ludzi jakich znam umie pisać i czytać.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Neo3
 Wysłana - 3 lipiec 2008 10:48      [zgłoszenie naruszenia]

Ja naleze raczej do tych ktorzy pisza z polskimi znakami, w smsach zawsze z polskimi, na papierze tez z polskimi, chociaz ostatnio zauwazylem ze gubie koncowki ale to raczej wynika z pospiechu w jakim pisze notatki, kolokwia a co do pisania na forum czy gg to pisze bez polskich znakow z jednego powodu, zepsuta klawiatura, dokladnie brak klawisza alt
Owiele bardziej niz pisanie bez polskich znakow boli mnie wszechobecne dyslekcje dysortografie i inne dysmozgowie, ktorymi duzo ludzi stara sobie tlumaczyc swoja glupote (co prawda nie wszyscy ale spora wiekszosc)

MotorSport Technology.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czy należymy już do pokolenia sms`a

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Jan Strelau - Psychologia - Podrecznik Akademicki tom 2 | POMOCY! | Kognitywistyka | Biblia Ślązoka .. itp | NONKONFORMIZM | Paradoks kata | Kim jest dla mnie Jezus Chrystus ? | Brak wiary w ludzi | do facetow..wiek powyzej 20 | Zadanko | Jak rozmawiać ze świadkami jehowych? | kolejny głupi temat | Talizmany | ...brak mi słów.... | Historyjki religijne | Czym jest nadzieja i wiara? | anna korcz | mma panowie | wielka brytania | Farmacja | bia ko | prezent dla dziewczyny | punkt g film | SEBALYSY | SEXLYSY | starsza dziewczyna | starsza kobieta | RÓŻNICA WIEKU | amfetamina depresja | Nadia | playboy 2013 | rowerek | uk?ad zamkni?ty | czy ona jest w ci?zy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.