FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4096 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czy patriotyzm ma szansę przetrwać we współczesnych czasach? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czy patriotyzm ma szansę przetrwać we współczesnych czasach?"   

Basten
 Wysłana - 23 październik 2007 16:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Jak w temacie? Co o tym sądzicie, podawajcie argumenty.

edding 300
 Wysłana - 23 październik 2007 17:12      [zgłoszenie naruszenia]

Wiesz myślę że tak.
Chociaz juz nie oswiadczysz takiego patriotyzmu jak x lat temu jak to ludzie chcieli oddac zycie za kraj za Polskę. Teraz za Kaczyńskich nie chciałbym oddać nawet, a z resztą...
Jednak jestem dumny że jestem Polakiem nie wstydzę sie tego a wrecz przeciwnie, ale to wynika chyba z tego jak mnie wychowano:)

"! Z bronią w ręku jesteś silny? To choc na solo,
chłopaki stąd sie nie pierdolą a jest Nas sporo! !"

F0rest
 Wysłana - 23 październik 2007 19:52      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wydaje mi sie
ale jak edding 300 jestem dumny ,że urodziłem sie na tej ziemi

''Roses are red. Violets are blue. Milk, eggs, coffee.'

INSOMNIA
 Wysłana - 23 październik 2007 22:11      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie interesuja osoby, ktore znam, totalnie nie interesuja mnie farbki na flagach czy kreski na mapie.

wolf_69
 Wysłana - 23 październik 2007 22:28      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie właściwie boli to że patriotyzm chcąc nie chcąc zanika.
Taka postawa jaką prezentuje np. Seba jest dla mnie totalnie nie do zaakceptowania.

A argument że "za Kaczyńskich bym nie poszedł" jest centralnie z du.py wzięty bo nie wojowałbyś za człowieka lecz za kraj twoich przodków, za kulturę, tradycję, swoją ziemię etc. kto aktualnie rządzi nie ma tu nic do rzeczy

Cholerny ze mnie nacjonalista no cóż...

Zmieniony przez - wolf_69 w dniu 2007-10-23 22:29:47

...life's a bitch....

artical
 Wysłana - 24 październik 2007 00:02      [zgłoszenie naruszenia]

bo nie wojowałbyś za człowieka lecz za kraj twoich przodków, za kulturę, tradycję, swoją ziemię etc

W temacie jest mowa o współczesnych czasach, w których to nie ma z kim wojowac(w sensie militarnym) o wartości które przedstawiłeś.
Gdyby sytuacja się zmieniła i Polsce zagrażałoby jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwo- jestem pewien, że patriotyzm by się odrodził, ale póki co- dobrze, że zanika.

kruchy5
 Wysłana - 24 październik 2007 08:41      [zgłoszenie naruszenia]

totalnie nie interesuja mnie farbki na flagach czy kreski na mapie
ale raczej powinno interesować jak na te sprawy patrzą sąsiedzi zza innych kresek.Każdy człowiek który ma w sobie trochę empatii w gruncie rzeczy pewnie by chciał jednej wielkiej ludzkiej rodziny ale niestety tak nie jest.Dlatego jakkolwiek trzeba mówic ciągle o absurdalnych podziałach ludzi dokonywanych w gabinetach za pomocą ołówka i mapy należy pamiętać że patriotyzm we współczesnym świecie ciągle jest rzeczą dającą społeczeństwom szansę na przeżycie.
Gdyby sytuacja się zmieniła i Polsce zagrażałoby jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwo
W tej chwili już całkiem niedaleko bo we Francji w Niemczech (ostatnio w Amsterdamie) płoną samochody podpalane przez muzułmanów och przepraszam przez "młodocianych chuliganów".Ten problem zamiatany jest pod dywan ale prędzej czy później wrzód pęknie.A wtedy nie będzie już czasu na odrodzenie patriotyzmu.
No i jeszcze imperialna Rosja i pretendujące do roli europejskiego hegemona Niemcy.To może nie militarne obecnie zagrożenia ale gospodarcze i społeczne na pewno.

Zmieniony przez - kruchy5 w dniu 2007-10-24 08:46:49

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 24 październik 2007 08:51      [zgłoszenie naruszenia]

To jest raczej kwestia tego, kto zachowa stolek u wladzy, niz jakas korzystna roznica dla poszczegolnych zainteresowanych. Ciezko mi zauwazyc jakis problem wynikly z tego, ze bysmy ta bitwe pod grunwaldem przegrali. Raczej zylibysmy w lepiej zorganizowanym, bardziej rozwinietym panstwie. IMHO Obrona przed silniejszym/lepiej rozwinietym zwykle hamuje postep na danych terenach, z korzyscia dla grupy przy wladzy, niz ogolu mieszkancow.

malinaaa
 Wysłana - 24 październik 2007 09:10      [zgłoszenie naruszenia]

seba jak Ci nie pasuje to wypier***** do szwabów!!!!!!! Jestem dumna z tego że jestem Polką i nie dam sie zajechać jako ludzki kombajn u "lepiej rozwiniętych" na zachodzi, teraz nie jesteśmy potęgą dlatego właśnie że ci "lepiej rozwinięci" nas udupili. Bitwe pod Grunwaldem wygraliśmy, Niemcom w 2 wojnach światowych sie postawiliśmy, Rosjanom też, mimo że to oni byli "lepiej rozwinięci" niż My.

jeśli nie potrafię czegoś zrobić to znaczy że nikt tego nie umie

kruchy5
 Wysłana - 24 październik 2007 09:10      [zgłoszenie naruszenia]

Jak poprawić stopę życiową Polaków? Wypowiedzieć wojnę USA i ją przegrać...
Fajnie by było żeby jakiś światły i rozwinięty naród przyniósł nam postęp,porządek i załatał dziury w drogach.Ja sam jestem za tym żeby na premiera nająć powiedzmy prezesa jakiegoś prężnego koncernu a do ministerstw przyjąć fachowców nie zwracając uwagi na narodowość.
Natomiast jak ktoś przychodzi wprowadzać porządek i zaczyna od mordowania zbędnego materiału ludzkiego to już trochę chyba nie halo?
Seba żeby się zgodzić z tobą musiałbyś mnie jeszcze przekonać że ten silniejszy/lepiej rozwiniety nie chce odebrać mi moich pieniędzy , wolności albo życia.

Ps.:Malinaa daj se na luz bo to nieładnie tak rzucać mięsem od rana.

Zmieniony przez - kruchy5 w dniu 2007-10-24 09:12:38

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 24 październik 2007 09:21      [zgłoszenie naruszenia]

seba jak Ci nie pasuje to wypier***** do szwabów!!!!!!!

Tutaj juz Ci moj kolega wytlumaczyl.

Jestem dumna z tego że jestem Polką

Osobiscie nie widze powodu do dumy, z powodu samego istnienia.

i nie dam sie zajechać jako ludzki kombajn u "lepiej rozwiniętych" na zachodzi

Akurat zarabiajac kilkakrotnie wiecej za ta sama prace, to chcac zapewnic sobie taki sam poziom zycia, na zachodzie mniej sie narobisz, niz tutaj.

teraz nie jesteśmy potęgą dlatego właśnie że ci "lepiej rozwinięci" nas udupili. Bitwe pod Grunwaldem wygraliśmy, Niemcom w 2 wojnach światowych sie postawiliśmy, Rosjanom też, mimo że to oni byli "lepiej rozwinięci" niż My.

Zrzucanie winy, za swoje niepowodzenia na innych jest cecha slabych. Jezeli jestesmy tacy super, powinnismy udupiac innych a nie dawac sie dupczyc.

Kruchy- zwykle ludnosc na terenach gdzie zmienily sie granice, zyje sobie spokojnie, nie pamietam jakis masowych mordow, chociazby w Czechach, chociaz duzoooo mniej przez zachodem, sie od nas bronili. Na terenach wchlonietych do rzeszy rowniez ludzie do teraz sobie zyja w najlepsze. Opresje pojawiaja sie raczej, jako skutek wojny/dzialan partyzanckich.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czy patriotyzm ma szansę przetrwać we współczesnych czasach?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: Wiara czy ateizm - która droga łatwiejsza? | Sekta. | reinkarnacja | coś dla wierzących... | Doświadczenie psychodeliczne przez medytację | Najlepsze fragmenty z Biblii i innych ksiąg religijnych | Czy jestem katolikiem? | Drugi Marsz Ateistów i Agnostyków | czy wie ktoś.. (łaciński) | co się ze mną dzieje??? | upośledzenie umysłowe | Neopogaństwo | moja ekipa ;] | pokuta | Ciekawostki z dziedziny psychologii | Pępek snu u Freuda | ramona | znane | strap on | shemale | Tajlandia | efukt | opętanie | zyczenia noworoczne | Pijane kobiety | kulululu11 | typson | koszula jak nosić | koszula | tuskxxx | komedie | kurs angielskiego | fear factory | użytkownik | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.