FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 888 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Czy pracodawca może zwolnić osobę która podpisała bilet do wojska? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czy pracodawca może zwolnić osobę która podpisała bilet do wojska?"   

LouRaider
 Wysłana - 28 sierpień 2008 21:00        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

No właśnie?

Jestem zatrudniony na umowie o pracę do 2012 roku [pracuję tam już rok] i jakieś 3 tygodnie temu podpisałem kartę powołania do wojska [termin na październik]. Czy jeśli pracodawca będzie chciał uniknąć płacenia mi "odprawy" może w jakiś sposób się mnie pozbyć? Z jakiegoś paragrafu dając mi wypowiedzenie? Czy - z tego co słyszałem od znajomego co był w wojsku - podpisanie karty powołania automatycznie chroni mnie przed zwolnieniem a po powrocie muszą mnie przyjąć na minimum 3 miechy.

Jak to jest z polskim prawem w tej sytuacji?

LouRaider
 Wysłana - 6 wrzesień 2008 10:59      [zgłoszenie naruszenia]

Zna ktoś odpowiedź?

Amazone
 Wysłana - 16 wrzesień 2008 19:57      [zgłoszenie naruszenia]

To jest umowa zawarta na czas określony?????
Czy jest jakieś uzasadnienie dla takiego okresu jej obowiązywania (do 2012 trwa jakiś kontrakt pomiędzy pracodawcą a jakąś dużą firmą? prowadzony będzie jakiś projekt? jakaś logiczna przyczyna zatrudnienia do 2012? czy jest to data wzięta z kosmosu?)

Zmieniony przez - Amazone w dniu 2008-09-16 19:58:32

Znawca -

LouRaider
 Wysłana - 16 wrzesień 2008 19:59      [zgłoszenie naruszenia]

Jest to umowa o pracę zawarta na 5 lat do 2012 roku bo od 2007 roku tam pracuję. Tyle trwa "standardowa" umowa o pracę. Nie ma żadnego specjalnego projektu.

Amazone
 Wysłana - 16 wrzesień 2008 20:12      [zgłoszenie naruszenia]

Przede wszystkim zatem, w razie problemów z pracodawcą mozna stać na stanowisku, że umowa o pracę została zawarta na czas nie określony.

W każdym przypadku, bez względu na rodzaj umowy, pracodawca nie może ani wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę po otrzymaniu przez Ciebie wezwania. Wyjątki są tylko takie:
1) jeżeli pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika (czyli na podstawie art. 52 par. 1 kp, jeśli zatem nie dopuścisz się żadnego ciężkiego naruszenia Twoich podstawowych obowiązków pracowniczych, ani nie stracisz z własnej winy uprawnień niezbędnych do wykonywania swojej pracy - nie ma szans)
2) w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji zakładu pracy

Jeśli chcesz mieć twardą podstawę prawną, zachęcam do przejrzenia i posiadania (na wypadek dyskusji u pracodawcy) ustawy o poo [isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20042412416&type=3&name=D20042416Lj.pdf] (art. 118 i n.)

Znawca -

LouRaider
 Wysłana - 16 wrzesień 2008 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

Wielkie dzięki, zabieram się do czytania i w razie pytań to je zadam ;).

Nie mam narazie żadnych problemów z pracodawcą, ale wolałbym z góry wiedzieć jak mogę się bronić gdyby próbował się mnie pozbyć.

Amazone
 Wysłana - 16 wrzesień 2008 20:19       [zgłoszenie naruszenia]

Słusznie :)

Zmieniony przez - Amazone w dniu 2008-09-16 20:19:55

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Czy pracodawca może zwolnić osobę która podpisała bilet do wojska?

Warto przeczytać: Samej przez granice | Kupno dolarów ? | Holandia - Zwrot podatku | brak informacji o sprawie | Kupno telefonu drogą mailową, gg. POMOCY | Tajemnica handlowa | roszczenia z tytułu spadku | Oszust z allegro. | Ile oni dostali by w Polsce? | Wezwanie do US | Kradzież+nieletni | Oszust | Rowerem po chodniku | Nie przyjęcie mandatu | Wchodzimy do strefy euro np w 2015 r. Jak to wpłynie na wartość naszych oszczedności. | ciec i zlodziej z allegro | nago w filmie | orange | tajemnicze | sponsoring | 50 błedów kobiet | absynt | 66 w 4 osoby | justyna | masaż erotyczny | cechy SS | thiocodin | acodin | JPalikot | alizee | zdjęcia alizee | masaże etrotyczne | tabletka | na sen | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.