FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1243 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czy sa na forum buddyści 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czy sa na forum buddyści"   

skner
 Wysłana - 26 grudzień 2004 04:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Interesuje mnie jak wielu jest buddystów / jak wiele buddystek jest na forum lub ludzi którzy mogliby powiedzieć że buddyzm jest najbliżej ich poglądów.

--
Jestesmy tym, co o sobie myslimy. Wszystko czym jestesmy, wynika z naszych mysli. Naszymi myslami tworzymy swiat.

Methos
 Wysłana - 26 grudzień 2004 10:00      [zgłoszenie naruszenia]

niestety ja do tej grupy się nie zaliczam...
a moja widza opiera się jedynie na teorii (nie na praktyce)
więc nie wypowiem się w temacie

może ktoś inny pomoże???

pozdr.

Ekspert -

Sebek16
 Wysłana - 26 listopad 2005 11:30      [zgłoszenie naruszenia]

Wiesz, dla mnie religia jest czymś indywidualnym dla każdego człowieka. Pomimo iż jestem katolikiem, to uważam że buddyści mają trochę racji w swoim bycie. Czyż nie można odbierać naszego Czyśćca jako ich reinkarnacji? Czyż Bóg nie jest jeden, a tylko się inaczej nazywa dla innych religii? Nie chcę tu obalać systemów religijnych, lecz pokazać iż są do siebie w pewnym stopniu podobne. Buddyzm ma ciekawe założenia i z chęcią się zgodzę na reinkarnację po śmierci.
I jeszcze jedno. Jak traktujecie słynne deja vu [deża wi:]? "Przecież kiedyś to widziałem/tu byłem"-bardzo możliwe, że to są pozostałości z poprzedniego życia/żyć.

Uśmiechnij się, jutro może być gorzej.

Sigur Ros
 Wysłana - 27 listopad 2005 14:29      [zgłoszenie naruszenia]

W buddyźmie chodzi oto żeby każdy człowiek osiągnął doskonałość. Wiara w cokolwiek jest istotna tylko, o ile pomaga w osiągnięciu oświecenia. Wiec nie trzeba wierzyć aby buddyzm wprowadzać w życie. Mnie osobiście buddyzm sie bardzo podoba.

Sebek16
 Wysłana - 27 listopad 2005 14:41      [zgłoszenie naruszenia]

SOG, zgadzam się z Twoją opinią

Uśmiechnij się, jutro może być gorzej.

om
 Wysłana - 27 listopad 2005 15:00      [zgłoszenie naruszenia]

zjawisko deja vu powstaje na skutek zaburzen w pracy ciała migdałowatego (element układu limbicznego)... stymulacja tegoż miejsca przynosi efekt w postaci wielu niesamowitych doznać

a co do buddyzmu to wiele elementow tejze religi jest w moim swiatopogladzie

Rofael
 Wysłana - 11 grudzień 2005 14:13      [zgłoszenie naruszenia]

Sigur, w buddyźmie nie chodzi o to żeby człowiek osiągnął doskonałość tylko o to, żeby ją sobie uświadomił. Buddystą nazwać się nie mogę, ale sympatyzuję z wyznawcami i tak jak om mój światopogląd jest w wielu miejscach zbieżny z byddyzmem.

necco
 Wysłana - 21 grudzień 2005 00:46       [zgłoszenie naruszenia]

Jak wiekszosc z nas jest z reguly dobra.. Wiec duzo cech z buddyzmu jak i z innych glownych religii oprocz islamu akceptuje i pewnym stopniu praktykuje na codzien.. Kiedys interesowalem sie religiami i doszedlem do wniosku ze nie ma najlepszej, kazda ma swoj wlasny urok, jakies swoje zasady i zalozenia ktorych nie maja inne religie. Buddyzm jest dosc ciekawy, bo opiera sie na zupelnie innych zasadach.. tam chodzi bardziej o filozofie i rozwijanie umyslu, podczas gdy chrzescijanstwo bardziej stawia na slepa wiare. Ja w pewnym stopniu tez jestem buddysta tyle ze nie prawie modlow, medytacji itp... Ale uznaje wiekszosc zasad jakie znam..

Miejsce na Twoją reklamę

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Czy sa na forum buddyści

Warto przeczytać: szybkie pytanie | Studia psychologiczne. | chrzest z wody | Świadomość po "drugiej stronie" | Księga proroctw ??? | Kultura i filozofia wegetarianizmu - temat informacyjny | walka z domowymi palaczami | W poszukiwaniu straconego czasu. | Jak byc soba...? | Po co "coś" jest? | Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący | Jak cos zmienic... | Do Grundmana i innych uduchowionych, farmakologia | Dawkins i kosmici | syzyfowe prace ateistów | Indoktrynacja pozbawia wolności | strony xxx | kulturystyka xx | filmy xxx | Ford Fusion wersja Plus TDCI opinie | ciota | tapety na pulpit stoprocent | stestifler | grażyna wolszczak | pantoflarz | PMS | wspinaczka | PHILIPS PT720 | ebcl | licence | business | lcci | jaki pajak dla poczatkujacego | chamsie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.