FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 22405 razy ¬

ROZRYWKA | Moda i Uroda
Czy warto kupować luksusowe ubrania? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czy warto kupować luksusowe ubrania?"   

Solitarius
 Wysłana - 14 luty 2008 20:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Ciekawi mnie Wasza opinia na ten temat. Co sądzicie o kupowaniu drogich i luksusowych ubrań? Mam tutaj na myśli firmy z wyższej i najwyższej półki (cenowej) od Hilfigera przez wszystkie Ralph Laureny, Lacosty, Prady i inne Emporia Czy to wciąż podążanie za dobrą jakością czy już coś innego?

Bylem dzisiaj w centrum handlowym i wszedlem z ciekawosci do jednego z droższych sklepów zobaczyc czy jest coś ciekawego. Niestety to, co zobaczylem na metkach mnie przeraziło. 3600 PLN za kurtkę ze skory HUGO BOSS, 600 PLN za worek przeciwdeszczowy JOOP'a, 1000 PLN za cienką kurtke HILFIGER'a itd. Czy warto wydawac ponad dwie srednie krajowe na kurtkę? Czy dwa miesiące pracy jest warte tej kurtki?

Idąc dalej dochodzimy do tego kto może sobie pozwolić na kupowanie takich drogich ciuchow. No sorry, ale nie wierze, ze wszyscy zarabiacie tutaj po 30000 miesiecznie. Dlaczego wiec jestescie sklonni zaplacic 500PLN za koszulkę polo?

KamilBTM
 Wysłana - 14 luty 2008 21:01      [zgłoszenie naruszenia]

Szlachta się bawi

Znawca -

Angel...
 Wysłana - 14 luty 2008 21:01      [zgłoszenie naruszenia]

Dla mnie czesto ciuch drogi od ciucha taniego nie rozni sie niczym tylko metka
w takim wypadku wole sobie kupic 3 bluzki na gorniaku za 15 zl niz jedna gdzies w manu

nie widze sensu w kupowaniu drogich ubran

Znawca -

bestdj
 Wysłana - 14 luty 2008 21:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ze swojego doswiadczenia: kupilem niedawno polo Hilfigera i Lacoste a pozniej polo z Zary. Powoiem, ze roznica jest ogromna, pierwsze dwie firmy są rewelacyjne, nic sie z nimi nie dzieje. Po kilku praniach mozna by je bylo powiesic do sklepu i nikt nie zauwazyl by, ze byly wogole uzywane . Natomiast polo Zary po jednym praniu skurczylol sie dosyc mocno, no i zauwazylem mala dziurke na plecach (moze po metce). Takze wole troche wiecej wydac na kuszulke(sweter, spodnie, kurtke) niz pozniej wkurzac sie ze na darmo wydalem 70 zl (polo Zara).

Solitarius
 Wysłana - 14 luty 2008 21:59      [zgłoszenie naruszenia]

Ale z drugiej strony: czy naprawdę zamierzasz chodzić w tym polo przez 6 lat? To tak jak z plecakami JanSport - niby dostajesz 30 lat gwarancji, ale to nie ma zupelnie racji bytu, bo za te 30 lat nawet nie bedziesz pamietał, że miales kiedys taki plecak.

malygarb
 Wysłana - 14 luty 2008 22:00      [zgłoszenie naruszenia]

ja chodze w 20 letnim swetrze i mam gdzies czy komus sie podoba
na pewno nigdy nie bede kupowal ciuchow za 1000 zl lub wiecej nawet jakby mnie bylo stac i tak chodizlbym w starych rzeczach lub tanich

bestdj
 Wysłana - 14 luty 2008 22:07      [zgłoszenie naruszenia]

Solitarius : No tak, ale przez te 2- 3 lata bede sie cieszyl dobra jakoscia i nie martwil sie ze po 3 praniach kuszulka (czy tam inny ciuch) calkowicie zmieni swoja "postać". Jednak jesli chodzi o rzeczy ktore sa modne dajmy na to 2 sezony to nie wydaje na nie tyle kasy. Kupuje w normalnych sklepach (nie drogich) bo wiadomo, ze po tym czasie glupio bedzie sie w nich pokazac na ulicy Z drozszych kupuje tylko klasyczne np. jednokolorowe polo, T-shirt, sweter.

Zmieniony przez - bestdj w dniu 2008-02-14 22:07:38

skowyrny
BARTCZAK
 Wysłana - 14 luty 2008 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

Luksusowe ubrania? Swietna sprawa.. jesli ma sie duzo pieniazkow. Troche z cena przesadzaja, ale to inna sprawa. Posiadam osobiscie koszulki lacoste polo lacoste oraz ralph lauren kupione w oryginalnych sklepach.. Lacoste posaiadam 6 jak nie 7my rok i ciagle ja nosze... Wszyscy sie dziwia ze ona ciagle wyglada jak nowa. To samo z Ralphem.. Jakosciowo ubrnaia tych "luksusowych firm" znacznie odbiegaja od tych zary,bershki, czy tez innych firm sredniej polki. Gdybym mial wiecej pieniazkow kupowalbym tylko ubrania tych firm. :)

Ale z drugiej strony: czy naprawdę zamierzasz chodzić w tym polo przez 6 lat?

Tak.. mozna. Dlaczego nie? Te koszulki sa jak nowe po tylu latach.. Posiadam tez polo zara.. i po kilku praniach stracila kolor. Dlaczego by nie chodzic 6 lat.. Koszulki lacoste sie praktycznie nie zmieniaja.. tak jak i RL

Zmieniony przez - skowyrny w dniu 2008-02-14 22:19:08

"kvrwa odszedles i zwierzu odżyl taki ejst fakt wiec wypyerdalaj elo" - Koko

Specjalista -

bestdj
 Wysłana - 14 luty 2008 22:21      [zgłoszenie naruszenia]

Skowyrny : zgadzam sie w 100 %

Cappyshon
 Wysłana - 14 luty 2008 22:25      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli kogoś stać niech sobie kupuje

Ale komicznie wygląda sytuacja kiedy człowiek kupuje coś drogiego dla lansu, a nie stać go potem na chleb przez miesiąc

People are people

Jak sie nie ma tego co się lubi to się lubi to co się ma :P

Malevin
 Wysłana - 14 luty 2008 22:27      [zgłoszenie naruszenia]

na pewno nigdy nie bede kupowal ciuchow za 1000 zl lub wiecej nawet jakby mnie bylo stac i tak chodizlbym w starych rzeczach lub tanich

a ja i owszem, chodzilbym. garniaki hugo bossa czy pierre cardin wygladaja bardzo fajnie no i akurat w tym przypadku nikt mi nie powie, ze koszula z bazaru za 30 zl jest tak samo dobra jak koszula hugo bossa to samo garniaki

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 14 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czy warto kupować luksusowe ubrania?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14