FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 63678 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czy wierzycie w Boga? 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
TAK, wierze w Boga 
NIE, to nie dla mnie 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Czy wierzycie w Boga?"   

erring_one
 Wysłana - 23 lipiec 2005 18:08      [zgłoszenie naruszenia]

Nadajemy chyba na dwóch różnych falach... zapoznaj się proszę z pojęciem CHAOSU DETERMINISTYCZNEGO (wiem długie słowo ale wierzę w Ciebie:)) a dopiero potem wypowiadaj się na temam kwestii "przypadku". Poza tym wykazujesz się starsznie plytkimi poglądami skoro uważasz ze albo coś wynika z przypadku albo z przeznaczenia. Ja bym raczej powiedzial (jako osoba wierząca) że pewne rzeczy zostały z góry określone przez jakąś Siłę Wyższą, Absolut (chociaż nie nazwałbym tego przeznaczeniem) a wszystkie inne są ich wypadkowymi, mniej lub bardziej ławtymi do prześledzenia.

"Głupia stałość jest ulubieńcem ciasnych umysłów."-Ralph Waldo Emerson

Reggie
 Wysłana - 25 lipiec 2005 17:27      [zgłoszenie naruszenia]

T

gigi.jp
 Wysłana - 25 lipiec 2005 19:13      [zgłoszenie naruszenia]

N

niech ktoś dopisze
T
i będzie TNT

sog sog sog sog sog %-)

Reggie
 Wysłana - 25 lipiec 2005 20:33      [zgłoszenie naruszenia]

macie,wrzuce Wam cos,zastanowcie sie nad tym przez chwile:

Let us then examine the point and say: "Either God exists, or he does not." But which of the alternatives shall we choose? Reason cannot decide anything. Infinite chaos separates us. At the far end of this infinite distance a coin is being spun which will come down heads or tails. How will you bet? Reason cannot determine how you will choose, nor can reason defend your position of choice. {Blaise Pascal}

mmarcin17
 Wysłana - 26 lipiec 2005 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

Ja wierze całe moge zycie chodziarz nie zawsze chodze do koscioła .

[S] VW Golfa 3 92r 1.8 Na czesci Wszystko na czesci .

nalog
 Wysłana - 30 lipiec 2005 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

Napiszę tak, jak ja sobie to od niedawna tłumaczę. Był okres gdy byłem ateistą, myślałem że nauka mi wystarczy, że wszystko sobie mogę wytłumaczyć za jej pomocą. Teraz jest inaczej. Zaznaczam, że Bóg w którego ja wierzę [a raczej przypuszczam jego istnienie], nie jest tym Bogiem w którego wiarę wpaja nam kościół, lecz po prostu istotą która stworzyła świat. Pytanie: dlaczego znów uważam, że Bóg jest? Bo jestem człowiekiem. A konkretniej: bo mam umysł człowieka. Umysł, który zawsze będzie trapić pytanie: a co było wcześniej? Wielki Wybuch? OK. A wcześniej? Ah, no tak to jest cykl, wcześniej były poprzednie wszechświaty. Ale od czegoś się to musiało zacząć prawda? I w tym momencie, nie potrafię znaleźć innej sensownej odpowiedzi niż ta, że cały ten proces rozpoczął celowo Bóg. Oczywiście, zawsze można zadawać pytania: Bóg - a co przedł? Lecz na to jeszcze długo nie bedziemy umieli odpowiedzieć. Pytania takie jak te ostatnie, wynikają moim zdaniem z jednego powodu. Bo ludzie, jak i cały świat który postrzegają ograniczone są czasem. Jego jarzmo, przytłacza nas tak bardzo że nie potrafimy myśleć wykluczając taki czynnik jak czas. Lecz gdyby spróbować, wiele pytań samo się wyjaśnia. Ktoś powie - wykluczanie czsu, jest prymitywniejsze. Tu się stanowczo sprzeciwię, gdyż czas może być (twierdzę, że jest) czymś zupełnie innym niż nam się wydaje, na przykład czymś w rodzaju obracającego się koła którego jeden punkt ciągle powraca w to samo miejsce, a nie jak by się mogło zdawać, niekończącą się linią. Co daje nam wykluczenie czasu jako linii? NIe ma pytań typu: co było przed bogiem? Zostaje tylko: dlaczego Bóg jest? Lecz tego chyba nigdy nie będziemy mogli zrozumieć. Za to mój tok rozumowania, daje jakieś podparcie i nie zmusza nas do zastanawiania się, skąd wzięły się procesy które zapoczątkowały Wszechświat. Bo powiedzcie, co jest głupsze waszym zdaniem: uważać,że Wszechświat powastał w wyniku skomplikowanych procesów, które zostały zapoczątkowane przez jakąś siłę taką jak Bóg; czy uważanie że Wszechświat powstał z niczego, w wyniku procesów związanych z cząsteczkami które niewiadomo czego w tym niczym szukały.

Methos
 Wysłana - 11 sierpień 2005 09:40      [zgłoszenie naruszenia]

a taką sobie wypowiedź znalazłem.... autorstwa Richarda Dawkinsa

"Czasami ludzie mają silne odczucie, że ktoś ich kocha, kiedy nie ma na to żadnych dowodów i wtedy najprawdopodobniej całkowicie się mylą.
Istnieją ludzie, którzy mają silne przekonanie, że kocha ich słynna gwiazda filmowa, podczas gdy w rzeczywistości owa gwiazda nigdy ich nawet nie spotkała. Tacy ludzie cierpią na chorobę umysłu. Wewnętrzne odczucia muszą być poparte dowodami, bo inaczej po prostu nie można im ufać."

tak sobie myślę... ogólnie o miłości... a także o tym jak to się ma do Boga... hmmm...

na razie nie chcę komentować... ale wg mnie coś w tym jest

Ekspert -

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 11 sierpień 2005 10:33      [zgłoszenie naruszenia]

ubolewam nad czystymi racjonalistami...

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

Znawca -

Methos
 Wysłana - 11 sierpień 2005 10:44      [zgłoszenie naruszenia]

tylko zeby nie było, ze tak myślę...

mysle ze "cos" w tym jest i tyle :D

Ekspert -

mosay
 Wysłana - 11 sierpień 2005 10:55      [zgłoszenie naruszenia]

Podobnie jak Regggie - ubolewam. Optymistycznie - duzo belkotu i brak kontaktu z rzeczywistoscia, mniej optymistycznie - klamie ze wzgledu na ideologiczne zaciecie, ot taki sobie fanatyk

Methos, cos w tym jest - opierajac sie na tym fragmencie w tak szerokich rozwazaniach jak Twoje moznaby BLEDNIE pomyslec ze pan Dawkins zrownuje 2 kategorycznie rozne plaszczyzny postrzegania i rozumowania. Z cala pewnoscia nie chcial aby z tego oto wyszukanego stwierdzonka wywodzono jakies reguly Jedynie twierdzi: pomylency cierpiacy na brak kontaktu z rzeczywistoscia sie zdarzaja!

Zmieniony przez - mosay w dniu 2005-08-11 10:57:51

na emeryturze %)

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 94 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czy wierzycie w Boga?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94