FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 63679 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czy wierzycie w Boga? 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
TAK, wierze w Boga 
NIE, to nie dla mnie 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Czy wierzycie w Boga?"   

bruby
 Wysłana - 8 wrzesień 2005 00:20      [zgłoszenie naruszenia]

Ciekawi mnie czy jesli nawet kiedykolwiek zostana wyjasnione praktycznie wszystkie zagadnki swiata. kiedy dojdziemy do tego ze kazdy problem bedziemy umieli wyjasnic racjonalnie i logicznie czy wtedy wiara w Boga zaniknie calkowicie. czy jest to moze zakorzenione tak mocno w naturze czlowieka ze nie tylko strach i jego wlasnie ograniczenie nakazuje mu wierzyc w Boga. czy moze wiara w Boga zaniknie bez tego i jest tylko kwestia czasu. moze za kilka pokolen ludziom Bog przestanie byc potrzebny i przestana sie zastanawiac czy wogole istnieje. czy rzem z odejsciem tej wiary zapadniemy w kryzys moralny i anarchie?
rozpoczynajac ten temat jeszcze bylem w fazie rozterek czy Bog istnieje czy nie. teraz juz jestem pewien ze jest to bujda (oczywiscie to moja prywatna opinia) i nie wierze zeby cokolwiek i kiedykolwiek zmienilo moje zdanie...

Człowiek współczesny wierzy w nową trójcę: w seks. w postęp i w panowanie.

szyszalll
 Wysłana - 8 wrzesień 2005 10:08      [zgłoszenie naruszenia]

Nie raz sie chyba kazdy zastanawial tlaczego akurat znalazl sie w tym ciele czego to nie jest np kobieta (w przypadku mezczyzny), czym sie Bóg kierowal czyniac takie rzeczy. To jest naprawde ciekawe i powoduje, ze coraz czesciej rozmyslamy nad tematem naszego istnienia.

[ogame.pl] = wspaniala gra strategiczna rozgrywana na stronie www =)

m_paster
 Wysłana - 8 wrzesień 2005 16:17      [zgłoszenie naruszenia]

Wiara w boga tak łatwo nie zniknie ze swiata, gdyz zauważcie ze 99% rodzin na siwecie od małego wychowuja dzieci uczac ich religii, wiary w boga. Jakis tam maly procent sie wylamuje (ateisci), ale wciaz te 90
% (czy nie wiem tam ile jest) wierzy w istnienie boga, i to tylko dlatego że rodzice ich tak nauczyli. Gdyby tak jedno całe pokolenie, czyli dzieci urodzone powiedzmy w przedziale 30 lat nie były uczone wiary w boga, temat ten w ich wychowywaniu bylby zupelnie pominiety, to wiara zupelnie by ze swiata znikneła. Oczywiscie bardzo mozliwe ze predzej czy poźniej jacyś bogowie 'pojawili' sie w zyciach ludzi, ale religia jako taka by zniknela na jakis czas, a co najwazniejsze dowodzi to, iż jednym z najwazniejszych powodów dla ktorego ludzie wierza w boga jest to, iz tak zostali wychowani. W koncu dzieci do jakiegos czasu wierza tez w mikołaja- o jego istnieniu dowiaduja sie z szokiem. Niestety nie ma na swiecie nikogo, kto nam da dowody na brak istnienia boga- dlatego tyle ludzi zyje w ułudzie...

Why are you wearing that stupid man suit?

bruby
 Wysłana - 19 wrzesień 2005 16:38      [zgłoszenie naruszenia]

cyt> Niestety nie ma na swiecie nikogo, kto nam da dowody na brak istnienia boga- dlatego tyle ludzi zyje w ułudzie...

na istnienie Boga tez nie ma dowodow ale to tym ludziom nie przeszkadza. fajna taka inicjatywa z tym zeby wychowac pokolenie bez "uczenia wiary" ale wydaje mi sie ze to niepotrzebne bo za kilka pokolen wierzacy beda w takim samym odsetku co w dniu dziesiejszym ateisci....

ostatnio pytalem kilka osob o istnienie Boga a ich odpowiedz byla taka ze wierza ale nie w jakiegos chrzescijanskiego czy Budde tylko ze ktos taki jest bo jakby nie bylo to bylo by glupio spodobala mi sie ta odpowiedz - tylko czy to jest istota wiary dzisiejszych ludzi - troche slaba podstawa...

emcefao
 Wysłana - 19 wrzesień 2005 16:51      [zgłoszenie naruszenia]

a sądzicie ze po śmierci pójdziecie do niby Nieba:>? bo ja sądze ze zamkniemy kiedys oczy i nas organizm po prostu przestanie funkcjonowac i tyle... i nigdzie nie pójde :D jedynie do piachu;]

bruby
 Wysłana - 19 wrzesień 2005 17:04      [zgłoszenie naruszenia]

smierc jest*****owa
nie moge pojac a nawet wyobrazic sobie co bedzie jak nic nie bedzie...
ja osobiscie nie wierze w zadna reinkarnacje, niebo itd ale chcialbym zeby cos jednak bylo po smierci bo tak to bedzie smutno
ciezka sprawa

emcefao
 Wysłana - 19 wrzesień 2005 17:12      [zgłoszenie naruszenia]

no własnie:) zeby po śmierci było jeszcze jakies zycie:) gdzie ludzie Ciagle objadają sie kokosankami i ptasim mleczkiem:) i kazdy jest dobry:) niema zadnego wandalizmu:) i wogóle niema zlych ludzi:) to dopiero Eternia:D

TakedaShi
 Wysłana - 19 wrzesień 2005 17:12      [zgłoszenie naruszenia]

Chciałem zacząć od tego że każdy wierzący ma swojego Boga i inaczej sobie go wyobraza niż inni, bo nie sposób aby tylu ludzi rozumowało tak samo.
Osobiście to chyba jednak w coś wierze, tylko nie wiem dokladnie w co.
Zastanawiam się nad tym tylko dlaczego, jeżli ma istnieć niebo, czy jakiś tam byt wieczny po śmierci, dobrzy ludzie, ktorzy na ziemi cierpią, zapadają na nieuleczalne choroby, odczuwają niesamowity ból przez cale swoje życie, idą na równych prawach do "nieba" z ludzmi, którzy nie cierpieli tak bardzo, ktorzym się dobrze wiodło, którzy także byli dobrzy.
I to ma być sprawiedliwość?! Czy może w niebie też są równi i równiejsi?!
I Kto mi to wytłumaczy?
Dlatego powoli zaczynam rozumieć sens reinkarnacji, może nie takiej sensu stricte ale coś w tym też musi być. Bo może każdy nasz byt, nasze życie, jest po to by się czegoś nauczyć, czegoś doświadczeć i coś pojąć. Może To jest tak jakby ewolucja duchowa :). Może dążymy do doskonałości i właśie tą doskonałościa jest niebo, w którym jest właśnie Bóg?
To są moje własne odczucia, jak chcie to mnie wyśmiejcie :P, ale proszę o komentarze sensowne.

BZDURA!!! Raz mieczem machnął - 3 Głowy spadły!!!
Na Pohybel Skurwysynom!!!!

emcefao
 Wysłana - 19 wrzesień 2005 17:15      [zgłoszenie naruszenia]

hmm... sensowne komętarze... na odpowiedz czekaj od pana Boga jesli tak naprawde istnieje... jelsi by istniał to by stworzył świat pięknym a nie dupnym:/

Woozie
 Wysłana - 21 wrzesień 2005 20:16      [zgłoszenie naruszenia]

WIERZE !!! szczerze mowiac zdziwiły mnie wyniki ankiety TAK tylko 64 % chociaz patrzac na to co sie wyrabia na swiecie.... ehhhhhh

JUSTICE IS BLIND

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 94 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czy wierzycie w Boga?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94