FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 24327 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Czym jest podświadomość? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Czym jest podświadomość?"   
 
Raskus
Biofil
 Wysłana - 30 marzec 2006 16:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, znalazłem troche informacji na temat podświadomości itd. Proszę o dalsza dyskusje na temat książki w tym o to dziale jak i na temat ogólnuie podswiadomoci. Książka to "Potęga Podświadomość" [http://www.insomnia.pl/temat188767/]


Jak i o podswiadomości zarazp odam definicję:


Gizela Misztowt-Szwed
Wspaniała podświadomość - Twoja także!

Każdy przeciętny człowiek słyszał o podświadomości i może coś powiedzieć na ten temat. Większość adeptów rozwoju duchowego wie, co to jest podświadomość, a przynajmniej taką wiedzę deklaruje. W praktyce jednak z ta wiedzą bywa różnie. Słychać, że coś gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo gdzie.

Podświadomość to bardzo ważna część naszej struktury umysłu, bardzo pożyteczna, ale potępiana przez wielu jako sprawca wszystkich nieszczęść i niepowodzeń. Czy to jednak prawda?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy najpierw zdawać sobie przynajmniej częściowo sprawę z tego, jaką podświadomość ma strukturę i jakimi zasadami w swoim działaniu się rządzi. Taka wiedza wyjaśnić może bardzo wiele. Bardzo wiele może też przynieść nam pożytku w naszym codziennym życiu oraz na drodze rozwoju duchowego.

Otóż podstawowym zadaniem każdej podświadomości jest przede wszystkim dbanie o swojego "właściciela", czyli o nas. Każda podświadomość nic tak naprawdę innego nie robi jak tylko dba o nas i nasze potrzeby najlepiej jak tylko potrafi.

Zapewne już samo to stwierdzenie wzbudzi sprzeciw i bunt wielu. Tych właśnie muszę rozczarować stwierdzeniem, że mimo zapewne wielu swoich starań i deklaracji nie przejmują jeszcze pełnej odpowiedzialności za swoje życie i decyzje. Obwiniają oni za swoje niepowodzenia, jeśli już nie innych to właśnie swoją własną podświadomość. Robią to najczęściej nieświadomie nie znając zasad funkcjonowania podświadomości i praw rządzących jej funkcjonowaniem. Nie ma oczywiście nic w tym złego.

Logicznym umysłem tak naprawdę ciężko jest zrozumieć podświadomość i jej sposoby przejawiania się z prostej przyczyny, podświadomość nie jest logiczna, jest za to wyjątkowo skuteczna i wytrwała. Jest też stała i prawie nie zmienna. Nie zmienia sama zdania i nie podejmuje decyzji. Podświadomość jest całkowicie posłuszna naszej woli.

Tak naprawdę zawsze możemy liczyć na stałość swojej podświadomości, jej oddanie i gotowość do realizacji każdego zadania, jakie jej powierzymy. W tym miejscu zazwyczaj pojawia się problem. Mimo deklaracji większość nie wie jak dogadać się z własną podświadomością. Gdyby wiedziała nie byłoby tyle zamieszania w codziennym życiu i każdy byłby zadowolony. Takie przynajmniej powinno być założenie.

Inaczej wygląda cała sprawa z perspektywy Wyższego Ja. Jeśli spojrzymy na naszą podświadomość przez pryzmat bezwarunkowej miłości nagle okaże się, że z największego, z perspektywy logicznej, wroga możemy zyskać największego, najbardziej lojalnego przyjaciela właśnie w postaci naszej podświadomości.

To jednak wymaga trochę pracy i wytrwałości, a przede wszystkim przyjęcia całkowitej odpowiedzialności za swoje życie i każdą jego część, za każdą decyzję. Cały problem polega na tym, że dla większości życie zaczyna się od tego wcielenia i o ile nawet wierzą w reinkarnację to często odcinają się od przeszłości. W przeszłości natomiast kryją się przyczyny niepowodzeń, a przeszłość kryje się w naszej podświadomości.

Podświadomości nie da się zrozumieć, tak jak nie da się zrozumieć miłości. Jedno i drugie można tylko odczuć, choć różnica w odczuwaniu jest znaczna, tak jak między miłością i emocją.

Podświadomość jest emocjonalna. Wraz z pamięcią przeszłych wydarzeń zachowuje pamięć emocji, jakie im towarzyszyły. To właśnie emocje dla podświadomości są kryterium tego, co ważne a co mniej ważne.

Ogromny wpływ na podświadomość mają również wszelkiego rodzaju rytuały, rytuałem jest czynność odróżniająca się od codziennych czynności, oraz wszystko, co jest powtarzane. Jeśli to wszystko ma dodatkowo zabarwienie emocjonalne mamy gotowy istotny wzorzec. Dlatego tak istotna jest jakość przeżywanych przez nas emocji i zbieranych doświadczeń.

Największe jednak ma znaczenie jakość naszych myśli. To właśnie jakość naszej każdej myśli decyduje o jakości naszego życia. Każda nasza myśl to nasza decyzja. Dlatego warto myśleć jak się myśli. Za jakość myślenia odpowiadają nawyki myślowe, czyli nic innego jak nasze przyzwyczajenia.

Nasze przyzwyczajenia to nic innego jak nasze wzorce i mechanizmy działania, czyli wszystko to, co jest w naszej podświadomości. Zawartość naszego umysłu podświadomego nie jest wynikiem przypadków czy niefortunnych zbiegów okoliczności, lecz jest to skutek świadomej bądź nazwałabym to zaniedbanej kreacji. A o zaniedbanie nie można obwiniać nikogo poza samym sobą.

Jak już się dopuściło "grzechu" zaniedbania należy ponieść tego konsekwencje, choć nie tak straszne może, ponieważ z pomocą przyjdzie nam nasza oddana, wierna i posłuszna naszej wolnej woli podświadomość.

Jeśli poświęcimy jej trochę czasu i pracy efekty mogą być wręcz zaskakujące. Co zrobić jak nie wychodzi? Rozpoznać przyczynę. Może jest nią nasze podejście do własnej podświadomości? Jeśli przez zaniedbanie posądzamy ją o wszystko, co najgorsze tym właśnie nam się odpłaci, ponieważ nasze nastawienie weźmie za polecenie.

Jak to działa? Bardzo prosto. Załóżmy, że nie układa Ci się w życiu lub w jego jakiejś części. Złościsz się lub cierpisz z tego powodu, czyli odczuwasz emocje. Jak każdy dbający o swoje sprawy człowiek zastanawiasz się często rozważając problem, czyli powtarzasz cykl myśli na dany temat, temat dotyczący Twojego problemu. Martwisz się. Mamy już dwie składowe ważne w kategoriach ważności naszej podświadomości: emocje i powtarzanie. Dodaj do tego jeszcze jakiś rytuał, czyli czynność, jakiej nie wykonujesz codziennie np. spotkanie z dawno niewidzianym przyjacielem, któremu to w rozpaczy opowiadasz np. ostro gestykulując i już masz mocno utrwalony, jeśli już nie zakodowany w swojej podświadomości wzorzec. Tak właśnie to działa.

Wszystko, co masz w Swojej podświadomości to wynik Twojego własnego a nie cudzego działania. Inni mogli Ci tylko pomóc ugruntować to, co już tam masz. Co z tym teraz można zrobić żeby działa się świadoma wola nasza? Jest kilka sposobów.

Zacznij od przyjęcia całkowitej odpowiedzialności za siebie, swoje życie i wszystko, co tworzysz świadomie bądź to podświadomie. Przyjmij, że negatywne skutki w Twoim życiu są wynikiem nieaktualnych już, negatywnych programów i wzorców, przejawem negatywnych myśli i nastawień, nie zaś wynikiem złej woli czy złośliwości Twojej podświadomości.

Podświadomość nie ma woli. Jest Tobie całkowicie posłuszna, choć teraz możesz w to szczerze wątpić. Przyjmij, że Twoja podświadomość jest Ci całkowicie oddana i zrobi wszystko, żeby Cię zadowolić. Jest jednak podstawowy warunek, z którego musisz sobie zdawać sprawę, niestety nie zrobi tego wszystkiego za darmo.

Ceną, jaką musisz za tą usługę podświadomości zapłacić jest Twoja uwaga. Podświadomość jest interesowna i domaga się Twojej uwagi. Po prostu chce być ważna i zauważona. Z racji tego, że w jej strukturze nie leży zdolność rozróżniania obojętna jest jakość zdobytej uwagi. Przejawia się to tym, że Twoja podświadomość zrobi wszystko, żebyś o skutkach jej działań myślał, mówił i opowiadał innym, niezależnie od tego, jakiej są jakości.

Po prostu Twoja podświadomość zrobi dosłownie wszystko za uwagę. Więc co chcesz, żeby dla Ciebie robiła? Od czego zacząć owocną współpracę?

Zacznij od nadania imienia Swojej podświadomości. To jednak nie Ty będziesz nadawał jej imię, lecz ona sama sobie wybierze imię lub określenie, jakim będziesz się do swojej podświadomości zwracał. Każda podświadomość chce mieć imię, bo chce być ważna. W relaksie lub w medytacji zapytaj Swojej podświadomości jak ma na imię lub jak chce, żeby się do niej zwracać. Odpowiedzią będzie pierwsza myśl, jaka się pojawi. Zaakceptuj ją i nie oceniaj, nawet jak wydaje Ci się śmieszna. Z jakiegoś powodu takie imię, czy takie określenie jest ważne dla Twojej podświadomości. Podejdź do tego z szacunkiem.

Tak naprawdę ucząc się szacunku do Swojej podświadomości uczysz się szacunku do samego siebie, którego kiedyś sobie odmówiłeś.

Jak już wiesz jak masz się zwracać do podświadomości możesz zacząć z nią rozmawiać i zadawać pytania. Nie złość się, jeśli nie chce udzielić odpowiedzi, zapewne się boi. W takich sytuacjach zostaje Ci bardzo łagodna perswazja i podejście tylko z pełną miłością i pełną akceptacją i żadnych presji, one mogą tylko pogorszyć sprawę.

Wyjątkowo skutecznie działają na podświadomość nagrody.

Jak już wyrobisz sobie system porozumiewania się z podświadomością możesz zacząć negocjować nagrody. Zawsze pytaj, czego podświadomość chce w zamian za wykonanie czy realizację celu. Zazwyczaj są to bardzo proste nagrody jak np. batonik czy wata cukrowa, ale nie koniecznie.

W moim przypadku już od lat wręcz uwielbianą przez moją podświadomość nagrodą jest puszka Pepsi, co budzi święte ukrywane oburzenie u wielu adeptów rozwoju duchowego, no, bo przecież, jakie to wibracje! Cóż, ja tam mam świadomość tego, że mam moc w sobie, co cuda działa w moim i innych życiu i może przemienić szkodliwe w nieszkodliwe. Korzyści z tej nagrody mam tak ogromne, że każdemu życzę, żeby odkrył taką właśnie nagrodę ważną dla Jego podświadomości.

Nadmienię, że nagrody nie biorą się ot tak z powietrza. Zazwyczaj jest to najbardziej pożądana rzecz lub czynność, jakiej nie doświadczyłeś jako dziecko. Właśnie w tamtym okresie radzę szukać nagród. Teraz kolejna istotna rzecz. Uwaga w przydatnej formie.

Wielu rozwijających się duchowo pomija Swoją podświadomość w rozdawaniu laurów zwycięstwa w przypadku np. osiągniętego celu.

Kiedy uda się coś przepracować czy zrealizować marzenie laury najczęściej przypadają Bogu czy Wyższemu Ja w podzięce za prowadzenie, inspirację czy błogosławieństwo. Podświadomość zostanie, co najwyżej nagrodzona za puszczenie szkodliwego wzorca. Gdzie cała chwała?

Przecież to podświadomość zajmuje się realizacją powierzonego jej zadania. Wszystko organizuje, przyciąga odpowiednich ludzi czy odpowiednie okoliczności, lecz o tym często się nie pamięta. Do swojej codziennej praktyki radzę dołożyć jeszcze ten element.

Docenienie Swojej podświadomości i wdzięczność także dla jej działań i wkładu w realizację naszych celów czy marzeń. Ten prosty brakujący, często pomijany element w postaci takiego lauru może spowodować w Twoim życiu tak od dawna wyczekiwane cuda, szczęście i spełnienie, czego z całego serca Ci życzę.
Gizela Misztowt-Szwed


Źródło [http://www.bramanieba.com/ekspresja.php]

Logo

Podświadomość

archetyp asertywność choroba psychiczna doznania zmysłowe filozofia frustracja integracja osobowości joga jogin karma innowacja inteligencja jaźń komunikacja kreatywnosc kreatywność medytacja motywacja mózg narzędzia nerwica nieświadomość psychologiczne nauka neuroza nirwana umiejętności interpersonalne umysł mistyka osobowość parapsychologia podświadomość indywidualna persona podświadomość zbiorowa psychika psychicznych psycholog psychologia psychologia sny społeczna psychologia zdrowia psychologii psychoterapia psychoza rozwój świadomości świadomość tradycja religia religioznawstwo rozwój osobowości symbol szczęście świadomość wyobraźnia wyzwolenie
To Zygmunt Freud pierwszy starał się zbadać skrytą część naszej świadomości, określanej mianem podświadomości. Wysnuł on hipotezę, że sny nie są dziełem przypadku, lecz występują w ścisłym związku z naszymi myślami i świadomymi problemami dnia codziennego. Hipoteza ta wynikała po części z obserwacji, że problemy psychiczne ludzi są powiązane z ich problemami świadomymi.

Psychologia jest nauką młodą, a nowatorskie próby badania naszej świadomości napotykały zawsze na opór konserwatywnych zwolenników bardziej tradycyjnych kierunków psychologii.

Nasza podświadomość, rządząca się swoimi własnymi prawami, w istotny sposób oddziaływuje na nasze życie. Należy przestrzegać jej autonomicznych praw. Gdy tak nie postępujemy, może nas bardzo mocno zranić.

Nieświadoma część naszej psychiki jest częścią natury, a jej zakres można porównać do bezkresnego kosmosu. Można powiedzieć, że podobnie jak trudno jest ogarnąć wszechświat tak niemożliwe jest pełne zrozumienie i zdefiniowanie naszej podświadomości.

Zdarza się, że nieświadomość człowieka dąży do śmierci wbrew jego świadomej woli życia. Na szczęście są to rzadkie przypadki. Mówimy wtedy, że nieświadomość ściele łoże śmierci i nie ma sposobu by się z tego wydostać.
Źródło [http://www.astrolog.exporter.pl/psychologia/podswiadomosc.html]

Na świątyni Apollina w Delfach widnieje napis: "Poznaj siebie samego". Samopoznanie to jedyny prawdziwy klucz do zdrowia, szczęścia i sukcesu.

Podświadomość.

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z istnienia centralnej świadomości- nazywanej m. in. "świadomością ukrytą", "świadomością subiektywną", "ego". W psychiatrii najczęściej używa się określenia "nieświadomość". Aby uniknąć pomylenia ze stanem braku świadomości, który występuje podczas snu, po zażyciu narkotyków lub po silnym urazie głowy, można powiedzieć że to "podświadomość".

Starożytni lekarze, Hipokrates i Eskulap, byli całkowicie przekonani o istnieniu podświadomości. Badania Freuda nad procesami podświadomymi i teoria psychoanalizy znacznie rozszerzyły wiedzę o psychice. Nauka akademicka w niewielkim stopniu zajmowała się podświadomością,- dopiero praca Bandlera i Grindera poświęcona opracowaniu Modelu Miltona, rzuciła nowe światło na to, czym jest hipnoza, jaki związek jest pomiędzy podświadomością a stanem ducha, i jak stan ducha wpływa na ciało.

Podświadomość jest innym stanem umysłu, niż świadomość. Zadaniem podświadomości jest kierowanie mechanizmami ciała za pomocą mózgu. Można ją przyrównać do sterownika. Czynność niezależnego układu nerwowego regulowana jest przez bodźce pewnych części mózgu, dzięki czemu steruje ona wszystkimi narządami i gruczołami. Podświadomość potrafi kierować też reakcjami chemicznymi oraz elektrycznymi.

Umysł świadomy niezbyt chętnie poddaje się sugestiom. Najlepiej radzi sobie z myśleniem, rozumowaniem i wprowadzaniem w czyn idei, które są mu dobrze znane. Podświadomość zaś zachowuje się niczym posłuszny niewolnik. MNie osądza, ani nie rozumuje. reaguje na komendy. Własnie temu zjawisku hipnoza zawdzęcza swoją wartość i siłę.

Za pośrednictwem hipnozy można zaszczepić w podświadomości niezwykłe sugestie.

Przez sugestię hipnotyczną można wpłynąć na krążenie krwi, przyśpieszyć bądź spowolnić pracę serca, zmienić funkcjonowanie gruczołów i narządów, zaleczyć ranę albo znacznie skrócić czas jej gojenia, podnieść lub obniżyć temperaturę ciała,- a więc spowodować wiele różnorodnych zmian w organizmie.

Podświadomość jest też określana jako bank przechowujący wszystkie doświadczenia. Jako źródło wyobraźni i twórczości. Nie zna pojęć dobra i zła, słuszne i niesłuszne. Kojarzona jest najczęściej z prawą półkulą mózgową, podczas gdy świadomość z półkulą lewą. Kojarzona jest też z podobną dziecku naturą, skłonną ku zabawom,- twórczą i spontaniczną.

Akceptuje ona sugestie i sprawia, że stają się rzeczywistością. Umysł podświadomy informuje umysł świadomy, że pojawiły się nowe dane, zgodnie z którymi należy działać. Świadomość działa na podstawie tego, co jest jej znane- dlatego działa chętnie na podstawie danych dostarczonych przez podświadomość. Mało kto wie, dlaczego hipnoza działa i na jakiej zasadzie umysł podświadomy wywołuje pożądane reakcje, ale dowiedziono, ze to działa, i to bardzo skutecznie.

Sugestie jakich używa hipnoza muszą być pozytywne, konstruktywne i przynosić korzyści. Jest to podyktowane tym, że podświadomość nie odróżnia dobrych sugestii od złych.

Podświadomość rejestruje wszystkie wydarzenia w życiu osoby, podczas gdy świadomy umysł ocenia i osądza te wydarzenia, uczucia i doznania. Oba umysły- świadomy i nieświadomy- działają jednocześnie. W procesie hipnotycznym przenosimy uwagę na prawą półkulę, na nieświadomy umysł, omijając procesy świadomego umysłu. W ten sposób hipnoza kierując uwagę w stronę podświadomości, umożliwia dostęp do innego typu informacji.Wspomnienia.

Centralna świadomość jest również magazynem naszych wspomnień. Wydaje się, że każde wrażenie natychmiast zapamiętujemy, jak byśmy nagrywali dźwiękowy film. Przy czym jednocześnie są zachowywane inne wrażenia zmysłowe: nie tylko to, co słyszymy i widzimy, lecz i to, czego dotykamy, co smakujemy i wąchamy. W czasie hipnozy stany zakodowane w naszej pamięci mogą zostać odtworzone.

Tylko niewielką część naszych przeżyć potrafimy sobie przypomnieć. Większość ludzi ma niewiele świadomych wspomnień o tym, co przytrafiło się im przed piątym rokiem życia, z wyjątkiem nielicznych wydarzeń, szczególnie interesujących czy osobliwych.

Świadomość może zapomnieć, ale podświadomość nigdy.

Wiele z tego, co umknęło świadomości, oddziałuje na nas nadal. Hipnoza dostarcza dowodu na to, jak duży jest zasięg naszej podświadomej pamięci.

Zdarza się, że osoba hipnotyzowana przypomina sobie moment narodzin. Czasami jest nawet w stanie opisać to przeżycie szczegółowo. Trudno jednak dostarczyć na to naukowego dowodu. Hipnotyzowany może przecież fantazjować albo przypominać sobie coś, co mu opowiedziano, a o czym on już sam zapomniał. Wspomnienie wcześniejszych, wypartych z pamięci zdarzeń może być znaczną pomocą przy rozwiązywaniu problemów natury emocjonalnej i korygowaniu pewnych cech charakteru oraz leczeniu chorób psychosomatycznych.Funkcja ochronna podświadomości.

Głównym zadaniem podświadomości jest ochrona nas samych. Ta część psychiki jest zawsze czujna i gotowa do pracy, obojętnie czy śpimy, czy nie. Podświadomość jest aktywna nawet wtedy, gdy świadomość jest wyłączona z powodu urazu czy narkotyku. Matka może spać głęboko, ale kiedy tylko dziecko otworzy oczy albo zacznie płakać, natychmiast budzi się i wstaje. Dostała bowiem od podświadomości sygnał: "Chodź szybko, obudź się! Maluchowi coś jest!"Kiedy przez nieuwagę dotkniemy gorącego przedmiotu, podświadomość wysyła sygnał do mięśni ramienia i natychmiast odsuwamy rękę, zanim jeszcze zdążymy świadomie przeanalizować całą sytuację. Nasza podświadomość ma często inny charakter w chwilach zagrożenia - ma chronić nas przed niebezpieczeństwem. Paradoksalne - może ona jednak wywołać chorobę, a nawet dać impuls do samozniszczenia. Podświadomość bierze udział we wszystkich trudnościach w zachowaniu równowagi psychicznej, zaburzeniach charakteru, nerwicach, psychozach i chorobach psychosomatycznych. Kiedy przyjrzymy się bliżej źródłom kłopotów i odkryjemy przyczyny stanów chorobowych oraz zmienimy odpowiednio swoje świadome i nieświadome nastawienie, będziemy mogli się wyleczyć.Z tego, co zostało powiedziane, można wysnuć wniosek, że mieszka w nas jakby "drugie ja". Ktoś kiedyś porównał duszę ludzką do góry lodowej, która tkwi pośrodku morza: świadomość odpowiada części wystającej ponad taflą wody, a podświadomość warstwie zanurzonej w wodzie, a więc znacznie większej części góry.Czy można komunikować się ze swoją podświadomością?

Jest wiele sposobów na komunikowanie się z podświadomością. Informacje zdobyte od podświadomości mogą pozwolić na odkrycie powodów np. szkodliwych zachowań dla zdrowia. Wszystko zależy od tego, czy wpłyniesz na swą podświadomość i maksymalnie wykorzystasz jej siłę po to, aby uwolnić się od cierpienia bądź wypracować nowy typ zachowań, reakcji.

Jednym ze sposobów komunikacji z podświadomością jest ustalenie sygnałów ideomotorycznych. Dzięki tej metodzie możesz komunikować się zarówno ze swoją, jak i klienta podświadomością.

Ustalenie sygnałów ideomotorycznych może dokonać się poprzez przypisanie poszczególnym palcom od rąk, np. dowolnie wybranym przez podświadomość, prawdziwie nieświadomych ruchów.

Aby wywołać ruchy palców, połóż luźno dłonie na kolanach lub na oparciu krzesła. Palce powinny być wyprostowane, powinny mieć wokół siebie przestrzeń, aby mogły swobodnie się poruszać. Pobudź swoją podświadomość, aby wybrała jeden z dziesięciu palców, którego ruch ma oznaczać odpowiedź "tak". Jeśli już to wiesz, poproś, aby wybrała teraz dalsze trzy palce do określenia pozostałych trzech odpowiedzi. W żadnym razie nie powinieneś poruszać palcami świadomie! Jeśli już się to zdarzy, możesz sam zdecydować, co ma sygnalizować który palec: np. prawy palec wskazujący może oznaczać "tak", lewy - "nie", prawy kciuk - "nie wiem", a lewy - "nie chcę odpowiedzieć". Wolno oczywiście użyć i innych palców, jak kto chce.

W hipnozie większość osób zdolna jest do nieświadomego poruszania palcami.

Innym sposobem do komunikacji się z podświadomością może być wahadło.PODSUMOWANIE

Teraz na pewno masz już jakieś wyobrażenia o swojej wewnętrznej konstrukcji.

Myślenie i postrzeganie to rezultaty działań świadomości. Pod jej powierzchnią rozpościera się warstwa podświadomości. Podświadomość nie ocenia, wszystko traktuje dosłownie. Ona też zawiaduje mechanizmami naszego ciała. Wiedzę tę można wykorzystać przy badaniu niektórych chorób.

Podświadomość nigdy nie zapomina tego, co kiedykolwiek się nam przytrafiło. Koduje nawet to, czego tylko w niewielkim stopniu jesteśmy świadomi. Może ona też nas niekiedy karać za czyny, jakich się dopuściliśmy, jeżeli będzie w nas pragnienie poniesienia tej kary.

Jednym z jej zadań jest również chronienie nas przed ewentualnymi niebezpieczeństwami.

Grzegorz Halkiew
Źródło [http://www.neurolingwistyka.com/podswiadomosc.htm]

Myslę, że to wspaniale wyjasnia to czym jest doskonałość, jak z niej korzystać i jak wazna jest w naszym życiu. Zapraszam do dyskusji, opisy sytuacji ktore sa zwiazane wlansie z tym itd. Pozdro Raskus
______________________________
 
[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -
 
OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 30 marzec 2006 18:12      [zgłoszenie naruszenia]

[www.insomnia.pl/search.asp]
_______________________________
 
Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
 
Methos
 Wysłana - 30 marzec 2006 19:10      [zgłoszenie naruszenia]

Raskus pisał mi ze ma pomysł na osobny art o podświadomosci.. mimo że podobny istnieje... myślę ze to dobry pomysł... i Raskus porzadnie rozwinie temat

Jak cos to pretensje do mnie

Ekspert -
 
OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 30 marzec 2006 19:12      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie sie osobiście rzadko chce czytać takie artykuły przeklejane skądś...
_______________________________
 
Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
 
Raskus
Biofil
 Wysłana - 31 marzec 2006 15:08      [zgłoszenie naruszenia]


Dobrze, dziękuje Methos za to że kryjesz mój tyłek wrazie jakiegoś niewypały.

Własnymi słowami czym jest podświadomość...powiem tak i postaram się rozwinąć temat co ma wspólnego ze snami itp.
A więc tak. Jak już napisano w podajżep ierwszej części tekstu każdy słyszał o podświadomości, a jeśli nie to właśnie się dowiedziałeś że ją masz i tak samo każdy znas. Potrawi dawać znaki com gdzie i poco, kiedy, rozwiązywac danep roblemy ujawniające się np. między innymi w śnie. Podświadomość ma swoje zasady, których my nie złamiemy, ale możemy je zrozumiec co przyniesie nam wiele korzystnych dla nas jak i bardzo ważne aby takżei dla innych było korzystne to co zrobi nasza podświadomość. Zdając sobie sprawe czym ona jest, można kierowac swoim zyciem wedle swoich potrzeb, zasad itp. Oczywiście wiele zależy od podśwuadomości jak i innych tego typu rzeczy, ale podświadomość jest jedną z nich, oraz ma wpływ na resztę. Wiele osób zapewne filozofowało nad tym co to jest podświadomość i jak myślę zapewne budziło zaciekawienie, zdziwienie, bunt, groze lub Bóg wie co jeszcze. Niestety niektórych tutaj muszę rozczarówać i zmienić jego pogląd na podświadomość ludzką. Ludziom jak to w życiu może się albo powodzić, albo nie. Zazwyczaj jest tak, żej est wszystko ok! po czym nagle wszystko się rozpada. I kogo się w takim prypadku wini? Szuka się wymówki, w niektórych przypadkach jest to podświadomość. Ale czy j a nalezy karać? Co prawda to ona jest za to odpowiedzialna, ale my z nią wkońcu "współpracujemy", jak by to powiedzieć kierujemy nią w miare możliwości, i jedyne pretensje jakie mozna miec to do samego siebie. Podświadomość to wyłącznie odpowiedź na twoje myśli, prośby, zalecenia. DLatego nalezy poznać prawa jej funkcjonowania. Na podswiadomośc zawsze można liczyć, tylko jak do niej przemówić? Nalezy ominąc bądź oszukać świadomość która uznaje to co jest za prawdę a co za fałsz. Podświadomosćzaś nie ma takiej mocy jak świadomosc w rozpoznawaniu czy to jest [prawda, czy fałsz, ale ma moc ujawniania tych rzeczy któere do niej się dopuści. Świadomość ludzka jest najmniej aktywna wieczorem, gdy kładziemy się spać, tak samo i w tym momencie jest najbardziej aktywna podświadomość. Dlatego np. wieczór jest najlepsza pora do wpajania sobie, wizualizacji "filmu", powierzania jakiegoś zadania bądź odmawianie "modlitwy" i tmy podobnych rzeczy które wpływają na podświadomość omijając po części świadomość. Wystarczy się tylko skupić, odprężyć umysł i ciało. Wszystko wymaga odpowiedzialności jak i odwagi i WIARY-któraj est w tym wszystkim najważniejsza. Cała przyszłość naszego zycia, kryje się w podświadomości, a w przyszłości kryje się tkaze wiele przeszkód i nie powodzeń, które podświadomośc jest w stanie wyeleminować. Podświadomośc to także nic innego jak rzecz odpowiedzialna za to co pamiętamy, a co nie. Wszystko to co przeżyliośmy, doświadczyliśmu podświadomość ma zakodowane w umysle, wystarczy tylko sobie wpoić, uwierzyć w to iż możliwe jest to, abyśmy sobie to przypomnieli, można odmawiać modlitwę moja podświadomośc zna na wszystko odpowiedź, wszystko pamięta i tego typu bajeczki wystarczą aby wszystko wróciło do normy, każda rzecz została zapamiętana oraz przypomniana w razie potrzeby bez wiekszego trudu. W podświadomości ma znaczenie wiele rzeczy,czynnośc jaką wykonujemy, wpływ na to, mysli jak i wyrażanie gestów... Myśli są jedną z tych najważniejszych cech, mogą być myśli pozytywne jak i negatywne. Nienależy nigdy wyrażać negatywnych myśli, wyłącznie pozytrywne, albowiem każda myśl to każda nasza decyzja, która może ujawnić się w naszym życiu, ukazać się poprzez podświadomość. Kazdy w życiu popełnia błędy, gorsze lub chcuiał dobrze a wyszło iż zrobił wielką głupotę, lub bardzo komus zaszkodził. Możlie także że ktoś komus musi przebaczyć coś. W takich przypadkach nalezy pierw przebaczyć samemu sobie, uświadomić sobię to co jest realne, i to co miało by być naprawdę. Podświadomośc zrobi wszystko, gdy tylko odpowiednio na nią zareagujesz. Nie nalezy obwiniać się z całego serca np. za to że zabiłeś kogoś. Musisz sobie wybaczyć, ponieść tego "odpowiednie" konsekwencje, alen ie pogrążaj się w tym. Wiadomo w takim wypadku następuje szok, ale to normalna reakcja każdego człowieka niepozbawionego uczuć. Ale te wszystkie metody równają sie jak już pisałem z odpowiedzialnościa, poświeceniem czasu jak i oddaniu się troche Bożej woli. Wielu ludziom może coś niewychodzić, co w takim przypasdku robić? Nalezy rozpoznać przyczynę jaka stanowi problem ku drodze do szczęścia. Może to byc złe podejście do podswiadomości, za małe skupienie, za mała wiedza o tym jak z nią postepować, badź odmawianie bardzo diobrze modlitwy która ma służyc dobru, poczym na zakończeniu odfrazu pojawiają się te "negatywne" prawdziwe myśli. W tym końcowym przypadku najlepiej właśnie odmawiać takie modlitwy 5 minut przed snem, aż się nie zaśnie, nie ma nawet caasu na przypływ tych złych mysli, co bardzo pomaga podświadomości a ona odwdzięczy Ci się o stokroć. POdświadomośc jest wynikiem twojej pracy i wpływu na nią jaki Ty robisz, nikt inny na nią nie ma wpływu. Możliwe żem ożem ieć oczywiśce wplyw na mysli twoje jakiś kolega, ale to odpiero gdy Ty jego słowom nadasz odpowiednią moc, czyli uwierzysz w to, dopuścisz do swojej świadomości to zaprawdę, co podswiadomośc potem uzna za fakt, poczym ujawnia w życiu. Podswiadomośc, jak można usłyszec nic nie robi za darmo, nie którzy twierdzą iż nagroda jest to co pierwsze pomyśli się po wykonaniu zadnia przez twoją podświadomość. Wtedy możesz zadać pytanie co chcesz w zamian, twoja pierwsza mysl np. o coli lub czymś innym jest odpowiedzią podświadomośc, ale co gdy pomyslisz sobie o np. Jeniffer Lopez w łóżeczku czekającą na penetracje myszki? Myśl, że to nie jest najlepszy pomysł i nie powinno się nim kierować. Wg Mnie podswiadomością powinno się kierować tka, aby każdy by zadowolony, tym nasza podświadomość wystarczająco się potrawi zadowolić. Podświadomość jest czymś ogromnym w naszych głowach, nie jest to móżdzeg, ale coś czego nie można zauwarzyć...jest to zbiór mysli, pospoewań, rozwiązań, przyszłość...coś co można określić jako ogrom wszechświata. Niemożna zdefiniować dokładnie podświadomości ponieważ nie jest całkowicie mozliwe dojście do źródła prawdy czym ona jest. Zdarza się, że nieświadomość(najczęściej zamiast podąświadomośc używa się takiegookreślenia) człowieka dąży do śmierci wbrew jego świadomej woli życia. Na szczęście są to rzadkie przypadki. Mówimy wtedy, że nieświadomość ściele łoże śmierci i nie ma sposobu by się z tego wydostać. Podświadomość jest to jak by także i "świadomośc ukryta", "Świadomość subiektywna". Wiele pytan jest tego typu czy można pozsby ć sie świadomości, a ujawnić podświadomość? Oczywiściej est to mozliwe ale niestety w odwrotny sposób mysleze jets to dużo trudniejsze. Np. po zażyciu jakiegoś alkoholu, psychotropów, narkotyków bądx innych tego typu specyfików nasza świadomośc ukrywa siętotalnie i ujawniona jest wyłącznie podświadomośc która potrawi wszystko uznać za prawdę, oczywiśce po narkotykach jest to dużo silniejsza moc niż po alkoholu, ale to jeszcze zalezy od ilości pobranego środka. Podświadomość Najlepiej radzi sobie z myśleniem, rozumowaniem i wprowadzaniem w czyn idei, które są mu dobrze znane. Podświadomość zaś zachowuje się niczym posłuszny niewolnik. MNie osądza, ani nie rozumuje. reaguje na komendy. Własnie temu zjawisku hipnoza zawdzęcza swoją wartość i siłę. Podświadomośc potrawi sterować mózgiem, zaś on potrawi sterować reszt ą organów w naszym organiźmie, skądm ożna wywnioskować iż podświadomośc odpowiada także za układ naszego zdrowia, przwebiegania całego procesu życiowego. Przez sugestię hipnotyczną można wpłynąć na krążenie krwi, przyśpieszyć bądź spowolnić pracę serca, zmienić funkcjonowanie gruczołów i narządów, zaleczyć ranę albo znacznie skrócić czas jej gojenia, podnieść lub obniżyć temperaturę ciała,- a więc spowodować wiele różnorodnych zmian w organizmie. Podświadomośc jak pisałem jest skarbnniąc pamięci, pierwsza myśl to zapamiętuej to co widzimy. A skąd wiedza o tym co i jak smakuje gdy już to próbowalismy? Właśnei takżep ochodzi z podświadomości. Potrawi ona zrozumieć wszystko, zapamięta zapach, widok, dotyk czy jest szorskie czy nie itp. i wiele innych rzeczy. POdświadomośc to odmienny stan niż świadomośc, to co umknie (np.wieczorem, bądź po alkoholu, narkotyku itp.) świadomości może na nas oddziaływać przez podświadomość-ona może zapamietac to czego świadomośc nie zrobi. Podświadomość wysyła wiele typów sygnałów, znaki bądź innego typu zjawiska drugiej osobie, jak i nam samym. Podświadomośc jest czujna dzien i noc. Nawet gdy śpimy pracuje nasze serce, płuca, i wiele innych organów. Podświadomośc czuwa nad tym wszystkim aby wszystko bywało, daje znaki róznego typu. MOże to byc jak opisano już płacz dziecka wysyłany z jego podświadomości jest to znak do matki bądź ojca lub opiekuna aby przybiegło. Mogą być to bardzo różnorodne znaki. Podświadomoscp otrawi szybciej reagować od nas samych. Istnieją typy odruchów, warunkowy i bezwarunkowy. Podświadomośc jest odpowiedzialne za te oba. Gdy np. nadepniemy na szkło odruchowo weźmiemy nogę do góry. Co jest przyczyną? Wysyła się impuls nerwowy do mózgu w ciągu bardzo zybkim, po czym podswiadomość wydaje rozkaz nodze, nad któej my w ułamkach sekund nie reagujemy, po czym po chwili możemy ocenbić co się stało, gdy podświadomość wykona całe zadanie. Podświadomość wydaje różne znaki, odpowiedzi, sygnały potrzebne bądź przydatne nam w danym celu.


Pomówmy o snach... powierzając dane zadanie, pytanie odpowiedź przychodzi we śnie, w kilku snach badx przez dłuższy czas należy na nią oczekiwać aby się pojawiła. W końcu się ujawnia. Mogą to być sny pełne, bądź po części robione, raz pierwsza połowa, potem kolejnmy raz itd. Są to sny tzw. przerwane. Wiele powodów jest takich aby ten sen się przerwał, wiele osób mogłoby chcieć aby takie sny ciągnęły się dalej po przebudzeniu najczęstszymi powodami przerwania akcji snu jest bardzo emocjonująca akcja snu, która powoduje przebudzenie lub po prostu zadzwonienie budzika, bądź ochrona naszego umysłu przez podświadomocią przed danym snem jeśli w tym wypadku jest zły. Każdy człowiek może mieć i zapewne ma świadomość! czasu który upływa podczas snu, ale jest to bardzo trune, wiele osób może to wykorzystać i wykorzystuej wk orzystny dla siebie sposób. Sny nie dokónczopne mogą być złe lub dobre dla nas. Ale różnie to bywa. W przypadku tych dobrych snów, dzieje się lub zaczyna się dziać co przyjemnego. Co jest od zawsze celem ludzi w życiu-dążenie do przyjemności któremu towarzyszy szczęście. Sen sięzaczął, śpimy zaczyna się cos przyjemnego, miłego np. sni nam się góla babka(kiedyś mojeu koledze) szli przez lasek, ona sopjrzala sie na niego, on na nia, juz mu podskoczyl testosteron, ona oparla sie o pień, podniosła spódniczkę i powiedziała "no choć wyruchaj Mnie", on biegiem do niejm, biegnie, biegnie, biegnie iiiiiiiiiiii się obudził. Jest to sen nie dokończony i jak tu się np. fakt sprawdza każdy by chciał aby sen ciągnął się dalej=D. Troche mocnego argumentu użyłem z tym snem alen ieważne. I zazwyczaj bywa tak że w takim snie nie wiemy jakie byloby zakończenie, a z pewnością chcielibyśmy wiedzac iż było by przyjemnie. Teraz o tych snach nieprzyjemnych. To samo tycyz się tych złych snów. Na szczęście w odpowiednich momentach się budzimy. Robi to nasza podświadomość, która ma za zadanie chronić nas przed "wrogami" takimi jak te złe sny. Każdemu sniło się że umrze, spada, bądź atakuje go pies. W odpowiednich momentach każdy się budzi, można to nazwać końcowe, decydujące momenty które mówią o naszym zyciu itp. Podam przykład snu, który mi się raz przyśni, niepamiętam dokładnie, ale pamiętam go dośc wystarczająco dokładnie mimo iż byłon wiele lat temu. Byłem w jakiejś jakl by kawiarni, zaczęła się o coś afera, grupka mała na grupke, ja biłem kazdeogj ak nie wiem co, "wrogowie" wybili, zatłukli wszystkich moich prócz Mnie, każdy się rzucił na MNie, nie wiem jak skopałem każdego, wychodza c z kawiarni napotkałem na 5 jeszcze którzy byli z psami Rotweilerrami. Zamknołem drzwi oi trzymałem, wtedy nagle zacząłem myśleć, to tylk sen, to tlyko sen! Pies w biegł do środka, ja wskoczyłem na stól, reszta psów wbiegła i za Mnie ja uciekałem i upadłemna podłogę, włączyła mi się mysl, zaraz do Mnei podbiegnie a ja się obudze, czekałem na ten moment, pies podbiegł zobaczyłem już jego piekne zęby trzonowe i całą resztę szczęki, po czym się odrazu obudziłem. W takim momencie wystepuje u śmiech czy byłto sen pozytywny czy negatywny. Prawwda jak mi się zdaje leży po środku, ale zalicza się go do tych negatywnycvh ponieważ zagrażał naszemu zyciu. Każdy lubi się chyba "naparzac" Mnei to sprawiło sporą przyjemnośc w tym śnie, ale koncowy en przeraża dlatego zalicza sie go do tych negatywnych. W takim przypadku trudno chcieć aby sen ciągnałsię dalje jak w przypadku tych pozytywnych. W tyum śnie miałem wyjątkowa świadomośc, wiedziałęm, co dzieje się naprawdę, mimo tego i tak się obudziłem wiedzac że to był sen. CO o tym świadczy, że sen w którym zginiemy, może ponieść lolbrzymie negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia, dlatego się zazwyczaj budzimy. POjawia się terazp ytanie jak unikać tego złego snu? I jaki ma wpływ na nie podświadomość? Pisałem już ze moze przynosić odpowiedzi itp. Ale jak uniknąc złych, jesli to jedna nie jest odpowiedź na nasze pytanie, bądź zadanie, tylko zwykły przebieg. Trudno w takim przypadku o ominięcie takiego snu. Jak widac sen zazwyczaj zaczyna się miło, i moze sie tak skonczyc ale nie musi. Jak ja opisałem swój sen na początku było miło, jadl osię itp. gadalo, póxniej wg Mnei tez, prało się ludzi. Ale jesli by sie odeszlo ma bok w takim przypadku mozna by uniknąc "bliskiego spotkania" z pieskami. To zalezy tylko od środka snu w któym podejmiemy decyzje.Myślę, że to co jest wyżej opisane własnymi, moimi słowami powinno pomóc zrozumieći wytłumaczyć czym jest podświadomości jaki ma wplyw na nią sen.
_______________________________
 
[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -
 
Raskus
Biofil
 Wysłana - 31 marzec 2006 15:09      [zgłoszenie naruszenia]

Zapewne mało kto może to przeczytać typu Olokk, obeznany juz w tym jestes, rozumiem- alep rzeczytajk drugą częśc tekstu, tą oddzieloną przynajmniej.

Zapraaszam do dyskusji.
_______________________________
 
[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -
 
Raskus
Biofil
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 09:13      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -
 
Methos
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 09:36      [zgłoszenie naruszenia]

ja sie wypowiem jak tylko znajde trochę czasu

Ekspert -
 
Raskus
Biofil
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 10:22      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -
 
OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 12:14      [zgłoszenie naruszenia]

Ja też, ale na razie jestem strasznie zabiegany w ten weekend. Nie chciałem Ci po prostu spamić w topicu o tym, że nie moge przeczytać
_______________________________
 
Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
 
Raskus
Biofil
 Wysłana - 1 kwiecień 2006 16:10      [zgłoszenie naruszenia]

Dobrze, zgadzam się oraz dziękuje i czekam=)
_______________________________
 
[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Czym jest podświadomość?

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: Schiza ?? | Wolność od emocjonowania się - Dekret (autopsychoterapia) | Monoteistyczna? | Wskrzeszony język hebrajski | Samo zło? | Prawa logiki | Ksiega umarłych | Szukam osób chetnych do..... | Warsztaty samorozwoju | Pozytywny smutek | Rozmowa o Bogu, zapis czata z Dr Joanną Tokarską-Bakir | Zobaczyłem kilku dresów | życie ma sens? | Zwiazek frazeologiczny POMOCY! | Vetinari! | Randy Pausch - ostatni wykład | ale mam kujowy nick | kujowy | Burial Stolen Dog | Burial Stolen Dog | Burial Stolen Dog | Polska Szlachta | piekne aktorki | clen | Rolnictwo | niepełnosprawnych | chorych | youtube filmiki | patrycja markowska | XTC | showup motylek | wódka ziemniaczana | wódka skłąd | taco hemingway | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0