FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1457 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Długi ojca,proszę o pomoc 
[powiadom znajomego]    
Autor "Długi ojca,proszę o pomoc"   

radi32
 Wysłana - 28 wrzesień 2009 20:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Dzień dobry,mam do Was państwo pytanie.Mam taki problem.
Mieszkają ze mną rodzice, których mam na dożywociu tak mam to ujęte w akcie notarialnym (od sporządzenia aktu minęło 13 lat).Ostatnio się dowiedziałem że ojciec narobił długów w jakiś szemranych bankach bez wiedzy matki,nie jest w stanie ich spłacać,czy my będziemy musieli je spłacać lub matka,czy można teraz jakoś temu zapobiec.Bardzo proszę o pomoc

wigorr
 Wysłana - 28 wrzesień 2009 21:15     
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

_soldat_
 Wysłana - 28 wrzesień 2009 21:22      [zgłoszenie naruszenia]

dozywocie ze pewnie przepisali mu własność ale mogą tam mieszkać do smierci.

wigorr
 Wysłana - 28 wrzesień 2009 21:24     
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Daer
 Wysłana - 28 wrzesień 2009 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

czy my będziemy musieli je spłacać lub matka,czy można teraz jakoś temu zapobiec.Bardzo proszę o pomoc

Ty nie będziesz musiał, przeczytaj np. ten artykuł:
[prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/spadek%3Bi%3Bkonsekwencje%3Bprawne%3Bjego%3Bprzyjecia%3Blub%3Bodrzucenia,100,0,219236.html]
Matka będzie musiała, o ile nie mają rozdzielności majątkowej. Jak mają, to nie będzie musiała. Jednak nie działa to wstecz, tj. jeżeli teraz ustanowią rozdzielność majątkową, to długi narobione do teraz wciąż są wspólne.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2009-09-28 23:44:53

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

radi32
 Wysłana - 29 wrzesień 2009 15:59      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo dziękuje za odpowiedz, i nasuwa mi się jedno pytanie.
Gdy matka będzie musiała spłacać długi ojca,to rozumiem że komornik ostatecznie może wejść na jej rentę bo taką ma ale nie będzie mógł zabrać więcej niż 50 % ,bo poza swoją renciną absolutnie nic nie posiada,a swoją drogą to nasze prawo jest okropne skoro mąż bez wiedzy żony (jej danych i podpisu)może narobić długów,rozumiem gdyby się podpisała jako wspókredytobiorca

Daer
 Wysłana - 29 wrzesień 2009 16:54       [zgłoszenie naruszenia]

Tzn. to jest w pewien sposób omijanie prawa, ale nie będę się w to zagłębiał, nie znam się na tym aż tak. Jednak po to jest instytucja rozdzielności majątkowej, by takich sytuacji unikać.
Komornik może zajmować także ruchomości i nieruchomości, ale z praktyki wiem, że jak może zająć część pensji to woli to zrobić. Jednak jeżeli ktoś nie potrzebuje samochodu do pracy to ten samochód może być zabrany.
W przypadku dochodu z umowy o pracę kwota bodajże 824zł brutto jest wolna od zajęcia, w przypadku renty też jakaś jest, nie wiem jednak w jakiej wysokości.
Ograniczenie to oznacza tyle, że komornik może zabrać wszystko powyżej tej kwoty, ale zarazem nie więcej niż 50% całości.

Wpisz w googlach "czego nie może zająć komornik" czy "egzekucja komornicza", warto o tym poczytać.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Długi ojca,proszę o pomoc

Warto przeczytać: Wielka prośba!!! | OFE | Expander? | Konto numerowe | Sterydy + granica = odsiadka? | potrzebne kontakty!! | fundusz agresywny | Prosze o linki lub artykuły. | Obowiązki ojca?? Pomocy | Reformy Ziobry przerażające? | Podatek od szkoleń współfinansowanych z EFS? | papiery wartościowe | Rząd daje na tace... | Wirtualna giełda | rynek kapitałowy lub walutowy | Pomoc w sprawie przesluchania na policji | sex oralny | higiena | elegancki | suplementy erekcja | dyskoteka | expert sex | kontrola wytrysku | fetysze | krawat | dorota | virgin | Wiersze erotyczne | blog o modzie | tylko śmieszne | maja bohasiewicz | magdalena marczewaska | MORDA | po zabiegu wędzidełka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.