FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2314 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
DANE SERWISOWE (WYMIANA OLEJU, RORZĄD, KONSERWACJA, HAMULCE... 
[powiadom znajomego]    
Autor "DANE SERWISOWE (WYMIANA OLEJU, RORZĄD, KONSERWACJA, HAMULCE..."   

NaDiR2
 Wysłana - 5 marzec 2009 10:22       

Przeniesiona przez DUDA_ z działu 'Garaż'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam

Proponuje podwiesić temat w dziale, bedą TU wpisywać się ludzie z pytaniami o CZYNNOŚCI OKRESOWE oraz DANE TECHNICZNE niezbędne do prawidłowego serwisowania i użytkowania pojazdów mechanicznych, między innymi:

Marka Samochodu/rok produkcji/model/silnik

- wymiana oleju/ km
- rozrząd wymiana (pasek,łańcuch)/ km
- kontrola poziomu oleju/ km
- kontrola poziomu płynu chłodzącego/ km
- kontrola płynu hamulcowego/ km
- kontrola zbiorniczka spryskiwaczy szyby przedniej/ km
- kontrola ciśnienia ogumienia/ km
- kontrola oświetlenia/ km
- kontrola i czynności obsługowe układu jezdnego, silnika, instalacji elektrycznej, zawieszenia, amortyzacji, układu hamowania, układu wydechowego, blacharki
- DANE TECHNICZNE

ODP.

VW GOLF/1979r./GL/1.1 BG/1.6 B

- wymiana oleju/ 7500 km/ 7500km
- olej silnikowy SAE 30W/ SAE 30W
- rozrząd wymiana (pasek,łańcuch) 30 tyśkm/ 45 tyś
- kontrola poziomu oleju/ 150km/ 150km
- kontrola poziomu płynu chłodzącego/ 100km/ 100km
- kontrola płynu hamulcowego/ km
- kontrola zbiorniczka spryskiwaczy szyby przedniej/ km
- kontrola ciśnienia ogumienia/ km
- kontrola oświetlenia/ km
- kontrola i czynności obsługowe układu jezdnego, silnika, instalacji elektrycznej, zawieszenia, amortyzacji, układu hamowania, układu wydechowego, blacharki

- DANE TECHNICZNE:

TYP 1.1/ 1.6
PRODUKCJA 1974-1984/ 1975-1984
IDENTYFIKACJA GG (DO 7999)/ FR
SPRĘŻANIE 8,0:1/ 8,2:1
CIŚNIENIE OLEJU 200obr/min 2 BAR/ 2 BAR
MOC 37/50/ 63/85
przy prędkości obr. 1/min 6000/ 5600
MAX MOMENT OBR. 80/ 125
przy prędkości obr. 1/min 3000/ 3800
ROZRZĄD DŹWIGNIE ZAWOROWE/ POPYCHACZE KIELICHOWE
LUZY ZAWOROWE ssący: 0,10/ 0,50
wydechowy: 0,20/ 0,25
TEMPERATURA WODY 108*C/ 102*C

ILOŚĆ PŁYNÓW:
ZBIORNIK PALIWA 40L/ 40L
OLEJ SILNIK 3,0L/ 3,5L
OLEJ SKRZYNIA 2,2L/ 1,5L/2,0L/6,0L
PŁYN HAMULCOWY 0,4L/ O,4L

Można zadawać tu pytania o wszystkie dane serwisowe i regulacyjne, myślę że uporządkuje to trochę dział a z czasem powstanie z tego niezły katalog, wystarczy żeby każdy opisał przynajmniej jeden samochód!

marcin-ek
 Wysłana - 5 marzec 2009 11:20      [zgłoszenie naruszenia]

nie żebym był jakoś scpetycznie nastawiony , ale po co :>? takie dane to można sobie sprawdzić , a poziom oleju i płynu to sprawdzac najlepiej jak najczęściej , a nie jak się przejedzie 100 km to się zatrzymywac i sprawdzac
a te dane techniczne to wogóle troche bezsens , kto to czyta ? na co to komu ? mozna to sprawdzić sobie w necie jak będzie potttrzebne , bo kto bęzie przeszukiwał temat jak wstuka w google i bedzie miał . takie moje zdanie .

NaDiR2
 Wysłana - 5 marzec 2009 11:43      [zgłoszenie naruszenia]

Czasami nie jest łatwo znalesc takie dane w internecie, dokladne informacje regulacyjne są przewaznie tylko w manualacch i szczątkowo rozsiane w internecie, a tu mozna wrzucac wszytskie do jednego tematu,

ps kontrol poziomu oleju przy np. 100km są podawane orientacyjne, kazdy silnik ma jaki % spalania oleju dlatego sie to podaje

Neo3
 Wysłana - 5 marzec 2009 12:05      [zgłoszenie naruszenia]

'kup' workshopa bedziesz mial wszystko na dloni

MotorSport Technology.

Specjalista -

marcin-ek
 Wysłana - 5 marzec 2009 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

i myslisz ze jak napiszesz ze spr oleju co 100 km to ktos będzie sprawdzał ? jeden wogóle nie sprawdza , inny co 2k a inny po każdej jeździe , to wszystko zalezy od tego czy jego auto bierze olej czy nie . jestem na nie

NaDiR2
 Wysłana - 5 marzec 2009 14:15      [zgłoszenie naruszenia]

nie chodzi tylko o spalanie oleju....chodzi o powstające w dziale pytania co do ilosci oleju w skrzyni w silniku, ilosci płynu chłodniczego etc...zeby kazdy nie zakładał nowego tematu , wszystkie pytania i odpowiedzi mozna pisac tutaj

marcin-ek
 Wysłana - 5 marzec 2009 14:18      [zgłoszenie naruszenia]

jak tam chcesz , ja sie nie spotkałem z takimi pytaniami jeszcze na tym forum

NaDiR2
 Wysłana - 5 marzec 2009 14:54      [zgłoszenie naruszenia]

Były pytania o rozrząd (pasek czy łańcuch), sonde lambda, opony, mozna pisac marke samochodu wersje silnikową i np jaka jest zamontowana sonda (ilo przewodowa jaka firma), pasek czy łancuch i jakie ma opony w standardzie, wszystkie informacje bedą segregowane wg marki samochodu daty produkcji etc....w ten sposób kazdy kto bedzie potrzebował jakis danych technicznych bedzie pytał w jednym temacie a nie zakładał nowy;]

Kisielu
 Wysłana - 6 marzec 2009 06:33       [zgłoszenie naruszenia]

ja jestem za jednym tematem do pytan o podstawowe czynnosci serwisowe.
zawsze to jakis porzadek. chociaz z drugiej strony ruch w dziale maly i nie ma co porzadkowac, heh

zreszta i tak zaden mod tu nie zaglada i nikt Ci tego nie podwiesi

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

DANE SERWISOWE (WYMIANA OLEJU, RORZĄD, KONSERWACJA, HAMULCE...

Warto przeczytać: Gwizdek odstraszający zwierzynę | Skutery, Motory | AUDI A8 3,3TDI wymiana wałków rozrządu | SPRZEDAM BEZPIECZNIKI SAMOCHODOWE WIELOKROTNEGO UŻYTKU | [mz etz 150] pali tylko na pych | Jaki GPS kupić? | Co to za motocykl? | SKuter jinlun | Problem ze zmianą biegów | Co to jest jak to się nazywa i pod jaką nazwą to znaleźć? | Opony almera. | wybór opon | Dowóz paliwa na autostradzie | BMW e30. Pytanie o felgi. | Wibracje przy przyspieszaniu | Seicento | ADRIANA LIMA cz I | tanie alko daje cynk | grypsowanie | więzienie | kino domowe wieża | omena | masaż | WESELE | the crims | aisis | szczesio | donnie darko | scat | panasonic sa ak45 | hepar | szukam kobiety | palec w dupe | palec w pupe | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.