FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1263 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
DG - sprzedaz internetowa 
[powiadom znajomego]    
Autor "DG - sprzedaz internetowa"   

Bre
 Wysłana - 26 lipiec 2015 23:41        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,

Mam w planach zalozenie wlasnej DG zajmujacej sie sprzedaza internetowa, glownie allegro, w przyszlosc wlasny sklep internetowy. Troche juz czytalem o tym, mniej wiecej wiem, ale jest pare kwestii ktore nie sa dla mnie do konca jasne i chcialbym byc ich pewny.

1) w przypadku gdy prowadze wylacznie sprzedaz wysylkowa nie musze posiadac kasy fiskalnej i wystawiac paragonow fiskalnych. co w takim wypadku wystawiam jako dowod zakupu? fv jesli zamierzam byc platnikiem vat?

2) chcialbym sprowadzac rzeczy rowniez z zagranicy (chiny). jak wyglada wtedy rozliczanie tego z vatu? co w sytuacji gdy dostawca z chin przysle rzeczy bez zadnych dokumentow zakupu, jak ja wtedy okreslam ich realna wartosc zeby odprowadzic vat do us?

3) taka sama sytuacja, rzeczy kupione bez faktur, paragonow

4) kupuje w hurtowni towar zalozmy za 100zl netto, 122 brutto
narzucam marze 50zl do netto, odsprzedaje potem za 183zl
wiec najpierw ja placac hurtowni zaplacilem 22zl vatu, potem sprzedajac wyszlo 33zl. w takiej sytuacji doplacam tylko ta roznice i moj realny zysk w tej sytuacji wynosi 50zl - 11zl - podatek dochodowy, dobrze mysle?

Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam

melvinmik
 Wysłana - 27 lipiec 2015 19:06      [zgłoszenie naruszenia]

1. Może być faktura, może nie być nic.

2. Musisz mieć fakturę. Ewentualnie robisz spis rezczy, które były w paczce i modlisz się, żeby US się nie do***ał.

3. Musisz spisać umowę ze sprzedającym, inaczej nie możesz tego wrzucić w koszty.

4. Płacisz cały VAT, 33zł, a potem dostajesz zwrot 22zł. Pomijam tu fakt,ze VAT wynosi 23%. 183-23%=140,91zł, wiec VAT=42,09zł.

Poza tym nie rozumiem dlaczego nie chcesz korzystać ze zwolnienia z podatku VAt na sam początek.

Zmieniony przez - melvinmik w dniu 2015-07-27 19:07:56

Bre
 Wysłana - 27 lipiec 2015 19:24      [zgłoszenie naruszenia]

AD1. nic, czyli wysylam bez zadnego dowodu zakupu?

AD2,3. czyli rozumiem, ze chcac legalnie cos sprzedac, nie moge kupic towaru na bazarze i potem tego odsprzedac dalej, bo nie mam jak zaksiegowac zakupu tego, tak?

nie tyle co nie chce, tylko naczytalem sie, ze bedac platnikiem staje sie bardziej atrakcyjny jako klient dla hurtowni w ktorych bym sie zaopatrywal
ale zakladajac, ze nie jestem jego platnikiem to jak wtedy wyglada sytuacja jak zaopatruje sie w hurtowni, dostaje fv na towar i potem to rozliczam?

melvinmik
 Wysłana - 27 lipiec 2015 20:27      [zgłoszenie naruszenia]

1. Nic, chyba że klient chce, albo wysyłasz za granice. W tych 2 przypadkach musisz wystawić mu fakturę (niekoniecznie fakturę VAT).

2. Możesz legalnie sprzedać, nie możesz tego jednak wrzucic w koszta. Musisz spisać umowę. Możesz tez spisać umowę z fikcyjną osobą, kto to niby sprawdzi?

Jak nie jesteś płatnikiem VAT, to wpisujesz do KPiR normalnie całą kwotę brutto i tyle. Nie możesz odliczyć VATu, ale tez nie musisz go płacić.
Jako Vatowiec jesteś atrakcyjniejszy nie dla hurtowni od których kupujesz, tylko dla firm, którym sprzedajesz, a które potrzebują FV zeby sobie odliczyć VAT od kwoty brutto za która od ciebie kupiły towar.

Jak bedziesz sprzedawał osobom fizycznym, to nie widze powodu zeby byc platnikiem VAT na samym poczatku działalnosci.

Zmieniony przez - melvinmik w dniu 2015-07-27 20:28:35

Bre
 Wysłana - 27 lipiec 2015 20:49      [zgłoszenie naruszenia]

AD2. czyli reasumujac, kupujac, sciagajac towar bez faktur, musze tylko spisac umowe z obojetnie kim na obojetnie jaka kwote tak?

w takim razie jak to wyglada gdy nie jestem vatowcem, kupuje towar od hurtowni na fv, sprzedaje go osobom fizycznym i na kim wtedy spoczywa obowiazek zaplacenia podatku?

czyli jak planowana przeze mnie DG ma byc tylko dodatkiem do pensji, ktora otrzymuje na etacie, to na poczatku wygodniejsze i bardziej ekonomiczne bedzie dla mnie nie bycie platnikiem vat tak?

melvinmik
 Wysłana - 27 lipiec 2015 21:18       [zgłoszenie naruszenia]

2. Tak. Ale mówimy o kupowaniu od osoby fizycznej. Jak od firmy, to musi byc generalnie jakaś faktura. A jak nie dostaniesz faktury (tzw. invoice) od Chinczyka, to musisz zrobić własny spis tego co jest w paczce, razem z dowodami wplaty, wyciagiem z serwisu aukcyjnego i wszystkim co w jakiś sposób udokumentuje zakup. Jest to dopuszczalne, zarówno dla US jak i UC.

w takim razie jak to wyglada gdy nie jestem vatowcem, kupuje towar od hurtowni na fv, sprzedaje go osobom fizycznym i na kim wtedy spoczywa obowiazek zaplacenia podatku?

Na hurtowni (mówimy o podatku VAT) od której kupiłeś, co ciebie generalnie nic nie obchodzi. Ty jesteś zwolniony o ile nie przekroczysz OBROTU (nie zysku) 150tys. zł (na ten rok przynajmniej). Przy czym ta kwota jest pomniejszana proporcjonalnie w stosunku do ilości miesięcy pozostałych do końca roku.
Czyli jeśli zaczynasz w połowie roku, to limit wynosi polowe z 150 tys.

czyli jak planowana przeze mnie DG ma byc tylko dodatkiem do pensji, ktora otrzymuje na etacie, to na poczatku wygodniejsze i bardziej ekonomiczne bedzie dla mnie nie bycie platnikiem vat tak?

No zasadniczo TAK. Jeśli to jest mały handel z osobami fizycznymi głównie, to nie widzę w zasadzie żadnego powodu, żeby być vatowcem.

Zmieniony przez - melvinmik w dniu 2015-07-27 21:24:10

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

DG - sprzedaz internetowa

Warto przeczytać: AMERYKA AMERYKA | franchising - Idzie na tym zarobic? | Anulowanie wyroku ? Czy jest możliwość? | Analiza dynamiki i struktury bilansu | Business Harvard Review - gdzie szukac | Gdzie szukać parawa europejskiego? | Dobije was mocniej - Rydzyk Tworzy Partię | Stypendium socjalne a PIT | Pytanie o legalność... | 3/5 - pytanie | Gdzie zaciągnąć kredyt | 2 pytania | Oto polska właśnie | Legalne umieszczanie reklam na www? | termin zgloszenia sprawy | Ważne pytanie! | opowiadanie erotyczne | opowiadanie | mięśni PC | mięsień PC | filmu o romańsie | pierścionek | prawo jazdy | infini | anna popek | fotografia | Prezerwatywy fresja | podwinac | ruski forever alone | rosyjskie disco | klubowa | allen carr | carr | norwegia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.