FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 61711 razy ¬

ROZRYWKA | Praca
DNO Z PRACA !! 
[powiadom znajomego]    
Autor "DNO Z PRACA !!"   

ohayo
 Wysłana - 23 marzec 2013 12:48      [zgłoszenie naruszenia]

Samouk czy jakies szkółki, studia itp?

Zadne pieniadze nie wynagrodza rodzicom blamazu, gdy syn ujawnia sie jako informatyk.

Znawca -

Pitrekkk
Laska
 Wysłana - 23 marzec 2013 12:58      [zgłoszenie naruszenia]

srednio mi idzie,

a potem

znam angielski niemiecki i norweski dobrze.

Gdzie z tego co pisałes masz CPE z angielskiego, wiec za frajer tego nie dają.
Skoro Norweskim się poslugujesz i masz z tego pieniądz to raczej tez musi być lepiej niż gorzej.

Ale miło że skromny z Ciebie człowiek

Zmieniony przez - Pitrekkk w dniu 2013-03-23 12:58:49

.

Snajperov
 Wysłana - 23 marzec 2013 18:43      [zgłoszenie naruszenia]

nie wiem za bardzo jak zarobki w pisaniu stron bo to strasznie nudne i pracochlonne. Raczej interesuje mnie ladminowanie sieciami, projektowanie sieci... C, java... itp

anyway sam jestem ciekaw bo oficjalnie jestem teraz na etacie webdevelopera, z tym ze wyoutsorceowalem swoja prace do kolegow ze studiow za 3/5 stawki :D

syriusz6
 Wysłana - 23 marzec 2013 20:58      [zgłoszenie naruszenia]

"Kto chce to znajdzie prace
Praca jest dla tych ktorzy chca pracowac"
Takie hasła są modne:) a mowia je czesto ci ktorzy nie doswiadczyli bezradnosci po wysłaniu setek cv, lub ci ktorzy maja cieple posadki

3zł/h płacą u mnie w pobliskim markjecie za stanie w sklepie ze sztuczną bizuteria, zadnych premii ani nic.

fakt praca polega na staniu caly dzien i gapieniu sie na kasy marketu, ale 3zl/h ? za pensje z calej dniowki to pozostaje tylko sie nayebac..

Snajperov
 Wysłana - 23 marzec 2013 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

na pracuj dzis jest 224000 ofer pracy. jezeli nawet 15% jest nieaktualne zostaje prawei 200k miejsc pracy ogloszonych w internecie na jednej stronie.

byc moze ludzie ktorych wspominasz mieli ***owe cv? z bledami ortograficznymi? ze zdjeciem z wakacji w tle? moze na spotkanie o prace przyszli w bluzie z kaputrem? powodow sa miliony, drobny przedsiebiorca byle kogo niezatrudni, bo ma w czym wybierac... a firma to juz od firmy zalezy

wiekszosc ludzi ktorych znam wydaje wiecej niz 3zl/h na przetrwanie (szama w pracy, picie, szlugi, kawa...)

snowee
 Wysłana - 24 marzec 2013 00:04      [zgłoszenie naruszenia]

@Snajperov

Na stronkach można dobrze zarobić Sam developing nie wiem ile, ale robiąc od A do Z praktycznie nie ma górnego limitu. Kwoty rzędu 20k miesięcznie są spokojnie do wyrobienia. A jak ktoś ma spory talent, to i 6 cyferek miesięcznie idzie wyrobić. Oczywiście pracując na swoim i robiąc zlecenia dla osób z bardziej ogarniętych Państw niż Polska. Zresztą zawsze możesz ogarnąć kogoś kto zajmuje się designem i lecicie we dwoje. Ewentualnie programowanie aplikacji na urządzenia przenośne. No chyba, że kręci Cię zarządzenia sieciami itp.

szczypek90
 Wysłana - 24 marzec 2013 12:50      [zgłoszenie naruszenia]

na pracuj dzis jest 224000 ofert pracy. jezeli nawet 15% jest nieaktualne zostaje prawie 200k miejsc pracy ogloszonych w internecie na jednej stronie.

Z tymi ogloszeniami na pracuj.pl jest jeden problem
W 90% przypadków trzeba COŚ umieć i mieć doświadczenie. To drugie wynika zazwyczaj z pierwszego - w chwili obecnej jest popyt na wykwalifikowanych rzemieślników.

3zł/h płacą u mnie w pobliskim markjecie za stanie w sklepie ze sztuczną bizuteria, zadnych premii ani nic.
Problemem nie jest brak pracy a brak kwalifikacji do podjęcia lepiej płatnej pracy. Jeśli ktoś potrafi jedynie "stać" to nie dziwię się, że nie może znaleźć lepszej pacy niż kasa/słuchawka/ulotki. PÓŁ roku na bezrobociu? I jak wygląda taki typowy dzień bezrobotnego? Wysyłanie CV, chodzenie po firmach? Kursy z UP? Rozważanie przeprowadzki do większego miasta? Doszkalanie się u wujka w firmie/warsztacie? Uczenie się języka? Programowania? a może seriale, besztanie matki, że nie chce dać piątki na browara, stanie pod klatką, palenie fajek?

Rozumiem rozgoryczenie spowodowane brakiem pacy dla ludzi z "moim wykształceniem", jednak trzeba się w pewnym momencie życia ogarnąć - zrobić prosty rachunek: co potrafię, ile mogę z tego zarobić, ile płacą w innych zawodach i co mogę zrobić, by przekwalifikować się? W którą branżę celować? Gdzie mam znajomości?
Dobrze jest, gdy młoda osoa takie decyzje podejmuje na etapie wyboru szkoły średniej / studia, ale wiekszosc mlodych ma w tym wieku siano i sugeruje się tym, że matematyki nie lubi, fizycznie pracować nie zamierza i w wieku 20 lat - 25 wpada goła na rynek pracy i czuje się oszukana, choć sama nie jest pewna, przez kogo..

[http://www.szort.pl/ankieta11]

skvrwiel
 Wysłana - 24 marzec 2013 13:58     
 Usunięta przez szczypek90 za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Snajperov
 Wysłana - 24 marzec 2013 22:21      [zgłoszenie naruszenia]

szczypek90 gdyby wszyscy mieli w glowie tyle co Ty to kraj by byl bogaty, nawet przy 2x wiekszym poziomie wału...
skoro ludzie nic nie umieja to dlaczego maja pretensje do swiata, ludzi, rzadu, sytuacji (ktora poki co jest najlepsza w historii tego kraju)? oczywiscie pytanie retoryczne, bo ludzie sa ***anymi hipokrytami, ktorzy zawsze sa nieomlyni, bezbledni i najlepsi

doswiadczenie sie nabywa gdzies po drodze. u nas w IT cwiczysz w szkole, jak zaliczasz to robisz projekty na konkretny temat i to jest Twoje doswiadczenie... potem stajesz na stanowisku z przedrostkiem Junior xxx.
W innych branzach to inaczej wyglada, problem w tym ze ludzie (mlodzi) maja to w dupie...
zobacz przyklad autora, ja np bym sciemnil ze u kogos z rodziny w firmie robilem to i tamto... ukonczenie kursu z ms office moze byc rownoznaczne z pewnym doswiadczeniem w obsludze go...

co do tego webdesignu to znowu mam terminy na jutro a oni z***y nie robia... wiem ze hajs w tym jest ale nie chce tego jak cholera... w sieciach tez jest elegancko architekt cisco ma 120k/m w polsce. (8 jest tylko ;/)

Zmieniony przez - Snajperov w dniu 2013-03-24 22:22:31

Zmieniony przez - Snajperov w dniu 2013-03-24 22:24:04

RGSK91
 Wysłana - 24 marzec 2013 23:24      [zgłoszenie naruszenia]

Najbardziej mnie śmieszy jak czytam teksty typu " trzeba s******lać z tego kraju do... bo tu nie ma przyszłości". Przeważnie piszą to osoby które nie skończyły żadnej szkoły, całe zawsze twierdziły że szkoła im w życiu nie jest potrzebna i wolą się dobrze bawić.

Trzeba mieć zainteresowania, umiejętności i odpowiedni stosunek do życia, a nie na wszystko wy***ane i wszytko się należy.

Zmieniony przez - RGSK91 w dniu 2013-03-24 23:28:16

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 38 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

DNO Z PRACA !!

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38